Officiële Mededelingen dé Weekkrant Agenda De Faam Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 11 Provincie Zeeland Milieu Wijziging Provinciale Milieuverordening Zeeland, ontwerp tranche 7 Estafette Ziekenbezoek kost geld VLISSINGEN - Een rondje rijden en hopen dat er ie mand wegrijdt... En dan na drie rondjes toch maar weer in de wijk tegenover het zie kenhuis parkeren? In de ziekenhuisspits tussen drie en acht uur is het moeilijk om een vrije parkeerplaats te vinden rondom het Zie kenhuis Walcheren in Vliss- ingen. Daarom wordt vanaf zaterdag 1 april betaald parkeren ingevoerd. Het parkeren op het terrein voor het ziekenhuis blijft het eerste anderhalf uur gratis, zo dat bezoekers en patiënten het ziekenhuis makkelijk kunnen bezoeken. Ook zijn op het ter rein aan de voorkant zeven gra tis parkeerplaatsen beschikbaar voor minder validen. Mensen die langer op het terrein aan de voorkant willen parkeren, zul len moeten betalen, vertelt de secretaresse van de raad van be stuur. "Twee en een half uur parkeren gaat één euro kosten en drie en een half uur parkeren drie euro. Het parkeren aan de achterkant (ingang Joost de Moorstraat) en aan de zijkant (ingang Sottegemstraat) van het ziekenhuis blijft gratis." Op het parkeerterrein komen twee betaalautomaten, waar met muntgeld, biljetten of een chipknip betaald kan worden. Ziekenhuis Walcheren ver wacht dat de parkeerdrukte en de overlast voor de omliggende straten vermindert. GOES - Zeeuwse en landelijke politieke zwaargewichten komen vrijdag 3 februari op uitnodiging van Goese VWO- leerlingen naar het politiek forum in het Goese Lyceum. Tweede Kamerleden Annouschka Miltenburg (WD), Luc Blom (PvdA) en Harry van Bommel (SP), gedeputeerde Toine Poppelaars en statenlid Wim Kolijn discussiëren dan over onderwerpen als Nederland binnen de Europese Unie, integratiebeleid, invloed van religie en de positie van de vrouw in de politiek. Jongeren zijn welkom van 10.45 tot 12.30 uur in de aula. foto: felice buonadonna Nederland in ban van gedicht DONDERDAG Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, nat. gedichtendag, 10-21 u Middelburg, De Drvkkery, popmuziekquiz, 19.30-20.30 u Oost-Sou burg, Palazzolihuis, ont moetingsmiddag met nabe staanden van kanker, 14- 15.30 u VRIJDAG Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, lezing, KZGW, 16.45 u Middelburg, Zeeuwse Bi bliotheek, lezing, 'Compos- telle', Alliance Frangaise, 20 u ZATERDAG Middelburg, Lange Noord straat 64, open dag acu punctuur, 10-16 u ZONDAG Middelburg, Padma, works hop, spirituele dans, 12-18 u Vlissingen, St. Majoraat, bingo, 13.30 u MAANDAG Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, symposium Fluiste ren over God, Koorkerkge meenschap, 20 u DINSDAG Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, avond met Margriet de Moor, SLAZ, 20 u Grijps- kerke, Dorpshuis, uitleg ma quette jeugdnatuurclub De Weermuis, 18.30-19.30 u Middelburg, Spanjaardstraat 51, lezing Ontbijtjes en Ban ketjes, ZVU, 13.30-15.30 u WOENSDAG Middelburg, Nieuwe Kerk, academische rede, prof. dr. M. Janse, 16 u Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindtuopwww.zeeland.nl Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn voornemens de Provinciale Milieuveror dening Zeeland te wijzi gen. Op 10 januari 2006 hebben zij daartoe de ont werp tranche 7 van de Provinciale Milieuveror dening Zeeland vastge steld. In deze tranche zijn de volgende aanpassingen beoogd: Vervallen van de M.e.r.- plicht voor bestaande luchtvaartterreinen Naar aanleiding van een uitspraak van de Raad van State, is duidelijk gewor den dat er geen algemene M.e.r.-plicht opgelegd mag worden voor bestaande luchtvaartterreinen. Om tegemoet te komen aan de uitspraak wordt de PMV hierop aangepast. Wijziging van de M.e.r.- plicht voor nieuwe luchtvaartterreinen Voor mogelijk nieuwe luchtvaartterreinen zijn wij voornemens de M.e.r.- plicht te handhaven, aan gezien deze terreinen eventueel nadelige gevol gen hebben voor de inte grale milieubeschermings- gebieden. De PMV is hier op aangepast. Aanwijzen interregio nale industrieterreinen van regionaal belang Op 14 juni 2005 is het wetsvoorstel met betrek king tot de wijziging van de Wet geluidhinder door de tweede kamer aange nomen. De gewijzigde Wet geluidhinder treedt waar schijnlijk in werking per 1 april 2006. Op het mo ment dat deze in werking treedt, treedt ook de ge wijzigde paragraaf 4.4.2 in werking. Onderdeel van deze wets wijziging is het in de Wet geluidhinder opnemen van een regeling met betrek king tot het beheer van geluidzones rond industrie terreinen. Bij deze PMV- wijziging wordt ten aan zien van een zestal gezo- neerde industrieterreinen bepaald dat zij als industrieterreinen van regionaal belang als bedoeld in artikel 163, tweede lid, van de Wet geluidhinder zijn aangewe zen en als zodanig zijn opgenomen. Het ontwerp ligt van 27 januari 2006 tot en met 9 maart 2006 ter inzage bij: - de Directie, Ruimte, Milieu, en Water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, op werkdagen van '8-17 uur. - bij de gemeentesecre tarieën van alle Zeeuwse gemeenten op werkdagen tijdens de openingsuren; - bij alle openbare Zeeuwse bibliotheken tijdens de openingsuren. Een ieder kan tot en met 9 maart 2006 zijn ziens wijze, bij voorkeur schrifte lijk, kenbaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg (0118-631160). Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over het ontwerp-besluit en de advi seurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken of voor het mon deling indienen van ziens wijzen kunt u zich wenden tot de heer M.P.A.H. van Erven, tel: 0118-631160. mÊÊËÊMÊÊmwê-. MIDDELBURG-De Na tionale Gedichtendag wordt in Zeeland niet uitbundig gevierd: de Middelburgse activiteit is de enige. Donderdag 26 januari start het Zeeuws Museum om 15.30 uur met 'Gedich ten op de Muur'. Stadsdichter Jan Kui pers opent het pro ject door de gedichten die op de verbouwings schutting staan met een megafoon over het Ab dijplein te declameren. Ontwerper van de schutting Ko de Jonge opent de tentoonstel ling. Aansluitend is in De Drukkery een dich- testafette. MIDDELBURG - Dichter Tom Schrijer leverde drie gedichten voor de schutting van het Zeeuws Mu seum. Hij stopte in 1993 met zijn drukke baan in het RotM|DDELBURG - Dichter Tom Schrijer leverde drie gedichten voor de schutting van het Zeeuws Museum. Hij stopte in 1993 met zijn drukke baan in het Rotterdamse bedrijfsleven. In een poëzieworkshop kwam zijn onvermoede talent aan het licht. Sinds 1998 woont de dich ter 'voor zijn rust en inspiratie' in Zierikzee. (foto: Jaap Wolterbeek) door ellen de vriend MIDDELBURG-Het be looft een bijzondere Na tionale Gedichtendag te worden, donderdag 26 januari, in Middelburg. Het Zeeuws Museum grijpt deze aanleiding aan om tot half maart ge dichten van Zeeuwse dichters op de muur te vertonen. Eén van die dichters is Thom Schrij er uit Zierikzee. De Gedichtendag is het jaar lijkse poëziefeest-van de Ne derlandse stichting Poetry International en de Vlaamse poëziestichting Behoud de Begeerte. Een belangrijk on derdeel zijn de tweehon derd activiteiten die worden georganiseerd door scholen, bibliotheken, particulieren en culturele instellingen. Dit jaar is het thema: 'Poëzie en Beeldende kunst'. De Mid delburgse stadsdichter Jan Kuipers benaderde wat Zeeuwse vakbroeders om mee te doen aan het project van het Zeeuws Museum. "Van mij hangen er drie ge dichten: over de godin Ne- halennia, de schilderijen van Antoine Mes en een alge meen gedichtje over een museummiddag", vertelt Thom Schrijer. Met de an dere dichters André van der Veeke, Johanna Kruit en Theo Raats is hij rondgeleid in het museum om inspira tie op te doen. Zij schreven de veertien gedichten speci aal voor het museum.

de Faam | 2006 | | pagina 11