BAGGEREN WATERGANGEN VOOR SCHOON WATER GEEN RAADSRUBRIEK Stadskantoor toegankelijk voor mindervaliden Raadsvergadering in stadskantoor TraviNDe Faam Woensdag 18 januari 2006 - Pagina 8 Voor het schoonmaken van de Middelburgse watergangen wordt onder andere een graafmachine gebruikt. foto: Mieke Wijnen Gemeente Middelburg en water schap Zeeuwse Eilanden werken aan schoon water. Om dit te bereiken is het nodig om de vij vers, sloten en grachten te bag geren. Door de laag slib van de bodem te verwijderen, verbetert de waterkwaliteit. Het werk is maandag begonnen. Op de bodem van iedere sloot, vijver of gracht ligt een laag bagger, ook wel slib genoemd. Elk jaar groeit de sliblaag met enkele centimeters. Op een gegeven moment is de laag zo dik dat het de opvang en afvoer van water belemmert, de waterkwaliteit achteruit gaat en de watergang gaat stinken. Dan is het tijd om de water bodem schoon te maken. De Middelburgse stadswateren zijn voor het laatst gebaggerd in de jaren 80 en 90. Er.ligt nu veel slib op de bodem. Het water is troebel en op veel plaatsen ondiep. We gaan dit keer ruim 31.000 m3 slib verwijde ren. Op een aantal plekken ligt rom mel in het water. Die halen we er ook uit. Hoe wordt gebaggerd? In Middelburg worden verschillende methodes gebruikt. Een deel van de wateren wordt gebaggerd met behulp van een hydraulische graaf machine vanaf de oever of een pon ton. Vervolgens wordt het slib in een vloeistofdichte kiepkar gedumpt waarna het naar een baggerdepot wordt vervoerd. Op andere plaatsen wordt een duwboot ingezet die het slib naar de kant duwt waar vervol gens een kraan het slib in een. kiep kar deponeert. Tevens wordt een cut terzuiger ingezet, deze zuigt het slib op en pompt het vervolgens via een leidingstelsel naar een depot. Overlast Het baggerwerk brengt enige over last met zich mee. Het zijn met name de tractoren met kiepkarren die geluidsoverlast en verkeershinder kunnen veroorzaken. Het baggeren gebeurt binnen de normale werktij den en de tractoren rijden een aantal keren per dag heen en weer. Op enkele plaatsen moet de begroeiing gesnoeid worden om het werk goed uit te voeren. De plaats waar het slib wordt over geladen in de kiepkarren is zoveel mogelijk afgezet met een hek. De aannemer maakt deze plek aan het eind van elke werkdag schoon. Tijdens het werk houdt de aannemer rekening met de verkeersveiligheid. De hulpdiensten kunnen overal komen. Het merendeel van het slib wordt afgevoerd naar een baggerdepot aan de Reijersdwarsweg. Een deel gaat naar het depot aan de Oostperkweg. Planning en locaties Tot en met april komen de volgende locaties aan bod. Domburgse watergang De Domburgse watergang baggert de aannemer met behulp van een duwboot en hydraulische graafmachi ne. Noordvest Voor de Noordvest zet de aannemer de zuigboot in. 't Zand De aannemer baggert de watergan gen tussen de weilanden langs de Koninginnelaan en het Griffioenpad. Griffioen Met behulp van een kraan worden de Griffioenvijvers langs de Berkentaan, Park de Griffioen, Europlaan en de Laan der Verenigde Naties gebag gerd. St. Laurensewatergang De aannemer werkt met een duw boot en graafmachine aan de St. Laurense watergang. Magistraatwijk/Reyershove Er wordt gebaggerd van de Oliemolensprink vanaf de Oude Vlissingseweg tot aan de Statenlaan, van de Schroeweg tot aan de J.P van de Brandestraat, van de Statenlaan tot aan de Regentenlaan en vanaf de Regentenlaan via de kruising Spinhuisweg tot aan de Reyersweg. Informatie Voor alle vragen over praktische zaken zoals de planning, overlast en vuil op de weg, kunt u terecht bij Harm ten Klooster van de gemeente Middelburg. Zij telefoonnummer is 67 53 12. Met algemene vragen over het gemeentelijk waterbeleid, kunt u bel len met Ad van de Pas, telefoon 67 53 11. Deze week ontbreekt de rubriek 'Het woord aan raadslid...' op deze pagi na. In de volgende Faar terug. In de rubriek geeft iedere week een ander raadslid zijn mening over actuele Middelburgse gebeurte- nissen' .raJelsgjiw De raad heeft ook haar eigen weblog op www.middelburg.nl. De link vindt u rechtsonder op de homef^^Bsmix6m gsm nemoHni wil De nieuwe lift van het stadskantoor is half februari klaar, foto: Mieke Wijnen Half februari is het mogelijk om met de lift de ingang van het stadskantoor te bereiken. De lift bevindt zich aan de kant van de Kanaalweg. Voor sommige - mindervaliden en ouders met kinderwagens is de hel- lingbaan naar de ingang van het kan toor een obstakel/Voor hen (Ja- baan te stijl. De gemeente en stich ting Klaverblad hebben samen geke ken hoe de toegang van het kantoor kon worden verbeterd. Uit het rap port bleek onder andere dat een lift nodig was. Wie vanaf de begane grond in de lift gaat, komt er bovenaan de helling- baan, vlak voor -de schuifdeuren, ^?rrlêtgioxi9v isbuoJ >l6sqP, noifoA De gemeenteraad komt op maan dag 23 januari bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergade ring. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor aan de Kanaalweg. U bent van harte wel kom om de vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. De stukken waar de raadsleden over praten, zijn te bekijken in de informatiewinkel van het stads kantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de verga dering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 7 november 2005 2a. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 21 november 2005 3. Medelingen en ingekomen stukken 4. Plan van aanpak schade- afhandeling belendingen (bouwput Zuidsingel) 5. Realisatie jongerencentrum 6. Participatiefonds woonservicezo- nes 7. Starters op de koopwoningmarkt 8. Evaluatie welstandsbeleid gemeente Middelburg 2004 9. Samenwerkingsovereenkomst Woongoed Middelburg-gemeente Middelburg 10.,Subsidieaanvraag huisvesting Voedselbank Walcheren 11. Wijziging Gemeenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren (SDW) 12. Intrekken van de huidige WWB- verordeningen en overdragen van alle uit de WWB en aanver wante wetgeving voortvloeiende verplichtingen aan de SDW 13. Aanbieding beleidsplan 2006, verordeningen en programmabe groting 2006 SDW 14. Verzoek bekostiging uitbreiding tijdelijke huisvesting 14e groep b.s. De Beverburch, jaar 2006 (spoedprocedure) 15. Bibliotheekbeleidsplan 2005- 2008 Zeeuwse Bibliotheek 16. Wijziging legesverordening huwelijksvoltrekkingen 17. Begroting 2006 LétÉ 18. Initiatief De Kloov in relatie tot pand Kloveniersdoelen 19. Verzamelvoorstel tot wijziging van de begroting 2006 20. Kaderstellenden notitie Monumentenbeleid 21. Beleidsnota Archeologische Monumentenzorg Walcheren 22. Concept inspraakreactie op het Ontwerp Omgevingsplan Zeeland Raad op de radio Radiozender Cool FM is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 23 januari en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending over de raadsvergadering staat op voor don derdag 26 januari om 20.00 uur. Herhaling op dinsdag 31 januari om 19.00 uur. Cool FM is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM.

de Faam | 2006 | | pagina 7