STAANDEHOUDACTIES 30 KM-ZONES IN DAUWENDAELE POLITIEK DEBAT IN DE STROMENWIJK EN 'T ZAND VERZEKERING ZIEKTEKOSTEN Verbouwing accommodatie begraafplaats en crematorium dé Weekkrant De Faam Woensdag l februari 2006 - Pagina 11 Vorige week hebben de kinderen in Dauwendaele zich ingezet voor de verkeersveiligheid in hun wijk. Dat het net boven de nul graden was, deerde hen daarbij nauwelijks. Sinds kort is heel Dauwendaele inge richt als 30 km-zone en daarom werd de actie 'Gewoon 30, daar kun je mee thuiskomen' gehouden. Automobilisten die te hard reden, kre gen een gele kaart en een waarschu- foto: Mieke Wijnen wing. Bestuurders die zich netjes aan de snelheid hielden, ontvingen een groene kaart en een oranje sjaal van de kinderen. Dat was een welkom cadeau op de koude winterochtend. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Kent u het Middelburg Magazine al? Het Middelburg Magazine is een gloednieuw blad, vol informatie over attracties, evenementen, excursies en bijzondere beziens waardigheden in Middel burg. Op 26 januari is het Middelburg Magazine feestelijk gepresenteerd. Dit gebeurde aan boord van de Lady Madeleine. Als extra zit er bij het blad een MiddelburgPas op creditcardformaat, die goed is voor tal van kor tingen in de stad. De actu ele aanbiedingen vindt u op www.touristshop.nl. Wethouder Hannie Kool-Blokland overhandigt het eerste exemplaar van Middelburg Magazine aan Renske Poll van de Tourist Shop. Het Middelburg Magazine is een initi atief van de gemeente Middelburg, in samenwerking met VOM, Koninklijke Horeca Nederland, Tourist Shop en tal van adverteerders. Het blad heeft een looptijd van twee jaar. Wilt u ook een exemplaar? Loop dan even binnen bij de Tourist Shop aan de Markt. De afgelopen maanden zijn diverse Middelburgse promotiemid delen op de markt gezet. De infost- foto: Mieke Wijnen opzuil aan de Schroeweg werd uitge breid met toeristische informatie en sinds vorige week staan er grote bor den aan de invalswegen van Middelburg die aangeven welke eve nementen er zijn. In december 2005 zag bovendien de eerste Uitklapper het licht. Dit evenementenoverzicht is verkrijgbaar bij de Tourist Shop en op tal van andere locaties in de binnenstad. Het Middelburg Magazine is de kers op de Middelburgse promotietaart. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Donderdag 9 februari is er een informatiebijeenkomst over de verbouwing van de accommoda tie van de begraafplaats en het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in het stadskantoor. De ontvangstruimte, de aula en de condoleanceruimten van de begraaf plaats en het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk zijn aan vernieuwing toe. De ruimten zijn te klein, verdienen een nieuw jasje en de klimaatbeheersing is nu niet goed. Op 20 februari start de ver bouwing. Planning is dat de werk zaamheden eind oktober klaar zijn. Begraven en cremeren blijft uiteraard gewoon mogelijk in Middelburg. Gemeente en aannemer is er alles aan gelegen om de verbouwing met zo min mogelijk overlast te doen. Om wel uitvaartdiensten te kunnen ver zorgen, is afgesproken dat de werk zaamheden voor de verbouwing hoofdzakelijk 's morgens worden uit gevoerd en 's middags de uitvaart diensten. Storende bouwgeluiden zul len tijdens de diensten tot een mini mum worden beperkt. Gasten onder vinden tijdens de uitvaartdiensten nagenoeg geen hinder van de bouw werkzaamheden. Wel zijn er beper kingen qua duur van de diensten en zal zichtbaar zijn dat er gewerkt wordt. Wat betreft dit laatste zal geprobeerd worden dit zo veel moge lijk aan het zicht te onttrekken. Een uur Alles wordt in het werk gesteld om uitvaartdiensten normaal te laten ver lopen. Plechtigheden, afscheid nemen en condoleren kan gewoon plaatsvinden. Het kan echter wel zo zijn dat een bepaalde periode aan grenzende ruimten niet direct bereik baar zijn en dat het gezelschap dus even buitenom moet lopen om bij voorbeeld de condoleanceruimten te bereiken. En omdat de werkzaamhe den hoofdzakelijk 's morgens plaats vinden en er dus beperkte tijd is voor plechtigheden, is het niet mogelijk om extra tijd te reserveren voor aula of condoleanceruimten. De tijd voor de plechtigheid, eventueel de gang naar het graf en de condoleance is beperkt tot een uur. Advies is om plechtigheden waarbij veel belang stelling, sprekers of muziek verwacht of gevraagd wordt, elders te laten plaatsvinden en het gebruik van de accommodatie te beperken tot een kort afscheid en de condoleance. Het gebruik van consumpties blijft uiteraard mogelijk. Bijeenkomst Tijdens de informatiebijeenkomst geeft de architect een toelichting op het ontwerp. Daarnaast zal de beheerder van het crematorium tekst en uitleg geven over een aantal prak tische zaken die tijdens de verbou wing van toepassing zijn. De bijeen komst begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raadzaal van het stads kantoor. De raadzaal is te bereiken via de ingang aan de kant van de ben zinepomp. Vanaf 19.15 uur staat kof fie en thee voor u klaar. Meer informatie De uitvaartverzorgers zijn op de hoogte van de werkzaamheden en zullen nabestaanden informeren over de eventuele beperkingen. Wilt u meer weten? Dan kunt u contact opnemen met de beheerder van het crematorium, de heer Martin Jilleba. Zijn telefoonnummer is (0118) 67 53 03, zijn mailadres is m.jilleba@middelburg.nl. Wilt u iets vragen aan raadsleden of met hen debatteren over een door u ingebracht onderwerp? Dit is mogelijk tijdens een politiek debat op donderdag 23 februari in kerkgebouw "de Morgenster" aan de Adriaen Lauwereijsz- straat. De discussie barst om 20.00 uur los. De wijkbeheergroep Stromenwijk/ 't Zand organiseert het debat. De wijkbeheergroep wil graag dat de bewoners van de Stromenwijk en 't Zand zeggenschap'hebben over de inhoud van het politieke debat. Zij wil len u daarom verzoeken vragen te bedenken voor de raadsleden. Deze vragen kunnen gaan over uw wijk, de stad of de gemeente Middelburg. U kunt uw vragen mailen naar h.siebelink@middelburg.nl of sturen naar Gemeente Middelburg, postbus 6000, 4330 LA Middelburg, ter attentie van Harry Siebelink. De wijkbeheergroep selecteert de tien beste vragen. Die worden tijdens het debat aan de raadsleden gesteld. Vanaf 21.30 uur kunt u, onder het genot van een hapje en een drankje, informeel in gesprek met de raadsle den. Hebt u een laag inkomen? Kies dan voor de Aanvullende Ziektekostenverzekering Ge meenten (AZG). De AZG is er voor iedereen met een uitkering van de gemeente of iedere ander met een laag inkomen. De AZG wordt aangeboden door CZ Zorgverzekeringen. De gemeen te Middelburg levert een financi ële bijdrage. De AZG geeft meestal 100% vergoeding. De premie voor de AZG is 9,40 per volwassene per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Daarnaast moet iedereen de ver plichte nominale premie per volwas sene per maand voor de basisverze kering betalen. Als u zich verzekert bij CZ en gebruik maakt van de AZG krijgt u ook 3% korting op de nomi nale premie, die dan 84,68 per maand per volwassene bedraagt. Mogelijk dat deze korting nog iets hoger wordt. De gemeente is hiero ver nog in onderhandeling met CZ. Let op: Opgave voor deelname aan de AZG is alleen mogelijk tot uiterlijk 10 februari. U kunt niet in de loop van 2006 besluiten om alsnog deel te gaan nemen aan de AZG. Wie komt in aanmerking? U komt in aanmerking als u in Middelburg woont en verzekerd bent bij CZ. Uw netto inkomen is per maand niet meer dan: 879,60 (alleenstaande tot 65 jaar), 955,27 (alleenstaande 65 jaar en ouder), 1.130,92 (alleenstaande ouders tot 65 jaar),€ 1.185,33 (alleenstaan de ouders 65 jaar en ouder), 1.256,57 (gehuwden/samenwo nenden tot 65 jaar) of 1.319,89 (gehuwden/samenwonenden 65 jaar en ouder). Bovendien is uw vermogen minder dan 5.180,- (alleenstaand) of 10.360,- (alleenstaande ouder of gezin). moet akkoord gaan met automati sche incasso. Aanmelding U kunt zich aanmelden tot 10 februa ri. Aanmeldingsformulieren zijn ver krijgbaar in de hal van het stadskan toor aan de Kanaalweg 3. Voor infor matie over het verzekeringspakket kunt u contact opnemen met CZ, Coosje Buskenstraat 146, telefoon 41 50 40. Voor andere vragen over de AZG kunt u bellen met de Sociale Dienst Walcheren, telefoon 43 27 00.

de Faam | 2006 | | pagina 11