Middelburg schenkt vuilniswagens aan Bosnië Gewoon 30! in Dauwendaele Sportieve nieuwjaars bijeenkomst in Kruitmolen Werk in het Stationsgebied Middelburg groeit dé Weekkrant De Faam Woensdag ll januari 2006 - Pagina 7 Deze. informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Kom naar de nieuwjaarsbijeen komst in sporthal De Kruitmolen. U bent welkom op zaterdag 14 januari 2006 van 14.00 tot 18.00 uur. Er is parkeerruimte genoeg, maar kom vooral met de fiets. Het is een nieuwjaarsbijeenkomst nieuwe stijl, met dit jaar als thema sport. Middelburgse sportverenigin gen geven presentaties en u kunt bij voorbeeld ook een partijtje bowlen. Natuurlijk ontbreekt de toespraak van de burgemeester niet en is er gelegenheid om handen te schudden en te genieten van een hapje en een drankje. 14.00 uur: opening door burge meester Koos Schouwenaar 14.20 uur: demonstratie Taekwon do Middelburg 14.40 uur: demonstratie training jeugd EMM (handbal) 15.00 uur: demonstratie Action Speak Louder (rolstoeldans) 15.20 uur: springdemonstratie MTV '69 (turnen) 15.40 uur: demonstratie sport school Geelhoed (judo) 15.00 - 16.00 uur: demonstraties en gelegenheid om te bowlen met leden van de Bowlingvereniging Middelburg op de bowlingbanen. 14.20 -15.00 en 15.20 en 16.00 uur: test bij 'De Gezonde Zaak' de nieuwste sensatie op het gebied van fitness: Pilatus. 14.00 -16.00 uur: informatiemarkt van sportverenigingen, SportZee- land en andere sportaanbieders die deze middag laten zien waar zijn voor staan. 16.00 - 18.00 uur: receptie. U vindt sporthal de Kruitmolen in de wijk Dauwendaele op het adres Kruitmolenlaan 129. In het Stationsgebied vinden tot en met mei verschillende werk zaamheden plaats. Om die goed te laten verlopen is de Kanaalweg tussen de Stationsbrug en de Schroebrug van 16 januari tot en met mei niet toegankelijk voor auto's, fiet sers en voetgangers. Let op de omleidingborden voor de juiste route. De komende maanden wordt de Kanaalweg tussen de bruggen opnieuw ingericht. Het geheel komt er uit te zien zoals de Kanaalweg ten oosten van de Stationsbrug. Er komt een asfaltweg voor auto's en een gescheiden fietspad in twee richtin gen. De kademuur loopt straks door tot aan de Schroebrug. De 'kiss and ride' is deze periode gewoon te gebruiken, maar alleen bereikbaar vanaf de Stationsbrug. Ter hoogte van de kiss and ride zijn negentig extra fietsbeugels geplaatst. Ook aan de achterkant van het station zijn fietsparkeerplaatsen beschikbaar. De nieuwe veegmachine is handig voor het schoonmaken van een tunnelzoals die onder de Kanaalweg. foto: Jacky Nijsen Een delegatie uit het Bosnische kanton Tuzla nam vorige week woensdag twee oude Middelburgse vuilniswagens in ontvangst. De wagens gaan dienst doen in de gemeentes Kladanj en Gracanica. De delegatie had er graag een reis van drie dagen naar Middelburg voor over, want een vuilniswagen is nog steeds een schaars goed in Bosnië. Nadat wethouder Huub van Klinken de sleutels had overhandigd, vertrok ken de voertuigen richting Bosnië. Een afstand van 2000 kilometer. De oranje huisvuilwagens zullen niet mis staan in de straten, want de huisstijl van Tuzla heeft dezelfde oranje kleur als Middelburg. Het logo van gemeente Middelburg is wel van de wagens afgehaald. Nieuwe wagens De vuilniswagens die nu in Bosnië rij den, waren te oud voor Middelburg. Daarom heeft de gemeente vorig jaar al twee nieuwe wagens gekocht die grofvuil en afval ophalen en contai ners legen. Eén van de twee huisvuilwagens kan ook worden ingezet voor het legen van de ondergrondse afvalcontai ners. Om "vergeten" huisvuil en het afval in het buitengebied op te halen is het wagenpark uitgebreid met een nieu we zijbelader. Deze zijbelader wordt onder andere gebruikt om prullen bakken in de binnenstad te legen. Voor het schoonborstelen van de straten zijn een grote en een kleine veegmachine gekocht. De kleine is een nieuw model in het wagenpark van de gemeente. Hij is een stuk wendbaarder en wordt ingezet voor het schoonhouden van de tunnels en voet- en fietspaden. Ook is hij handig om op moeilijk bereikbare plaatsen te vegen, zoals tussen fietsenrekken in het centrum. In Dauwendaele is de laatste weken hard gewerkt om de wijk te veranderen in een 30 km- zone. In heel Dauwendaele geldt nu dus een maximumsnelheid van 30 km/uur op de wegen. In de woonerven rond de Dauwendaelselaan en de Segeerssingel is nog steeds stap voets rijden de maat. Wat is er veranderd? In een 30 km per uur gebied hebben bestuurders van rechts altijd voor rang, dus ook fietsers. Let op: enke le bestaande voorrangssituaties zijn hierdoor vervallen! Uitzonderingen op de regel "alle bestuurders van rechts gaan voor" zijn uitritten, uitritcon structies en kruisingen waar de voor rang met borden is geregeld. De voorrang op de kruising fietstunnel - Segeerssingel/Segeersweg blijft dus ongewijzigd. In Dauwendaele komen verder een paar snelheidsremmende maatrege len: Twee plateaus in de Vrijlandstraat: ter hoogte van op de kruising met de Dauwendaelselaan en bij het zebra pad naar de Overloper (tegenover het winkelcentrum). Het plateau bij de Overloper wordt deze week aan gelegd. Een plateau bij de aansluiting van de fietstunnel op de Segeersweg - Segeerssingel. Middengeleiders in de Vrijlandstraat ter hoogte van de Buitenruststraat. Dat zijn een soort vluchtheuvels, waardoor fietsers makkelijker over kunnen steken. Tot slot zijn aan de randen van Dauwendaele zogenaamde poorten geplaatst. Een poort bestaat uit een zonebord "30" op roodwitgeblokte palen en twee witte strepen op de weg. De witte strepen worden op zijn vroegst in maart aangebracht. Als u een poort passeert, geldt de maxi mumsnelheid van 30 km per uur net zolang totdat u een verkeersbord met einde 30 km per uur tegenkomt. Attentiecirkels op de weg geven aan waar voorrangssituaties zijn gewij zigd. De cirkels geven aan dat beide straten gelijkwaardig zijn en dat bestuurders van rechts voorrang hebben. Omdat de temperatuur mini maal 10°C moet zijn om cirkels aan te brengen, worden de attentiecirkels pas in maart op het wegdek aange bracht. Die ziet u nu dus nog niet. Het nieuwe snelheids- en voorrangre gime geldt echter al wel. Hoe wordt u verder geïnformeerd? De komende weken wordt u in Dauwendaele op verschillende manie ren geïnformeerd over de 30 km- zone. Met name in en rond het win kelcentrum zullen verschillende acti viteiten plaatsvinden die u herinneren aan de veranderde maximum snel heid en u meer informatie geven over het hoe en waarom van de 30 km- zone. Ook hebben alle Middelburgers medio december een folder ontvan gen over de invoering van 30 km per uur in Middelburg. Meer weten? Als u meer algemene informatie wilt over de invoering van 30 km/uur, dan kunt u contact opnemen met Dirk Jan van der Vis van de gemeen te Middelburg, telefoon 67 52 13. Voor meer informatie over de uitvoe ring van de werkzaamheden kunt u bellen met Rogier Groenewegen, telefoon 67 53 16. Het inwoneraantal van Middelburg is in 2005 met 383 gestegen naar 46.965. Er wonen 22.886 mannen en 24.079 vrouwen in de stad. De Kanaalweg is tot en met mei afgesloten voor verkeer. foto: Jacky Nijsen

de Faam | 2006 | | pagina 7