Schilderingen met achtergronden BreedUit I mt Concert met Belgische muzikanten Hooi!koorts in de Zandput ff Oogtkapelle Van der Heyden bevecht zeven zonden met humor en muziek dé Weekkrant ONBEPERKT STEEN&RXLLEN 14,95 Restaurant "Mijn Schoonmoeder" ca Keuze uit meer Jan soorten pannenkoeken Restaurant Oranjeplaat Arnemuiden Tel. 0118 - 601621 Dé toplocatie aan het Veerse Meer voor Uw: ik Bijpraten met koffie en huisgemaakt gebak KEUZE MAANDMENU 22,50 -k Recepties, bedrijfspresentaties, bruiloften ik Volledig rolstoeltoegankelijk ik Zeer ruime parkeergelegenheid De Faam Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 40 MIDDELBURG - Revolu tion lOO.OOO.OOOetc Gallery in Middelburg toont nog tot half april schilderijen met diverse achtergronden. Het zijn werken van Balthus, Gustav Vanderbraak, Jake Dinos Chapman en Wolf gang Laib. Balthus (Stanislas Klossowski de Rola, 1908-2001) wordt alge meen beschouwd als een van de belangrijkste schilders van de twintigste eeuw. Beroemd om zijn dromerige, ietwat ver ontrustende, schilderijen be volkt door katten en puberende meisjes in provocerende poses als wel om zijn omgang met de groten van de moderne kunst, waaronder Pablo Picasso en Salvador Dali. Gustaaf Vanderbraak (1934 - 2001) is geboren in Amsterdam en opgeleid aan de Rijksacade mie. Na omzwervingen in Italië en Amerika heeft hij vanaf het begin van de jaren zeventig in enkele plaatsen in Zeeland ge woond en gewerkt. Hij is een volstrekt zelfstandig en boeiend schilder in een domein dat er gens tussen het abstract-ex- pressionisme en COBRA ligt, op zoek naar dat éne dwingende plastische teken dat zijn visie kon vertolken. Jake Dinos Chapman (1966 en 1962) werken sinds 1992 sa men. Deze collaboratie be schrijven als 'gevormd door strijd, vijandigheid en schoon- FEBRUARI-ACTIE!!! Steengrillen kan iedereen (jong en oud), is uitermate geschikt voor groepen en feestjes maar is natuurlijk ook gezellig met twee personen! Wie niet wil steengrillen kan kiezen van onze kaart Wolstraat 7 - Vlissingen Tel. 0118-430033 Geopend: donderdag t/m zondag heid'. Al snel worden naakte provocerende etalagepoppen hun handelsmerk. De laatste ja ren hebben ze zich ook toege legd op het maken van etsen. Wolfgang Laib (1950) studeerde medicijnen maar verliet de Uni versiteit om kunstenaar te wor den. Hij leeft en werkt in har monie met de natuurlijke loop van het jaar en de seizoenen aan de rand van een klein dorp in Duitsland. In de zomer verza melt hij het stuifmeel van de paardebloem, hazelnoot of den. In de winter polijst hij het mai mer voor een 'melksteen' in zijn atelier. De galerie aan de Herenstraat in Middelburg is open van dins dag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur. SEROOSKERKE - Twee bands, één zanger en twee dansacts staan in de vijfde voorronde van HooilKoorts. De voorronde is op vrijdag 24 februari tussen 20.00 en 23.15 uur in De Zand put in Serooskerke. Er is die avond tevens een gastoptreden door de dansers van van Kiala- style, een Zeeuwse breakdance act. De bands die meedoen aan de HooilKoorts-competitie zijn Bloody Hell uit Hulst met hard rock, Djazarhoo uit Zuid-Beve land met alternatieve rock en het Schouwse Side Walk Stone met rock. R&B en popsongs ko men vrijdag van de zanger Nigel Brown met zijn achtergrond zangers. De dansgroepen Katch en Godsoldiers doen mee met een eigen streetdance chore ografie. De optredens zijn van 20.00 tot 23.15 uur. De entree is gratis net als het vervoer naar het evenement. Domburgseweg 75 Oostkapelle 0118-582897 Piraten Prinsessen feestjes boerengolf klnder-speelparadijs familiefeestjes kinder pannen koek en schminken www.pannekoekenbakker.nl 4-GANGEN BRUNCHBUFFET OP ZONDAG 12.30 - 15.00 UUR a \Ljrc il Jraassen Een gezellig dagje uit! 32,50 Met onze luxe touringcar naar de Huishoudbeurs... Koffie/thee met cake in de touringcar. Veel opstapplaatsen in dorpen langs de 'Zeeuwse weg'. Op 18-19-21-22-23 en 25 maart Er kan weer geboekt worden voor: 17 april, Paasverrassingsreis 'Ervaar de lente' De Doelen Kerstconcert Stand-upper Najib Amhali maakt het de familie Calderone behoorlijk moeilijk maakt, foto pr MIDDELBURG - De man nen van theatergezelschap De Ploeg hebben de koppen weer bij elkaar gestoken. Het resultaat is een nieuw theatraal humoristisch spektakel: 'Vendetta, De Godvader deel IV. Dit keer lieten zij zich inspireren door de Italiaanse maffia, waar geweld en familie-eer hoog in het vaandel staan. De eer voor de hoofdrol is deze keer gegaan naai" stand-upper Najib Amhali. Hij is de ultieme intrigant, die het de familie Calderone be hoorlijk moeilijk maakt. Uiteraard zijn ook actrices het mannenbolwerk van het gezel- VLISSINGEN - Cellist Wou ter Vercruysse en pianist Alexander Besant treden zondagmorgen 26 februari op in een CineConcert. Het tweetal speelt de sonate Les Adieax van Ludwig van Beet- hoeven, de Kol Nidrei van Max Bruch en de sonate voor cello en piano van Claude Debussy. Kaarten voor het CineConcert kosten tien euro, het begint om 11.30 uur. Het concert vindt plaats in het theatercafé van Ci- neCity aan de Spuikomweg 1 te Vlissingen. schap binnengehaald, want-zo redeneerden de makers van het stuk - wat is een Italiaanse fami lie zonder sterke vrouwen? Italiaanse mama Zo zet Mai'isa van Eyle bijvoor beeld een overtuigende Itali aanse mama neer. De actrice is bekend van diverse theaterge zelschappen. Vorig seizoen speelde zij Annie MG Schmidt in 'Annie MG, de dochter van de dominee'. Lies Visschedijk speelt de zus die na vele jaren van afwezigheid terugkeert naar haar roots. Samen met de leden van De Ploeg zijn zij het ideale maffiagezelschap, helemaal zo als het theatergezelschap dat graag ziet: strak en in het zwart. Vendetta wordt "een overweldi gende belevenis," genoemd. "Als een film dendert de voor stelling over je heen", luidden eensluidend de kritieken in kranten na de eerste voorstel ling in november. Er wordt ge schoten, gekonkeld en geleden. Vreemde krachten rijten de fa milie uiteen. Niemand is zijn le ven meer zeker. Aan het eind staat de familie met bebloede handen oog in oog met een ver schrikkelijke waarheid. Lachen Er valt ook veel te lachen. De Ploeg zou De Ploeg niet zijn zonder talloze hilarische mo menten. Verder speelt muziek een grote rol: meezingkrakers HANSWEERT - Hebzucht, ij- delheid, woede, luiheid, ja loezie, wellust en vraatzucht bedreigen de beschaving en iemand moet die redden. Of het Arno van der Heyden lukt is nog maar de vraag maar de cabaretier doet op zater dag 25 februari Kaj Munk in Hansweert een verwoede po ging. Wie maakt me los heet het zevende programma van Ar no van der Heyden. Het voert langs de krochten van de menselijke ziel en biedt een zeker houvast in sombere tij den. De voorstelling is rijke lijk gevuld met meeslepende liedjes en conferences. Doel van dit alles: de bezoeker als een ander mens de zaal te doen verlaten. Arno van der Heyden was ooit winnaar van de Publieks- en Persoonlijkheidsprijs van Cameretten. In 'Wie maakt me los?' zit veel muziek met Bas Mulder op piano en Hendrik-Jan Vermeulen op gi taren. Arno van der Heyden zingt en raakt een enkel ins trument aan. Kaarten kosten twaalf euro en zijn te reserveren via 0113-395326, 571864, 551552 of www.podiumrei- merswaal.nl. Het optreden in Kaj Munk begint om 20.00 uur.

de Faam | 2006 | | pagina 40