SLOOP SCHOOL IN STROMENWIJK HET WOORD MN RMDSLID CHRIS DEKKER HET WOORD AAN RAADSLID JOAN VAN DIJK Weekkrant De Faam Stempassen bezorgd Handtekeningen voor behoud station Arnemuiden Politiek debat Stromenwijk en 't Zand Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 8 De volgende stap in de herstruc turering van de Stromenwijk is in aantocht: de bouw van de multi functionele accommodatie. Voor dat het zover is, moet eerst het oude schoolgebouw gesloopt wor den. Op donderdag 23 februari start het voorbereidend werk. De aannemer begint dan met het ver wijderen van een olietank onder de grond van Keetenstraat 2. Binnenkort wordt de sloopvergunning verleend. In mei en juni is de daadwerkelijke sloop. Die duurt tot de zomervakantie. Daarna begint de bouw van de multi functionele accommodatie. Hierin komen twee basisscholen (Cederhof en Beverburch), het wijkondersteu- ningspunt, een consultatiebureau, wel zijnsvoorzieningen, voorzieningen voor ouderen, kinderopvang, diverse zorgvoorzieningen en een gymzaal. Vanaf de tweede bouwlaag bestaat het gebouw uit (zorg)woningen. Naar verwachting zal het gebouw eind 2007 de deuren openen. Vorige week zijn de stempassen bezorgd in de gemeente Middelburg. Bewaar deze goed, want zonder de pas kun u niet stemmen. Middelburg doet mee aan het experi ment Stemmen Willekeurig Stemlokaal (SWS). Dit betekent dat u mag stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's moet regelen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg, telefoon 67 54 41 of 67 55 00. Dan krijgt u als nog een vervangende pas. Kandidatenlijst Deze week worden de kandidaten lijsten huis aan huis bezorgd. Daarin staan onder andere alle stemlokalen van Middelburg vermeld. De binnen kant van de lijst laat zien hoe het stemvel van de stemmachine eruit ziet. Eerst stemt u voor de gemeen teraad, vervolgens kunt u een stem uitbrengen voor het burgeradvies theater. Over het burgeradvies ont vangt u eind deze week een brochu re. Voor beide verkiezingen is het ook mogelijk om blanco te stemmen. Zo'n blanco stem telt wel mee voor het opkomstpercentage, maar niet voor het aantal geldig uitgebrachte stemmen. Verhinderd? Als u op dinsdag 7 maart, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stem men, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt iedere kiesgerechtigde inwo ner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achter kant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert die tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uit gebracht, ook al bent u verhinderd. De stembureaus zijn open van 7.30 tot 21.00 uur. Wat wil de SGP nu precies met dat theater in Middelburg? En waarom zijn ze tegen een burgeradvies? Burgers moeten toch inspraak kun nen hebben? Ik wil graag uitleggen wat de SGP daar van vindt. Duidelijkheid naar de burger is een eerste vereiste voor de politieke partijen. Vanaf de vaststelling van de Kwaliteitsatlas heeft de SGP aange geven dat ze tegen twee strategi sche projecten is. Dat was de het oorspronkelijke Veer se Meer plan, waarbij het de bedoeling was een groot deel van de polder bij Kleverskerke onder water te zetten en tegen de bouw van een nieuw A- theater. Dat is voor ons principieel niet acceptabel en bovendien financi eel onverantwoord (het is een presti geproject). Noodzakelijke aanpas sing van de huidige schouwburg aan de nieuwe Arbo-eisen is voor onze fractie het maximale. Dat standpunt van de SGP verandert niet. Ook niet na een burgeradvies of een referendum dat bindend is. De reden is heel eenvoudig. Burgers kie zen elke vier jaar een bestuur met als foto: Liesbeth Davidse doel, om voor hen de stad te bestu ren. Van de bestuurders wordt ver langd dat ze zich goed verdiepen in alle onderwerpen en dat ze alles overziend verstandige besluiten nemen. Burgers richten zich op een onderwerp, maar kunnen niet alles overzien; hebben geen inzicht in de portemonnee van de gemeente enzo voort. Voor de SGP is de overheid, ook het gemeentebestuur, als diepa- resse van God ingesteld, opdat er orde in de samenleving is. Willen wij dan de mening van de bur ger niet horen? Natuurlijk wel. Het is heel zinvol om een enquête te hou den of inspraak te vragen van de bevolking over een belangrijk project voordat je eraan begint. Maar als een project in uitvoering is en er ontstaan problemen, dan is het niet de tijd om een burgeradvies te vragen, maar om als bestuurder een verstandig besluit te nemen en knopen door te hakken. Toch besloot de raad een burgerad vies te houden. U kunt kiezen uit ver schillende mogelijkheden. Bent u tegen een theater, dan kunt kiezen voor verbouw huidige schouwburg of geen advies geven. Maar als u geen advies geeft, dan stijgt het percenta ge dat voor nieuwbouw is... Aan u de keus! Chris Dekker fractievoorzitter SGP chrdekker@kliksafe.nl www.sgpmiddelburg.nl directe woon- en leefomgeving voor senioren en kwetsbare groepen, maar ook voor een ruime keuze aan cultuur, sport en recreatie. Dit is slecht een greep uit het verkie zingsprogramma. De keuze van de plaats voor het A- theater zal op 7 maart aan u als inwoners worden voorgelegd. De nieuwe fractie zal de uitkomsten van 7 maart respecteren, maar wij hopen wel, dat het oorspronkelijke plan doorgang kan vinden, omdat dat kan voorkomen dat er nog meer mil joenen euro's in het water van de bouwput verdwijnen. De uitspraak van de Rekenkamer was helder. Een gemeente is niet gebaat bij een raad die steeds terug komt op eerder genomen besluiten. Dat zorgt niet alleen voor onduidelijk heid, maar kost heel veel gemeen schapsgeld. Rest mij nog om mede namens Erik de Visser u te danken voor het in óns gestelde vertrouwen gedurende vele jaren. Joan van Dijk fractievoorzitter WD Op donderdag 23 februari is er een politiek debat in kerkgebouw 'de Morgenster' aan de Adriaen Lauwereijszstraat. De discussie barst om 20.00 uur los. De bewo ners van de Stromenwijk en 't Zand hebben de onderwerpen bedacht waar de politici over gaan discussië ren. Na het debat kunt u, onder het genot van een hapje en een drankje, informeel in gesprek met de raadsle den. In Arnemuiden zijn vorige week ruim 1700 handtekeningen over handigd aan burgemeester Koos Schouwenaar. De inwoners pro testeren daarmee tegen de plan nen van de NS om het station in Arnemuiden te sluiten. De Nederlandse Spoorwegen wil in 2008 drie stations in Zeeland slui ten, waaronder die van Arnemuiden. Door een handtekeningenactie willen de inwoners van Arnemuiden hun ongenoegen daarover uitspreken. Via een forum op de gemeentelijke website gaf de gemeente Middelburg *de mogelijkheid aan belanghebben den en sympathisanten de actie te ondersteunen. Dat leverde nog eens veertig reacties op. Samen met de provincie Zeeland en de gemeentes Reimerswaal en Kapelle gaat Middel burg de NS verzoeken hun besluit te heroverwegen, zodat de stations in 2008 en daarna open blijven. De handtekeningen moeten voor de gemeente Middelburg en steun in de rug zijn om dat voor elkaar te krijgen. Actievoerder mevrouw Joosse-Joossens van de Arnemuidse Primera-winkel overhandigd de handtekeningen aan burgemeester Schouwenaar. foto: Mieke Wijnen De WD is voor Middelburg. Dat is de krachtige leus voor de verkiezingen van 7 maart. Het is overigens voor de WD in de gemeenteraad van Middelburg altijd het uitgangspunt geweest. Het geeft de leden van de huidige fractie, op dit moment nog bestaande uit Erik de Visser en mijn persoon een goed gevoel, dat de nieuwe ploeg zo dui delijk wil aangeven dat zij voor onze mooie stad gaan. Een nieuwe ploeg die in leeftijdsopbouw voor velen van u herkenbaar zal zijn, namelijk tussen de 28 en 62 jaar. Het geeft tevens aan, dat de inwerk- periode van een groot aantal leden van de lijst goed is geweest. Wij geven dan ook vol vertrouwen het stokje over, in de wetenschap dat de nieuwe fractie zal gaan voor het wel zijn in brede zin van de inwoners. Tegelijkertijd zullen zij oog hebben voor de economische vooruitgang van de stad. Immers, zonder een goed economisch klimaat kunnen de inwoners niet verzekerd zijn van een goed welzijnsprogramma. Voor je geld uit kunt geven, zul je het eerst moeten verdienen. foto: Liesbeth Davidse De WD kiest dan ook voor een finan cieel gezonde gemeente en een degelijk financieel beleid. Daarnaast streeft de WD voor een beter ondernemersklimaat en vermin dering van regels voor de bewoners en de ondernemers. Daarbij heeft de partij oog voor de

de Faam | 2006 | | pagina 8