Van mandoline tot elektrische gitaar MEESTE Broodje van de week 0,79 Het sneeuwt lekkers! Iedere Week ASCO BV BLOCNOTE be Bandenshop Bel: (0118)63 45 55 dé Weekkrant Alpenbroodje 4oo gram Appelkruimel carree 3 1 gratis Weens kersentaartje €4,99 Brooddag 5 broden voor 5,- Maandag Eierkoeken 3+2 gratis Woensdag Dinsdag Appelflappen 3+1 gratis Donderdag Worsteling met taal in kunstvorm vervat Notuleer- Redactieservice 0113-383 477 blocnote@zeelandnef.nl Uw bestaande vloer weer als nieuw! Voor een vrijblijvende offerte Zie onze aantrekkelijke aanbiedingen op de Duo's pagina (één na laatste pagina Faam) www.debandenshop.nl Tanja Hoogerheide: "Indigo-kinderen staan kwetsbaar in het le ven en zijn sociaal-emotioneel vaak wat verder dan hun leef tijdsgenootjes". FOTO: JAAP WOLTERBEEK Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 3 www.sportsspeakers.nl MIDDELBURG - Mandoli nes waar je zo lekker op weg kunt tokkelen, akoestische gitaren met prachtige ron de klanken, elektrische gi taren die je kunt laten hui len, snerpen... Een aantal topstukken uit een uitge breide collectie van instru menten en nog veel meer is tot en met 11 maart te zien in het Zeeuws Archief aan het Hofplein in Middelburg. De expositie bestaat ook uit nostalgische gitaarmethodes, verschillende boekjes voor gi taar en mandoline, foto's bij een unieke muziekuitgave van het nummer Liefs uit Londen van Blof en enkele bijzondere lp's van Zeeuwse bands. De gitaartentoonstelling vormt de omlijsting van de reizende fototentoonstelling 'Jong Zeeuws 50 jaar jong in Zee land'. Jeugdfoto's van Zeeuwen geven een beeld van hoe het vroeger was om jong te zijn in Zeeland. Deze tentoonstelling is eveneens te bezichtigen en in de expositiekelders is nog steeds de tentoonstelling 'My Generation! 50 jaar jong in Zee land'. Verder is er voor de jeugd een speurtocht door de ten toonstelling en jongeren kun nen jongeren 'Gran Turismo 4' spelen, een populair racespel. Onlangs heb ik, tussen de verhuisdozen, lekker op de bank naar het EK schaatsen in Hamar zitten kijken. Ik ben een echte schaatsfan. Niet dat ik met een oranje muts en vlaggetjes op mijn wangen voor de buis zit, maar de sport zelf vind ik ge weldig. Schaatsen heeft ook wel iets weg van baanwiel- rennen. Man tegen man en proberen de snelste tijd te rijden, daar houd ik wel van. Ondanks dat ik geen Oranje fanaat ben, deed het me wel pijn dat onze heren schaat sers daar zo afgedroogd wer den. Toch is het niet meer dan logisch dat je na het be langrijke Olympische kwali ficatie toernooi niet meer op je best bent. Voor de Neder landers lag de piek eerder deze maand en dat was in Noorwegen duidelijk te zien. In de sport is het een bekend fenomeen, het heet super compensatie. Jezelf belasten en weer herstellen, net zo lang tot je op jouw topni veau bent. Het luistert alle maal heel nauw. Je kon zien dat onze jongens nog niet goed hersteld waren van de afgelopen periode en dan wordt niet alleen je conditie minder, je scherpte raakt ook zoek. De botsing tussen Uytdehaage en Verheijen was daar een goed voor beeld van. Het zit die arme Jochem toch al niet mee dit schaatsseizoen. Als het een maal tegenzit, gaat ook echt alles mis. Ik heb me trou wens erg geïrriteerd aan de uitspraken van Peter Muel ler, de schaatscoach van Noorwegen. De schreeuwe rige Amerikaan, die ooit zelf bij de Nederlandse bond werkte, liet geen spaan heel van de Hollanders en zei dat hun trainingmethoden niet deugden. Lekker makkelijk praten als je zelf buiten staander bent. Maar meneer Mueller, straks in Turijn zijn de beentjes en de koppies van de Nederlanders wel fris en hebben ze niet net een loodzwaar kwalificatietoer nooi achter de rug. Als dan het Wilhelmus klinkt uit de speakers van de ijsbaan, ben ik benieuwd of u, meneer Mueller, nog zoveel praatjes heeft. bTTTki dit weekend: een heerlijk winters taartje van onze patisiers wit/bruin/volkoren •Maandag: Arnemuiden «Dinsdag: Zoutelande Middelburg «Woensdag: Veere Souburg «Donderdag: Vlissingen Rozijnenbollen 3+1 gratis Bolussen 3+1 gratis bij alle aanbiedingen geldt op=opü! Leontien MIDDELBURG - Wie meer wil weten over de wijze waarop de beel dend kunstenaar M.R van der Graaff worstelt met de taal, kan het re sultaat tot begin april be wonderen in De Kabinet ten van De Vleeshal. De in Rotterdam geboren Middelburger heeft weinig woorden bij de hand om zijn jarenlange onderzoek naar de abstractie in de taal in een conclusie te vervatten. Van daar dat hij geïnteresseerden uitnodigt naar De Kabinet ten te gaan. Daar zullen toe schouwers op onverwachte plaatsen resultaten van de onderzoeken zien. SpetfA.1 ts*t r'hi jk-e "tek-st - Professionele 'verslaglegging - Huisstijlontwikkeling - Schrijven van zakelijke tekst Uw vakman voor renovatie, onderhoud en reiniging van alle soorten vloeren. kristalliseren polijsten schuren schuren lakken ol oliën in üe was zetten Nieuwe kunststofkozijnen? Vraag een vrijblijvende offerte aan. Topkwaliteit met 10 jaar garantie- Vervangen van dubbel glas of enkel glas? Kosten v.a. 95,- per m* Tevens kunt u bij ons terecht voor Velux ramen, dakkapellen, aluminium- en houten kozijnen. Kijk voor meer info op www.ascokozijnen.nl Mttxm Noordweg 70, Middelburg tel. 0118-625034 BANDEN ACCU'S UITLATEN APK Kijk voor een actueel overzicht van onze betrouwbare en betaalbare occasions op: Is het tijd om Iets te doen aan uw stijve en stramme spieren, en wilt u uw figuur verbeteren? Kom dan naar onze MENSENDIECK-GROEPSLESSEN. Onze sterke punten zijn: -bewegen irv kleine groepen -professionele geleiding -aandaj izond bewegen -geen/jjtscfirijfgeld, alleen lesgeld ^jen uw eigen mogelijkheden -u do Interesse gewekt?. Aarzel ntet langer en kom in actie! Aagtekerke: Eline Cijsouw donderdagmorgen tel. 0118-501815 Middelburg: Jasperina Statema dinsdagmorgen tel. 0118 -639454 Serooskerke: Eline Cijsouw maandagmorgen tel. 0118-501815 Vlissingen: Jasperina Statema woensdagmorgen tel. 0118 - 639454 Wissenkerke: Eline Cijsouw woensdagmorgen tel. 0118 - 501815

de Faam | 2006 | | pagina 3