Oogsten na zaai Orgel zingt mee met orkest Nieuwe voorzitter voor Kamer van Koophandel Burgemeester Nuis krijgt traditionele Kopperprent Spelen met soldaatjes is helemaal in I tot 50% Informatie over provinciaal bestuur van Zeeland zoals AbdijNieuws vindt u op www.zeeland.nl Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Provincie Zeeland dé Weekkrant De Faam Kortingen www.joosseinterieurs.nl Klagen over boeren wordt lastiger Humares ziet af van overname SHB Platte daken zijn vaak te licht postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400 Woensdag 11 januari 2006 - Pagina 8 Banken fauteuils stoelen tafels kasten accessoires .slaapkamers THOLEN - Op de eerste maandag na Drie Koningen, Koppermaandag, wordt jaar lijks de Kopperprent uitge reikt. Dit jaar ging de prent van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemin gen (KVGO) naar burgemees ter Nuis van Tholen. De prent is vervaardigd door Drukkerij Dieleman/Limovi, naar een ontwerp van Rebecca den Boer. 'Kopperen' stamt uit de 18e eeuw. Drukkersgezel len probeerden zo iets bij te verdienen met hun prenten. KAPELLE - Zaaizaadbedrijven Advanta Seeds in Kapelle en Li- magrain Nederland in Zwolle zijn per 1 januari samen gegaan in Iimagrain Advanta Neder land. Het hoofdkantoor in Ka pelle verhuist halverwege dit Het assortiment in de winkel met de toepasselijke naam De Burcht is zeer uitgebreid, (foto: Inge Adriaansen) jaar naar Rilland, waar de vere- delingsprogramma's worden geëxploiteerd en onderzoek wordt verricht. Limagrain Ad vanta is in Nederland de groot ste op Het gebied van land- bouwzaaizaden. MIDDELBURG - Al sinds zijn dertiende is Chritstopher van Iersel (23) helemaal verknocht aan spelletjes. En dan hebben we het niet over computerspel len, maar over table-top games en andere strategische denk spellen, waar geen beeldscherm aan te pas komt. De table-top games zijn gebaseerd op het klassieke tinnen soldaatje, met dit verschil dat de soldaatjes of andere personages wel eerst zelf in elkaar geknutseld moeten worden. Van Iersel reisde lange tijd stad en land af om aan zijn poppet jes en accessoires voor zijn strijdtonelen te komen. Enkele jaren geleden kwam hij in con tact met Games Workshop, de grootste leverancier van table- top games en toebehoren. Dankzij zijn kennis en enthou siasme kreeg hij een baan bij dit bedrijf. De stap naar een eigen spellenwinkel was een logische. "In Zeeland kun je nauwelijks aan mooie spellen en accessoi res komen, terwijl er toch ge noeg liefhebbers zijn." Van Ier sel koos dan ook niet voor half werk; het assortiment in zijn winkel met de toepasselijke naam De Burcht is zeer uitge breid. Naast de table-top games is er een ruime keuze in bord spellen, kaartspellen, en rollen spellen. Beneden de winkel is er een speelruimte waar men zijn favoriete spel kan spelen. Wie de fijne kneepjes van het spel wil leren kan een workshop 'le ger samenstellen' en/of 'terrein maken' volgen. De Burcht aan de Londense Kaai 19 is geopend van dinsdag tot en met zondag van tien tot zes uur en op don derdag- en vrijdagavond tot ne gen uur. KV r i i li I joosse Interieurs ruimt op en goed ook! We hebben dit nieuw® jaar wel héél aantrekkel.Jke aanbiedingen voor u klaar staan. Waarom? r0m u met de nieuwste Ontwikkelingen binnen eigentijds* en klassiek wonen te blijven verrassen, gaan wij onze showroom vernieuwen. Daar gaan we ruimte voor maken', profiteer nu van onze showroomaanbiedinge^i MIDDELBURG - Klagen over agrarische bedrijfsacti viteiten wordt in de toe komst moeilijker. Als het aan de provincie en de Zuidelijke Land- en Tuinbouworgani satie (ZLTO) ligt wordt iede- - re Zeeuwse woning straks een plattelands- of bedrijfs woning. Wie in een dergelijk gebied woont, heeft minder recht van klagen over even tuele overlast. Op dit mo ment is het wijzigingsplan in voorbereiding. ZLTO en pro vincie hopen het concrete voorstel zo spoedig mogelijk bekend te kunnen maken. VLISSINGEN - De Rotter damse havenpool SHB wordt vooralsnog niet over genomen door Maritiem Uitzendbureau Humares uit Vlissingen. Eerder bracht het uitzend bureau een bod uit op de aandelen van SHB. Tegen vallende bedrijfsresultaten doen Humares van overna me afzien. MIDDELBURG - Het Ver bond van Verzekeraars roept de leden op de veiligheid van platte daken beter in de ga ten te houden en te garande ren. Te veel bouwbedrijven maken gebruik van lichte materialen die niet bestand zijn tegen sneeuw. Deze winter begaf onder andere het. dak van de Hulster sport hal het onder een dikke laag aangevroren sneeuw. GOESZIERIKZEE - Onder leiding van de bekende Zeeuwse dirigente Cathy Kotoun uit Zierikzee en or ganist Peter Wildeman uit Tholen staan er twee unieke concerten op het program ma in de Grote- of Maria Magdalena Kerk van Goes en in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Zaterdagavond 28 januari bijt harmonie-orkest Apollo uit Wissenkerke het spits af in de Grote kerk van Goes. OP het programma staan onder meer de uitvoering van Symphonie nr. 3 van Camille Saint-Saens, met het gehele orkest, het 3-kla- viers Marcussen-orgel van de Grote Kerk en een quatre- mainspartij op de piano. Naast dit topwerk voor orgel en orkest speelt het orkest een inventief programma. Zo worden Celtic Child van de Belgische compo nist Bert Appermont en Blue Whale ten gehore gebracht en laat Peter Wildeman enkele klassieke hoogstandjes op het kerkorgel horen, zoals Toccata uit Symphonie V van Charles Marie Widor. En op zaterdagavond 4 februari speelt Harmonieorkest 'De Ver- eenigde Vrienden' uit Sas van Gent in Zierikzee. De eerder ge noemde werken worden ook dan weer ten gehore gebracht, hoewel het concert toch niet ge heel hetzelfde is. Goed doel Beide concerten worden ge houden ten bate van het Shaare-Zedekziekenhuis in le- ruzalem (www.shaarezedek.nl) en beginnen om 19.45 uur. De entree bedraagt 7,50 euro (4 eu ro voor kinderen tot 12 jaar)Re serveren voor het concert op 28 januari in Goes kan via apol- lo@clubnet.zeeland.nl of bellen naar 0113-371718. En wie een kaartje wil voor het concert van 4 februari in Zierikzee kan dat doen via hdw@zeelandnet.nl of telefonisch op 0115-454266. VLISSINGEN - Luit Ezinga, eige naar van Hostellerie Schudde- beurs, is sinds 4 januari de nieu we voorzitter van de Zeeuwse Kamer van Koophandel. Daar mee is de 57-jarige de opvolger van Leen van Gelder, die na acht jaar de voorzittershamer heeft neergelegd. De benoe ming was tijdens de vergade ring van het Algemeen Bestuur in Hotel Arion in Vlissingen. Ezinga is verheugd met zijn be noeming. "De afgelopen jaren heb ik een grote betrokkenheid met deze provincie opge bouwd. Zeeland is zeer de moeite waard om daar energie in te steken. Maar we mogen best wat trotser zijn op het wer ken, wonen en leven in Zeeland. Die trots moeten wij dan ook meer uitdragen. En ik vind dat de Kamer van Koophandel als economisch platform daarin een grote rol moet vervullen. Als voorzitter zal ik me daar dan ook voor inzetten met het ge bruik van alle mijn landelijke contacten en ervaringen." Naast het runnen van zijn hotel en restaurant draagt de geboren Groninger ruime bestuurlijke ervaring met zich mee. Zo is Ezinga president-commissaris van Horeca Exploitatie Maat schappij FIGI en voorzitter van de sector Hotels van Koninklijk Horeca Nederland. Ook is hij voorzitter van Tour Culinair, Restaurantgroep Relais du Centre. Tafel verslaat pc H

de Faam | 2006 | | pagina 8