Aanvraag kapvergunning Bolwerken ingetrokken Onrust door umts-masten Nieuw jongerencentrum open in 2007 Informatiebijeenkomst verbouwing concertzaal Participatiefonds Middelburg uniek in Nederland Geen raadsrubriek Werk omgeving Seisdam dé Weekkrant De Faam Woensdag 11 januari 2006 - Pagina 6 Als de Middelburgse gemeente raad op 23 januari instemt met de plannen en twee miljoen euro beschikbaar stelt, dan kan het nieuwe jongerencentrum open in 2007. In het voormalige pand van the Nighttrain aan de Beddewijkstraat komen twee oefenruimtes, een podi um, een dansvloer, een ontmoetings ruimte en een kantoor. Het pand wordt toegankelijk gemaakt voor mindervaliden. Stichting Welzijn Middelburg (SWM) en Stichting Young Art gaan de idee ën in het pand van de voormalige dis cotheek realiseren. De SWM is ver antwoordelijk voor het beheer en de ontwikkeling van activiteiten binnen het jongerencentrum. Voor de inhou delijke uitvoering huurt SWM de Stichting Young Art in. Young Art gaat met de jongeren activiteiten organiseren op het gebied van klas sieke muziek, popmuziek, theater en dans. Er komen workshops en optre dens. De jeugd krijgt een grote rol bij de ontwikkeling van het centrum en de programmering. Afgelopen novem ber werd in het stadskantoor tijdens een bijeenkomst voor jongeren enthousiast op de plannen gerea geerd. foto: Mieke Wijnen De afgelopen maanden is het opknapplan voor de Bolwerken gepresenteerd. Zoals u wellicht in de media heeft gelezen, heeft het plan veel stof doen opwaaien. De gemeente heeft dan ook hon derden inspraakreacties ontvan gen. Veel mensen hebben hun zorgen geuit over het kappen van bomen. Er waren overigens ook een aardig aantal positieve reac ties, van mensen die onderhoud van het verwilderde park noodza kelijk vonden. Het college wil alle reacties stuk voor stuk bekijken, voor zij verder gaat met de plan nen. Daarom heeft de gemeente de kapaanvraag ingetrokken. De gemeenteraad heeft zich de zor gen over de bomen ter harte geno- Deze en volgende week ontbreekt de rubriek 'Het woord aan raadslid...' op deze pagina. Op 25 januari keert hij weer terug. In de rubriek geeft iede re week een ander raadslid zijn mening over actuele Middelburgse gebeurtenissen. De raad heeft ook haar eigen weblog op www.middel- burg.nl. De link vindt u rechtsonder op de homepage. Op 16 januari beginnen er werk zaamheden aan de bestrating en rio lering in Achter de Houttuinen, Armeniaans Schuitvlot, Seisdam en het stuk Herengracht gelegen tussen de Seisstraat en de Volderijlaagte. De lindebomen en struiken voor het politiebureau zijn al in december ver wijderd. Zonder tegenslagen is de klus midden juli afgerond. Doorgaand verkeer wordt omgeleid. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Chris Mouthaan, tele foon 67 53 91. men. De raadsleden hebben het col lege dan ook gevraagd om het kap pen en rooien van bomen zoveel mogelijk te beperken. Bomen rooien om zichtlijnen te creëren, daarmee moet volgens de raad heel terughou dend worden omgegaan. Wel vinden de raadsleden het een goed plan om de Bolwerken op te knappen. Binnenkort gaan de leden van de raadscommissie Ruimte een wande ling maken over de Bolwerken, zodat zij met eigen ogen kunnen zien wat de plannen en bezwaren precies inhouden. Het college is ondertussen bezig om alle inspraakreacties in kaart te brengen en hierop een reac tie te geven. Vervolgens moeten de landschapsarchitecten aan de slag om het plan aan te passen. De archi tecten moeten een nieuw compromis vinden tussen liefhebbers van groen, liefhebbers van de industriële monu menten en noodzakelijke maatrege len om het park gezond te houden. Uitgangspunt is dat er onder de Middelburgse bevolking een zo breed mogelijk draagvlak komt voor de plannen. Het Bolwerk is immers van en voor iedereen. Het oogmerk van het onderhouds plan is dan ook om de kwaliteit van het bolwerkpark en zijn monumenten te waarborgen, nu en in de toekomst. Kapaanvraag ingetrokken Omdat er zoveel reacties zijn geko men op het plan, is de aanvraag voor de kapvergunning ingetrokken. Pas als de inspraakprocedure is afge rond, worden opnieuw kapvergunnirl- gen aangevraagd. De gemeente Middelburg en woningcorporatie Woongoed Middelburg starten een partici patiefonds zodat ouderen met een laag inkomen zelfstandig kunnen blijven wonen. Die rege ling is uniek in Nederland. Vanuit de rijksoverheid worden oude ren gestimuleerd om zo lang moge lijk zelfstandig te blijven wonen. Middelburg is door het ministerie van VWS aangewezen als een van de lan delijke pilot-gemeentes om dit beleid vorm te geven. De gemeente en Woongoed Middelburg vinden dat ouderen moeten kunnen kiezen hoe zij willen wonen en zorg willen ont vangen. Daarvoor is het project 'Woonservicezones' in het leven geroepen. Woonservicezones zijn wij ken met een zorgsteunpunt van waar uit de zorg aan huis kan worden geleverd in levensloopbestendige woningen. In een verzorgingstehuis krijgen men sen nu een rekening voor alle zaken: wonen, welzijn, zorg, diensten. Straks huren ouderen een woning in een woonservice-complex en moeten de andere onderdelen ingekocht wor den bij diverse instellingen. Ouderen krijgen dan meer woonkwaliteit - een nieuwe ruime woning in plaats van een kleine kamer -, maar zullen daar wel meer geld aan kwijt zijn. Dat betekent dat zelfstandig wonen met zorg aan huis minder bereikbaar zou zijn voor ouderen met een laag inko men: zij zouden dan te weinig geld overhouden om deel te nemen aan de samenleving. Om te voorkomen dat ouderen met een laag inkomen om die reden niet naar de nieuwe woningen verhuizen, heeft het college van burgemeester en wethouders van Middelburg er voor gekozen om hen een vaste bij drage te geven om te kunnen partici peren in de samenleving. Die bijdra gen komen uit een op te richten Participatiefonds. Middelburg is de eerste gemeente in Nederland die voor deze specifieke problematiek een oplossing heeft gevonden. Op 23 januari neemt de gemeenteraad een definitief besluit over dit voorstel van het Middelburgse college. Regelmatig krijgt de gemeente vra gen over de plaatsing van umts-zend- masten. Die zendmasten zijn bedoeld voor het gsm-verkeer van de toekomst. Inwoners die zo'n mast in hun omgeving krijgen, vragen zich soms af of zo'n zendmast gevaar op kan leveren voor hun gezondheid. Een heel logische vraag gezien de discussie die er overal in het land over die masten gevoerd wordt. Die discussie gaat namelijk vooral over de vraag of de straling van die masten mogelijke gezondheidsrisico 's met zich meebrengt. Vooralsnog is er niet gebleken dat er sprake is van enig risico op dat vlak, maar de gemeente houdt de vinger aan de pols en zal de discussie over en onderzoeken naar de mogelijke effecten van de umts-masten goed in de gaten houden. foto: Mieke Wijnen De verbouwing van de Concert en Gehoorzaal start deze maand. Wie precies wil weten hoe het gebouw er uit komt te zien, is van harte welkom op een inloop avond. Die staat op voor donderdag 12 janu ari in de schouwburg aan het Molenwater. De bijeenkomst is van 19.00 tot 21.00 uur. De stichting Zeeuwse Concertzaal, gemeente Middelburg en de architect zijn aan wezig om vragen te beantwoorden. De Concert- en Gehoorzaal is een complex van gebouwen, gelegen op een perceel tussen de Singelstraat 13 en de Verwerijstraat 14-16. Om het gebouw beter te kunnen beheren en exploiteren, worden de panden van elkaar gescheiden. Het pand Singelstraat 13 wordt afgestoten en staat te koop. De nieuwe publieke hoofdingang van de concertzaal komt aan de Verwerijstraat 14. In het gebouw aan de Verwerijstraat 16 komt een opnamestudio. De huidige entree wordt omgebouwd tot nood uitgang. Ook komt er een nieuwe foyer en krijgt het interieur een opknapbeurt. De Stichting Zeeuwse Concertzaal gaat de Concert- en Gehoorzaal beheren. Het is de bedoeling dat het werk september 2006 klaar is.

de Faam | 2006 | | pagina 6