Vlissingen is kunst en boekenstad PLUS Puntjes Wit, sesam, maanzaad, tarwe of krenten-rozijnen heeft u uw album al vol? u kunt noc 2 weken sparen! Weekendvoordeel Lezing Haagse school PLUS Corbijn - Vrouwenpolder Wat een verschil. Lezingen in teken Freedom Awards Zak 6 stuks NORMAAL 0.85-1.09 Kipfilet Pitloze witte druiven Molen Nieuwe stalen roeiers Coca-Cola Fanta Orange PLUS Patat frites PLUS Maaltijdpakket PLUS Halve luxe vlaaien rmvffjiMT'iiiDe Faam plus pakkers Geldig van donderdag 2 t/m zaterdag 4 maart 2006 MIDDELBURG - De eer ste (Engelstalige) lezing was al vorige week. Maar er komen er nog drie na mens de Roosevelt Aca demy en de Provincie Zeeland. VLISSINGEN - De zware plaatwerkerij op het Schel- deterrein in Vlissingen staat vrijdag 3, 10 en 17 maart compleet in het teken van boeken en kunst. Er staan ongeveer vijftig kramen om heerlijk rond te snuffelen. De kramen met kunst worden bemand door zowel amateur kunstenaars als professionals en de boekenkramen liggen vol met gerenommeerde boeken. "Het is geen rommelmarkt!", benadrukt Wim de Smit. Samen met Jacques de Hond is hij de stuwende kracht van de werk groep Activiteiten Centrum Vlissingen. "We houden dit jaar zo'n veertig evenementen en gaan beslist meer gebruik ma ken van de schitterende plaat werkerij. Een mooiere slech- tweeraccommodatie kunnen wij ons niet wensen." Het the ma van de eerste markt is 'mari tiem'. De markten op 10 en 17 maart hebben respectievelijk het thema 'kinderen' en 'anti quariaat'. In de zware plaatwer kerij zijn tot 26 maait ook de veertien fotowerken op XXXL formaat van Reinout van den Bergh en Huib Fens te zien. De zware plaatwerkerij is tussen 9.00 en 17.00 uur open. De hal is bereikbaar via het hek achter de Delifrance. Ze staan in het teken van de winnaar van de Four Free dom Awards, dr. Mohamed ElBaradei voor zijn inspan ningen als hoofd van het In ternationaal Atoomenergie Agentschap, de IAEA. Staatssecretaris Atzo Nicolai van buitenlandse zaken is de tweede spreker die praat over 'Reflections on a liberal Europe'. Dat gebeurt woens dag 1 maart in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middel burg tussen 15.30 en 17.00 uur. 'Terrorism and Non- Proliferation' is de titel van de volgende lezing woens dag 15 maart in, de Filmzaal van het Provinciehuis. Aan het woord is dan dr. Erwin Bakker van het Clingendael Instituut. Hij doet dat tussen 13.30 en 16.00 uur. Dick Leurdijk van Clingendael be spreekt 14 dagen later de in ternationale veiligheid, ge zien vanuit de Verenigde Na ties en de NAVO. Donderdag 16 maart houdt Kunsteducatie Walcheren een lezing over ontwikkelin gen in de Nederlandse schil derkunst van Haagse school tot heden. De lezing, door Nico Out, vindt plaats vanaf 20.00 uur in Schuttershof Domburg. 09/06 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Fort den FJaakweg 12 Openingstijden: Maandag - donderdag 8.30-18.00 Vrijdag 8.30-19.00 Zaterdag 8.00-17.00 Frank Willems hoort bij het Vlissingse straatbeeld, foto jaap wolterbeek door mieke janssen VLISSINGEN - Frank Wil lems hoort in het beeld bij de ingang van AH in Vlissin gen. Iedereen kent hem. "Zeven dagen per week ben ik ongeveer twaalf uur per dag bezig met muziek." Na zo'n twintig jaar te hebben gevaren, werkend als kok, de wereld verkennend, was het moment daar om aan wal te ko men. "Ik heb overal op de we reld gezeten, waar een bed stond sliep ik. Misschien heb ben m'n ouders het voorzien, want ik werd 'Frenk' genoemd, wat vrije geest betekent." Het viel niet mee vast werk te vinden. Wat werk als kok, uit- zendwerk in de haven. Maar geen vaste baan. Het roer ging om. "Ik zag verschillende straat muzikanten, verslaafd, die haal den best wat op. Ik dacht: dat kan ik ook. Maar eerst moet Ik mensen overtuigen dat ik niet verslaafd ben en ook geen zwer ver. Ik heb ze dat dus verteld als ze er om vroegen. Ja, mensen zitten vol vooroordelen. Veel van mijn songs gaan over dit soort onderwerpen." Acht jaar geleden is Frank be gonnen op de Lange Zelke. "Ik ben geboren in Indonesië, op gegroeid in Bergen op Zoom. Maar ja, het is makkelijker hier te werken, dus woon ik nu hier." Vele managers hebben al zijn pad gekruist. Met grote beloftes maar weinig resultaten. "Jam mer," aldus Willems, "want ik wil graag als songwriter aan de slag. Frans Bauer, ja, heel an ders dan wat ik zing, voor hem zou ik graag eens wat willen schrijven." "Op straat zie en hoor ik veel. Dat is mijn inspiratiebron. Mensen vertellen je wat en zet ten me zo op een goed spoor om te schrijven." Bezig met een theaterproductie en een cd, pakt Frank zijn gitaar weer en gaat aan de slag. Kilo ELDERS 7.49 Bak 500 gram ARNEMUIDEN - Molen Nooit Gedacht in Amemuiden kreeg vo rige week nieuwe, stalen roeiers. De lange balken waaraan de wieken zijn bevestigd, waren toe aan vervanging. Volgende week komt er ook een raamwerk aan de roeiers, foto jaap wolterbeek Regular of light of Set 4 flessen a 150 cl 2 zakken a 1000 gram NORMAAL 1.78 Diverse soorten 2 pakken a 196-324 gram NORMAAL 2.98-3.18 Rijst met slagroom, Christoffel of perenbavaroise. Geschikt voor 5-6 personen NORMAAL 4.99-5.49

de Faam | 2006 | | pagina 23