INFORMATIEAVOND BOEKWEITSTRAAT ARNEMUIDEN HET WOORD AAN RAADSLID STEKETEE HET WOORD AAN RAADSLID ROB VAN EIJKELENBURG r dé Weekkrant De Faam Verdien een spekcheque Dauwendaele praat over N57 Loketten Sociale Dienst open Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 8 Op dinsdag 31 januari is er een informatiebijeenkomst over de invulling van het voormalig schoolgebouw aan de Boekweit straat in Arnemuiden. De bijeen komst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het vereni gingsgebouw de Arne aan de Radermacherstraat. De school het Baken is verhuisd naar een nieuw gebouw aan de Van Cittersweg. De gemeente Middelburg wil het vrijgekomen terrein herinrich- ten met woningbouw. Hiervoor is een aantal stedenbouwkundige varianten Eerst geef ik u een verklaring waar om ik tegen het burgeradvies heb gestemd. Een vast gegeven: de poli tiek moet naar de burger toe. Vier jaar geleden had ik een burgeradvies gewild over de locatie van het A-the ater. Alle opties stonden toen open en financieel waren we gezond. Anno 2006. Er ligt een bouwput met water met veertien miljoen euro erin. Kosten van deze put zijn sinds maart 2005 honderdduizend euro per maand. Nu mag u door het disfuncti oneren van een gemeenteraad de viezigheid uit .deze bouwput halen. Hoe voelt u zich hierbij? Wij vinden dit schijninspraak en volksverlakkerij. Als nieuwe politieke vereniging Middelburg Transparant zijn wij hier absoluut op tegen. Is hier sprake van een vorm van angsthazerij, bijvoor beeld dat de nu kleine partijen te groot worden na de verkiezingen? Volgens ons is dit slechts de reden dat u nu wel mag meepraten. We gaan nu als gemeenteraad een commissie van "wijze" mannen benoemen. Door deze benoeming geven we als gemeenteraad toch wederom een brevet van onvermo gen en ondeskundigheid af aan onze D66, denken, durven, doen Vanaf 2002 is D66 weer in de Middelburgse gemeenteraad ver tegenwoordigd. Dat is, met één zetel, hard werken óf kou lijden. We doen dat eerste. Met afstand diende de D66-er in de gemeenteraad de meeste initiatieven en voorstellen in voor de stad: 63, gevolgd door SGP raadsleden (19 per raadslid) en PPM (17 per raadslid). D66 is dus aan toonbaar actief, goede zaken onder steunen we, mindere proberen we te verbeteren. Niet door te praten, maar door te doen en de nek uit te steken. Praten wordt er al genoeg gedaan in de politiek! We namen initiatieven voor het instel len van de Middelburgse sportprijs, het economisch actieplan en openba re benoemingen in voor Middelburg werkende instanties en instellingen. Dankzij een D66-initiatief kunt u als inwoner agendapunten voor de gemeenteraad aanwijzen en kunt u 7 maart stemmen op een stembureau dat u die dag het makkelijkst lijkt. Wat bijna lukte: Middelburg als groen ste stad van Nederland. Nu eerst maar even de bolwerken goed opknappen en dan opnieuw probe ren, kost bijna niks en werkt heel positief voor de gemeente. We hebben een program voor de komende vier jaar. Kort samengevat: behoud en verbetering. Behoud van de huidige kwaliteit van de stad "stadsparels") en verbete ring van dagelijks leven en onder houd (bereikbaarheid, wegen, paden, groen, veiligheid, lokale democratie). Op die punten heeft de gemeente raad veren moeten laten de laatste ontworpen, die tijdens de informatie avond worden gepresenteerd. De omwonenden van de Boekweitstraat hebben een uitnodi ging ontvangen. Andere belangstel lenden zijn uiteraard ook van harte welkom. inwoners? Mocht het burgeradvies worden overgenomen, dan adviseer ik u om in ieder geval ook uw porte monnee mee te nemen naar het stemlokaal en over de inhoud hiervan eens goed na te denken. De Gemeente Middelburg staat er finan cieel gezien op dit moment belab berd voor, deels door de bouw van dit A-theater. Wat willen wij als Middelburg Transparant wel? Graag willen wij uw mening horen op goed georganiseer de informatieavonden, waar u onder deskundige leiding op de juiste wijze wordt voorgelicht en geïnformeerd. Natuurlijk mag dit onderwerp niet alleen de inzet zijn van de komende verkiezingen. Openbare orde en vei ligheid, verkeersveiligheid (bijvoor beeld de slechte situatie bij de Stationsbrug voor fietsers), veilige en betere doorstroming van het verkeer bij de Schroebrug en de Stationsbrug, nieuwbouw van (socia le) huur- en koopwoningen, een goed jongerenbeleid en bejaarden in hun vertrouwde omgeving laten (blijven) wonen, zijn voor ons net zo belang rijk, zo niet nog belangrijker. Wij wensen alle inwoners van Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens veel wijsheid toe bij de verkiezingen op 7 maart. Wim Steketee Raadslid en fractievoorzitter Middelburg Transparant wsteketee@zeelandnet.nl www.middelburgtransparant.nl http://communities.zeelandnet.nl /data/transparant/ jaren, simpelweg vanwege de econo mische tegenwind. We moeten dit fors inhalen als het aan D66 ligt. Een stem van u gaat écht tellen op 7 maart aanstaande. Steeds meer belangrijke, dagelijkse zaken komen vanuit Den Haag op het bordje van Middelburg te liggen. Middelburg moet zich daarop voorbereiden. Overheden worden een dienende kracht, in plaats van nu nog vaak een hindermacht. Dat vraagt kwaliteit en óók meer samenwerking met Vlissingen en Veere. D66 is groot voorstander van samenwerking op het gebied van overheidstaken op Walcheren, we worden er allemaal beter van. Er zijn honderden kwesties die een gemeenteraadslid behandelt en de D66-lijn hierin is steeds: biedt het kansen voor Middelburg, is het te verantwoorden, bestuurlijk fatsoenlijk en sociaal-maatschappelijk te recht vaardigen. Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 www.d66walcheren.nl rijke06@zeelandnet.nl telefoon 62 94 11 Gemeente Middelburg deelt spekcheques uit aan bewoners die zich inzetten voor hun straat of wijk. Initiatieven waar de buurt iets aan heeft. De aanmel dingsformulieren liggen klaar. De spekcheque staat voor een bedrag van 125 tot 1.500 euro. U kunt ook iemand anders voor een cheque nomineren. De initiatieven zijn uitlopend: een boodschappen- project, het opknappen van een speelvoorziening voor kinderen, het opzetten van een wijkkrant, een wijk- feest, het opknappen van een gemeenschappelijk kruidentuintje. Alle aanvragen die binnen komen, worden beoordeeld door een jury. Deze bestaat uit zes Middelburgers en een administratief medewerker van de gemeente. Meer weten over de spekcheques? Loop dan binnen bij het wijkondersteuningspunt bij u in de buurt of de informatiewinkel in het stadskantoor. Daar ligt een folder met spelregels, voorwaarden en aan meldingsformulier klaar. U kunt ook bellen met Bram van Houte van de gemeente, telefoon 67 57 88. Of kijk op middelburg.nl onder de knop 'Wijkaanpak'. De wijktafel Dauwendaele komt op dinsdag 31 januari bij elkaar om te praten over ontwikkelingen in de wijk. De vergadering begint om 20.00 uur in ontmoetings centrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat. De agenda staat vol interessante punten. Op verzoek van de wijktafel schuift een medewerker van Provincie Zeeland aan om te vertel len over de N57. Hij legt uit hoe de weg gaat lopen en wat de gevolgen voor de wijk zijn. Voor bezoekers van de wijktafel is er gelegenheid om vra gen te stellen. Ook is er een presen tatie over het verkeersproject Veilige Linten Dauwendaele. Verder komen het winkelcentrum, de wijkwelkomst- commissie en de wijkplannen aan bod. U bent van harte welkom om bij het overleg aanwezig te zijn. Bij de rond vraag mag u zelf punten aandragen. Bel voor meer informatie met wijk- manager Karei van de Beek, telefoon 67 55 20. De drie sociale diensten van Middelburg, Veere en Vlissingen vormen sinds 1 januari de Sociale Dienst Walcheren. De loketten gingen afgelopen maan dag voor het eerst open in het stadskantoor van Middelburg. De openingstijden voor de SDW zijn dezelfde als die van de gemeente Middelburg: van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 15.30 uur en op donderdag van 18.00 tot 20.00 uur open zijn. Binnenkort gaat ook de website van de Sociale Dienst foto: Mieke Wijnen Walcheren de lucht in: www.sdw.nl Het stadskantoor wordt langzamer hand omgevormd tot bedrijfsverza melgebouw. Naast de gemeente en Sociale Dienst Walcheren wordt dit jaar ook het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) gebruiker van het gebouw. Om iedereen een plek te geven, is het nodig om de hal aan te passen. Dat is al voor een deel gebeurd. De rest van de hal wordt in het voorjaar aangepakt. Tijdens de verbouwing moeten bezoekers rekening houden met enig overlast.

de Faam | 2006 | | pagina 8