STEMADVIES NODIG? SENIOREN LAAT JE HOREN WEESFIETSEN WEG www.stemwijzer.nl/middelburg dé Weekkrant De Faam Middelburgse onroerende- zaakbelasting flink omlaag Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft maandag een afschermplicht voor pluimvee in heel Nederland ingevoerd. De snelle versprei ding van virus in zwanen naar onder andere Duitsland vormt hiertoe de aanleiding. De minister laat het onderscheid tussen hoog- en laagrisicogebie- den vervallen. Ook is er geen onderscheid meer tussen maat regelen voor hobbydieren binnen en buiten de bebouwde kom. De minister roept houders van pluim vee op om hun dieren af te scher men. De afschermplicht houdt in dat er geen contact mag zijn tussen pluimvee en wilde vogels. Ook moet de bovenzijde van uitloopruimtes en hokken afgedicht worden tegen het risico van besmetting via uitwerpse len van wilde trekvogels. Markten waar pluimvee, loopvogels en postduiven worden verhandeld zijn in Nederland niet toegestaan. Tentoonstellingen, shows, wedvluch ten en dergelijke met (sier)pluimvee, loopvogels of postduiven zijn ook verboden. Alleen overdekte markten en overdekte tentoonstellingen voor andere siervogels zijn toegestaan. Informatie Het LNV-loket is bereikbaar voor vra gen op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur via het gratis nummer 0800-22 333 22, vanuit het buiten land +31 592 33 29 58 (niet gratis). Bron: www.minlnv.nl Rondom het NS-station in Middelburg ziet het er rommelig uit. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks honderden fiet sen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautomaten lastig bereik baar. Vooral ouderen, gehandi capten en hulpdiensten ondervin den hier hinder van. De gemeen te en NS zijn de overlast beu. Er is daarom een actieplan gestart om de stationsomgeving op te knappen. Enkele weken terug zijn fietswrakken opgeruimd; op woensdag 8 maart is het de beurt aan zogenaamde weesfiet- sen. Weesfietsen zijn fietsen die nog wel bruikbaar zijn, maar geen eigenaar meer hebben. Ze zijn een keer bij het station gezet en zomaar achtergela ten. Gemeente en politie schatten dat er zeker honderd weesfietsen rondom het station staan. En dat is zonde. Want weesfietsen nemen plaats in beslag, die anderen graag willen gebruiken. Tijd dus voor een opruimactie. Hoe gaat de actie in z'n werk? De fietsbeugels aan de voorzijde en de achterzijde van het station worden op 8 maart 2006 om 05.00 uur afgezet met linten. Fietsers die na dit tijdstip aankomen en hun fiets willen parkeren, kunnen op 8 maart tot 09.00 uur gratis hun rijwiel stallen in de betaalde fietsenstalling op het sta tion. Er zijn ook fietsen die soms "overnachten" tussen de fietsbeu gels. Reizigers kunnen deze fietsen voor 08.00 uur meenemen. Vanaf 08.00 uur worden alle fietsen die in de onbetaalde fietsenstallingen zijn achtergebleven - zonodig - losge maakt en in een tijdelijk depot aan de voorzijde van het station geplaatst. Het tijdelijke depot is met hekken omringd en blijft zeven dagen in gebruik. Tijdens deze periode kunnen eigenaren hun fiets op vertoon van legitimatiebewijs en fietssleutel mee nemen. De politie en de gemeente houden het tijdelijke depot extra in de gaten. Op 16 maart worden de over gebleven fietsen afgevoerd naar een gemeentelijke depot. Daar worden de weesfietsen drie maanden bewaard. Tijdens deze periode kun nen eigenaren een afspraak maken om hun rijwiel op te halen. De fietsen die niet zijn afgehaald, gaan naar een goed doel. Waar moet u rekening mee hou den? Zorg ervoor dat uw fiets op 8 maart tussen 05.00 en 09.00 uur niet tus sen de beugels geparkeerd staat, en zeker niet met een ketting. Als dit wel het geval is, wordt uw fiets losge maakt. Fietsers die op woensdag morgen naar het station komen, hoe ven zich geen zorgen te maken. Zij kunnen hun fiets tot 09.00 uur gratis in de bewaakte fietsenstalling plaat sen. Fietsers die na 09.00 uur arri veren, kunnen weer gebruik maken van de leeggemaakte beugels. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. De gemeentelijke belastingaan slag ligt volgende week bij u op de mat. Wat opvalt is dat de onroerendezaakbelasting hard omlaag is gegaan. Hoe is dat te verklaren? Hannie Kool-Blokland, wethouder Financiën: 'De onroerendezaakbe lasting bestond uit een gebruikers- en eigenarendeel. Door een lande lijke maatregel is het gebruikersdeel vervallen. Als eigenaar van een woning betaal je alleen nog maar het eigenarendeel. Dat scheelt dus de helft. Daarnaast is met de raad afge sproken de ozb-belasting met niet meer dan het inflatiepercentage te verhogen. Tot de dag van vandaag lukt dat en daar ben ik trots op.' Minister Zalm van Financiën vindt dat 62 gemeentes, waaronder Middelburg, een te hoog tarief voor de onroerendezaakbelasting reke nen. Volgens de minister hebben de gemeentes het tarief voor het eige narendeel van de ozb teveel ver hoogd. Het wettelijk maximum is 2 procent. Middelburg gaat niet over dat maximum heen, dus de bewering van Zalm klopt niet. Beleid Middelburg verhoogt de onroerend- zaakbelasting, de rioolbelasting en de afvalstoffenheffing niet. De gemeente maakt beleid om dat te voorkomen. 'Neem bijvoorbeeld de riolering. We werken met een riole ringsplan en plannen onderhoud over een reeks van jaren. Daarom lag onze rioolheffing altijd iets hoger dan bij andere gemeentes. Dit jaar zie je een omslag; gemeentes pakken hun riolering in een keer aan. Dat zie je terug in de stijging van hun belastingsaanslag.' Vorig jaar stond Middelburg te boek als een van de duurste van de dertien Zeeuwse gemeentes. Wat betreft afvalstofheffing zakt de stad van de tweede naar de achtste plaats. Vooral voor gezinnen met een kleine afvalbak pakt de aanslag gunstig uit. Deze groep beslaat 82% van de Middelburgers. 'Gemeente Middelburg werkt volgens het principe dat onze heffingen Wethouder Hannie Kool-Blokland foto: Mieke Wijnen kostendekkend zijn. Je hoeft niet meer geld binnen te halen dan je kwijt bent. Door goed beleid te voe ren probeer je kosten zo min moge lijk te laten stijgen.' Theater De meeste gemeentelijke projecten verlopen prima, maar het kan ook mis gaan zoals, bij de bouwput van het theater aan de Zuidsingel. Draait de burger op voor de kosten? Hannie Kool: 'De ontwikkelingen rond het A- theater leiden niet tot lastenverho ging van de burger. Om de kosten te dekken spreekt de gemeente haar reserves aan. De gemeenteraad heeft daarover een bezuinigingsvoor stel aangenomen.' De Middelburgse belastingaanslag wordt in de laatste week van februari verstuurd. Bij de aanslag vindt u de Belastingwijzer. In deze folder leest u alles over belastingsoorten, WOZ- waarde, tarieven, kwijtschelding en bezwaar. De Seniorenraad Middelburg (SrM) heeft zijn eerste zittingspe riode van vier jaar er bijna op zit ten. In april kunnen de 55-plus- sers van de gemeente Middel burg een nieuwe SrM schriftelijk kiezen. Ko Abrahamse, voorzit ter van de seniorenraad, roept 55-plussers op om zich kandi daat te stellen en geeft zijn visie op de toekomst. De groep 55-plussers in Middelburg wordt steeds groter. In 2002 waren er nog 12.500 inwoners boven deze leeftijdsgrens, nu in 2006, zijn het er bijna 14.000. Dat is al gauw een derde van het aantal inwoners van de gemeente Middelburg. 'Daarom is het noodzakelijk dat deze groep zich kan en moet laten horen', vervolgt voorzitter Abrahamse. 'Zelf ben ik deel te nemen aan bijeenkomsten van bijvoorbeeld Klaverblad en Scoop.' De gemeente heeft diverse adviezen van de SrM meegenomen in hun beslissingen, zoals adviezen over de woonservicezones, het Turks- Islamitisch woonzorgcomplex, extra service bij de uitreiking van identi teitskaarten, advies medezeggen schap bij de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning. Ook zijn er adviezen uitgebracht over intramurale zorg in het centrum van Middelburg, seniorenwoningen aan de Maisbaai en de sportnota voor ouderen. Op de vraag of hij zich weer kandi daat stelt voor de volgende zittings periode antwoordt voorzitter Abrahamse: 'er is nog veel te doen om de belangen van de senioren in Middelburg te behartigen, maar dat moet zonder mij. Na vier jaar voorzit ter te zijn geweest van deze SrM vind ik dat een ander de hamer moet overnemen'. Kandidaat Wilt u zich kandidaat stellen? Stuur dan voor vrijdag 3 maart een cv op naar Stichting Seniorenraad Middelburg, Bellinkstraat 26, 4331 GW Middelburg. In deze cv beschrijft u uw maatschappelijk verleden, uw motivatie om deel te nemen aan de seniorenraad en wat u wil bereiken voor de doelgroep. Vrouwen worden uitdrukkelijk verzocht om te reage ren. www.seniorenraadmiddelburg.nl foto: Mieke Wijnen voorstander om de leeftijdsgrens op 60-plus te bepalen. Een gegeven is, dat steeds meer mensen langer moe ten gaan werken, tegenwoordig mon diger zijn, zich meer maatschappelijk betrokken en minder oud voelen. Belangenbehartiging voor die cate gorie inwoners, tussen de 55 en" 60 jaar, zal op den duur minder noodza kelijk zijn.' Advies De SrM adviseert gevraagd en onge vraagd en doet aanbevelingen aan de gemeente en instellingen die werk zaam zijn voor ouderen zoals Zorgstroom, Stichting Welzijn Middelburg en Woongoed. Ko Abrahamse vindt dat naast het advi seren, het in gesprek gaan met diverse instanties belangrijk is. 'Je komt dan te weten waar zij mee bezig zijn en dat geeft ook de moge lijkheid om vooraf een advies te for muleren. Daarnaast is het belangrijk om de gemeentelijke raadscommis sies en de wijktafels te bezoeken en Voorzitter Ko Abrahamse: seniorenraad is noodzaak.

de Faam | 2006 | | pagina 9