Jongeren werken aan podiumproject Nieuwe lichting kunstenaars te zien in oude kunstuitleen Weer award voor ROC Politie leert schieten Cineconcert Bromkeuring dé Weekkrant De Faam Lezers Schrijven Woensdag 8 februari 2006 - Pagina 39 SEROOSKERKE - De vierde voorronde van HooilKoorts geeft weer een gevarieerd beeld van de muziek en dans waar jongeren zich nu mee bezig houden. Rock, hiphop, street- en breakdance wisse len elkaar komende vrijdag 10 februari in De Zandput in Seroos- kerke in snel tempo af. "Die variatie leek ons aan vankelijk een beperking, maar na drie voorronden merken we dat daarin juist de kracht schuilt van het podiumproject. Sommi gen moeten wel even wen nen aan een heel andere muziek- of dansstijl dan die van hun voorkeur, maai' meestal slaat het en thousiasme van beginnen de groepen wel aan. Het is tenslotte allemaal jeugd cultuur voor en door jon geren. En ieder optreden is kort en krachtig. Je kunt er je blik bovendien op een leuke manier mee verrui men. Een HooilKoorts avond heeft zo altijd iets van een ontdekkings tocht", vindt Jesse de Vries van de organiserende werkgroep. Met de verhui zing van de Hooizolder in Jesse de Vries: "Je kunt je blik hier prima verruimen". Westkapelle naar De Zandput in Serooskerke is die opzet van HooilKoorts dan ook niet veranderd. "De Zandput heeft het voordeel van de vrijdag- vond en een wat ruimer podium voor de bands. Het is natuurlik geen dis cotheek, maar vanaf de eerste voorronde hebben we de zaal een karakteris tieke aankleding gegeven die voor een intieme sfeer zorgt. Een verlaagd podi um, lichteffecten en het naar voren halen van de zijwanden geeft de gladde dorpszaal nu meer het aanzien van een echt jon- gerenpodium," meldt Jes se. De overstap naar Ser ooskerke bood ook de mo gelijkheid om van FOTO PR HooilKoorts een project van, voor en door jongeren te maken. Een vaste werk groep met de Serooskerkse jongeren Erik Jakobsen, Steven Lukas, Inge Bree- dijk, Thelman Arakelian en Jesse werken samen met een de door de ge meente Veere ingehuurde organisator om het project met 6 voorronden en een finale gestalte te geven. Op de avonden zelf en voor de opbouw melden zich bo vendien nog eens extra vrijwilligers. HooilKoorts begint vrijdag om 20.00 uur en duurt tot 23.15 uur. Vervoer en entree zijn weer gratis. Informatie is te vin den op de website van de werkgroep: www.veere- jeugd.nl. Hiermee reageer ik op het artikel in de Faam/Beve lander van vorige week woensdag. Als kandidaat voor de natuur- en milieu belangen in het water schapsbestuur wil ik graag een ander geluid laten ho ren: I-Jet artikel over de water schapsverkiezingen in uw krant van vorige week stelt samengevat: "De ZLTO en milieuorganisaties zijn te eenzijdig bezig" en: "veel kandidaten doen het om het pluche, zijn verbonden aan een politieke partij". Ik laat deze opmerkingen voor rekening van de heer Nakman. Belangrijker vind ik dat de groene kandidaten georga niseerd zijn en, via de Zeeuwse milieuorganisa ties, een achterban van tienduizenden leden verte genwoordigen. Samen hebben de groene kandi daten een 10-puntenplan opgesteld dat oog en ooi- heeft voor alle facetten van het waterschapsbeleid. Hierdoor is hun kandida tuur geen eenpersoons hobby of -lobby. Kiezen voor een milieu vriendelijk, krachtig en effi ciënt waterschap betekent ook een goede samenwer king met andere belang hebbenden, zoals boeren en recreatieondernemers. Investeren in een schoon milieu is immers in ieders belang. Aanstormend talent de Kunst Zeeland. DOORMIEKEJANSSEN MIDDELBURG - Het Centrum voor Beelden de Kunst (CBK) geeft net afgestudeerden van kunstacademies de kans zichzelf te presen teren. Behalve dat je aan een kunstacademie afgestudeerd moet zijn, zijn er drie criteria om te mogen exposeren: je bent Zeeuw, je woont in Zeeland of je hebt hier gewoond. Een sculptuur, fotografisch werk geïnspireerd op een reis naar China, een teke ning waarin de tegenstel ling tussen traditie en merkkleding wordt ge toond. John Blaak, consu lent beeldende kunst: "Je het gebouw van Centrum Beelden- FOTOJAAPWOLTERBEEK komt hier naast beeldende kunst ook vormgevers te gen. Daarmee bedoelen we kunstenaars die gra fisch werk produceren." De expo toont ook illustra ties, video uitingen en au tonome kunst. Een voor beeld hiervan is een kun stenares die werkt met ge vouwen handdoekjes, die voor haar grote betekenis hebben. "Soms is het han dig om iets van de intentie van de kunstenaar te we ten. Je kunt ook iets sec mooi vinden, het is niet perse nodig de achtergron den te kennen." Podium De kunstenaars die expo seren krijgen in het CBK een podium aangeboden. Een plek waar geïnteres seerden, kunstenaars en galeriehouders kunnen ko men kijken. Alle afgestu deerden richten hun eigen plek in. Dieuwer ten Braak, vormgeefster van de ten toonstelling, heeft een ge heel gemaakt van alle aparte presentaties. Het idee is dat alle studenten zijn uitgevlogen. Hun werk wordt in zogenaamde stu dentenkamertjes gepre senteerd. Door de aanwe zigheid van zwarte vlakken en witte accenten krijgt het geheel een totaal eigen sfeer. John Blaak verwacht dat dit een druk bezochte expo zal worden. Het biedt een ideale gelegenheid om de nieuwe lichting van afge studeerden te bekijken. De expositie Zeeuwse Lichting '05 loopt van 6 tot en met 24 februari in de Balans 17. VLISSINGEN-Altviolis te Joke D'Haese en pia niste Gétacome Pego- rim treden zondagmor gen 12 februari op in Ci- neCity aan de Spuik- omweg te Vlissingen. Zij spelen de sonate in d mineur van Michail Glinka, de sonate in es majeur van Johannes Brahms, het eer ste deel van het Concerto Der Schwanendreher van Paul Hindemith, het Ada gio en Allegro van Robert Schumann en de Schéne de Ballet van Charles de Bériot. Het concert staat onder auspiciën van Het Koninklijk Conservatorium te Gent. Het begint om 11.30 uur, kaarten kosten tien euro. MIDDELBURG - Maar liefst 46 procent van de Zeeuwse brommers is ge keurd voor het kenteken. Dat is tien procent boven het landelijke gemiddelde.. VLISSINGEN - Het cluster Techniek van ROC Zeeland heft voor het derde achter eenvolgend jaar een Meto pia Award gewonnen. Bij die onderscheiding hoorde een geldprijs van veertigduizend euro. Het geld is bestemd voor het project dat opleidingen voor werkenden ontwerpt. Enkele Zeeuwse bedrijven zijn daarbij betrokken. Het Zeeuwse instituut eindigde overigens op de derde plaats bij deze landelijke wedstrijd. NIEUWDORP - De politie Zeeland krijgt een centrum voor Integrale Beroeps Training. In het pand kun nen vaardigheden zoals schieten, het gebruik van peperspray en handboeien geoefend worden. De bouw aan de Finlandweg in Nieuwdorp is afgelopen donderdag begonnen. Het trainingscentrum krijgt een grote hal, een kantine, kantoorruimten, leslokalen, een schietbaan en een dojo waar judogre pen geoefend kunnen wor den. In het pand komen ook ruimten voor het Bu reau Conflict- en Crisisbe heersing en de milieu- en havenpolitie. Op het ter rein komt een oefenwo ning, waar agenten het be treden en doorzoeken van een woning kunnen oefe nen, een stormbaan en een oefenterrein voor politie honden. "We moeten als politie onze vaardigheden blijven trainen. Dat geldt voor het gebruik van het wapen, peperspray, de wa penstok en handboeien, maar ook hoe je iemand aan moet houden die zich verzet", legt politie woord voerderjan van Mourik uit. "Politieagenten moeten vier keer per jaar één dag trainen en worden twee keer per jaar getoetst. Niet voldoen betekent de wa pens inleveren."

de Faam | 2006 | | pagina 39