Nieuwe hoop voor reumapatiënten dé Weekkrant De Faam Gezocht Mortiere-bewoners verenigen zich Terra Maris dicht GEZOND BEKEKEN Wet milieubeheer kennisgeving van de ontwerpbeschikking naar aanleiding van een aanvraag om inzamelvergunning w> VRIJWILLIGE THUISZORG ZEELAND w> 4 - Steunpunten Mantelzorg Zeeland 4 Helpt u graag een ander en heeft u een paar uurtjes over? Vrijwilligers m/v Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 6 Muziekprijs valt in het water MIDDELBURG - De kersver se bewoners van De Mortie- re in Middelburg willen een kopersvereniging oprichten. Ze doen dat volgens Maartje Zwagerman van de vereni ging in oprichting in het be- lang van de huidige eigena- I k ren en toekomstige kopers. Voor meer informatie: 0615625490. OOSTKAPELLE - De contouren van het in mei te openen museum voor natuur en land schap, Terra Maris, zijn inmiddels duidelijk zichtbaar. De nieuwbouw komt op het voorplein van hét voormalige Zeeuws Biolo- I gisch Museum in Oostka- pelle en zal dienst gaan doen als ontvangstruimte, muse umwinkel en museumcafé. De bouwwerkzaamheden verlopen volgens Jolein Me- ijers van het museum over eenkomstig de planning. Vorige week zijn de laat- h ste platen gelegd op het dak van de nieuwbouw voor Terra Maris. Mo menteel wordt het dak verder afge werkt. In de ko mende twee weken zullen de twee glas- kappen op het dak en de glazen zijgevels worden ge plaatst. "Er is gekozen voor glas om de monumentale status van het gebouw zo min mogelijk aan te tasten", meldt Meijers. DOOR AD HANNEMAN MIDDELBURG - Het ziet er naar dat de Eastman Mu ziekprijs voor jeugdige duo's dit jaar in het water valt. Eind vorige week had den zich nog maar drie duo's aangemeld bij de or ganiserende Vrienden van het Zeeuws Orkest. Marijke de Korte van die vereni ging weet dat de vorige zeven keren zich twintig tweetallen meldden. "We hebben nu drie duo's, dat is te weinig voor een finale waarin zes duo's zijn ge pland." De Korte denkt nog niet aan een debacle, maar stelt wel vast dat er talrijke organisaties in dezelf de vijver vissen. Scoop heeft zich op jonge muzikanten ge stort, de Four Freedom Awards heeft een wedstrijd voor jonge componisten uit geschreven en de Stiching jonge Muziek is ook met iets bezig. "Ik denk dat we naar meer sa menwerking moeten om in ie der geval de activiteiten op el kaar af te stemmen," luidt de VLISSINGEN - Het Vesper koor van de St JaCobskerk in Vlissingen zoekt nog verster king. Nodig zijn een hoge sopraan, een tenor en een bas. Ze worden ingezet voor de tweemaandelijkse ves per/ evens- ongdien- sten op zondagna middagen in de kerk. Voor informatie: Leo Smit 0118- 415908 of e-mail: leo.smit@hetnet.nl) ontgoochelde conclusie van de Vlissingse. De Eastman Muziekprijs werd uitgeschreven voor twee cate gorieën, één voor duo's tot vijf tien jaar en categorie B voor duo's van vijftien tot en met 21 jaar. Gisteren (dinsdag 21 febru ari) werd de inschrijftermijn ge sloten. Het is nog maar enkele jaren geleden dat de toekomst voor mensen met reuma uitzichtloos was. Wie aan ernstige vormen van ontstekingsreuma leed, kon er bijna zeker van zijn dat er ver groeiingen van de gewrichten zouden optreden. Nieuwe be handelmethodes kunnen de ern stige gewrichtsbeschadigingen voorkomen! Reumatoide artritis, artritis psoriatica en de ziekte van Bechterew worden vaak pas in een laat stadium gediagnos ticeerd. Dat is jammer, want met een snelle behandeling kan de schade door ontstekingen, die hevige pijn en func tieverlies tot gevolg heeft, worden beperkt en soms geheel worden voor komen. Het immuunsysteem van de mens zit ingenieus in elkaar, het lichaam verdedigt zichzelf op talloze manieren tegen ziekmakende indrin gers zoals bacteriën en virussen. Een van de stoffen die daarbij een grote rol spelen is het zogenaamde TNF-alpha, dit is een boodschapperstofje dat het lichaam aanzet tot het vormen en onderhouden van ontstekingen. Vergelijkt u het maar met de manier waarop een splinter 'eruit zweert', zo gaat dat ook met andere (microsco pisch kleine) indringers. Men heeft echter ontdekt dat mensen die lijden aan ontstekingsreuma een teveel van dit TNF-alpha in het lichaam hebben. Hierdoor ontstaan er onnodig ontstekingen in het lichaam, in het geval van reuma vooral in de gewrich ten. Deze ontstekingen woekeren voort en beschadigen de gewrichten. Deze ontstekingen zijn bijzonder pijnlijk en lijden op den duur tot functieverlies. Veel schade aan de gewrichten blijkt al in de eerste jaren van de ziekte te ont staan, vandaar dat snelle behandeling en diagnose zo belangrijk zijn. Redaktie: M. de la Rivière, ar» Mensen met reumatische aandoenin gen komen meestal eerst met pijnklachten bij de huisarts, die dan pijnstillers en later ook ontstekings- remmende middelen (NSAID's) voor schrijft. Als deze middelen niet voldoende helpen, is snelle verwijzing naar de reumatoloog van groot belang. De reumatoloog kan de juiste diagno se stellen en de juiste behandeling geven. De reumatoloog heeft sinds enkele jaren de beschikking over zoge naamd TNF-alpha remmers. Deze middelen pakken het probleem bij de kern aan. Niet alleen de gewrichtsont stekingen nemen af, ook de schilferen de, jeukende en soms pijnlijke plekken op de huid waar mensen met artritis psoriatica vaak last van hebben, reage ren goed op deze middelen. De modernste TNF-alpha remmer kan gewoon thuis worden toegediend. Een maal per twee weken een injectie is meestal al genoeg. Deze kostbare behandeling kan alleen door de speci alist worden voorgeschreven en niet iedereen komt ervoor in aanmerking. Maar voor mensen met een ernstige vorm van ontstekingsreuma die aan de door de overheid gestelde criteria vol doen, kan deze behandeling een groot verschil maken. Geen beperkt leven met diverse handicaps maar genieten van een leven met zo min mogelijk pijn en met een optimale kwaliteit. Namens de Staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer is SenterNovem voornemens Belgian Oil Services N.V. te Antwerpen (België) een vergunning op grond van de Wet milieubeheer (Wm) te verlenen voor het inzamelen en opslaan van scheepsafvalstoffen. Aan de vergunning worden voorschriften en beperkingen verbonden. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 27 februari 2006 ter inzage in de bibliotheek van het Ministerie van VROM, Rijnstraat 8 te 's-Gravenhage op werkdagen van 9.00-16.00 uur. U dient vooraf echter wel een afspraak te maken (tel. 070 - 339 30 00). Op woensdagen is de bibliotheek gesloten. Een ieder kan binnen een termijn van vier weken na aanvang van de terinzagelegging schrifte lijk dan wel mondeling bedenkingen indienen bij SenterNovem. De schriftelijke bedenkingen dienen te worden gezonden aan SenterNovem, Uitvoering afvalbeheer/B IA, Postbus 93144, 2509 AC 's-Gravenhage. Degene die bedenkingen indient kan daarbij schriftelijk verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien u mondeling uw bedenking kenbaar wilt maken kunt u telefonisch contact opnemen via nummer 070-3735696. Voor iedereen die thuis vrijwillige hulp nodig heeft wegens ernstige of chronische ziekte, een lichamelijke of verstandelijke beperking, dementie, psychische problemen of eenzaamheid. Wij zoeken! U KUNT ZICH VRIJBLIJVEND INFORMEREN BIJ DE VRIJWILLIGE THUISZORG BIJ U IN DE BUURT: Walcheren 0118-553 530 West Zeeuws Vlaanderen: 0117-454 565 Middelburg-Zuid 06-464 22 868 Terneuzen: 0115-695 822 Schouwen-Duiveland 0111-457 103 Hulst: 0114-312 388 Tholen: 0166- 663 784 Reimerswaal: 06-525 46 524 U kunt de volledige advertentietekst vinden op onze website: www.vrijwilligethuiszorgzeeland.nl Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland

de Faam | 2006 | | pagina 6