V STEMMEN IN BUREAU NAAR KEUZE HET WOORD AAN SASKIA SZARAFINSKI HET WOORD AAN HAYATI AKDAG r nrav/m'tfülDe Faam StemWijzer helpt bij verkiezingen Informatiemarkt in stadskantoor Commissievergadering over WMO Woensdag 8 februari 2006 - Pagina 10 Dinsdag 7 maart zijn de verkie zingen voor de gemeenteraad van Middelburg. Alle kiesgerech tigden mogen tijdens deze ver kiezingen ook een stem uitbren gen voor een locatie voor het theater (burgeradvies theater). Volgende week ontvangt u een stem- pas waarmee u kunt gaan stemmen. Met deze pas mag u stemmen in elk stembureau van de gemeente Middelburg. Op de stempas staat nog wet het adres van een stembu reau in de buurt, maar niemand is verplicht om daar te stemmen. MEE(R) DOEN Op 7 maart zijn de gemeenteraads verkiezingen, het moment om verant woording af te leggen over wat wij afgelopen vier jaar hebben gedaan. En om onze ideeën voor de komende periode aan u voor te leggen. Wat het eerste betreft, we hebben als fractie en wethouder keihard gewerkt om zaken voor elkaar te krijgen. Zoals meer en vooral betere speel- voorzieningen in de wijken. Veilige schoolroutes en de oprichting van verkeerswerkgroepen. Een socialer minimabeleid en initiatieven voor (vrij willigerswerk. Woonservicezones voor wonen én welzijn voor ouderen. Betaalbare (huur)woningen op de Mortiere en een -actieve gröndpoli- tiek. Verbetering sportaccommoda ties. En eindelijk na 20 jaar een nieuw jongerencentrum in de binnenstad. We hebben daadwerkelijk invloed kunnen uitoefenen, door onze wet houder in het college, en door als fractie in de raad met bijna tachtig (wijzigings)voorstellen en moties te komen. Dat willen we, met uw steun, graag blijven doen. Ons verkiezingspro gramma heeft als titel MEE(R) DOEN. foto: Liesbeth Davidse Voorop staat dat iedereen in Middelburg de kans moet hebben om méé te doen, mee te denken en mee te beslissen. De gemeente zou méér moeten doen, zoals goed luisteren naar wijkbewoners en uitvoeren wat is afgesproken. De basis is steeds de Kwaliteitsatlas, Beste stadgenoten, Over vier weken mag u een nieuwe gemeenteraad kiezen. De Politieke Partij Middelburg hoopt dat u van uw stemrecht gebruik maakt. Te mogen kiezen is een groot goed en Middelburg is uw stem waard. En natuurlijk hopen wij dat u op de PPM (lijst 4) stemt. De PPM doet weer mee. Een plaat selijke partij, die opkomt voor een goed plaatselijk bestuur, niet gehin derd door Jan Peter, Wouter, Jozias en hoe ze verder mogen heten. De PPM heeft opnieuw een helder motto, Middelburg veilig, zorgzaam en betaalbaar. Ons programma is nog even helder, onze standpunten nog altijd consequent. Opnieuw hebben we in een enquête onder de Middelburgers om uw mening gevraagd. Weer hebben we die in ons programma verwerkt. Welke par tij doet ons dat na? Voor het eerst mag u, naast uw stem, uw mening geven over een probleem, de locatie voor het thea ter. De PPM is voor het houden van referenda. De PPM vindt dat een refe rendum het gemeentebestuur foto: Liesbeth Davidse behoort te binden. De PPM is tegen deze burgerraadpleging. Deze bur gerraadpleging bindt niet. Deze bur gerraadpleging heeft alles in zich om te mislukken. Telt u mee? Uw keuze telt mee bij een opkomst van tenmin ste 50%. Uw keuze telt mee als één locatie 40% van de stemmen krijgt of als één locatie 10% meer stemmen haalt dan de daarop volgende. Bedenk dan dat u uit 5 locaties mag kiezen. De PPM heeft een helder standpunt. Laat de burgers een bindende keuze maken uit een nieuw Middelburgs the ater op de plek van het huidige thea ter, het opknappen van het huidige theater of een theater op de plek van Miniatuur Walcheren. De PPM heeft meer heldere stand punten. De centen van Middelburg zijn voorlopig op. Dus eerst de spaar pot een eindje vullen, voordat we weer gaan uitgeven. Voorlopig geen prestigeprojecten. Wel deugdelijk onderhoud van wegen, straten en stoepen. Geen uitplaatsing van oude ren naar de rand van de stad. Onze senioren weten zelf waar ze willen wonen. Dure koopwoningen genoeg, nu graag huurwoningen. De binnen stad ligt er prima bij, nu aanpak van overlast en verslonzing in de wijken. De PPM staat klaar om er wat aan te doen. Helpt u ons! Hayati Akdag Fractievoorzitter en raadslid PPM www.pp-middelburg.nl Zonder stempas kunt u die dag geen stem uitbrengen. Op dezelfde dag zijn ook de verkie zingen voor het waterschap Zeeuwse Eilanden. Hiervoor ontvangt u een aparte oproepkaart. Met die kaart kunt u alleen gaan stemmen in het stembureau dat op deze kaart staat. maar kwaliteit betekent meer dan grote projecten. Wij willen jeugdhonken in de wijken zodat jongeren een plek hebben en niet op straat hoeven te hangen. Wij willen jongeren laten meepraten door tijdelijke jeugdpanels in te zetten op actuele onderwerpen. Kwaliteit is ook of je goed voor ouderen in je gemeente zorgt. Wij willen de woon servicezones uitbouwen tot centra waar alle ouderen in de wijk profijt van hebben. En we pleiten voor buurt- bedrijven die diensten aan ouderen verlenen. Kwaliteit is ook een levendig cultureel klimaat stimuleren, want cultuur is een belangrijke motor van een aan trekkelijke stad. Wij willen nog steeds een A-theater, en het terrein van Miniatuur is daarvoor een ideale plek, met genoeg ruimte voor parkeren (zonder dure, risicovolle kelder). Ik voel mij thuis bij de Partij van de Arbeid in Middelburg. Een partij die verantwoordelijkheid durft te nemen, ook voor moeilijke besluiten. Een echte sociale partij, want voor mij gaat politiek over mensen. Saskia Szarafinski Fractievoorzitter en raadslid PvdA www.middelburg.pvda.nl Inwoners van Middelburg kunnen gebruik maken van de StemWij zer voor een persoonlijk advies bij het uitbrengen van hun stem voor de gemeenteraadsverkie zingen van 7 maart. Dit kan via de gemeentelijke website www.middelburg.nl en www^stem- wijzer.nl. De StemWijzer bestaat uit vijftentwin- tig tot dertig stellingen, die gerang schikt zijn naar thema's als veiligheid, wonen en milieu. De keuze van de antwoorden bestaat uit: eens, neu traal, oneens of overslaan. Ook kan er aangegeven worden in hoeverre een thema belangrijk wordt geacht. Op basis van de antwoorden wordt een persoonlijk stemadvies ver strekt. Per stelling is ook te zien welke partij het best bij het gekozen antwoord past. De StemWijzer is de laatste jaren aanzienlijk in populariteit gestegen; vier jaar geleden deden er nog slechts tien gemeentes aan mee, waarbij er in totaal ruim 100.000 adviezen werden verstrekt. De StemWijzer is tegenwoordig de meest gebruikte internetapplicatie in verkiezingstijd. foto: Mieke Wijnen De afgelopen maanden hebben twee projectontwikkelaars plan nen gemaakt voor woningbouw op de locatie van de bouwput aan de Zuidsingel. Het was de bedoe ling dat zij begin februari hun ideeën zouden presenteren aan omwonenden. In verband met het burgeradvies krijgt deze presen tatie een andere vorm. Niet alleen de, projectontwikkelaars hebben de afgelopen maanden onderzoek gedaan. Onderzoeksbu reau Goudappel Coffeng heeft geïn ventariseerd of een grote parkeerkel der nodig is als er geen theater komt aan de Zuidsingel. Daarnaast is beke ken wat de mogelijkheden zijn om een theater te realiseren op het Molenwater. Tot en met 7 maart is het onduidelijk of en hoe er met de onderzoeken verder- wordt gegaan. Het college heeft echter wel de plicht om de raadsleden te informéren over de uit komsten. Daarom worden alle bevin dingen over huizen, parkeren en een Molenwatertheater op 16 februari gepresenteerd aan de gemeenteraad tijdens een zogeheten informatie markt. Deze vindt om 19.30 uur plaats in de raadzaal van het stads kantoor aan de Kanaalweg. Belangstellenden zijn welkom om hierbij aanwezig te zijn. Tijdens een informatiemarkt kunnen raadsleden en ook aanwezigen op de publieke tribune luisteren naar de presentaties en hierover vragen stel len. Het is niet de -bedoeling dat er een debat wordt gevoerd en er wordt ook geen besluit genomen. Het gaat puur om het uitwisselen van informa tie tussen college en gemeenteraad. Woensdag 8 februari bespreekt de commissie Maatschappelijke Zaken het kadervoorstel voor de invulling van de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (de Wmo). Op dit moment is de Tweede Kamer bezig de Wmo bij te schaven. Als deze goedgekeurd wordt door de Tweede en Eerste Kamer is de gemeente Middelburg voor meer zorgvoorzieningen verantwoordelijk. Ze is dat al voor het verstrekken van middelen zoals scootmobielen, rol stoelen en voor algemene welzijns voorzieningen zoals club- en buurt huiswerk. Daarnaast wordt Middelburg ook verantwoordelijk voor het toewijzen en regelen van de huishoudelijke zorg die nu nog onder de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) valt. Gemeen ten krijgen meer verantwoordelijk heid en moeten ook zelf bepalen hoe ze het geld optimaal denkt te gebrui ken. Met de kadernota wordt over de algemene lijnen van de invulling hier van besloten. De vergadering is om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. U bent van harte welkom om de verga dering vanaf de publieke tribune bij te wonen. Spreektijd is tot 24 uur van te voren aan te vragen. De concept- kadernota en de ingezonden reacties zijn in te zien op www.middelburg.nl en op het stadskantoor.

de Faam | 2006 | | pagina 10