VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN TClv/"NNAiiVlDe Faam Woensdag 18 januari 2006 - Pagina 28 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg' WET MILIEUBEHEER Kennisgeving Meldingen artikel 8.41 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de meldingen ingevolge de volgende besluiten: Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer: Gereformeerde kerk Vrijgemaakt voor het veranderen van een kerk op het perceel Klein Vlaanderen 75; R. Sonneveld voor het oprichten van een juridisch loket op het perceel Rotterdamsekaai 69; Stichting Roosevelt Academy voor het veranderen van een universitair opleidingsinstituut op het perceel Stadhuisstraat 2; Vereniging voor C.V.O. op Walcheren voor het veranderen van een schoolgebouw op het perceel Elzenlaan 4. Besluit inrichtingen voor motorvoertui gen milieubeheer: D.M. van Hoepen voor het oprichten van een autobedrijf geprojecteerd op het perceel Fagotweg (ongenummerd); E.A. Herrebout voor net oprichten van een autohandel op het perceel Voltawea 29. Besluit detailhandel en ambachtsbe- drijven milieubeheer: Kruitvat Retail B.V. voor het oprichten van een detailhandel op het perceel Johan van Reigersbergstraat 9; Paleis op de Dam voor het oprichten van een detailhandel op het perceel Dam 61 Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer: B.A. van 't Westeinde voor het ver anderen van een propaantank op het perceel Langeweg 61 te Arnemuiden. Besluit horeca-, sport-, en recreatie inrichtingen milieubeheer: Artistiek Ontbijt, Ontwerp Wonen voor het oprichten van een horecage legenheid op het perceel Segeersstraat 43; "Het Lab" voor het oprichten van een besloten ruimte t.b.v. bijeenkomsten op het perceel Damplein 12a. Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer: Combinatie VolkerWessels/Boskalis voor het oprichten van een tijdelijke tussendepot t.b.v. zand op het perceel nabij de Binnendijk te Nieuw en Sint Joosland en ten noorden van de Bernhardwea; Hoveniersbedrijf Dirk Wielemaker inrichting op het perceel voor het ver ergarage op voor een Dampoortweg 25" Gemeente Midaelbu anderen van een Pa: het perceel Kanaalweg Besluit Vuurwerkbeslu: Rijwielhandel Rens stiet voor het veranderen van een inrichting t.b.v. de opslag van consumentenvuurwerk. Ten aanzien van de voornoemde inrichtingen zijn de milieuvoorschriften behorende bij de bovenvermelde Besluiten van toepassing. BEKENDMAKING WET MILIEU BEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen nadere eis(en) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij: - nadere eisen hebben gesteld ten aanzien van café Goudswaard, Lange Noordstraat 52 te Middelburg en - een nadere eis hebben gesteld ten aanzien van VTC Viking vof, Kuipersweg 17 te Middelburg. Inhoud nadere eisen café Goudswaard, Lange Noordstraat 52 Op café Goudswaard is het "Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtin gen milieubeheer" van toepassing. De nadere eisen zijn vastgesteld op grond van artikel 8.42, eerste lid, van de Wet milieubeheer en artikel 5, eerste lid, onder a van het "Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieu beheer". Wij stellen nadere eisen waardoor de geluidsbegrenzer zodanig moet zijn afgesteld dat kan worden voldaan aan de geluidniveaus van voorschrift 1.1.1 van het "Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer". Daarnaast stellen wij nadere eisen ten aanzien van een voorportaal, het gesloten zijn van ramen en deuren en de ventilatievoorzieningen. Inhoud nadere eis VTC Viking, Kuipersweg 17 Op VTC Viking vof is het Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer van toepassing. De nadere eis is vast gesteld op grond van artikel 8.42, eer ste lid, van de Wet milieubeheer en artikel 5, eerste lid. van het besluit. Wij hebben middels de nadere eis een lagere geluidgrenswaarde voor de dag- en nachtperiode gesteld. Hierdoor weegt de inrichting minder zwaar mee bij de berekening van de etmaalwaarde van 50 dB(A) op de zonegrens van het industrieterrein Arnestein. Voorts blijft middels deze nieuwe geluidgrenswaarde voldoende geluidruimte beschikbaar voor de bedrijfsvoering van de inrichting. Ter inzage De besluiten en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf donderdag 19 januari 2006 tot en met woensdag 1 maart 2006 elke werkdag tijdens kan tooruren en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Dienst Ruimte, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient vooraf telefonisch bij de afdeling te worden aangevraagd (tel. 0118-67 52 47). Beroep Vanaf vrijdag 20 januari 2006 tot en met donderdag 2 maart 2006 kan beroep worden ingesteld door belang hebbenden die een zienswijze naar 'voren hebben gebracht over het ont- werp-besluit. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien u een beroepschrift heeft inge diend en u bent van mening dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist, kunt u tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage, verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een verzoek om een voorlopige voorziening wordt grif fierecht geheven. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 1 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplan nen 'Griffioen II' en 'Zanddorp', ten behoeve van de aanleg van een sport veld voor schoolsport op gronden gelegen aan de Koninginnelaan nabij de Domburgse Watergang. Voornoemde aanleg is in strijd met de voorschriften van genoemde bestem mingsplannen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruim telijke onderbouwing, ligt met ingang van vrijdag 20 januari 2006 geduren de 6 weken ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werp-besluit kenbaar maken bij het urgei del bi 4330 LA Middelburg. college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Uitbreidingsplan in hoofdzaken 1959 en uitbreidingsplan in onderdelen', ten behoeve van de wijziging van de bestemming van het voormalige kerkgebouw aan de Vogelstraat 4 te Middelburg van 'Openbare of bijzondere bebouwing' in 'Woondoeleinden', teneinde de bouw van maximaal 2 woningen in genoemd gebouw mogelijk te maken. Genoemde activiteit is in strijd met de voorschriften van genoemd bestem mingsplan. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruim telijke onderbouwing, ligt met ingang van vrijdag 20 januari 2006 geduren de 6 weken ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werp-besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225. VERLEENDE VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling hebben verleend van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoeve van de vestiging van een winkel in bordspel len, ruilkaartspellen en Table-topspel- len in het pand Londensekaai 19 te Middelburg, alsmede een speelruimte in de kelder van dit pand. Het vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt met ingang van vrijdag 20 januari 2006 gedurende 6 weken ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden, mits zij omtrent het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren hebben gebracht, ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de rechtbank Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor het behandelen van zowel een beroepschrift als een voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: net bouwen van een woning met garage op het perceel Duke Ellingtonestraat 8; het bouwen van 27 woningen in het plan "Mortiere"; het bouwen van 12 woningen in het plan "Mortiere"; het bouwen van 11 woningen in het plan "Mortiere"; het bouwen van een woning en reno vatie van de bestaande schuur op het perceel Oude Veersewea 129; het oprichten van een oetonfundatie t.b.v. een stikstofunit op het perceel Herculesweg 35; het oprichten van een bassin met pompenvloer t.b.v. koeltoren op het perceel Herculesweg 35; het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak op het perceel Johannes Postkwartier 36; het bouwen van een woning op het perceel Duke Ellingtonstraat 10; het veranderen van de reclame op het perceel Lange Noordstraat 26; het bouwen van een woonhuis op het perceel Prooijenseweg 16E; het realiseren van een betonfundatie en een staalconstructie i.v.m de uitbrei ding van de hydrogeniationplant op het perceel Herculesweg 35; het gedeeltelijk vergroten van het woonhuis op het perceel van Kleffenslaan 76; het gedeeltelijk vernieuwen/veran- deren van de woning op het perceel Francois Ryckhalspaa 2; het plaatsen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Dam ongenummerd; het plaatsen van een kunstwerk op het perceel Koudekerkseweg 200 (park Ter Hooge); het verplaatsen van de voordeurpui op het perceel Sint Jansgang 27; het verbouwen van de zolderverdie ping en het trappenhuis op het perceel Dam 8B. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het bouwen van een uitvaartcentrum op het perceel plaatselijk bekend als Mortiere (5-1 het aanbrengen van gevel beplating op het perceel Herculesweg 12 (9-1 de bestaande kelder voorzien van een verdiepte vloer met wanden op het perceel Grootmede 93 (9-1 het wijzigen van de kozijnen op de begane grond aan de voorgevel op het perceel Langevielesingel 44 (9-1 het intern wijzigen van het pand op het perceel Lange Delft 32-36 (9-1 Bij de hierboven genoemde besluiten <unnen belangen van derden betrok- <en zijn. Derden) belanghebbenden kunnen Dinnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende bouwvergunningen zijn verleend: het maken van een aanbouw op het perceel Veerse Bolwerk 3A; het bouwen van een serre op het per ceel Park de Moucheron 33. De vergunningen liggen met ingang van 20 januari 2006 tot en met 2 maart 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de vak balie van de dienst Ruimte (Kanaalweg 3). De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoe ren van net desbetreffende bouwplan en die tegen het ontwerp van dat vrij stellingsbesluit een zienswijze naar voren neeft gebracht (danwel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten daartegen geen zienswijze te heb ben ingebracht), kan tijdens genoem de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor noemd^) besluit(en) komt gedurende deze periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indie ner, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. De volgende monumentenvergunnin gen zijn verleend: het vervangen van een dakkapelko zijn, reparaties aan het pannendak en het aanbrengen van veiligheidshaken op het perceel Koorkerkhof 12; het plaatsen van een dakvenster op het perceel Spanjaardstraat 68. De vergunningen liggen met ingang van 20 januari 2006 tot en met 2 maart 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de vakba lie van de dienst Ruimte (Kanaalweg 3). Degene die tegen het ontwerpbe sluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan tijdens genoemde inzagetermijn een gemoti veerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Degene die een beroep schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening vragen aan de Voorzieningenreaiter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inza ke de onderstaande ontwerpbeslui ten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: het verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het vervangen van een dakka pelkozijn, reparaties aan het pan nendak en het aanbrengen van vei ligheidshaken op het perceel Koorkerkhof 12; het verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het plaatsen van een dakvenster op het perceel Spanjaardstraat 68; het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid, van ae Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het maken van een aanbouw op het perceel Veerse Bolwerk 3A; het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid, van ae Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het bouwen van een serre op het perceel Park de Moucheron 33; het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid, van ae Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het plaatsen van twee dakop- bouwen op de woning op het perceel Noord weg 349a. Lees verder op pagina 29

de Faam | 2006 | | pagina 27