organa Strijkkwartet derde in rij van vier auping Problemen met huurtoeslag? dé Weekkrant De Faam SS W E K E N - slaapkamers genieten met je ogen dicht Woensdag 11 januari 2006 - Pagina 19 GOES - Doktoren, tandartsen, dominees, niemand is te groot om met treintjes te spe len. Dat is de stellige mening van Jan van 't Veen, organisator van Nederlands groot ste modelbouwshow in Goes. "Modelbouw is een uitlaatklep. Het ontneemt je de stress en de spanning van de dagelijkse beslommeringen." Wie een kijkje wil nemen, kan 18 en 19 februari terecht in de Zeelandhallen, (foto: Frank Husslage) opruimings - -1 Vc;""3Kg-r~ 1460 x 200 cm Van 1459.- Voor spiraulbodems en 2 pocteiveeriiiütrassen (excl, accessoires eiïA achterwand). Normaal vein 1459.- hu voor 949.- Goes, Woonboulevard, Marconistraat 32 Telefoon 0113-23 01 81 Maandag gesloten - donderdag koopavond DOOR AD HANNEMAN MIDDELBURG - Ware we reldtoppers. Zo kunnen de muzikanten worden om schreven die woensdag 25 januari naar Desafinado komen. In dat Middelburg se jazzeetcafé treedt dan het Amina Figarova Quartet op, samen met de Amerikaanse zangeres Jackie Ryan. Het begint om 21.00 uur. Amina Figarova wordt gezien als één van de meest produc tieve en getalenteerde pianis ten in Nederland. Ze woont in Rotterdam, maar heeft el ders in de wereld meer naam en faam. Haar fans vinden dat de in Azerbaijan geboren muzikant ook in Ne derland maar eens meer aandacht van het publiek moet krijgen. Orlando Het viertal begon in 1976 als Orlando Kwartet. Het vertrek van Het kwartet komt op uitnodi ging van de Stichting Kamer muziek Zeeland. Het was al eer der in Middelburg. Met een lo gisch succes, oordeelt de orga niserende stichting, want het ensemble is één van de beste van Nederland. Ook internatio naal staan de muzikanten hun mannetje, Istvan Parkanyi (vi ool), Heinz Oberdorfer (viool), Ferdinand Erblich (altviool) en Michael Muller (cello) vormen het kwartet. In die bezetting was het ensemble al enkele keren te gast bij de stichting. MIDDELBURG - De Bur gerzaal van het Middel burgse Stadhuis aan de Markt is woensdag 18 janu ari decor voor een concert van het Pdrkdnyi Kwartet. Gespeeld worden werken van Mozart, Puccini en Bartók. Voorheen heette dit vermaarde ensemble het Orlando Kwartet. Het con cert begint om 20.00 uur. in 1984 bleek aanleiding tot naamsverandering. Het ontwik kelde zich sindsdien tot een topper. Dat blijkt onder meer uit de bekroning met de Grand Prix du Disque voor hun cd-op- names. Serie optredens Het optreden is het derde in een serie van vier. Het laatste strijk kwartet staat voor 15 maart ge pland. Amina Figarova hoort bij de top van de Nederlandse jazz-artie- sten. (foto: Ximena Davalos) zingt onder meer eigen teksten op beroemde bebob nummers, naast het America Songbool-re- pertoire. Jackie kreeg het zingen met de paplepel ingegeven. Haar moeder zong Mexicaanse folksongs en haar vader werkte als klassieke bariton. Een vocale carrière was dus een logische toekomst. Ritmesectie Het kwartet wordt verder aan gevuld door bassist Wirto Mahi- eu en drummer Chris Strik. Deze ritmesectie scoort hoog in muzikantenland. Het tweetal is volgzaam, reageert en is niet wars van avontuur. Dan speelt het Goffriller Kwar tet en de Engelse klarinettist Nancy Braithwate, bij uitzon dering nu in de Koorkerk in Middelburg. De Koorkerk is te vin den in de Abdij in Middelburg, recht onder de Lange Jan. Jazzfestivals Haar lijst met optredens elders is imposant. Ze speelde onder meer in de befaamde Blue No- te Jazz Club in New York, is pre sent op nagenoeg alle grote jazzfestivals zoals het North Sea Jazz Festival. Ook gaf ze grote concerten in Brazilië, Indone sië, Mexico, een aantal staten in Amerika en natuurlijk haar ei gen geboorteland. Ze studeerde overigens klassieke piano in Rotterdam. Later bekwaamde ze zich in de jazz. Haar cd's be vatten voornamelijk eigen com posities. Jackie Ryan is evenzeer een top per. De afgelopen vijf jaar so leerde de zangeres uit San Fran cisco als vaste gast in de fameu ze Londense jazzclub Ronnie's Scott's. Juichende kritieken be geleidden haar laatste cd This GOES - De Woonbond heeft een telefoonlijn voor wie pro blemen heeft met de uitbetaling van de huurtoeslag. De bond maakt zich zorgen over de rege ling die dit jaar is ingevoerd. De belastingdienst heeft zo'n zes miljoen aanvragen te verwer ken. De eerste klachten zijn al binnen. Het telefoonnummer 020-5517755 kan op maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur ge beld wor den.

de Faam | 2006 | | pagina 19