Digitaal aangifte doen Teruggaaf Jongeren 2005 Aangifte inkomstenbelasting 2005 Voordat u uw aangifte gaat invullen Wonen in het buitenland Belastingdienst Insturen voor 1 april 2006 Extra aandacht voor bijverdiensten of inkomsten als freelancer, alfahulp, artiest of beroepssporter Uw aangifte invullen en versturen per computer is snel en makkelijk. De voordelen van digitale aangifte zijn: Stuur uw aangifte in ieder geval voor 1 april in, dan krijgt u voor 1 juli bericht van de Belastingdienst. De Belastingdienst besteedt elk jaar extra aandacht aan één onderdeel van de aangifte inkomstenbelasting. Voor de aangifte 2005 is dat het onderdeel 'Bijverdiensten of inkomsten als freelancer, alfahulp, artiest of beroepssporter'. Bij het invullen van uw aangifte is het handig de volgende gegevens bij de hand te hebben: Leuker kunnen we't niet maken. Wel makkelijker. Geen overbodige vragen Bij het invullen van hel papieren aangifteformulier moet u opletten dat u geen rekenfouten mankt en geen vraag over het hoofd ziet. Het anngifteprogramma maakt het u makkelijker. Zodia u uw persoonlijke gegevens heelt ingevoerd, legt het aangifteprogramma u precies die vragen voor die op uw situatie van toepassing kunnen zijn. Automatische berekeningen en toelichting Het aangilteprogramma voert de meeste berekeningen auto- matisch uit. U voorkomt daarmee rekenfouten en u kunt meteen zien hoeveel belasting u moet betalen of terugkrijgt. Heeft u vragen over het invullen van een bepaald onderdeel? Dan kunt u het gele vraagteken aanklikken op uw scherm voor een korte invulinstructie. Een uitgebreide toelichting vindt u onder de 'Help-knop'. Ontvangstbevestiging Als u alles heeft ingevuld, verstuurt u uw aangifte met één druk op de knop van achter uw computer naar de Belastingdienst. IJ ontvangt direct een ontvangstbevestiging. Een kopie voor uzelf U kunt een kopie van uw digitale aangifte opslaan op uw harde schijf. Handig voor uw administratie. De gegevens uit de kopie kunt u bovendien overnemen bij het doen van uw aangifte van volgend jaar. Iets vergeten op te geven? Bent u iets ver gelen op te geven of wilt u alsnog iets aanpassen? Zolang de Belastingdienst uw aanslag nog niet heeft vastgesteld, kunt u uw aangifte heel eenvoudig wijzigen. Pas de digitale kopie van uw aangifte aan en verzend de verbeterde aangifte naar de Belastingdienst. Als u op papier aangifte doet, vraag dan een nieuw formulier aan en stuur dit opnieuw geheel ingevuld in. De Belastingdienst neemt iiw laatst ingezonden aangifte in behandeling. Heb je in 2005 een vakantie- of bijbaantje gehad, dan ontvang je in januari je jaaropgave 2005. Vaak heb je recht op belasting- teruggaaf als er op je loon loonheffing is ingehouden. Voor deze teruggaaf kun je ook gebruikmaken van het aangifte programma. Of van hetTj-formu- lier dat je kunt aanvragen bij de BelastingTelefoon: 0800-0543. Het aangifteprogramma is te downloaden van www.belastingdienst.nl. Het programma is ook beschikbaar op diskette. U kunt de diskette bestellen via de BelastingTelefoon: 0800-0543. Wanneer u niet in Nederland woont, kunnen voor de aangifte inkomstenbelasting afwijkende regels gelden. Zo kunt u bijvoorbeeld geen aangifte doen via DigiD. Kijk op www.belastingdienst.nl voor meer informatie. Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 13 Het begrip bijverdiensten is heel breed. Bijverdiensten zijn alle betalingen die u ontvangt voor werkzaamheden die buiten uw onderneming of vaste dienst betrekking vallen. Dit kunnen activiteiten zijn zoals koeriers diensten, internetdiensten, (marktjhandel, boekhouden of sportmassage. Bijverdiensten of inkomsten als freelancer, alfahulp, artiest of beroepssporter vult u op de aangifte in bij 'Opbrengsten uit overige werkzaamheden'. Aftrekposten Heeft u zakelijke kosten gemaakt voor de 'Opbrengsten uit overige werkzaamheden'? Dan mag u deze meestal aftrekken. Het is van belang dat u opbrengsten en maakt bij de controle van uw aangifte zo veel mogelijk gebruik van deze informatie. Daarnaast besteedt de Belastingdienst ook extra aandacht aan het (alsnog] opvragen van informatie bij opdrachtgevers. Meer informatie Meer fiscale informatie vindt u in de aanvullende toelichting 'Als u in 2005 bijverdiensten had of inkomsten als freelancer, alfahulp, artiest of beroepssporter'. Deze kunt u downloaden van www.belastingdienst.nl, 'Aangifte 2005', 'Alles over uw aangifte' en 'Fiscale uitleg bij de aangifte'. U kunt de aanvullende toe lichting ook bestellen bij de BelastingTelefoon: 0800-0543. kosten goed bijhoudt. Bewaar alle bonnen. De Belastingdienst kan hierom vragen. Opdrachtgevers Opdrachtgevers zijn, wanneer het hen gevraagd wordt, verplicht de Belastingdienst te informeren als ze betalingen doen die kunnen worden gezien als 'Bijverdiensten of inkomsten als freelancer, alfahulp, artiest of beroeps sporter'. De Belastingdienst - uw sofi-nummer; - de jaaropgave van de bank en/of giro; - eventueel bank- en/of giroafschriften; - de jaaropgave van uw werkgever; - de WOZ-waarde van uw eigen woning en een overzicht van de hypotheekrente; - overzichten van uw ziektekosten; - overzichten van uw kapitaal- en lijfrenteverzekeringen; - overzichten van uw spaar-, beleggingsrekeningen en dergelijke.

de Faam | 2006 | | pagina 13