Blues met punkrock Verkiezingen nog ver van bed in Vlissingen Lezers: NS-plan is ramp SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN bij The Phone House O O 10 100 Bimbam met veel rimram GRATIS! GRATIS! The Phone House Alleen bij The Phone House Vlissingen! Zelf kiezen MOTOROLA V3 BLACK MOTOROLA V3 PINK NOKIA 62301 NOKIA 6101 MINUTEN ...for a better mobile life De punkrockband United Forces brengt vrijdag 3 februari tij dens de Lost Key-avond in jongerencentrum Midgard vrolijke, strakke nummers met een hoog spring gehalte, foto pr MIDDELBURG - De Stich ting Lost Key houdt vrijdag 3 februari weer een Lost Key avond in jongerencentrum Midgard aan de Bachten- steene 14 in Middelburg. Op het programma staan optre dens van de bluesband Mr. Gamble The Dices en de punkrockband United Forces. Deze Zeeuwse metal cover band speelt vrolijke, korte, strakke nummers met een hoog springgehalte, het liefst zonder solo's. De muziek wordt ook wel omschreven als pretpunk met een metal randje. De aanvang is om 21.00 uur en de entree be draagt twee euro. Voor meer informatie kan een kijkje genomen worden op www.lostkey.nl. MELISKERKE - Oranjevereni ging Meliskerke houdt vrijdag 17 februari een jaarvergadering in Dorpshuis Ons Huis aan de Burg. Adelaarstraat 26 in Melis kerke. Na afloop zet Toneelver eniging Serooskerke de klucht 'Een bimbam met veel rimram' op de planken van Ons Huis. Het stuk wordt gespeeld in drie bedrijven. Het verhaal gaat over door ellen de vriend VLISSINGEN - De gemeen teraadsverkiezingen komen er weer aan. Op dinsdag 7 maart kan iedereen zijn of haar stem weer uitbrengen. De Faam vroeg een aantal mensen in het centrum van Vlissingen naar hun mening. Het is fris, maar het winterzon netje heeft heel wat mensen naai' buiten gelokt. In de Wal- straat in Vlissingen is het rede lijk druk. Het echtpaar De Bruin staat voor de etalage van Albert Slinger Lederwaren. Ze zijn niet zo bezig met de aankomende gemeenteraadsverkiezingen. Wat er verandert moet worden in de lokale politiek weten zij wél. "Wethouders moeten al hun blunders niet op de inwo ners verhalen. Dat Maritiem MuZEEum dat onvoldoende be zoekers trekt, het stadhuis dat tonnen duurder werd dan ze dachten, die lelijke poppen op het stadhuisplein en nu het Scheldeterrein weer. En wij moeten van ons AOW'tje maar meer gaan betalen aan de afval stoffenheffing en wat ze alle maal nog meer verzinnen." Meneer maakt zich er enorm boos over. "Ze doen toch wat ze zelf willen", zegt zijn wouw voordat zij verder lopen. "Ik ga niet stemmen hoor!", roept Mark (mijn achternaam is niet belangrijk). "Wat ik aan één van de wethouders zou willen wagen? Dan waag ik aan Lenie Poppe-de Looff wanneer ze Ho tel Britannia eindelijk eens gaat opknappen. Dat is écht een bla mage voor Vlissingen." Zij vriend loris wil graag dat er in Vlissingen een discotheek komt. "We krijgen nu plek genoeg in de Dokkershaven zo heet het terrein van de Schelde nu toch?" Irma van Vliet veegt de mond af van haar dochter die net een ijs je heeft gegeten. "Op de ge meenteraad heb je volgens mij als burger weinig invloed. Als ik dat wel zou hebben?" Ze denkt even na. "Dan zou ik de kinder opvang goedkoper maken, die is nu écht onbetaalbaar." Me- wouw De Jong zet haar bood schappentas even neer, op zoek naar haar fietssleutel. "De ge meenteraad spreekt mij niet aan, wél de landelijke politiek", zegt zij. "Wat ik belangrijk vindt? Dat ze in Vlissingen niet zoveel moeten doen voor drugsverslaafden en asielzoekers. Ik snap ook niet waarom burgemeester Van Dok zich zo inspant voor die Iranees die niet wil eten. Als je uitgepro cedeerd bent moet je gewoon terug!" VLISSINGEN - Tijdens de verkiezingen voor de ge meenteraad op dinsdag 7 maart kunnen stemge rechtigden in Vlissingen en Middelburg hun stem bureau zelf kiezen. Dat kan het stembureau in de buurt zijn, maar ook dat vlak bij het werk, de school of de sportlocatie. Op de stempas staat nog wel het adres van een stembureau in de buurt, maar niemand is verplicht om daar te stemmen. Op de gemeentepagina in De Faam komt een overzicht van alle stembureaus in Middel burg en Vlissingen. In Veere gebeurt het stemmen gewoon nog op het vaste stembureau. Wethouder Hoppenbrouwer die in zijn kroeg drie medege meenteraadsleden voorstelt een groot bedrag beschikbaar te stellen voor een zaakje. Tijdens deze bespreking komt echter'de pastoor binnen vallen met de mededeling dat de klok van de kerktoren naar beneden is ge vallen Toegang 3,50 euro (kin deren tot 12 jaar gratis). GOES - Er is weinig begrip onder onze lezers voor de NS-plannen om in 2008 de Zeeuwse stoptrein te schrappen. Vooral studen ten en ouderen klagen. Hieronder een bloemlezing uit de reacties. Mewouw F. van Duijvenvoorde uit Middelburg noemt de plan nen "rampzalig". Ze weest vooral problemen voor 65 plus sers. Ze verwijst naar mensen die met de hein naar Schiphol reizen, een halte die vervalt met de twee intercity's pér uur. "Het is ondoenlijk om met zware koffers over te stappen en daar dan waarschijnlijk nog extra voor te betalen." De 61-jarige Mienke Bunk uit Vlissingen kocht een voordeelkaart om per treiniamilie in Krabbendijke en Kapelle te bezoeken. Hoe dat in de toekomst moet zonder auto? Piet Hamelink maakt alleen ge bruik van de intercity vanuit Middelburg. Jammerlijk en on begrijpelijk vindt hij dat de in tercity volgens de plannen niet meer langs Schiphol rijdt. "Zal wel met hogere NS-wiskunde hebben te maken om passa giers voor Schiphol met hun koffers een extra overstap te gunnen." De 16-jarige Nikolai Jacobs uit Middelburg sluit ook aan bij de klacht over de omweg via Haarlem naai' Amsterdam. De plannen noemt hij:. "Lekker primitief en de klok twintig jaar terug zetten. Overstappen met zware koffers kost ook veel tijd. Ondertussen een conducteur die zich scheel blaast op zijn fluitje, omdat de reizigers niet snel genoeg de trein in komen, wat weer een hoop vertraging oplevert." De student Pieter Luiten uit Ar- nemuiden vermoedt een adder tje onder het gras. Hij studeert in Amsterdam en gaat elke maandag en woensdag met de trein van 06.00 uur. Voor acht uur 's morgens stoppen de trei nen bij alle stations. Pas in Roosendaal wordt het een in tercity. Dat noemt hij het een goede verbinding. Thea van Belzen uit Arnemuiden noemt de NS-plannen een regelrechte belediging.Ze verwijst naar de jongelui die vanuit Arnemuiden dagelijks met de trein naar school gaan en ze adviseert de NS om dan te komen tellen "Soms passen de mensen er niet eens meer in en dan over drijf ik niet." K) i.c.m. een 2-jarig Hi €30 abonnement „handen uu<g i.c.m. een 2-jarig Hi €30 abonnement (incl. inruil) Walstraat 94, 4381 GE Vlissingen, 0118 - 441570 Deze actie is geldig t/m 31-01-2006. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Alleen geldig bij The Phone House Vlissingen.

de Faam | 2006 | | pagina 37