Straight on the rocks speelt in Middelburg Samsung D600 Gratis bij een T-Mobile Flex 20 Inclusief: Nokia 1600 TomTom One navigatiekit Samsung E530 Kleuren TV (55cm) www.ritel.nl 2008-horror voor perronnetjes Heerlijk Goed vertoeven in Zeeland NS is onsympathiek zones zones Wofone A Geen aansluitkosten i> t.w.v. €52,50 plus C^.12 maanden €10,- "21 extra tegoed vodafone Aanbieding vanaf een 2-jarig Vodafone €27,50 abonnement SUPER-FIEXÜ Aanbieding vanaf een 2-jarig T-Mobile Flex 20 voor slechts €20 p/mnd MP3 speler Bluetooth Camera Videocamera en nog veel meer! Geen aansluitkosten'' IJKT en de eerste 5 maanden 50% korting op het abonnement jen 0118-430290 WdlsJfaat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 65 Zoom 0164-233403 Wbuwsestraat 18 Breda 076-5141945 Karrestraat 7 laai 0165-521952 Rdselaar 49 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat .266 Aanbieding vanaf een 2-jarig Vodafone €27,50 abonnement GRATIS Aanbieding vanaf een 2-jarig T-Mobile Flex 20 voor slechts €20 p/mnd IPPWP Geen aansluitkosten t.w.v. €52,50 plus 12 maanden €10,- extra tegoed De T-Mobile Flex abonnementen. Met Flex betaal je alles (bellen sms'en, mms'en etc.) vanuit 1 bundel. En wanneer je buiten je bundel belt betaal je automatisch de belkosten van de eerstvolgende bundel. belt hoe goedkoper het wordt!! De 'oude' Relax abonnementen d. Kijk voor meer informatie op www.fitel.nS Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 16 MIDDELBURG - In De Mug aan de Vlasmarkt 54-56 is dinsdag 31 januari een op treden van de band Straight on the Rocks. De aanvang is om 21.30 uur. De vijfmansformatie speelt rock/blues covers 'straight', op een eigen 'on the rocks' wijze en voorzien van een eigen semi- akoestisch sausje. Het repertoire bestaat uit num mers van artiesten als Amanda Marshall, Ilse de Lange, Bonnie Raitt, Fleetwood Mac, Crowded House, Eric Clapton en vele an deren. GOES - Het leven op het platteland is beter dan in de stad. De mensen zijn er gezonder, hebben minder last van geestelijke stoornissen en een betere conditie dan stedelingen. Dat schrijft het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in het rapport 'Thuis op het platteland. We zijn hier op Walcheren dus prima thuis. De Belgen snappen er niets van door jacc0 van maldegem GOES - Met het sluiten van drie van de negen Zeeuwse treinstations wil de NS zijn service verbeteren. Kortere reistijden en minder trei nen per dag moeten de rei ziger verleiden de auto te la ten staan. Een blik bij onze zuiderburen levert een an dere visie op. De Belgische overheid krijgt reizigers in het openbaar vervoer door het (gedeeltelijk) gratis aan te bieden. Zonder lasten verzwaring voor de burger. In het Belgische Hasselt kan sinds 1997, op initiatief van toenmalig burgemeester Steve Stevaert, die later tot minister van Mobiliteit werd benoemd, gratis met de bus gereisd wor den. In navolging van de Has seltse 'stunt' is in veel Vlaamse plaatsen het openbaar vervoer goedkoper geworden en telkens met hetzelfde resultaat: minder verplaatsingen per auto. "Het klinkt heel gek dat het schrappen van stations de ser vice verbetert", zegt Daniël Lambrechts, ambtenaar van de gemeente Hasselt. Minder sta tions en een kortere reistijd, kan volgens hem alleen doelmatig zijn in combinatie met een fijn mazig bussysteem. "Als de reizi ger niet met de bus naar het sta tion kan reizen, pakt hij de au to." De kosten van het Hasseltse experiment zijn gering. Voor dertig euro per inwoner steeg het aantal reizigers van drie honderdduizend tot vier mil joen, met 'onverwachte' effec ten. Lambrechts: "We krijgen ouderen en armen uit hun hui zen. Ze gaan bijvoorbeeld eer der op ziekenbezoek. Op onze buslijn naar het ziekenhuis zijn veertig procent meer reizigers. Het gaat dus zelfs de verzuring van de maatschappij tegen." De Nederlandse situatie is niet geheel 'vergelijkbaar met de Vlaamse situatie. In Hasselt werd voor 1997 tien procent van alle kosten door de reiziger be taald. In Nederland ligt dat rond de veertig procent. Gratis open baar vervoer zou in Nederland dus per reiziger relatief gezien vier keer zo duur worden. MIDDELBURG - Sympathiek komt het voornemen van de NS niet over, meent een reiziger die dagelijks naar en van zijn werk de rou te Kapelle-Middelburg neemt. De trein is een vanzelfsprekend heid. "Als ik thuis kom, heb ik de krant uit." foto: feüce buonadonna KRABBENDIJKE - Heb- ben de Nederlandse Spoorwegen wel goed nagedacht over de slui ting van de kleine sta tions Amemuiden, Ka- pelle en Krabbendijke in 2008? Hebben ze de OV- jaarkaarten van de stu denten van de Hoge school Zeeland en de ROC's meegeteld toen ze een absoluut minimum in het gebruikspercenta- ge vaststelden? En hiel den ze ook rekening met de leerlingen van het Cal- vijn College in Krabben dijke? De voorgenomen sluiting .van de drie Zeeuwse stations roept bergen vragen op, maar zorgt nog niet echt voor slapeloze nachten. "Het duurt immers nog minstens twee jaar en in die tussentijd kunnen provincie en spoor wegen regelingen treffen om de gedupeerden een alterna tief te bieden," relativeert NS-woordvoerder Stan Hoen. Directeur DA. Janssen van het Calvijn College in de lo catie Krabbendijke ziet nog wel wat beren op de weg. Voor de reguliere schooltij den kunnen allerlei ver voersmogelijkheden worden geregeld, maar wat te doen bij tentamens en examens of andere afwijkingen. Dan staan die kinderen daar zon der vervoer. "De leerlingen komen uit heel Zeeland. Het gaat om enkele tientallen jongeren die problemen kunnen krijgen." Hij vindt het logisch dat zijn school acties ondersteunt voor be houd van de kleine stations. Hoewel de Hogeschool Zee land nog geen mening heeft over de plannen van de NS, denkt communicatie coördi nator Eric van der Heijden dat zijn bestuurscollege on getwijfeld een standpunt zal formuleren in het belang van de treinreizende student. Hij kan niet exact aangeven om hoeveel studenten het gaat. Hij denkt dat tussen de twee en drie procent van de onge veer vierduizend studenten op dorpen straks met een dichtgetimmer perron wor den geconfronteerd. Uit on derzoek - aldus Stan Hoen - blijkt dat de stoptrein min der rendabel is. Er moesten keuzes worden gemaakt. "We hebben alle reizigers ge teld. De OV-jaarkaart gebrui kers zitten er dus gewoon bij."

de Faam | 2006 | | pagina 16