Kc0 Lijst Krijn Hamelink Christenunie Middelburg Lokale Partij Vlissingen Openbaar Bestuur Begroting 2006 Stem op lijst 8 Lokale Partij Vlissingen LPV, Leven in de Stad! Met ons kiest u vóór: Lijst 5 SGP - Middelburg Kijk op www.sgpmiddelburg.nl In 3 artikelen geeft de LPV u argumenten waaruit blijkt dat deze partij de beste keuze is bij de komende raadsverkiezing. Op het gebied van openbaar bestuur presteert het zittende college van Vlissingen bijzonder slecht. De LPV is indertijd opgericht uit onvrede met het gevoerde beleid in de gemeente Vlissingen. Op het gebied van Economische Zaken en Stadsontwikkeling is er steeds een onduidelijk, slecht onderbouwd en voor de Vlissingers nadelig beleid gevoerd dat heeft geresulteerd in een hoog begrotingstekort voor de jaren 2006-2009. Het eigen vermogen van onze gemeente is in de afgelopen periode goeddeels verdwenen! Dit heeft geleid tot een motie van wantrouwen tegen de zittende wethouder van financiën. Dat de motie het niet haalde kwam omdat óók het aftreden van de andere wethouders, medeverantwoor delijk voor het desastreuze financiële beleid, werd geëist. Ook bleek de begroting voor 2006-2009 niet op de daarvoor gestelde datum van 15 november gereed te zijn, waardoor de gemeente onder toezicht van de Provincie werd gesteld. Het snode plan om in een keer de afvalstoffenheffing met meer dan vijftig procent te verhogen kon op het laatste nippertje worden voorkomen, dit neemt echter niet weg dat de heffing in één keer toch met meer dan twintig procent verhoogd is! De daarbij gehanteerde redenering dat het afschaffen van het gebruikersdeel van de Onroerend zaakbelasting dit mogelijk maakt getuigt niet van handelen in uw belang. De bewoners van Vlissingen worden zwaar belast door het slechte beleid van dit college. Iedere burger weet dat je de tering naar de nering moet zetten en niet meer uit kan geven dan je binnenkrijgt. Dit college heeft echter deze eenvoudige financiële regel keer op keer met voeten getreden! De gevolgen blijven - helaas voor u - niet uit. Vlissingers zijn hardwerkende en tolerante mensen die in het verleden veel hebben gedoogd, maar nu is de maat vol en men accepteert het niet lan ger dat de gemeente steeds een aanslag op de beurs van de burger doet om het eigen falen te financieren. Met kunst- en vliegwerk en creatief boekhouden is er een nieuwe begroting opgesteld. Deze is te elfder ure door de coalitiepartijen in elkaar geflanst en de raad door de strot geduwd. Onderling heeft men wellicht een convenant gemaakt om hun toekomstige rampzalige samenwerking in 2006 voort te zetten. Voor een aantal leden met een gedegen economische achtergrond, van zowel de oppositie als de coalitie, was de nieuwe begroting niet realistisch en onuitvoerbaar en zij stemden dan ook tegen. De LPV heeft al in een vroeg stadium goede en deskundige voorstellen gedaan om de begroting te verbeteren maar deze zijn systematisch door het college terzijde gelegd. Wij vormden helaas een minderheid! Wij hebben daarom dringend uw stem en steun nodig om met meer kundige mensen in de nieu we raad vertegenwoordigd te zijn om de belangen van Vlissingen, uw belangen, krachtiger en beter te kunnen dienen. Vlissingen moet het onder andere hebben van bedrijvigheid, industrie, toerisme en vermaak. Er moet alles aan gedaan worden om het klimaat hiervoor sterk te verbeteren. De gemeente had het plan opgevat de toeristenbelasting te verhogen, wat ongetwijfeld als resul taat zou hebben gehad dat de toerist zich minder tot Vlissingen aangetrokken zal voelen. Deze belastingverhoging is mede door de oppositie van de LPV niet doorgegaan, maar er moet voor gewaakt worden dat dit soort onzalige plannen niet wederom opduiken. Op het gebied van de Organisatie valt op dat Vlissingen ten opzichte van de norm een veel te groot en inefficiënt ambtenarenapparaat heeft. Niet alleen kost dit handen vol geld, wat u mag betalen, het resulteert kennelijk niet in "waar voor je geld". Op de valreep voor de verkiezingen stuurt dit college het gehele directieteam naar huis, dit in verband met "onvoldoende functioneren"! Op uw kosten zijn nu dure externe interim-managers aangetrokken om de gemaakte brokken te lijmen. Er zal in de toekomst keihard moeten worden gewerkt om een goed presterend lokaal bestuur, een efficiënt ambtenarenapparaat en een goede organisatie te realiseren. De LPV wil en kan dit doen! Ook wil de LPV aandacht voor de openbare orde, structurele oplossingen voor onveilige situaties in verschillende wijken en een sterke verbetering van een aantal verkeerssituaties. Uit vele gesprekken met Vlissingers is ons duidelijk geworden dat de inwoners het ook niet lan ger accepteren dat er met hun mening geen rekening wordt gehouden, er niet naar hen wordt geluisterd en er steeds plannen opduiken die zeker niet in het belang van de Vlissinger zijn! De Vlissinger geeft om zijn stad, DE STAD! www.lokalepartijvlissingen.nl Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 23 Weet u wel echt wie wij zijn? Staatkundig Gereformeerde Partij Bewaren christelijk erfgoed Ontmoediging drugsgebruik Bevordering werkgelegenheid Betaalbaar wonen www.middelburg.christenunie.nl

de Faam | 2006 | | pagina 23