'Weet wanneer je over streepje gaat' I Fotocursus Deze week UW VOORDEEL SLAGER €4,90 €4,90 1 kilo KIPPENBOUTEN 1,49 €2,98 €2,98 €2,98 De Faam Leontien Leren praten met je handen en lichaam Administratiekantoor en Adviesbureau SIMAR. AL 20 JAAR KAMPIOEN in kwaliteit en service 1 kilo paarden biefstuk. 1 kilo paardenlappen 1 kilo verse worst €5,90 €5,90 3,90 1 kilo KIPFILET 1 kilo PROCUREUR LAPJES 1 kilo SCHOUDER KARBONADE 1 kilo MAGERE SPEKLAPPEN Slagerij Nieuwenhuijse VRIJWILLIGE THUISZORG WALCHEREN - Steunpunt Mantelzorg Lull Woensdag 8 februari 2006 - Pagina 3 www.sportsspeakers.nl Het Entree-project in de Vleeshal: niet statisch kijken naar kunst, maar lekker meedansen. MIDDELBURG - T-A-P staat voor 'Test je Alcohol Promillage'. De alcoholme ter is een product van de miniondememing TAP CV van de Hogeschool Rotter dam. Leonie Boone (19) uit Middel burg is één van de acht Small Business Retail Management studenten die de onderneming hebben opgezet. "Onze op dracht was een nieuw product verzinnen of een aanvulling daarop", vertelt Leonie. Dat werd de T-A-P; een plat appa raatje van zeven bij vier centi meter dat je aan je sleutelbos kunt hangen. "Door de power- knop aan de voorkant ingedrukt te houden, gaat een groen lampje branden. Bovenop het apparaatje zit een pijpje waarin je moet blazen. Als je 0,02 pro cent alcohol in je bloed hebt gaat het oranje lichtje branden, een rood lampje verschijnt als het percentage 0,05 is en is er geen of weinig alcohol gedron ken dan blijft het lampje groen", legt Leonie uit. Volgens haaris het doel van de T-A-P niet om zoveel mogelijk te kunnen drin ken. "Het is juist om te weten wanneer je over het streepje bent gegaan." Het bedrijf heeft in anderhalve week vijfenze ventig T-A-P's verkocht. SPORTS ïf SPEAKER Vol jaloezie kijk ik vaak naar de capriolen die veldrijders met hun fietsjes kunnen maken. Vorige week is mijn bewon dering voor de modderbijters alleen nog maai" gegroeid. In de barre vrieskou van het Gelderse Zeddam reden vooral onze jonge landgeno ten naar mondiaal succes op het WK. Ik genoot ervan hoe Boy van Poppel, de zoon van ex-damescoach Jean Paul, uitgekookt naar de junioren- titel reed en alleskunner Lars Boom net iets te kort kwam om het goud bij de beloften te pakken. Toch gaat deze column niet over hen, maar over haai-: Marianne Vos. Zelden zag ik een jong meisje op zo'n koelbloedige manier een wedstrijd winnen. In de finale beet ze zich rotsvast in het wiel van Hanka Kupfer- nagel en liet niet meer los. De meeste meiden die ik ken zouden hebben getekend voor zilver, maai" Marianne niet. In de laatste meter per ste ze er alles uit en klopte de dertien jaar oudere Duitse renster. Ik kan mij herinneren dat ik in één van mijn laatste weg wedstrijden Marianne lek zag rijden bovenop een klim, vlak voor de aankomst. Met platte achterband stortte ze zich in de afdaling om toch bij ons in de groep te finish en. Toen haar band het uit eindelijk begaf, sprong ze van de fiets en holde over de streep. Op haar achttiende heeft Vos al alles om een echte topper te worden. Zelf discipline, want ze studeert ook nog, doorzettingsvermo gen en talent. Toch ben ik bang dat Vosje zelf wel eens haai" eigen grootste tegen stander zou kunnen worden. Ze wil en kan alles. Wegwed strijden, crossen, schaatsen en het liefst ook nog op de mountainbike knallen. Ik denk dat het verstandig is om de batterij en het motor tje op tijd af te laten koelen en daarna weer op te laden. Ze moet keuzes maken om de echte wereldtopper te worden die iedereen nu in haar ziet. Marianne komt er wel, zolang de kaars maar niet steeds aan twee kanten blijft branden. Liefs Leontien MIDDELBURG - De Zeeuwse Stichting Wel zijn Doven houdt een ge- barencursus. Module 1 start woensdag 8 maart in het Dovenontmoe- tingscentrum aan de J. van Sprengerlaan 6 in Middelburg. De cursus bestaat uit acht lessen. De kosten bedragen 112 euro (inclusief werkboe ken, video, koffie of thee). Voor meer informatie is er het e-mailadres gebarencur- sus@zswd.nl en de website www.zswd.nl. Geen inter net? Bel dan naar 0118- 463950 of 0118-467211 ('s avonds). Op zaterdag 1 april 2006 start er een fotocursus in Goes. De cursus omvat 10 zaterdagochtenden waarbij er bij goed weer ook veel buiten gefotogra feerd gaat worden. De cursus is uitermate geschikt voor een ieder die zijn fotografie technisch, maar ook inhoudelijk wil verbeteren. Voor uitgebreide informatie kunt u contact opnemen met: Ludwiq van Hooren Vakfotoarafie tel. 0164 - 249 678 of 06 - 21 856 964 Industrie-, architectuur-, reclame- en huwelijksfotografie e-mail: info@ludwiqvanhooren.nl internet: http://www.ludwiqvanhooren.nl Loop een avondje voor Kinderhulp en geef een beetje gewoon geluk aan kinderen in moeilijke of bijzondere thuissituaties.Voor spelmateriaal bijvoorbeeld, of een weekje kamperen. De collecte is in de laatste week van april. Aanmelden kan op www.kinderhulp.nl of bel 0570-611899. Km/de-rliuLp* voor een beetje gewoon geluk Wilt u succesvol kunnen blijven ondernemen? Wij helpen u op administratief en op fiscaal gebied! Si mar ondersteunt u bij allezakelijke en admi nistratieve problemen en neemt deze taken uit uw handen tegen een vast scherp tarief per iaar. U kunt zich dan volledig concentreren op uw eigen werk, het ondernemen! Achterstanden zijn geen enkel bezwaar, wij zijn gespecialiseerd in Midden- en Kleinbedrijf. Ook voor: Aangifte Inkomstenbelasting Loonadministratie. Jaarrekeningen. Ondernemersplannen. Speciale korting voor ZZP-ers en Starters. SIMAR "Uw partner in Ondernemen" in Zeeland en Brabant Kuijerdamseweg 36, 4325 CV EHemeet Tel.' 0111-468050, fax 0111-468051 E-mail: simar@zcelandnet.nl Audio, video, wassen, drogen, koelen, elektr. huishoudelijke apparatuur Eigen reparatiedienst. Gratis bezorgen. Kom eens kijken en luisteren naar ons uitgebreid assortiment aan Icd-TV's Scheldestraat 17 - 4381 RP Vlissingen Tel. 0118-413049 - Fax 0118-417016 m 2 kilo RIBBETJES Openingstijden: wij zijn geopend woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur Kanaalstraat 74, 0118-463091, Oost-Souburg De Vrijwillige Thuiszorg is er voor iedereen die thuis hulp nodig heeft vanwege een ernstige of chronische ziekte, een lichamelijke of verstandelijke beperking, dementie, psychische problemen of eenzaamheid. Tevens worden vrijwilligers ingezet in het St.Jans Hospice De Casembroot en op de Palliatieve Unit van 't Gasthuis. Wilt u er "zijn" voor mensen in hun laatste levensfase? De Vrijwillige Palliatief Terminale Zorg zoekt betrokken mensen die ingezet willen worden op de Palliatieve Unit van 't Gasthuis in Middelburg. Op de Palliatieve Unit verblijven mensen die om diverse redenen niet thuis hun laatste levensfase kunnen door brengen. Vrijwilligers bieden, samen met beroepskrachten, intensieve zorg aan deze bewoners en ondersteuning aan hun mantelzorgers. Wat vragen wij van vrijwilligers? 0 een open en respectvolle houding naar anderen 0 een beschikbaarheid van minimaal 5 dagdelen per maand 0 bereidheid een basiscursus te volgen en vrijwilligersbijeenkomsten bij te wonen 0 woonachtig op Walcheren Wat bieden wij? 0 boeiend vrijwilligerswerk in een groep van betrokken vrijwilligers 0 goede begeleiding en ondersteuning Voor informatie en/of aanmelding kunt u.contact opnemen met Cobi van den Berg, tel: 0118-553530 of stuur een e-mail naar regiowalcheren@vrijwilligethuiszorgzeeland.nl Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland www.vrijwilligethuiszorgzeeiand.nl

de Faam | 2006 | | pagina 3