Werk in het Stationsgebied Informatiebijeenkomst verbouwing concertzaal Parkeerkelders dicht Het woord aan raadslid Krijn Hamelink Gladheidbestrijding in Middelburg Afsteken vuurwerk Prettige jaarwisseling Extra bijstand voor aanvullende verzekering Digitale risicokaart Gemeente haalt kerstbomen op Sporten in de kerstvakantie Openingstijden gemeente rond feestdagen Silili Woensdag 28 december 2005 srasa^aBBsm IV'V» De Faam - -'C'-'vv-'vv-".v. het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 De verbouwing van de Concert- en Gehoorzaal start midden januari. Wie precies wil weten hoe het gebouw er uit komt te zien, is van harte welkom op een inloopavond. Die staat op voor donderdag 12 januari in de schouwburg aan het Molenwater. De bijeenkomst is van 19.00 tot 21.00 uur. De stichting Zeeuwse Concertzaal, gemeente Middelburg en de architect zijn aanwezig om vra gen te beantwoorden. De Concert- en Gehoorzaal is een complex van gebouwen, gelegen op een perceel tussen de Singelstraat 13 en de Verwerijstraat 14-16. Om het gebouw beter te kunnen behe ren en exploiteren, worden de panden van elkaar gescheiden. Het pand Singelstraat 13 wordt afgestoten en staat te koop. De nieuwe publieke hoofdin gang van de concertzaal komt aan de Verwerijstraat 14. In het gebouw aan de Verwerijstraat 16 komt een opnamestudio. De huidige entree wordt omge bouwd tot nooduitgang. Ook komt er een nieuwe foyer en krijgt het interieur een opknap beurt. De Stichting Zeeuwse Concertzaal gaat de Concert en Gehoorzaal beheren.Het is de bedoeling dat het werk sep tember 2006 klaar is. De parkeerkelders sluiten op 31 december om 18.00 uur de deuren. Abonnementhouders kunnen wel gewoon in de par keergarages terecht. Vanaf 1 januari kost parkeren in de garages een euro per uur, behalve in de kelder onder de Kanaalweg. Daar betaalt u 75 eurocent. In het centrum mag u uw auto ook tegen betaling in de par keervakken op straat zetten. In de laatste week van het jaar was dat gratis. De betaalgleuven waren namelijk dichtgeplakt om vuurwerkvandalisme te voorko men. Hierdoor was het parkeerders niet duidelijk of ze nou wel of niet moesten betalen. Om die onduidelijkheid weg te nemen, worden de automaten dit jaar niet dichtgeplakt. U kunt dus gewoon uw kaartje kopen. Bijna aan het eind van jaar. De afgelopen dagen de geboorte van Jezus Christus herdacht. Hij bracht licht in deze wereld. Niet met de bedoeling dat wij daarmee niets zouden doen. Wel met het idee dat wij actief meewerken om deze wereld lichter te maken. Actief zijn dus, handen uit de mouwen. Tijd ook voor bezinning op het politieke jaar in Middelburg. Het was me het jaartje wel. We staan op de kaart. We hebben de landelijke pers bereikt. Jammer dat het met een nega tief onderwerp was. De Christenunie betreurt het heel erg dat het bestuur van de stad weer niet in staat was om het 4 jaar met elkaar vol te hou den in een college. Wéér ken den we een bestuurscrisis. Dat is slecht voor de stad, slecht voor het vertrouwen in de poli tiek maar ook voor het vertrou wen in elkaar. Wij vinden dat deze stad na de volgende verkiezingen een col lege moet krijgen dat duidelijk leiding geeft, krachtdadig is en vooral betrouwbaar. Dat bete kent goede afspraken met elkaar maken en je daar ook aan houden. De Christenunie zal op de financiën passen. Andere par tijen hebben in een recordtem po van deze financieel gezon de stad een stad gemaakt waar voorlopig geen ruimte meer is voor nieuw beleid. Dat kan nog anders. Het is immers dwaasheid om als je toch een drielaags parkeerga rage bouwt er appartementen op te zetten en dan vervolgens op een beschermde zichtloca- tie, het bolwerk, een kolos van foto: Liesbeth Davidse een theater te zetten waar je vervolgens een heel eind voor moet gaan lopen om het te bereiken. Ik kan me voorstellen dat u dat niet begrijpt. Wij ook niet. Over het bolwerk gesproken. U als burger bent nu aan zet.Maak gebruik van de inspraakmogelijkheden. Als u vindt dat er teveel en te rigou reus gekapt wordt, meld het dan. Wij staan op het stand punt dat je heel voorzichtig moet zijn om volwassen bomen om te hakken. Alleen om zichtlijnen te verbe teren is niet acceptabel. Ook op het groen zullen wij passen. Lees verder ons verkiezings programma. Wij willen deze stad weer laten bloeien. Krijn Hamelink Fractievoorzitter ChristenUnie hamelinkj@zeelandnet.nl De komende tijd kunnen winterse weeromstandighe den voor gladheid zorgen. Is dat het geval dan heeft gemeente Middelburg een plan gereed om snel en effec tief te beginnen met gladheid bestrijding. Daarbij worden eerst de hoofdroutes onder handen genomen, met de belangrijkste autowegen en fietspaden. In de wegenwet is vastgelegd dat de gemeente er voor moet zorgen dat de wegen in de gemeente in goede en veilige staat verkeren. Hier hoort ook het bestrijden van gladheid bij. Belangrijk is dat het gaat om een inspanningsverplichting en niet om een resultaatverplich ting. De laatste jaren zijn in Middelburg diverse verkeerssi tuaties veranderd en er zijn ook nieuwe fietspaden en wegen aangelegd. Daarom zijn de strooiroutes iets aangepast. Preventief De buitendienst van Middelburg strooit preventief met nat zout. Een methode die voorkomt dat gladheid op de weg ontstaat. Via de weerdienst kan de gemeente in de middag al zien of morgen gladheid kan worden verwacht. Wanneer dat zo is rukt de Gemeente diezelfde middag of avond uit om een mengsel van zout en water op de weg te strooien. Het verkeer rijdt het mengsel in het wegdek. Door de chemische reactie die dan ontstaat krijgt gladheid geen kans. En dat is een stuk veiliger. Het kan dus voorkomen dat u een gemeentelijke wagen ziet strooien, terwijl het zonnetje aan de hemel staat. Prioriteiten Natuurlijk zijn er belangrijke straten en verkeersroutes die prioriteit bij gladheid hebben. Dat zijn busroutes, doorgaande verkeersroutes, wijkontsluitings- wegen en hoofdfietspaden. Bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuwval en ijzel, wordt op andere wegen en fietspaden gestrooid. Bij plaatselijke glad heid door bevriezing wordt alleen gestrooid waar het nodig is. Heel vaak betreft het uitslui tend bruggen. Deze worden dan eerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of geschoven. Zonodig wordt nogmaals gestrooid/geschoven. En uzelf? De gemeente zorgt voor de algemene gladheidbestrijding. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan natuur lijk niet overal tegelijk strooien of schuiven. Inwoners, winkeliers en bedrijven kunnen natuurlijk zelf ook het een ander doen: bij voorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden. Particulieren kunnen als zij zelf een emmertje meenemen gratis strooizout ophalen bij de loods van de buitendienst aan de Waldammeweg. Bij de brugge tjes in de stad staan ook zout- kisten voor de handveegdienst. De gemeente gebruikt het zout daaruit om met de hand bijvoor beeld een bruggetje of een smal paadje te strooien. Die zout- kisten zijn niet op slot, zodat ook inwoners als dat nodig is, kunnen strooien. U kunt glad heid ook voorkomen. Als vorst wordt verwacht, is het natuurlijk niet erg handig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situ aties kan zorgen. Dit is zelfs ver boden volgende de APV van de gemeente Middelburg. Opmerking Wij hopen door dit artikel u vol doende te hebben geïnformeerd over gladheidbestrijding. Heeft u desondanks op- en aanmerkin gen over gladheidbestrijding, dan kunt u die doorgeven via telefoonnummer 67 53 22. De strooiroutes staan op www.middelburg.nl onder de knop milieu en afval, stadsrei niging. Rond de feestdagen gelden voor gemeente Middelburg andere openingstijden dan u gewend bent. De balies van publiekszaken openen op bepaalde data hun deuren om u van dienst te zijn. Hoe zit het precies? Publiekszaken is op 28, 29 en 30 december open van 9.00 tot 13.00 uur. Paspoorten en rijbe wijzen worden dan normaal afgegeven. Normaal zijn de balies ook op donderdagavond open. Het aantal klanten op de laatste donderdagavond van het jaar valt echter zo tegen, dat besloten is de deuren te sluiten. Het stadskantoor is op maan dag 2 januari vanaf 10.00 uur weer normaal open. Rotjes, vuurpijlen en prachtige sierpotten; vuur werk hoort bij de jaarwisse ling. Afsteken mag op 31 december van 10.00 tot 1 januari 02.00 uur. Voor de vei ligheid vragen wij u na het knallen de straat aan te vegen en lege flessen op te ruimen. Jongeren die te vroeg vuurwerk afsteken, riskeren een alterna tieve straf via het Halt-bureau. Zij moeten dan bijvoorbeeld aan het werk bij een gemeente of zorgcentrum. Het bureau deelt niet alleen straffen uit, maar geeft ook informatie over het gevaar van vuurwerk. Alle Middelburgse leerlingen uit groep 8 gingen vorige week op bezoek bij de brandweer. Daar bekeken de scholieren een expositie over vuurwerk en gin gen zij in gesprek met de brand weer. De gemeente Middelburg wenst u een prettige jaarwis seling. U bent van harte wel kom op de nieuwjaarsbijeen komst in sporthal de Kruitmolen. Die vindt plaats op zaterdag 14 januari 2006 van 14.00 tot 18.00 uur. Er is parkeerruimte genoeg, maar kom vooral met de fiets. Het is een nieuwjaarsbijeen komst nieuwe stijl, met dit jaar als thema sport. Middelburgse sportverenigingen geven pre sentaties en u kunt bijvoorbeeld ook een potje bowlen. Natuurlijk ontbreekt de toespraak van de burgemeester niet en is er gele genheid om handen te schud den en te genieten van een hapje en een drankje. 14.00 uur opening door bur gemeester Koos Schouwenaar 14.20 uur demonstratie Tae kwondo Middelburg 14.40 uur demonstratie trai ning jeugd EMM (handbal) 15.00 uur demonstratie Action Speak Louder (rolstoeldans) 15.20 uur springdemonstratie MTV '69 (turnen) 15.40 uur demonstratie sport school Geelhoed (judo) 15.00 - 16.00 uur: demonstra ties en gelegenheid om te bow len met leden van de Bowlingvereniging Middelburg op de bowlingbanen 14.20 - 15.00 en 15.20 en 16.00 uur: test bij 'De Gezonde Zaak' de nieuwste sensatie op het gebied van fitness: Pilatus 14.00 - 16.00 uur: informatie markt van sportverenigingen, SportZeeland en andere sport- aanbieders die deze middag vanaf 14.00 uur laten zien waar zijn voor staan. 16.00 - 18.00 uur: receptie U vindt sporthal de Kruitmolen in de wijk Dauwendaele op het adres Kruitmolenlaan 129. foto: Mieke Wijnen In het Stationsgebied vinden tot en met mei verschillende werkzaamheden plaats. Om die goed te laten verlopen is de Kanaalweg tussen de Stationsbrug en de Schroebrug van 16 januari tot en met mei niet toegankelijk voor auto's, fietsers en voet gangers. Let op de omleiding borden voor de juiste route. De komende maanden wordt de Kanaalweg tussen de bruggen opnieuw ingericht. Het geheel komt er uit te zien zoals de Kanaalweg ten oosten van de Stationsbrug. Er komt een asfaltweg voor auto's en een gescheiden fietspad in twee richtingen. De kademuur loopt straks door tot aan de Schroebrug. De 'kiss and ride' is deze perio de gewoon te gebruiken maar wel alleen bereikbaar vanaf de Stationsbrug. Ter hoogte van de 'kiss and ride' zijn 90 extra fiets- beugels geplaatst. Ook aan de achterkant van het station zijn fietsparkeerplaatsen beschik baar. De eerste paal voor het nieuwe kantoor van de Grondmij ging vorige week de grond in. Middelburgse uitkeringsge rechtigden krijgen meer geld als tegemoetkoming in de kosten voor een aanvullende ziektekostenverzekering. De helft van de verzekering wordt vergoed. Gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat ook inwoners met een minimuminkomen goed ver zekerd zijn tegen ziektekosten. Sinds jaren heeft de gemeente dan ook een contract met de CZ-groep om aan mensen met een minimuminkomen een col lectieve verzekering aan te bie den. Met name de aanvullende verzekering biedt veel extra's. Voor heel wat medische voorzie ningen worden vergoedingen verstrekt, zoals voor een bril en tandheelkundige hulp. Daarom geeft de gemeente bij wijze van extra bijstand een bijdrage voor de kosten. De ziekenfondswet wordt per 1 januari vervangen door de zorg- verzekeringswet. Dit kan bete kenen dat u een hogere premie gaat betalen. Als u een laag inkomen heeft, kunt u als com pensatie bij de belastingdienst een zorgtoeslag aanvragen. De gemeente vindt dit een moment om opnieuw te kijken naar de afspraken met de CZ-groep. De koopkracht staat onder druk door stijgende kosten van levensonderhoud. Daarom is besloten de gemeentelijke bij drage zo te verhogen, dat de helft van de aanvullende verze kering vergoed wordt. Als u een (toereikende aanvullende) uitke ring van de gemeente ontvangt, betalen wij de totale premie door aan de CZ-groep. Aan welke eis moet u voldoen? U heeft een minimuminkomen. Dat wil zeggen, uw inkomen is niet hoger dan 110% van het bedrag dat u zou ontvangen als u een bijstandsuitkering had. U kunt een aanvraagformulier voor de collectieve verzekering downloaden op www.middel- burg.nl onder de knop werk en inkomen/formulieren. U kunt zich ook melden aan de receptie van het stadskantoor. Als u al een aanvullende verze kering gemeenten heeft, hoeft u niets te doen. De digitale risicokaart van de provincie Zeeland vind je op www.risicokaart.zeeland.nl. De risicokaart geeft een beeld van de risico's en de mogelijke effecten van incidenten die in Zeeland plaats kunnen vinden. Burgers, bedrijven en de over heid hebben op deze manier inzicht in risicovolle situaties in de directe omgeving. Via de site is het ook mogelijk om in te zoomen op uw eigen woonomgeving. Van maandag 2 tot en met vrij dag 6 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met uw afvalcontainer of vuilniszak voor zeven uur 's morgens buitenzet ten. Er rijdt een extra wagen, speciaal voorde bomen. U moet de boom 'kaal' aanbieden; de pot en kerstversiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldamme weg, geopend van maandag tot en met vrijdag 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Elke schoolvakantie zijn er in Middelburg sportactiviteiten. Op woensdag 4 januari kan je streetdancen in de gymzaal aan de Rotterdamse Kaai 1 Kinderen tot en met tien jaar zijn welkom van 14.00 tot 15.00 uur. Jongeren van elf tot en met zestien jaar kunnen dansen van 15.00 tot 16.00 uur. Jeugd van zes tot en met veer tien jaar is op donderdag 5 janu- c. welkom om te bowlen in De Krui olen. Dat kan van 14.00 tot 16.Uü uur. Het kost 2,50 en je krijgt tips van bowlingtoppers van de Middelburgse Bowling Vereniging. De nieuwe trend op het gebied van dans en vechtsport is Capoeira. Op vrijdag 6 januari geeft Baidy Diop van 13.00 tot 15.00 uur een demonstratie in wijkcentrum Palet in de Magistraatwijk. Kinderen van vier tot en met zestien jaar zijn welkom om mee te doen. Het is gratis. Meer informatie over Middelburg in Beweging vind je op middelburg.nl onder de knop Sport en recreatie of bel met sportbuurtmedewerkers Dennis Winne, telefoon 06-464 064 97 of Patrick de Guchteneire, tele foon 06-464 064 96.

de Faam | 2005 | | pagina 5