GEMEENTE RUIMT FIETSWRAKKEN BIJ STATION OP EERSTE BIJEENKOMST WIJKTAFEL GRIFFIOEN VERBOUWING ACCOMMODATIE BEGRAAFPLAATS EN CREMATORIUM Oud-burgemeester Burgers overleden Zeeland eerste provincie met cell broadcast Tweede lift voor NS-station Verstuur een valentijnskaart via www.middelburg.nl TnlVi^'i'i/iiiilDe Faam Woensdag 8 februari 2006 - Pagina 11 Oud-burgemeester van Middelburg, mr D.C.B. Burgers (Don), is maandag 30 januari op 73-jarige leeftijd over leden aan de gevolgen van een long- embolie. Burgers was tweemaal waarnemend burgemeester van Middelburg, van januari 1996 tot juni 1997 en van juli 2000. Zeeland is de eerste provincie in Nederland met 'cell broadcast'. Samen met het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en de Technische Universiteit Delft gaan de gemeenten in Zeeland een proef houden met deze nieu we techniek. En u kunt aan deze eerste proef meedoen. Cell broadcast is een nieuwe manier van alarmeren per mobiele telefoon. Op dit moment waarschuwt de over heid bij een ramp de bevolking met behulp van sirenes. Als de sirene gaat, moet u naar binnen gaan, ramen en deuren sluiten en afstem men op de rampenzender. Cell bro adcast is een aanvulling op dit waar schuwingssysteem. Cell broadcast is een techniek waarbij iedereen die aanwezig is binnen het bereik van een zendmast voor mobiele telefo nie, radiografische tekstboodschap- pen kan ontvangen op zijn of haar mobiele telefoon. Voordelen van cell broadcast zijn: Er kan een instructiebericht worden gestuurd naar alleen die personen die zich gebied bevinden waar een ramp is gebeurd of dreigt te gebeu ren. Anders dan bij sms-berichten kunt u nog steeds cell broadcastberichten ontvangen als het mobiele netwerk door overbelasting uitvalt. Cell broadcastberichten kunnen sneller worden verstuurd naar een grote groep gebruikers dan sms- berichten. U moet uw mobiele telefoon eenma lig instellen zodat deze geschikt is voor de ontvangst van cell broad castberichten. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties wil beoordelen of cell broadcast een geschikte aanvulling is op de sirene als er een ramp is gebeurd of dreigt te gebeuren. De proef in Zeeland is van wezenlijk belang voor een besluit om cell broadcastdienstverlening in heel Nederland in te voeren. Als u deelneemt aan de proef ontvangt u tussen 1 maart en 30 april enkele testberichten. Het doel van de proef is onderzoeken of cell broadcast technisch haalbaar is en of de berich ten duidelijk en effectief zijn. In de testperiode krijgt u ook vragen over uw ervaringen met cell broadcast. Opgeven U kunt zich niet zelf opgeven maar krijgt daarvoor een uitnodiging van uw gemeente. Er zullen in Zeeland 90.000 duizend brieven worden ver stuurd. Dit gebeurt a-select. Dit bete kent dat de gemeente een selectie maakt die niet beïnvloed kan worden. In de praktijk komt het er op neer dat een op de drie ingeschreven perso nen in Zeeland een brief krijgt. Heeft u vragen? Kijk dan op www.post- bus51.nl/proefcellbroadcast of bel met de cell broadcast informatielijn: 0900 - 0922 (op werkdagen van 09.00 tot 21.00 uur, in het weekend van 09.00 tot 18.00 uur). KPN, Telfort en Vodafone zijn de aan bieders van mobiele telefonie die meedoen in het cell broadcastpro- ject. Wie gebruikmaakt van een ande re provider kan niet deelnemen aan de proef. ProRail start maandag 13 febru ari met de bouw van een tweede lift op NS-station Middelburg. De lift verbindt de tunnel met perron 2. Naar verwachting kan de nieu we lift halverwege 2006 gebruikt worden. In 2002 bouwde ProRail al een lift op perron 1. Rolstoelgebruikers en reizigers met kinderwagens of zware bagage moe ten nu nog via een omweg het twee de, perron bereiken. Omdat ProRail en NS er belang aan hechten dat de trein goed bereikbaar is voor alle rei zigers, is er geld beschikbaar gesteld voor liften. Tijdens de bouwperiode kunnen reizi gers gewoon gebruik maken van de tunnel, hoewel er wel sprake zal zijn van enige overlast. Een deel van de tunnelwand wordt gesloopt en daar worden bouwhekken en houten bouwwanden geplaatst. Tevens wordt een deel van perron 2 afgeslo ten door middel van bouwhekken. Mensen kunnen door de tunnel wel nog het perron bereiken. Alleen zal een klein stukje van de tunnel iets smaller zijn. De minimale doorgang blijft 2.40 meter. Er worden bouwborden geplaatst om de reizigers te informeren over de werkzaamheden. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 '50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Gemeente en politie verwijderden vorige week maar liefst 103 fiets wrakken bij het station. Het was de eerste actie om een einde te maken aan de chaos van fietsen rond het gebouw. Rijwielen zonder zadel of stuur of met kapotte banden werden meegeno men naar een gemeentelijk depot waar ze twee weken worden bewaard. De politie controleert of er gestolen fietsen tussen de wrakken zitten. Op vertoon van fietssleutel en legiti matie kan de eigenaar de fiets alsnog ophalen bij het depot. De fiets moet bij de politie wel als vermist gere gistreerd staan. Bel voor een afspraak voor het ophalen van de fiets met de gemeente via telefoon 67 53 22. Fietsen die niet opgehaald zijn, worden vernietigd. De gemeente werkt aan een plan om de fietsoverlast aan de voorkant van het station op te lossen. De overlast van nu hindert voetgangers, reizi- Een medewerker van de gemeente gebruikt een slijptol om het slot van een fietswrak kapot te maken. foto: Chris Marijs gers, maar bijvoorbeeld ook de hulp diensten als die in de buurt moeten zijn. De opruimactie van de fiets wrakken loopt op dat plan vooruit. Binnenkort kunt u weer aanschui ven bij een wijktafel. De wijktafels vormen het overleg tussen bewo ners, gemeente, de wijkwethou der en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Het is de eerste keer dat de Griffoen als zelfstandige wijktafel bij elkaar komt. Vroeger vormde de Griffoen een wijktafel met die van de Stromenwijk en 't Zand. Dat werkte niet handig, omdat iedere wijk zijn eigen specifieke problemen en wen sen heeft. Sinds begin dit jaar heeft iedere Middelburgse wijk zijn eigen wijktafel. Onderwerp 'van gesprek op een wijk tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. De wijktafels zijn voor iedereen toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadple gen op www.middelburg.nl, via de knop "Wijkaanpak" en dan "Wijktafels". Wanneer en waar? Donderdag 9 februari Zuid Brede School Middelburg-Zuid, "Palet" Dinsdag 14 februari Griffioen Soos Griffioen aan de Olmenlaan Woensdag 15 februari Arnemuiden Verenigingsgebouw "De Arne" Dinsdag 28 maart Binnenstad Schouwburg Dinsdag 9 mei Nw. en St. Joosland Dorpshuis Donderdag 9 februari is er een informatiebijeenkomst over de verbouwing van de accommoda tie van de begraafplaats en het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in het stadskantoor. De ontvangstruimte, de aula en de condoleanceruimten van de begraaf plaats en het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk zijn aan vernieuwing toe. De ruimten zijn te klein, verdienen een nieuw jasje en de klimaatbeheersing is nu niet goed. Op 20 februari start de verbouwing. Planning is dat de werkzaamheden eind oktober klaar zijn. Om wel uit vaartdiensten te kunnen verzorgen, is afgesproken dat de werkzaamhe den voor de verbouwing hoofdzake lijk 's morgens worden uitgevoerd en 's middags de uitvaartdiensten. Bijeenkomst Tijdens de informatiebijeenkomst geeft de architect een toelichting op het ontwerp. Daarnaast zal de beheerder van het crematorium tekst en uitleg geven over een aantal praktische zaken die tijdens de verbouwing van toepas sing zijn. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raad zaal van het stadskantoor. De raad zaal is te bereiken via de ingang aan de kant van de benzinepomp. Vanaf 19.15 uur staat koffie en thee voor u klaar. Meer informatie De uitvaartverzorgers zijn op de hoogte van de werkzaamheden en zullen nabestaanden informeren over de eventuele beperkingen. Wilt u meer weten? Dan kunt u con tact opnemen met de beheerder van het crematorium, de heer Martin Jilleba. Zijn telefoonnummer is (0118) 67 53 03, zijn mailadres is m.jilleba@middelburg.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 11