f SLUITING NS-STATION ARNEMUIDEN HET WOORD AAN RAADSLID KRIJN HAMELINK HET WOORD AAN LIJSTTREKKER PETER VAN HEKKEN Burgeradvies over theaterlocatie Commissievergaderingen Bomenkap aan de Keetenstraat Slotbijeenkomst veiligheids campagne Nieuw-Middelburg Woensdag 1 februari 2006 - Pagina 10 De Nederlandse Spoorwegen wil drie Zeeuwse stations sluiten, waaronder die in Arnemuiden. De Middelburgse gemeenteraad is tegen deze sluiting. Hoe denkt u over de sluiting van het station? Bent u ook tegen sluiting of De politiek die de Christenunie voor staat laat zich samenvatten als Christelijk Sociaal. Christelijk wil zeg gen dat het uitgangspunt van de Christenunie is dat de Bijbelse princi pes, zoals de 10 geboden, een uit stekende basis vormen voor een samenleving waarin iedereen tot zijn recht komt. Sociaal wil zeggen dat het gaat om mensen in relatie tot andere mensen. De goede verstaan der ziet in de term Christelijk Sociaal tegelijk een verwijzing naar de samenvatting van de 10 geboden. God liefhebben en de ander als jezelf. In de plaatselijke politiek wil de ChristenUnie deze beginselen verta len in praktische politiek. In het ver kiezingsprogramma wordt één en ander meer in detail uitgewerkt. In dit stukje geeft de ChristenUnie niet een aantal speerpunten, maar een aantal principes, die aangeven hoe wij ons standpunt zullen bepalen bij alle voor stellen die langskomen. Het resultaat zal zijn: Een bloeiende stad! Die principes zijn: De overheid moet sterk en betrouw baar zijn: afspraken met burgers en ondernemers dienen nagekomen te worden. Burgers en ondernemers heeft u een andere mening? Geef uw reactie aan ons door op www.middelburg.nl moeten serieus genomen worden. Gezond financieel beleid: zorgen dat de reserves in verhouding zijn met de risico's die de gemeente loopt. En afmaken waar je aan begint, om onnodige verliezen te voorkomen. Samenleven doe je niet alleen: men sen houden rekening met elkaar, bij voorbeeld op wijkniveau. De wijkta- fels zijn een belangrijk overlegplat form tussen gemeente en bewoners. Niemand valt buiten de boot: de soci ale voorzieningen zorgen er voor dat iedereen deel kan blijven nemen aan de maatschappij. Voor iedereen moe ten de elementaire levensbehoeften beschikbaar zijn. Armoede hoort niet in deze samenleving. Zuinig zijn op onze leefomgeving: een boom is sneller gekapt dan teruggegroeid. Een gezond economisch klimaat: de bloei van de stad is mede afhankelijk van een goed ondernemersklimaat. Middelburg moet zich verder ontwik kelen in een gestaag tempo. Een stad waar niet meer gebouwd wordt is een dode stad. Veel aandacht voor de kernen en hun eigenheid zoals Arnemuiden, Sint- Laurens, en Nieuw- en Sint-Joosland. De ChristenUnie is een betrouwbare partij die doet wat zij zegt. Wij streven ernaar om deze prachtige stad weer een bestuur te geven waar de Middelburgers trots op kunnen zijn. Meer informatie op onze websi te: www.middelburg.christenunie.nl Krijn Hamelink Fractievoorzitter ChristenUnie Middelburgers mogen tijdens de raadsverkiezingen op dinsdag 7 maart ook een locatie voor het theater kiezen. Dat heeft de gemeenteraad maandag 23 januari besloten. De Middelburgers kunnen straks kie zen uit vijf opties: nieuwbouw op het Molenwater, verbouw van de huidige schouwburg op het Molenwater, Miniatuur Walcheren, Mortiere en de Zuidsingel. De gemeenteraad houdt het laatste woord. Een commissie van onafhankelijke adviseurs bepaalt de komende weken hoe de vragen geformuleerd worden. Uiteraard wor den alle inwoners van Middelburg hier uitgebreid over geïnformeerd. Over enkele weken zal er een bro chure over de verschillende locaties huis aan huis worden bezorgd. Voorafgaand aan de maandelijk se raadsvergaderingen komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt voorbereid in deze raadscommissies. Er wor den geen besluiten genomen. Daar is de gemeenteraadsverga dering voor bedoeld. Die staat op voor 20 februari. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroegtijdig stadium invloed uit te oefen op de geagendeerde punten. Via de griffier van de commissie kun nen zij spreektijd aanvragen om hun wensen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ringen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Maatschappe lijke Zaken vergadert op woensdag 8 februari. Op de agenda staat onder andere de kadernota Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO). De commissie Ruimte komt op maandag 13 februari bij elkaar. De leden bespreken onder andere ter opinië- ring de evaluatie kwaliteitsatlas 2030 (periode 1998-2005). Een dag later, dinsdag 14 februari, vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Een van de agendapunten is een notitie over de dekking van het structurele financiële tekort. De agenda's met bijbehorende stuk ken zijn te bekijken in de informatie winkel van het stadskantoor en op www.middelburg.nl Er kan veel gebeuren in een jaar! Ik was al een aantal jaren lid van de SP maar had geen plannen om me te gaan bemoeien met de gemeente lijke politiek. Ongeveer een jaar gele den werd ik, samen met een aantal anderen benaderd, om de SP Middelburg nieuw leven in te blazen en vanaf dat moment is het allemaal erg snel gegaan. We hebben een goede, gemengde groep mensen die bereid is er voor te gaan en er van overtuigd is dat in Middelburg de bakens verzet moeten worden. Want dat is hard nodig! Met de beruchte kwaliteitsatlas in de rechterhand lijken onze bestuurders enkel nog te kunnen denken aan prestigeprojecten die de stad op de kaart moeten zetten en groei van onze stad naar 56.000 inwoners in 2030. Wij hebben daar grote moeite mee. Het stadskantoor, kil opgetrokken naast het kanaal als zogenaamde brug tussen Zuid en de rest van Middelburg is niet echt een toonbeeld van vriendelijkheid en toegankelijk heid en kostte natuurlijk aanmerkelijk meer als vooraf beraamd. De rest van de invulling van het stationsge bied lijkt voorlopig niet veel meer te zijn dan loze beloftes van projectont wikkelaars. Het A-theater is tot op heden een groot fiasco en zal, in welke uitvoe ring dan ook, een hoop geld kosten (de perikelen rond het A- theater hebben Middelburg inmiddels wel op de kaart gezet, maar of dit de bedoeling was?). Van ons hoeft het allemaal niet zo groots. Van ons hoeft Middelburg niet zo nodig op de kaart De mensen in Groningen hoeven niet over Middelburg te praten; de mensen in Middelburg moeten over Middelburg praten! Wat willen wij dan wel? Wij willen een leuke, gezellige stad, waar het voor iedereen fijn wonen is. Een stad met betaalbare woonruimte voor ieder een, veel (kleinschalige) voorzienin gen, een goed jeugd - en ouderen beleid en een sociaal vangnet voor iedereen die dat (tijdelijk) nodig heeft. Een stad die mensen prikkelt om zich te ontwikkelen op welk gebied dan ook en aanzet om mee te bouwen aan een solidaire samenleving. Een beter Nederland begint in Middelburg! Op de website www.sp.nl/middelburg kunt u lezen hoe wij denken een ander te kunnen realiseren. Peter van Hekken Lijsttrekker SP Middelburg Kappen van bomen doe je niet zomaar. Daar gaat gedegen onderzoek aan vooraf. Helaas is de kwaliteit van achttien bomen aan de Keetenstraat in de Stromenwijk zo slecht dat het kappen ervan noodzakelijk is. Een pleister op de wond is dat er 32 voor terugkomen. Deze week vraagt de gemeente een kapvergunning aan voor achttien bomen op het voormalig schoolter rein aan de Keetenstraat. Deze bomen moeten weg vanwege de bouw van een multifunctionele accommodatie, met daarin onder andere een Brede school. Tijdens informatiebijeenkomsten is Alle bewoners van de wijk Nieuw- Middelburg zijn vanavond, woensdag 1 februari, welkom op de afsluitende bijeenkomst van de campagne 'Initiatieven voor veiligheid'. De bijeenkomst is in het kantoor van Scoop aan Achter de Houttuinen 8 en begint om 19.30 uur. Naast de presentatie voor en door inwoners van Nieuw-Middelburg is er met de omwonenden afgesproken dat de gemeente zijn best zou doen om de bomen te behouden. Een boomtechnisch adviesbureau kreeg opdracht te onderzoeken of de bomen een verplanting zouden over leven. Uit dit onderzoek blijkt dat de bomen van zodanige kwaliteit zijn dat er geen sprake kan zijn van een suc cesvolle verplanting. Ter compensa tie worden de te kappen bomen ver vangen door 32 bomen. Het rapport "verplantbaarheid bomen Keetenstraat" ligt ter inzage in de informatiewinkel van het stadskan toor. De aanvraag van de kapvergun ning vindt u elders in deze krant. r muziek en discussie. Ook kunt u foto's bekijken en bijpraten met men sen uit de wijk. U hoort meer over wijkbemiddeling, de plannen van jongeren voor het Trefpunt, ideeën over het nieuwe wijk- feest in 2006. Ook zijn er mensen van gemeente, Woongoed Middelburg, politie en Stichting Welzijn Middelburg aanwe zig om vragen te beantwoorden.

de Faam | 2006 | | pagina 10