Pas op... Zeeuwse teken zijn dodelijk! Personeel ir randstad Zoekt u een baan op zee? de Weekkrant De Faam Cursus kunst voor iedereen Lichte yoga Beet Parasiet soms dodelijk Werkelijk goed werk jij zoekt een leuke baan wij bieden jou de keuze kijk voor meer banen op www.randstad.nl SEACONTRACTORS tempo-team uitzendbureau Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 14 WALCHEREN - Kun- steducatie Walcheren start in januari en fe bruari met enkele nieuwe, korte cursus sen in Middelburg, Veere en VUssingen. Kunsteducatie Walche ren is de opvolger van het MIKV in Middelburg en het Theo van Does burgcentrum in Vlissin- gen. In Veere starten de cur sussen algemene dan sante vorming en klas siek ballet voor kinderen, het kinderatelier, teke nen/schilderen en cre atief schrijven. In Vlissingen staan de cursussen tekenen/schil deren, creatief schrijven, kartonnage/boekbin- den, en fotografie op het programma en in Mid delburg is nog ruimte bij de cursus keramiek. Het totale aanbod is te zien op www.kunstedu- catiewalcheren.nl. Meer informatie: 0118-414928. MIDDELBURG - In Yogacentrum Padma aan de Seissingel 4 in Middelburg is on langs een nieuwe groep lichte yoga be gonnen. Er zijn plaatsen vrij in de woensdagochtendgroep. De aandacht gaat naar li chaamshouding, lichte oefeningen in combina tie met de adem en ont spanning. De lessen zijn bedoeld voor ouderen, mensen met gewrichtsklachten, verminderde conditie of andere beperkingen. Voor info Annette Gras man, 0118-642036. Je hoeft geen natuurfreak te zijn om door een teek gebeten te worden, zegt Adri Lokerse, die geveld werd door de ziekte van Lyme, (foto: Jaap Wolterbeek) GOES - Sinds kort waart er een nieuwe giftige teek rond in Zee land. Het nieuws staat er bol van. Maar ge vaarlijke teken zijn er al veel langer. Adri Loker se (64) uit Goes weet daar alles van. De teek die haar afgelopen zo mer op Noord-Beve land beet, bezorgde haar de ziekte van Ly me. En dat liep bijna verkeerd af. Meestal verschijnt er bin nen een paar weken na de besmetting een rode kring rond de beet. Dus die enorme rode vlek die pas twee maanden later op haar bovenbeen ont stond, kon onmogelijk Ly me zijn, zei de arts die Lo kerse direct raadpleegde. Zijn collega beaamde dat. Achteraf kan ze nog kwaad worden om zoveel onwetendheid. "Ik zei nog dat ik daar gebeten was, maar het zou wel van een ander insect zijn, zeiden ze. En dan werken ze in een gebied waar zoveel teken zitten." Nog eens twee maanden later - ze was die teek al langweer vergeten - kreeg ze hevige pijn in haar be nen. Zenuwpijnen vanuit haar ruggenmerg, bleek achteraf. "Verschrikkelijk. Ik kon niet lopen, liggen of zitten." Uiteindelijk vertoonde haar rechter been verlammingsver schijnselen. De huisarts had geen idee van de oor zaak, maar toen Adri's dochter zich de tekenbeet herinnerde, kwam hij di rect in actie. De uitslag van het bloedonderzoek was supersnel binnen en ze kreeg direct antibioti ca. Maar de pijn werd zo ondragelijk dat ze morfi ne nodig had. Een zieken huisopname was noodza kelijk. Daar bleek dat ook haar hersenvocht besmet was. "Ik zat tegen hersen vliesontsteking aan." Nog maandenlang was ze doodmoe. "En ik heb nog steeds gewrichtspijn in mijn bovenarm. Volgens de huisarts is er geen ver band, maar op internet staat andere informatie." Zij heeft nog geluk gehad, maar betere voorlichting, bijvoorbeeld door cam pinghouders, kan veel leed voorkomen, denkt ze. "Die teken val len gewoon uit de bomen. Je hoeft echt geen na tuurfreak in de wildernis te zijn om gebeten te wor den. Ik zat gewoon op de camping." Vorige maand werd op Tholen een nieuwe teek, de dermacentor reticulatus, gesignaleerd. Dit parasietje komt oorspronkelijk uit het buitenland. Dieren, met name honden en paarden, kunnen er ernstig ziek van worden. Mensen kunnen er onder meer de ziekte van lyme door krijgen. Niet elke tekenbeet is besmettelijk. Van alle Neder landse teken heeft ongeveer een kwart de bacterie die deze ziekte veroorzaakt. Als de ziekte bij de eerste symptomen behandeld wordt, heeft de patiënt er wei nig last van. Gebeurt dat niet of niet goed, dan kan het een ongeneeslijke slopende ziekte worden, in het ui terste geval dodelijk. Omdat een tekenbeet vaak niet wordt opgemerkt en er veel onduidelijke klachten kunnen optreden, is de ziekte soms moeilijk vast te stellen. Het is verstandig de datum van een beet te noteren. logistiek heftruckchauffeur m/v Voor diverse bedrijven in Vlissingen-Oost en Terneuzen is Randstad op zoek naar Timo Verbeek ervaren heftruckchauffeurs. De werkzaamheden bestaan uit (0118) 42 05 80 het laden en lossen van diverse lading uit schepen en het Badhuisstraat 50 verplaatsen van deze lading. In het begin zul je ingepland Vlissingen worden als havenwerker, na interne opleiding zul je o.a. als heftruckchauffeur worden ingezet. Kandidaten dienen 2 jaar in bezit te zijn van het Nederlands rijbewijs, een geldig certi ficaat en VCA. Voor meer informatie kun je contact opnemen met ons. timo.verbeek@nl.randstad.com Wij zoeken mensen voor de offshore, bagger en de koopvaardij. Sleepboot kapiteins Vlet Mufticat schippers Stuurlieden Hoofd scheepswerktuigkundfgen v Scheepswerktuigkundigen Senior DP Officieren Maroffs Matrozen l asser Matrozen SEACONTRACTORS 8cllamvpark 48 4381 CKViisslneer The Netherlands Tel: +31 (0)118 410 206 rax: +31(0)118410 877 Email: personnel@seaconlraaois.eom Website, www.seacontraclors.com Scheepskoks Of een walbaan? interesse? - 'A Kijk dan op vwvw.seacontradors.cpm! HWWffH INDUSTRIE Productiemedewerker m/v voor een bedrijf in Kruiningen.Je werkzaamheden bestaan uit het sorteren van uienringen, je werkt één week in de ochtend, één week in de middag en daarna ben je twee weken vrij. Je bent in het bezit van eigen vervoer Heb je interesse? Neem dan contact met ons op. Informatie: (0113) 25 25 05, Leon van Giezen, Piet Heinstraat 3, Goes TECHNIEK Operator m/v tijdens de week van de procestechniek zijn wij op zoek naarVapro-ers. Ben jij in bezit van vapro A, B of C en ben jij voor langere tijd beschikbaar? Neem dan nu con tact op met een Tempo-Team vestiging bij jou in de buurt Informatie: (0118) 41 48 70, Caroline Mulder, Coosje Buskenstraat 150, Vlissingen www.tempo-team.nl

de Faam | 2006 | | pagina 14