RAAD OP DE RADIO GEMEENTE RUIMT FIETSWRAKKEN BIJ STATION OP Slotbijeenkomst veiligheids campagne Nieuw-Middelburg De Faam Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 In het Stationsgebied vinden ver schillende werkzaamheden plaats. Om die goed te laten ver lopen is de Kanaalweg tussen de Stationsbrug en de Schroebrug tot en met mei niet toegankelijk voor auto's, fietsers en voetgan gers. Let op de omleidingborden voor de juiste route. De komende maanden wordt de Kanaalweg tussen de bruggen opnieuw ingericht. Het geheel komt er uit te zien zoals de Kanaalweg ten oosten van de Stationsbrug. Er komt een asfaltweg voor auto's en een gescheiden fietspad in twee richtin gen. De kademuur loopt straks door tot aan de Schroebrug. De 'kiss and ride' is deze periode gewoon te gebruiken, maar alleen bereikbaar vanaf de Stationsbrug. Ter hoogte van de kiss and ride zijn negentig extra fietsbeugels geplaatst Ook aan de achterkant van het stati on zijn fietsparkeerplaatsen beschik baar. Nieuw-Middelburg heeft vorig jaar hard gewerkt om de wijk vei liger enJeefbaarder te maken. Of dat is gelukt, wordt bekend gemaakt tijdens een slotbijeen komst op woensdag 1 februari. De bijeenkomst is in het gebouw van Scoop, naast het politiebu reau aan Achter de Houttuinen. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom. Onder de naam 'Initiatieven voor vei ligheid' is een wijkfeest georgani seerd, het Trefpunt opgeknapt en het groen in de wijk aangepakt. Ook zijn er maatregelen genomen foto: Mieke Wijnen om de wijk verkeersveiliger te maken. De campagne loopt op zijn einde, maar de bewoners gaan verder. De jongeren hebben plannen voor het Trefpunt en er zijn ideeën voor een wijkfeest in 2006. Op de slotbijeen komst is er gelegenheid om verder te praten over de toekomt van Nieuw-Middelburg. Dit kan met de vertegenwoordigers van gemeente, Woongoed Middelburg, politie en Stichting Welzijn Middelburg die op de bijeenkomst aanwezig zijn. Verder is er muziek, discussie, kunt u foto's bekijken en bijpraten met mensen uit de wijk. Leerlingen van de Cypressenhof en de Leeuwenburch gaan op vrijdag 27 januari met elkaar in debat. Wethouder Albert de Vries opent het scholierendebat om 13.30 uur in de grote zaal van het Palet. Doel van het debat is leren naar elkaar te luisteren, een mening te vormen en die ook te verwoorden. Debatteren is moeilijk en er zijn regels voor. Tijdens speciale debat- lessen op school hebben de leerlin gen kunnen oefenen wat die regels inhouden. Tijdens de voorbereiding hebben twee leerlingen per klas kun nen meedenken over stellingen voor het debat. Wethouder Albert de Vries is erbij om debattips te geven. Ook de politie en een voedingsdeskundige zijn aanwe zig om stellingen binnen hun werkge bied van een goede inleiding te voor zien. Radiozender Cool FM is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma .Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 23 januari en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor donderdag 26 januari om 20.00 •uur. Herhaling op dinsdag 31 januari om 19.00 uur. Cool FM is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. Gemeente en politie verwijderen op dinsdag 31 januari fietswrak ken bij het station. Het is de eer ste actie om een einde te maken aan de chaos van fietsen rond het gebouw. Een fietswrak is te herkennen aan zijn slechte staat van onderhoud; opknappen kost meer geld dan de fiets waard is. Rijwielen zonder zadel of stuur of met kapotte banden wor den dinsdag meegenomen naar een gemeentelijk depot en daar twee weken bewaard. De politie contro leert of er gestolen fietsen tussen de wrakken zitten. Op vertoon van fiets- sleutel en legitimatie kan de eigenaar de fiets alsnog ophalen bij het depot. De fiets moet bij de politie wel als vermist geregistreerd staan. Bel voor een afspraak voor het ophalen van de fiets met de gemeente via tele foon 67 53 22. Fietsen die niet opgehaald zijn, wor den vernietigd. Naar verwachting worden op 31 januari-rond de dertig fietswrakken verwijderd. Plan De gemeente werkt aan een plan om de fietsoverlast aan de voorkant van het station op te lossen. De overlast van nu hindert voetgangers, reizi gers, maar bijvoorbeeld ook de hulp diensten als die in de buurt moeten zijn. De opruimactie van de fiets wrakken loopt op dat plan vooruit. Middelburg zoekt momenteel naar oplossingen om de overlast weg te nemen. Mogelijk wordt het aantal fietsparkeerplaatsen uitgebreid. De gemeente gaat pas over tot voorlich ting en handhaving als dat is gere geld. Het plan van aanpak komt er verder op neer dat in het stationsge bied een fietsparkeerverbod wordt ingesteld: dan kan worden opgetre den tegen fietsers die hun fiets niet bij de fietsbeugels plaatsen. Daarom worden er tezijnertijd borden geplaatst. Voor er gehandhaafd wordt, wordt eerst actie gevoerd met artikelen in De Faam, interviews op Cool FM en wellicht met de nodige media-aandacht. Na verloop van tijd gaat de gemeente ingrijpen als er nog fout geparkeerde fietsen staan. Deze worden dan verwijderd en naar een centrale inzamelplaats gebracht. Daar is de fiets tegen betaling weer op te halen. Eerst is het dus belangrijk om de juridische zaken in orde te hebben en te zorgen dat er genoeg fietsbeugels staan. De gemeente Middelburg vindt niet opnieuw het wiel uit, maar heeft over de bestrijding van fietsoverlast contact gehad met andere gemeen tes, die hier ervaring mee hebben. Gemeente en politie ruimen op dinsdag 31 januari fietswrakken op rond het station. foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2006 | | pagina 9