BLAUW GERUITE KIEL PROEF CELL BROADCAST XX VERZEKERING ZIEKTEKOSTEN DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG MORGENRAAD "Pr www.vil$Stngennl/ mm VRAAGBAKEN NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 8 FEBRUARI 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 communicatie@vlissingen.nl vvww.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel De Zeeuwse gemeenten en de ge meente Woensdrecht gaan samen met het Ministerie van Binnen landse Zaken en Koninkrijksrela ties (BZK) en de Technische Uni versiteit Delft een proef houden met cell broadcast. Het ministerie wil beoordelen of cell broadcast een geschikte aanvulling is op de sirene. De proef in Zeeland is van wezenlijk belang voor een besluit over de invoering van cell broad- castdienstverlening in heel Neder land. De deelnemende gemeenten nodi gen zelf een derde van hun inwo ners uit om mee te doen aan de cell broadcastproef. Voor Vlissingen zijn dan 12.353 inwoners. Volgen de week worden in totaal 90.000 brieven verstuurd. Als u deelneemt aan de proef ontvangt u tussen 1 maart en 30 april 2006 enkele test berichten. Het doel van de proef is onderzoeken of cell broadcast tech nisch haalbaar is en of de berich ten duidelijk en effectief zijn. In de testperiode krijgt u ook vragen over uw ervaringen met cell broadcast. Cell broadcast is een nieuwe ma nier van alarmeren per mobiele telefoon. Op dit moment waar schuwt de overheid de bevolking bij een calamiteit met behulp van sirenes. Als de sirene gaat, moet u naar binnen gaan, ramen en deu ren sluiten en afstemmen op de rampenzender. Cell broadcast is een aanvulling op dit waarschuwings systeem. Het is een techniek waar bij iedereen die aanwezig is binnen het bereik van een zendmast voor mobiele telefonie, radiografische tekstboodschappen kan ontvangen op zijn mobiele telefoon. Voordelen Voordelen van cell broadcast zijn: Er kan een instructiebericht wor den gestuurd naar alleen die per sonen die zich in een gebied be vinden waar een ramp is gebeurd of dreigt te gebeuren. Anders dan bij sms-berichten kunnen cell broadcastberichten wel ontvangen worden als het mobiele netwerk door overbelas ting uitvalt. Cell broadcastberichten kunnen sneller worden verstuurd naar een grote groep gebruikers dan sms-berichten. Heeft u vragen? Kijk dan op de website of bel met de cell broadcast informatielijn: 0900 - 0922. www.postbus51.nl/ proefcellbroadcast Hebt u een laag inkomen? Kies dan voor de Aanvullende Ziek tekostenverzekering Gemeenten (AZG). De AZG is er voor ieder een met een uitkering of een laag inkomen. U komt in aanmerking als u aan een aantal bepaalde financiële voorwaarden voldoet, in Vlissingen woont en verzekerd bent bij de CZ. Aanmelden is nog mogelijk tot 10 februari aan staande. Deelname is alleen mo gelijk per 1 januari 2006. Meld u aan, straks kan het niet meer! Wilt u in aanmerking komen? In formeer dan bij CZ, Coosje Bus- kenstraat 146 (tel. 415040) of bij de Sociale Dienst Walcheren (tel. 432700). www.sdw.nl Momenteel vindt reiniging en in spectie plaats van de riolering in: Anjelierenlaan Rozengracht, Sin gel, Paul Krugerstraat - Noordzijde, Industrieweg, Beatrixlaan en de wijk Bonedijke (Het Fort, Leegwa terstraat en Ravesteijnplein). Deze reiniging en inspectie duurt circa 5 weken. Bewoners kunnen tijdelijk enige stankoverlast in huis hebben. Dit kan worden verholpen door alle kranen even open te draaien. Tevens kan wat rioolwater in het toilet komen. Het is verstandig het toilet gedurende de werkzaamhe den af te sluiten met het deksel. Voor nadere informatie: J.C.J. van Maldegem, telefoon 487457. www.v 11 ss i r g e n v. n i werkt nultvoering Vlissingen, februari 2006. Winter tn Europa, winter In Vliss De kou deert de wandelaars niet. De boulevard van Vlissini de zee hebben altijd hun charme en schoonheid, in alle tijden. Het dorpsplatform Oost-Souburg houdt op woensdag 15 februari om 19.30 uur een openbare vergadering in de Regenboog, Middelburgsestraat 113. Agendapunten zijn onder andere: aanpassing van de website, werkplan politie, vaststelling van het dorpsplan en de taakverdeling binnen het platform. Alle leden en belangstellenden zijn op deze vergadering van harte welkom. www.platformsouburg.nl Morgen, donderdag 9 februari, om 19.30 uur is er een commissieverga dering in het stadhuis. U bent van harte welkom. Er is spreekrecht voor bezoekers. Aan de orde komen o.a.: actuele zaken structuurplan Edisongebied stedenbouwkundig plan Midden gebied Govan Mbekszaal: brief uitgeprocedeerde asielzoekers Wet Maatschappelijke Ondersteu ning De volledige agenda kunt u lezen in De Faam bij 'Informatie van de Overheid' of op g tmee n ter® ad HONDENRENVELD De watertoren en bijbeho rend terrein aan de Vlissingse- straat 239 in Oost-Souburg is verkocht. De nieuwe eigenaar maakt er een centrum en tuin voor de kunsten van. Het ter rein is nu nog een honden- renveld. Daar mogen honden loslopen en poepen. Straks kan dat dus niet meer. Burge meester en wethouders willen daarom een nieuw honden- renveld aanwijzen tussen de Zuiderzeestraat en de Berm- weg. PAPIERCONTAINERS Op het parkeerterrein van Al- bert Heijn aan de Gildeweg zijn nieuwe ondergrondse pa piercontainers gebouwd. Het systeem is alléén voor papier en karton. U kunt dozen plat- maken en inwerpen. De con tainer is uitsluitend bestemd voor particulieren. Er mag niks naast de container worden gezet! Er zijn ook nieuwe on dergrondse papiercontainers geplaatst in de Sint Kruislaan, de Dreesstraat en de Anna Blamanlaan. Voor informatie: (0118) 487430 of 06 12 15 45 64 (buiten kantooruren). KALENDER T/m 5 maart di. t/m zo., 12.00 - 17.00 uur Licht/sculptuur/schilderkunst Regine Schumann deWiflem3, zaal 1 Zaterdag 11 februari, 22.00 uur 'juke joints', Zeeuwse Blues De Piek Donderdag 16 februari, 20.15 uur, 'Witte Nachten' Dostojevski's liefdesverhaal Theatergroep Suburbia Vestzak99 Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, biblio theek 't Spui of bibliotheek Oost- Souburg. Daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. Wat moet ik doen als ik mijn reisdocument heb weggegooid of kwijt ben? Reisdocumenten als een paspoort en een identiteitskaart zijn persoon lijk. Ze zijn echter eigendom van de Nederlandse staat. Helaas komt mis bruik van reisdocumenten steeds vaker voor. Om deze documentfraude tegen te gaan gelden strenge regels. Om een nieuw reisdocument aan te vragen moet u uw huidige (verlopen) reisdocument bij uw aanvraag meenemen. Hebt u dit niet in uw bezit, dan wordt het als vermist be schouwd en dient u een proces-verbaal van vermissing te overhandigen. Zo wil de overheid voorkomen dat het document in verkeerde handen valt. Ook wordt op het stadhuis een schriftelijke verklaring van vermis sing opgemaakt. Omdat reisdocumenten eigendom zijn van de Neder landse staat moet u hiervoor €13,10 betalen. Vanwege de vermissing duurt de aanvraag van een nieuw reisdocument langer. Hierna betaalt u voor het nieuwe reisdocument 39,40 (paspoort) of 31,25 (ID-kaart). www.vlissingen.nl/loket Burgemeester Anneke van Dok - van Weele Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaken

de Faam | 2006 | | pagina 40