Barbershopkoor geeft introductiecursus Barbershopzinsen Partij vande Burger Lesje mystiek en Kabbala Creatief aan de gang met lapjes opruimings Eeuwenoude traditie Dertig is limiet in de straten van Middelburg F.P. POORTVLIET Beter dichtbij, dan veraf slaapkamers genieten met je ogën dicht Tandprotheticus Rossël v.o.f dé Weekkrant De Faam RONDJE WALCHEREN Certificaat Palet Kunststofmontagebedrijf Kunststof kozijnen Dakgoten met sierklossen Dakkapellen Volledige kunststof Woensdag 18 januari 2006 - Pagina 7 MIDDELBURG - De Vrije School voert woensdag 19 januari een bijzonder Driekoningenspel op in de kloostergangen van de Ab dij in Middelburg. Aanvang 19.00 uur, toegang gratis, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - In de Mid delburgse wijk Dauwendae- le is de laatste weken hard gewerkt om de wijk te ver anderen in een 30-kilome- ter zone. Die maximum snelheid geldt nu in de hele wijk, behalve op de wooner ven rond de Segeerssingel en de Dauwendaelselaan waar stapvoets rijden de maat is. Er werd al jarenlang gepraat over de onveiligheid in Dau- wendaele. Met name in de Vrij landstraat was oversteken vrij wel onmogelijk, hadden fietsers weinig ruimte en werd er veel te hard gereden. Andere knelpun ten in de wijk waren de fietstun- nel onder het spoor en de Se- geersstraat. Bewonersgroepen zetten zich in voor veranderin gen en de gemeente Middel- burg verrichtte onderzoek naar de veiligheid in de wijk. Inmiddels is in Dauwendaele een 30-kilometer zone inge steld. De grenzen daarvan wor den aangegeven door zoge naamde poortconstructies: een begin en een eind bord van de zone op dubbele roodwitge- blokte palen. Marieke Kalver- boer van de gemeente Middel burg vertelt dat vrijwel alle snel- heidsremmende maatregelen zijn aangebracht. "De aanne mer legt nu de laatste hand aan de twee plateaus in de Vrijland straat ter hoogte van de kruising met de Dauwendaelselaan en bij het zebrapad tegenover het winkelcentrum." Deze maand wordt ook in een deel van Middelburg-Zuid de 30-kilometerzone ingesteld. In februari volgen Sint Laurens, Nieuw- en Sint Joosland en de ■wijk Klarenbeek. In maart gaat de Griffioen op de schop. De andere wijken zijn al aangepakt. DONDERDAG Oost-Souburg, Palazoli Huis, ontmoetingsmiddag, 14- 15.30 u Vlissingen, Buurt en Speeltuinver. De Oude Stad, bingo, 20 u VRIJDAG Vlissingen, Dreesstraat 4, in formatieavond sport met beperking, 19-20.30 u Vliss ingen, Adr. Coortelaan 3, danshuis, 20 u Middelburg, Het Palet, kinderbingo, groep 3 t/m 8,19 u Middel burg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing, K.Z.G.W, 16.45 u Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, lezing, Natuurkun dig Gezelschap, 20 u ZATERDAG Oost-Souburg, Karolingen- burcht, Salsa nieuwjaar sparty, 21 u Vlissingen, Adr. Coortelaan 1, wintertocht WIK, 30 km 9-10 u, overige 10-13 u MAANDAG Middelburg, Stadskantoor, raadsvergadering, 19.30 u WOENSDAG Vlissingen, tennispark De Nolle, kustcross Walcheren, llu VLISSINGEN - Wie onlangs heeft deelgenomen aan een cursus in Wijkcentrum Het Palet in Vlissingen en mini maal tachtig procent aanwe zig was, komt in aanmerking voor een certificaat. Dat wordt woensdag 25 januari feestelijk uitgereikt in het zelfde wijkcentrum, aanvang 19.30 uur. Uw kans om te ervaren wat uw zangkwaliteiten zijn. Het mannen-barbershopkoor de "Ganders" (voluit the Gaggling Ganders Gang) wil u helpen. In uw belang, maar eerlijk gezegd ook uit ons eigen belang. Wat is de bedoeling: U krijgt enige theorie maar zal ook zeker praktisch gaan werken. Tijden: 19.00 - 20.00 uur op de donderdagavonden 2 (kennismaking), 9,16 februari en 2,9,16, 23, 30 maart. Het is vrijblijvend voor u, bevalt het u niet dan weet u in elk geval wat barbcrshopzingen is. Het mooiste is natuurlijk dat u enthousiast bent geworden en dat u door wilt gaan. Kosten voor deze 7 avonden een totale bijdrage van 15,00, bij doorgaan is dat tevens uw inschrijfgeld als lid. Deze avonden worden gehouden in de Deltaschool, Naereboutstraat 24 in Goes. Graag voor zaterdag 28 januari aanmelden. U kunt zich aanmelden: via een telefoontje naar onze secretaris Piet Sorber, tel. 0113-233502 of via een mailtje keychange@zeelandnet.nl wat u ook kunt vinden op onze homepage keychange.nl Wij doen u graag vrijblijvende prijsopgave van: Dekkersweg 12 Nieuwdorp Tel. 0113-613395 Mo6ik\ 06-4£1 06067 WWW.fppoortvliet.nl Burgers voor burgers http://www.partijvandeburger.com Gespecialiseerd in Lid Organisatie van Nederlandse Tandprothetici (ONT) ktinstgebitten Wat doet Tandvrotheticus Rossël: Ik vervaardig nieuwe kunstgebitten, repareer en pas eventueel uw bestaande prothese aan. Doordat stoelwerk bij de patiënt en techniekwerk door mij persoonlijk wordt uitgevoerd zonder tussenkomst van een 2' of 3' partij kan ik het meest optimale resultaat voor een patiënt realiseren. Telefonische a fspraken of in formatie: (0118) 414533, Hobeinstraat 52, Vlissingen MIDDELBURG - Madonna en Britney Spears zijn al lang bezig met de joodse mystiekleer Kabbala. Vanaf zondag 5 februari kan Mid delburg er kennis mee ma ken. Dan houdt de Spirituele So ciëteit Zeeland in Hotel Ar- neville een driedaagse cur sus. Op 5 februari staan de schepping en de natuurlijke evolutie centraal. Tijdens de tweede en derde cursus dag op 5 maart en 2 april wordt gepraat over respec tievelijk incarnaties en de aartsvaders. Aanmelden kan via een formulier op in ternet: www.spirsoczls.nl. VLISSINGEN - Quilten is de grote passie van Ria Schout uit Vlissingen. Zij begon twintig jaar geleden de patch-work en quiltgroep De Paraplu. Als kind was Ria Schout altijd al aan het prutsen met lapjes en later volgde ze allerlei cursussen textiele werkvormen. Het quil ten vindt ze één van de leukste dingen om te doen. "Gewoon lekker bezig zijn", zegt ze. "Ik had ergens in een tijdschrift een foto gezien van een quiltgroep. Dat leek mij zo gezellig dat ik zelf begonnen ben." Ze tartte met negen vrouwen in buurthuis De Paraplu in de Vlissingse wijk Paauwenburg. Nu zijn twintig cursisten eens per twee weken seriieus bezij met patchwork en quilten. Wi ook mee wil doen kan zich aai melden via 0118-461796 "Zelf maak ik het liefst quilts v stofjes die je gewoon in hi hebt. Daar móet je wel creatief mee zijn. Dat is heel iets anders dan naar de winkel rennen om geschikte lapjes." Schout pakt een map met foto's om te laten zien wat ze bedoelt. "Kijk, deze quilt maakten we van katoenen tasjes die je toen overal kreeg." Ria Schout toont de wandkleden met het thema Zeeland die tij dens de tentoonstelling te zien zijn. (foto: Jaap Wolterbeek) Ze bladert verder en tikt op een andere foto. "Deze is gemaakt van een lap stof die we zelf ge verfd hebben. Later drukten we er met sjablonen vormen op." Meer dan 40 naaldkunstwerken zijn 26, 27 en 28 januari tussen 11.00 en 17.00 uur te zien in De Carousel aan het Arsenaalplein in Vlissingen. mS,aaP^daK^en. oprui im ings 160 x 2 Inclusief topdekmatras OSLO Gestoffeerde boxspririg In prachtige Linton stof compleet met hel nleuv/ste onder de boxsprings, Eel topdekmatras. Nu nog comfortabeler slapen door maar Ifefsf 3 lagen slaapcomfort! Inclusief hoofdbord, matras, topdek. poten en cieslgnpoten aan voeteneind. Van 1799.- nu yoor 1629,- Ook verkrijgbaar in verstelbare uitvoering wm lIÉliiiHbT :v;*. Goes, Woonbo Marconistraat 32 Telefoon 0113-23 01 81 Maandag gesloten - donderdag koopavond Rust in de buurt DOOR ELLEN DE VRIEND DOOR ELLEN DE VRIEND oraana •-teg- 's- '.-'f, 7 ff>-'Vff:- 'fA'

de Faam | 2006 | | pagina 6