Een kleurig buikje is helemaal trendy Een begrip verhuist In de bloemetjes Seacontractors is spin in het maritieme web Freelancen zeer in trek Nieuwe praktijk maakt filmpjes van het ongeboren kind Boodschappenbus voor ouderen Mijlpaal in het handelsregister Recordwinst Shell Fiets Fitness Jeremiasse gaat naar Walcheren Broyeurspecialist heeft gekeurde site Terug naar het stenen tijdperk Konmar en Edah staan in de etalage Flemelaar stopt met verkoop van naaimachines Woensdag 8 februari 2006 - Pagina 33 -MIDDELBURG - Middel burgers vanaf 55 jaar kunnen voortaan gebruik maken van de BoodschappenPlusBus. Met deze bus kunnen oude ren en mindervaliden géza- menlijk of individueel om boodschappen, naar de bank, de dokter of een dagje uit. Voordeel van dit initiatief is dat ouderen niet alleen op stap hoeven, er is altijd bege leiding aanwezig. Via het centrale nummer 614505 kunnen klanten zich aan melden voor een bepaalde dag. MIDDELBURG - Het han delsregister van de Kamer van Koophandel voor Zee land telde op 27 januari de zestigduizendste inschrij ving. Deze eer viel te beurt aan Edith Janse Greven uit Driewegen. Zij heeft zich in geschreven met een een manszaak voor het ontwer pen van internetsites. Het oudste bestaande actieve dossier staat op naam van Bloemenhuis Mies in Vliss- ingen. ZEELAND- Olieconcern Shell heeft in het vierde kwartaal van 2005 een re cordwinst van 5,4 miljard dollar geboekt. Daarmee komt het jaarresultaat op 22,9 miljard dollar, de hoog ste winst in de geschiedenis van het Nederlandse be drijfsleven. Belangrijkste oorzaak van dit resultaat is de hoge olieprijs. verd aan sportscholen, fysiothe rapeuten en zorginstellingen. Het gezicht van de Vlissingse vestiging is Edwin Aarnoutse, een ervaren kracht uit de Goese winkel. Met Edwin verhuisden nog enkele medewerkers mee naar Vlissingen. "We hebben bewust ervaren mensen in de nieuwe zaak gezet, zodat ook de Walcherse klant optimale servi ce en kwaliteit krijgt", vertelt ei genaar Marten Jeremiasse. "We zijn een speciaalzaak, waar nog ouderwetse service en deskun dig onderhoud geleverd wordt en daar hoort natuurlijk goed geschoold en ervaren personeel bij." Met de nieuwe zaak in Vlis singen heeft Jeremiasse heel Midden-Zeeland afgedekt op het gebied van bezorging en na zorg. Deze week arriveerde hiervoor de splinternieuwe be zorg- en reparatiebus. "Op Be veland zijn onze bussen al jaar en dag een bekend beeld op de weg en ook op Walcheren zal men de vrolijke bus snel gaan herkennen", weet Jeremiasse. Een voorproefje van wat men zoal in de showroom van Fiets Fitness Jeremiasse in Paau- wenburg mag verwachten is te vinden op www.fietsplezier.nl. KOUDEKERKE - Een nieu we trend laat van zich spre ken in Zeeland: de 'belly- mask', of vrij vertaald een gipsafdruk van de buik. Vi- sagiste en grimeuse Mireille Hentenaar beschilderde in haar atelier Le Caméléon al enige tijd zwangere buiken en sinds kort maakt zij er ook gipsafdrukken van. Het was een klant die haar op het idee bracht. "Ik had dat nog nooit gedaan, maar wilde het toen zij ernaar vroeg wel probe ren", vertelt Mireille. "Het prin cipe is vrij eenvoudig, je legt net VLISSINGEN - De kappers haalden vorige week opgelucht adem. Het ziet ernaar uit dat zij tot eind 2010 het lage btw-tarief van zes procent mogen blijven handhaven. Een knipbeurt zou an ders fors duurder zijn geworden. VLISSINGEN - Op Beveland is de naam Jeremiasse al sinds 1929 een begrip op het gebied van fietsen. Walcheren heeft er een poosje op moeten wachten, maar ook dit eiland kan sinds kort rekenen op de service en het totaalpakket van Fiets Fit ness Jeremiasse. Het pand waar voorheen Moto- port De Regt zat, aan de Troels- traweg 364 in Vlissingen, her bergt nu mim vierhonderd vier kante meter A-merkfietsen, kle ding, onderdelen, accessoires en fitnessapparatuur. Achter de winkel ligt een testcircuit voor proefritten en tevens is er een eigen parkeerterrein. De fitnes sapparatuur is van professione le kwaliteit en wordt ook gele als bij een breuk een gipsver band om de buik en eventueel borst aan en laat dat goed dr ogen. Zodra de afdruk droog is komt er een coating op en tenslotte wordt hij beschilderd om later als kunstwerk aan de muur of op een sokkeltje in de babyka mer te pronken. Herinnering "Het is hartstikke leuk om te doen en een hele leuke herinne ring aan de zwangerschap. Vaak kiezen de vrouwen ervoor om op de gipsafdruk het geboorte kaartje af te beelden, dat maakt het geheel nog unieker", aldus Bodypainting en bellymasks zijn de nieuwste trends voor zwan gere vrouwen, foto: pr de visagiste. In totaal is er met maken van een gipsafdruk zo'n anderhalf uur gemoeid, in die zelfde tijd heb je overigens ook een gebodypainte buik. "Van de beschilderde buik laten de vrouwen vaak weer foto's ma ken voor het geboortekaartje." Mireille is voor een afspraak te bereiken op 06- 21 804 826. VLISSINGEN - De website www.broyeurspecialist.nl van het Vlissingse onderne mersechtpaar Minnaard is door Stichting MKB en Inter net onderscheiden met het mkbOK keurmerk. Dit keur merk staat voor veillig online zakendoen en wordt na on afhankelijke toetsing vers trekt. De onderscheiden spe cialist in sanitair heeft naast de webwinkel een showroom aan de Pres. Rooseveltlaan 768 in Vlissin gen. DOMBURG - Kuur- Beau tycentrum De Parel in Dom burg heeft een nieuwe mas sagemogelijkheid: de Hot Stone massage ook wel 'war me steen massage'. Hierbij worden verwarmde Basalt stenen gebruikt om dieper in het spierweefsel te komen en daarmee het effect van de massage te vergroten. Hot Stone massage is onder an dere zeer geschikt bij behan deling van stress, spierklach- ten, spanningen, gewrichts problemen en verminderde doorbloeding. MIDDELBURG - Super marktconcern Laurus gaat Edah en Konmar nog dit jaar verkopen. Laurus verkeert in geldnood en wil alleen Super de Boer houden. De schuld van het concern bedraagt een slordige 370 miljoen. Er zijn nog geen kopers in zicht. MIDDELBURG - De Zeeuw se ondernemersgeest is flink gegroeid. Zo'n 1600 ondernemers hebben het afgelopen jaar een eigen bedrijf in de regio opgezet. Veel van die on dernemers zijn aan de slag gegaan als freelancer. Daarom houdt de Kamer van Koophandel in Middel burg op woensdag 8 febru ari van 19.00 tot 22.00 uur het seminar Starten als freelancer. Aanmelden voor de bijeen komst aan de Buitenrust straat 225 in Middelburg kan via de website www.kvk.nl. VLISSINGEN - Aanstaande moeders kunnen sinds kort een echo laten maken in Vlis singen. Majdi van den Beid huurt hiervoor een ruimte in de praktijk voor fysiotherapie aan de Gerbrandystraat 56-a en werkt daarnaast als echo scopiste in het Franciscus Ziekenhuis. De echo wordt op dvd opgenomen, zodat het filmpje thuis nog eens rustig bekeken kan worden. Voor een afspraak bel: 06- 30376952 of kijk op www.echopraktijkzeeland.nl. KOUDEKERKE - Intratuin Kou- dekerke aan de Vlissingsestraat is verbouwd. De snijbloemenaf- deling is verhuisd naar de en treehal, die hiervoor een stuk groter is gemaakt. Intratuin slaat met deze verandering twee vliegen in één klap, de entree is nu gezelliger en klanten die even snel een bloemetje willen kopen hoeven niet meer het he le tuincentrum door. De ope ning van de nieuwe snijbloe menhal wordt feestelijk gevierd. Louis Hemelaar overhandigt een cadeau tijdens een van de vele consumentenacties die Hemelaar, tijdens de 55 jaar dat de winkel bestond, heeft gehouden, archiefoto: piet davidse VLISSINGEN - Na vijfenvijftig jaar verdwijnt naaimachinespe ciaalzaak Hemelaar uit Vlissin gen. Eigenaar Louis Hemelaar gaat zich helemaal concentre ren op zijn Bang Olufsen - Loewe dealerschap in Hein- kenszand. De opeenvolging van technische ontwikkelingen maakt het uiteindelijk onmoge lijk om de twee speciaalzaken te combineren. Een bewuste keu ze die de familie Hemelaar ove rigens niet onberoerd laat. Afgelopen zaterdag werd er af scheid genomen van alle trou we klanten en relaties. Voor grondlegger Guust Hemelaar en zijn vrouw was het een dag met een lach en een traan. Ook An- toinet Wentzler, die na 20 jaar dienst de finale uitverkoop leid de had het moeilijk. Ondanks het begrip voor zoon Louis, die de zaak in 1988 overnam, blijft afscheid nemen zwaar. Louis breidde zijn activiteiten in 1997 uit met het dealerschap voor Bang Olufsen en Loewe. Ge durende zes jaar bestond de zaak aan de Spuistraat uit twee speciaalzaken onder één dak. Toen in 2003 het shop-in-shop complex Binnenuit in Hein- kenszand werd gerealiseerd, verhuisde Louis de audio /video daarheen. Enkele jaren pendel de Hemelaar heen en weer tus sen Vlissingen en Heinkens- zand. Het werd echter steeds lastiger om de innovaties en ontwikkelingen van beide bran ches op de voet te blijven vol gen. Het lijkt nog ver weg, maar op dit moment werken de onder nemers van Binnenuit al weer aan een spetterende Lente show. Stil wordt het dus zeker niet rond de naam Hemelaar. VLISSINGEN - Met de Zeevaart school, de haven en het loods wezen op een steenworp af stand, passeren potentiële klan ten dagelijks zijn kantoor aan het Bellamypark. Xander Schanssema kon geen betere locatie kiezen voor Seacontrac tors, het uitzendbureau voor zeevarenden. Je zou je kunnen afvragen of er nog niet genoeg uitzendbu reaus zijn. Schanssema heeft hier zijn eigen stellige idee over: "Niet in de maritieme sector", dat is toch een heel aparte tak van sport binnen de uitzend- branche. Het vereist specialisti sche kennis en ervaring om dit werk goed te kunnen doen." Schanssema studeerde aan de Zeevaartschool en werkte daar na jaren in diverse functies in de scheepvaart. Enigszins voor zichtig startte hij het maritiem uitzendbureau vanuit huis. "Vraag en aanbod bleken erg groot en bedrijven van over de hele wereld wisten mij snel te vinden. Een eigen pand was dus een vereiste en dat vond ik aan het Bellamypark, temidden van alle maritieme bedrijvigheid." Samen met een vaste medewer ker verzorgt Schanssema de werving, selectie en detachering van zeevarenden. En binnen- .kort zal hij ook op zoek moeten naar personeel voor zijn eigen onderneming. Voor meer info en vacatures: www.seacontrac- tors.com. Lach en tra

de Faam | 2006 | | pagina 33