VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN rriMiffi'iflpe Faam Woensdag 11 januari 2006 - Pagina 14 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg VASTSTELLING EVENEMEN TENKALENDER 2006 Burgemeester en wethouders hebben op 6 december 2005 besloten om de Evenementenkalender Buitenactiviteiten Middelburg voor het jaar 2006 vast te stellen. In die kalen der staan, per maand, alle evenemen ten en activiteiten die voor het jaar 2006 bij de gemeente zijn aange meld. De kalender ligt gedurende drie weken, dus tot 2 februari 2006, ter inzage bij de vakbalie van de Dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoonnum mer 675000. Alle direct belanghebbenden, zoals de organisatoren die hun evene menten) schriftelijk bij de gemeente hebben aangemeld, zijn of worden per brief over de vaststelling en over het vervolg (vergunningaanvragen) ingelicht. K AANVRAGEN KAPVERGUN- NING De gemeente heeft de volgende kap- vergunning-aanvragen ontvangen: Arnestraat (werf Arnemuiden), twee elzen; openbaar gebied naast Arie van Driellaan IA, één esdoorn. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon nummer 67 50 00. BELEIDSREGEL INTEGRITEIT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de Beleidsregel Bevordering Integriteitsbeoordeling door het Openbaar Bestuur (wet BIBOB) heb ben vastgesteld. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 19 december 2005 met deze beleidsre- ingestemd. Deze beleidsregel loudt in dat er bij de beoordeling van aanvragen om vergunningen of bij een herbeoordeling van reeds ver leende vergunningen een extra scree ning kan plaatsvinden. Hiertoe kan onder andere een advies worden gevraagd bij het Bureau BIBOB in Den Haag. Deze screening kan er toe lei den aat een vergunning wordt gewei gerd of wordt ingetrokken omdat er ernstig gevaar bestaat dat met de ver gunning criminele activiteiten mogelijk worden gemaakt. De beleidsregel in Middelburg beperkt zich vooralsnog tot de horeca, coffeeshops, seksinrich- tingen/escortbedrijven en speelauto- matenhallen. Deze beleidsregel treedt in werking op 16 januari 2006 en ligt voor een ieder ter inzage bij de informatiewinkel in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet] Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: net bouwen van een administratie kantoor t.b.v. watersportvereniging 'Arne' op het perceel Kinderdijk 88; het vervangen van de erfafscheiding op het perceel Cassinstraat 12; het gedeeltelijk veranderen van de indeling van de bovenverdieping op het perceel Calandweg 62 te Arnemuiden; het aanbrengen van reclame op het perceel Lange Delft 32-36; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Rotterdamsekaai; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Rotterdamsekaai; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Rotterdamsekaai; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Vismarkt; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Zusterstraat; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Singelstraat; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Singelstraat; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Singelstraat; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Oostkerkplein; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Zuidsingel/Molenwater; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Zuidsingel/Luthersekerklaan; het bouwen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Breestraat; het gedeeltelijk vergroten van de woning op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 210; het bouwen van 11 woningen op het perceel bekend als bouwplan "Mortiere" het bouwen van twee woningen (twee-onder -eenkap) op het perceel bekend als bouwplan "Mortiere" het bouwen van 12 woningen op het perceel bekend als bouwplan "Mortiere" (fase 3); het aanbrengen van reclame op het perceel Stationsstraat 32; het bouwen van een vrijstaande woning op het perceel Duke Ellingtonstraat 14; het bouwen van een woning met garage op het perceel Noordweg 437; het bouwen van een schuurtje op het perceel Volkstuincomplex Griffioen - Griffioenpad; het bouwen van 11 woningen op het perceel Hoogaars 1 t/m 21 te Arnemuiden. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het gedeeltelijk veranderen van de pui en het afbouwen van het winkel pand op het perceel Lange Delft 10 (23-12); het maken van een uitbouw ten behoeve van een keuken op het per ceel Prins Johan Frisostraat 18 (23- 12) het restaureren van de scheepswerf op het perceel Zuidwal 63 te Arnemuiden (2-1 een wijziging op de reeds eerder verleende vergunning voor het gedeel telijk veranderen van het woonzorg centrum en een consultatiebureau op het perceel Nieuwlandseweg 67 te Arnemuiden het bouwen van een overkapping op het perceel Stationsplein 1 te Arnemuiden (3-1 het vernieuwen van de dakkapellen en de raam- en deurkozijnen aan de voor- en achterzijde op het perceel Noordweg 507 (3-1 het slopen van de dakafwerking op de schuine daken op het perceel President Wilsonlaan 202 (3-1). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieninaenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende bouwvergunning is ver leend: het uitbreiden van het rouwcentrum op het perceel Buitenhovelaan 1 De vergunning ligt met ingang vanaf 13 januari tot en met 23 februari 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte (Kanaalweg 3). De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan en die tegen het ontwerp van dat vrijstel- lingsbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (danwel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten daartegen geen zienswijze te hebben ingebracht), kan tijdens genoemde inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor noemd besluit komt gedurende deze periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het volgen de te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar, egene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERP-MONUMENTEN- VERGUNNINGEN Van 13 januari 2006 tot en met 23 februari 2006 (6 weken) ligt bij de vakbalie van de dienst Ruimte het ont werp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het intern verbouwen van de woning en het aanbrengen van dakramen op het perceel Nieuwe Haven 37. Voor mondelinge zienswijze telefoon nummer (0118) 67 52 27; het intern verbouwen van de woning op het perceel Spanjaardstraat 42. Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (0118) 67 72 27; het plaatsen van een scheidings wand en het aanbrengen van een nieuw zonnescherm op het perceel Segeersstraat 21. Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (0118) 67 52 27; het intern verbouwen van de woning op het perceel Nieuwe Haven 35. Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (0118) 67 52 27. Gedurende genoemde kan jrende genoemde termijn kan een ieder- schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Sint Laurens" ten behoeve van uitbreiden van de woning op het perceel Noordweg 494 te Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 27. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt met ingang van vrijdag 13 januari 2006 gedu rende 6 weken (tot en met 23 febru ari 2006) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op pagina 8 en 9 in deze Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal teletekstpagina 830. RAADSCOMMISSIES Donderdag 12 januari en donderdag 19 januari 2006 vergaderen in het stadhuis van Vlissingen de raadscom missies. De vergaderingen zijn open baar. Er is spreekrecht voor bezoe kers. Vergaderschema 12 januari 2006 19.30-20.30 uur Raadzaal: actuele zaken. Govan Mbekizaal: raadsvoorstellen - Nota evenementen en veiligheid en 25e wijziging APV - Wijziging Inspraakverordening Vlissingen - 25e wijziging APV en beleidsregel inzake collecteren - Wijziging gemeenschappelijke regeling stadsgewestelijke brandweer. 20.30-21.30 uur Raadzaal: raadsvoorstellen - Archeologie Walcheren - Adviesaanvraag door de Staats secretaris van OCW inzake de aan vraag van Stichting Bunkerbehoud tot aanwijzing van het Landfront Vlissingen tot beschermd rijksmonu ment Govan Mbekizaal: raadsvoorstellen - Benoeming van collegeleden in het bestuur van de gemeenschappelijke regeling ter zake de Sociale Dienst Walcheren - Aanvraag tot toewijzing van zend tijd voor Stichting Stadsomroep Vlissingen-Middelbura - Zienswijze beleidsplan programma begroting, verordeningen Sociale Dienst Walcheren en intrekken veror deningen WWB gemeente Vlissingen. 21.30-22.30 uur Raadzaal: raadsvoorstel - Wijziging telecommunicatieveror- dening. Vergaderschema 19 januari 2006 19.30- 20.30 uur Raadzaal: actuele zaken. Govan Mbekizaal: masterplan Dokkershaven. 20.30-21.30 uur Raadzaal: - Oraanisatietaken gemeenteraad - Reglement van orde en verordening raadscommissies Govan Mbekizaal: raadsvoorstel: Inspraakreactie op Integraal Omgevings Plan (IOP). BOUWAANVRAGEN: (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag Lichte bouwvergunning: 1verbouwen van een woning Rosenburglaan 213 2. verbouwen van de centrale voor deur Beursstraat 1 3. plaatsen van reclame Spuistraat 67 B) Aanvraag Reguliere bouwvergun ning: 1bouwen 69 eensgezinswoningen Middengebied blokken A,B,C,E en F 2. bouwen van 2 woongebouwen, 6 lagen Middengebied 3. bouwen van een loods Nieuwe Kruidmolenweg 5 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwij ken van de ingediende aanvraag. MONUMENTENVERGUNNING Ingevolge artikel 12 van de Monumentenwet 1988 maken wij bekend dat op grond van artikel 11 van voornoemde wet een vergunning is aangevraagd voor het verbouwen van de centrale voordeur Beursstraat 1Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt geno men ligt het plan ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1ingaande 12 januari 2006 gedurende een peri ode van zes weken (dus tot en met 23 februari 2006) Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij burgemeester en wethou ders van Vlissingen. RECTIFICATIE Op 29 december 2005 is gepubli ceerd dat de aanvraag monumen tenvergunning voor het verbouwen van de watertoren Vlissingsestraat 239 voor een periode van twee weken ter inzage ligt. Dit moet zijn een periode van zes weken (dus tot en met 9 februari 2006). VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. verbouwen van een woning Zuiderbaan 36 04-01-2006 2. verbouwen van een aanbouw Talmalaan 1 8 04-01 -2006 3. uitbreiden van een woning Grensweaeling 7 04-01-2006 4. gedeeltelijk slopen van asbesthou dende materialen Batenburg 70 t/m 88, Sterkenburg 2 t/m 16 en 31 t/m 49, Toutenburg 42 t/m 52 04-01- 2006 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belangheb bende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de ver gunning (dus niet de datum van publi catie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het college van burge meester en wethouders. De verleende vergunningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publieks- zaken (487339) worden ingezien. Lees verder op pagina 15

de Faam | 2006 | | pagina 14