KLEURWEDSTRIJD VOOR VERKEERSVEILIGER DAUWENDAELE r EXTRAATJE VOOR CHRONISCH ZIEKEN EN GEHANDICAPTEN Kachels en haarden j Sportief begin van 2006 dé Weekkrant De Faam Woensdag 18 januari 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Pilatus, taekwando, handbal.... Middelburg is het nieuwe jaar sportief begonnen. Honderden belangstellenden waren aanwe zig op de gemeentelijke nieuw jaarsbijeenkomst in De Kruitmo- len. Het was een nieuwjaarsbijeenkomst nieuwe stijl, met als thema sport. Middelburgse sportverenigingen gaven presentaties en je kon een par tijtje bowlen. Ook waren er indruk wekkende demonstraties van Taekwando Middelburg, handbalvere niging EMM en turnvereniging MTV '69. Sportschool Geelhoed gaf een demonstratie judo en de leden van Action Speak Louder verzorgden een foto: Mieke Wijnen rolstoeldans. Ook kon je je fitheid testen en kennismaken met een nieu we vorm van fitness: Pilatus. In beweging Gemeente Middelburg heeft sport hoog in het vaandel. Iedere week zijn er in de wijken sportactiviteiten voor jong en oud. Middelburg heeft twee sportmedewerkers in dienst die de activiteiten organiseren. Dit gebeurt vaak in overleg met de Middelburgse sportclubs. Kijk voor meer informatie op www.middelburg.nl onder de knop Sport en recreatie of bel met sport- buurtmedewerkers Dennis Winne of Patrick de Guchteneire, telefoon 67 56 76. Een op de vijf huishoudens in Nederland heeft een open haard of een houtkachel. Door ver keerd gebruik kan een kachel of open haard onnodig overlast en milieu- en gezondheidsproble men veroorzaken. Zo kunnen bij het stoken bepaalde stoffen vrijkomen die nadelige gevol gen hebben voor de luchtkwaliteit. Mensen met ademhalingsziekten en jonge kinderen kunnen daar veel last van hebben. Stokers kunnen zelf schadelijke effecten beperken. Niet alleen door verantwoord stoken, maar ook door zich goed te oriënte ren bij de aanschaf van een houtka chel of open haard. Door te kiezen voor toestellen op gas en gesloten toestellen beperkt u de kans op scha delijke effecten. Maar ook door de manier waarop u stookt, kunt u veel schadelijke effecten verminderen. Laat uw stooktoestel en schoorsteen installeren door een erkende installa teur en laat de schoorsteen minstens eens per jaar vegen. Stook alleen geschikte brandstoffen en niet bij mistig of windstil weer. Ventileer uw woning goed tijdens het stoken. Laat u bij de aankoop van een stooktoe stel adviseren over het vermogen van het toestel. Witte rook U kunt zelf zien of u goed stookt. Let op de kleur van de rook die uit uw schoorsteen komt. Donkere rook duidt op onvolledige verbranding. Dit kan komen door een slecht trekken de schoorsteen, te weinig luchttoe voer of te natte of voor het toestel ongeschikte brandstof. Witte of kleurloze rook betekent dat de ver branding goed verloopt. Sommigen hebben last van de open haard van de buren. In de eerste plaats kunt u dit het best eerst met de buren bespreken. Mocht dit geen resultaat hebben, dan kunt u contact zoeken met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de gemeente. De mogelijkheden van de gemeente zijn echter beperkt in verband met bewijslast. Ook moet de gemeente rekening houden met belangen van beide partijen: de klager en de sto ker. Kijk voor meer informatie en tips over stoken op www.middelburg.nl onder de knop Milieu en Afval/Luchtkwaliteit. Mensen die chronisch ziek of gehandicapt zijn, hebben vaak extra kosten die moeilijk aan toonbaar zijn, zoals extra stook kosten, kledingslijtage en man telzorg. Aan deze groep mensen wil gemeente Middelburg een extraatje van 250 euro geven. U moet aan een aantal voorwaarden voldoen om voor de uitkering in aan merking te komen. U moet zelfstan dig wonen en tenminste 18 jaar zijn en niet ouder dan 65 jaar. Ook ten laste komende kinderen tot 18 jaar die chronisch ziek of gehandicapt zijn komen in aanmerking. U moet kun nen aantonen dat u chronisch ziek of gehandicapt bent. Dat kan op ver schillende manieren, bijvoorbeeld met een parkeerkaart voor gehandi capten, een bewijs dat u arbeidson geschikt of vroeggehandicapt bent of via de belastingdienst. Inkomen Uw inkomen mag maximaal zijn: Alleenstaande 846 Alleenstaande ouder 1.088 Echtpaar/samenwonenden 1.208 Bedragen exclusief vakantietoeslag Voor mensen van 18 tot 22 jaar gel den andere normen. Vermogen Ook uw vermogen telt mee. U kunt vermogen hebben op uw bank-, giro- of spaarrekeningen. Of doordat u een auto, caravan, boot of eigen woning hebt. Sommige zaken vallen niet onder ver mogen, zoals de inrichting van uw woning of uw scootmobiel. Hoeveel vermogen mag u hebben? Alleenstaande €5.105 Alleenstaande ouder 10.210 Echtpaar/samenwonend 10.210 Heeft u een eigen woning dan wordt bovendien nog eens 43.100 vrijgelaten. Aanvragen Als u al een uitkering van Sociale Zaken ontvangt, dan kunt u contact opnemen met uw klantmanager. Als u nog geen uitkering van Sociale Zaken ontvangt, dan kunt u contact opne men met de vakbalie in het stadskan toor, Kanaalweg 3 in Middelburg, telefoon: 0118-67 50 00. U kunt ook gebruik maken van ons digitale aanvraagformulier. Dit formu lier staat op middelburg.nl onder de knop werk en inkomen/formulieren. U kunt het formulier ook krijgen bij het Vrijwilligerssteunpunt Middelburg in winkelcentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 65. Het Vrijwilligerssteunpunt kan ook helpen bij het invullen van het formu lier. U kunt hiervoor een afspraak maken. Het telefoonnummer is 0118 -62 67 57. U kunt het extraatje aanvragen tot en met 31 maart 2006. In heel Dauwendaele geldt sinds kort een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Hiermee werkt Middelburg aan een betere verkeersveiligheid in de wijk. De veiligheid van kinderen en ande re weggebruikers is daarbij van groot belang. Het Winkelcentrum Dauwendaele organiseert daar om in samenwerking met de gemeente een kleurwedstrijd. Kinderen kunnen de kleurplaat opha len bij alle winkels in het winkelcen trum. Op de kleurplaat is te zien wat je allemaal tegenkomt in een 30 km- zone. Inleveren van de kleurplaten kan tot en met donderdag 26 januari bij Bloemenhuis Mies. De mooiste kleurplaat wordt op zaterdag 28 januari in het winkelcen trum beloond met een leuke prijs. De kleurplaatwedstrijd is niet de enige actie die gehouden wordt om de 30 km-zone in Dauwendaele in te wijden. Onder de slogan 'Gewoon 30, daar kun je mee thuiskomen' volgen nog meer acties. In de laatste week van januari houdt wethouder Huub van Klinken samen met kinderen van de Vossenburch en de Sint Franciscusschool "staandehoudac- ties" in de buurt van de basisscholen. Samen met de politie wordt 's och tends de snelheid van auto's geme ten. Wie zich netjes aan de snelheid houdt, krijgt een pluim. Wie echter te hard rijdt, wordt staande gehouden door de politie. Vervolgens stellen kinderen vragen aan de overtreder over zijn of haar rijgedrag. Op deze manier dwingen zij de bestuurders om na te denken over de gevaren van hard rijden in een woonwijk. Ter ondersteuning zijn vrijwilligers van 3VO aanwezig bij de actie. Bij grove overtredingen wordt er beboet. Straks overal 30 De komende maanden worden nog meer Middelburgse wijken en kernen ingericht als 30 km-zone. Deze maand volgen nog werkzaamheden in Zuid en de Erasmuswijk. Ook daar wordt na afronding de campagne 'Gewoon 30' gehouden. Met de campagne wil de gemeente bestuurders stimuleren om zich aan de juiste snelheid te houden in een 30 km-zone. Want bij een snelheid van 30 is je remweg veel korter en kun je makkelijker stoppen voor een kind dat ineens de straat oversteekt. Aan het begin van iedere 30 km-zone staat een poort met rood met wit geblokte palen. foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2006 | | pagina 8