leze luisteren fieleman keukencentrum mm Belfast Cowboy betaalt de duivel Biografie over muzikaal genie eigen montagedienst voor elk budget groot assortiment zeer deskundig advies dé Weekkrant De Faam RW MELISSANT Binnenweg 7a Telefoon 0187-602555 Fax 0187-603681 E-mail: kc.melissant@tieleman.nl Melissant (Z-H) ligt op Goeree-Overflakkee Uitsluitend topmerken zoals Siemens, Miele, Atag, Itho etc. Groot assortiment en uitstekend, zeer deskundig advies. Onze specialisten komen vooraf bij u langs, spreken alles door, installeren zeer deskundig en gaan pas weg wanneer u tevreden bent, zodat verrassingen achteraf uitgesloten zijn. SPIJKENISSE Theemsweg 1 3 Telefoon 0181-622122 Fax 0181-623992 E-mail: kc.spijkenisse@tieleman.nl Keukencentrum Tieleman: niet voor niets al meer dan 40 jaar uw beste 'hulp' in de keuken Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 10 Van The Man heeft een nieuw al bum. Op Pay The Devil laat Van Morrison zich veelvuldig inspire ren door het geluid van het zui den van Amerika. Hoewel er ze ker ook de nodige keltische in vloeden te bespeuren zijn, valt vooral de grote invloed van countrymuziek op. Dat hoor je terug in covers van z'n favorie- te countrysongs (bijvoorbeeld Hank Williams' Your Cheating Heart, Webb Pierce's There Stands The Glass en werk van Emmylou Harris) waar de 'Belfast Cowboy een eigen draai aan geeft, maar ook in de composities van eigen hand. Na veertig jaar bewijst de man met Pay The Devil nog altijd tijd loze (country)muziek in te kunnen blikken. VLISSINGEN - Een drama was het. 2006 was net begonnen toen bij De Snuffelhoek, een winkel met tweedehands spul len aan de President Roosevelt- laan in Vlissingen, brand ont stond. Maar Mieke en Peter Musters herrijzen uit de as en hervatten vrijdag weer de kring loop van hun winkel. Twee maanden na de brand is de winkel weer bijna op orde. Mieke Musters zet net een aan tal glazen in de kast en vrijwillig ster Ingrid Lelie stapelt dozen met kinderspeelgoed op elkaar. Ze vinden het er weer een beetje op gaan lijken. Alle koopwaar in de winkel beschadigde door de brand en de rook in de oude jaarsnacht. "De overburen heb ben jongeren met vuurwerk ge zien bij onze voordeur. Toen ze een rode gloed in de winkel za gen is direct 112 gebeld. Geluk kig stond er witgoed bij de voor deur, want als er houten spullen hadden gestaan...." Musters moet er niet aan denken. Alles wat binnen stond was onbruik baar door de dikke laag roet. De deur gaat open en een klant geeft twee plastic tassen vol spullen. "Ik zal blij zijn als de winkel weer open is", zegt ze. Dat geldt volgens Musters voor veel omwonenden. "We hebben hier een buurtfunctie en delen lief en leed. Ik geniet ervan en kan de winkel niet missen." Ze konden hun hele inboedel na een brand weggooien. Maar Mieke en Peter Musters gingen niet bij de pakken neerzitten en bouw den hun kringloopwinkel opnieuw op. foto: jaap wolterbeek Het is dit jaar 250 jaar geleden dat Wolfgang Amadeus Mo zart werd geboren. In de prachtig geïllustreerde bio grafie Wolfgang Amadeus Mozart wordt voor het eerst het leven van dit genie beschreven aan de hand van de voornaamste steden waar hij gewoond en gecomponeerd heeft. Een selectie van prominente meesterwerken komt aan bod. Daarnaast bevat het boek exclusief beeldmateriaal en een woordenlijst met muzikale vaktermen. Gedurende zijn korte leven - Mo zart werd slechts 35 jaar - was hij zeer productief, in alle klassieke genres. Hij schreef ongeveer veertig symfo nieën en talrijke concerten, kamermuziek- en piano- werken, missen, cantaten en opera's. In totaal liet hij een oeuvre van meer dan 600 werken na. Wolfgang Am adeus Mozart, paperback, 160 pagina's, 19,95. Voor info over het brede assortiment Mozart-activiteiten die het hele jaar door plaatsvinden zie www.Stichting-mo- zait2006.nl. Geopend: di. t/m vr. 09.00-17.00, zat. 09.30-16.00. Ma. gesloten. Koopavond: Melissant vrijdag, Spijkenisse donderdag (van 18.30-21.00) INTERNET: W W W T I E L E M A N N L ■■BRamn m

de Faam | 2006 | | pagina 10