ysrï Super Winter actie! Bespaar nu maar liefst 109.50 1 maand gratis sporten en de instap t.w.v. 75.00 geheel gratis www.degezondezaakzeeland.nl 1 MYFITPLAN 3 N',eU?=maWS i RUST ONTSPANNING DE nmTii3 ZAAK DENKT AAN DE JEUGD!!! PAK JE KANS! SAMEN STOPPEN MET ROKEN SLANK U FIT MEDISCHE TRAININGSTHERAPIE DANS IN BEWEGING SENIORENFIT (60+) De Gezonde Zaak De Gezonde wenst u in 2006 veel geluk en ge Behalve wensen willen we er ook daadwerkelijk een bijdrage aan leveren. Maak nu voordelig kennis met de diverse professionele beweegprogramma's Bewegen: voor iedereen^ door iedereen!!!! O jCindcropV >edereJ°^sSsdean Actievoorwaarden: De actie geldt voor ons "onbeperkt abonnement". Dit is inclusief het cardio en krachtprogramma Fitplan en alle losse lessen zoals Pilates, Spinning, Slank U Fit enz. U sluit een abonnement af met de duur van een jaar. De actie is geldig tot 1 5 januari 2006. L—J< BgwmtmmB ysieke beperking vallen meestal overal naast, fessioneel opgeleide dansdocent maakt in Schenge 4 nÈ 4335 XS Middelburg T 0118 -63 20 50 F 0118 63 20 51 W E infodgz@degezondezaakzeeland.nl DE GEZONDE ZAAK E W Mentale en fysieke training voor kracht en flexibiliteit. Gediplomeerde instructrices met de ground-control Pilates opleiding. Voor alle leeftijdscategorieën, man en vrouw. De Mind en body oefeningen gebaseerd op de principes van Joseph Pilates. De bewegingen bestaan uit zes elementen: 1concentratie 4. controle 2. ademhaling 3. centreren 5. precisie 6. vloeiende beweging Met MyFitplan geen excuses meer. MyFitplan is een uniek beweeg-totaalplan waarbij u onder professionele begeleiding uw persoon lijke doelstellingen bespreekt. Na een uitge breide test, waarbij we u fitheid en lichaams samenstelling meten, krijgt u een persoonlijk beweegplan. Hoe en waar u beweegt is aan u. Met de digitale coach (hartslagmeter met uw persoonlijke instellingen) traint u veilig maar wel resultaatgericht. De voordelen van Pilates: De Pilates methode zorgt voor een evenwicht tussen lichaam en geest. Daarnaast is de work-out energiek en verfrissend. Perfect voor mensen die meer willen dan alleen een mooie buitenkant. Een aantal effecten: Verbetering van de houding Verbetering van de bloedcirculatie en de stofwisseling Meer flexibiliteit en balans Ontwikkeling van het lichamelijk bewustzijn en zelfbewustzijn Vermindering van de kans op rug- en nekklachten Verbetering van het concentratievermogen Vermindering van stress Versterking en vorming van de spieren Ontwikkeling van een sterke kern: de diepe buik- en rugspieren Opbouwen van "lange" spieren en flexibelere gewrichten Herstellen van spierevenwicht Trainen van efficiënte bewegingspatronen Verbeteren van de verbinding tussen lichaam en geest door middel van het benadrukken van de ademhaling en lichaamsbesef Kortom, een van de veiligste workouts die er bestaat. Het houdt het midden tussen yoga en spierversterking met een "sculpting" resultaat vanwege verlenging van de spieren. Ook voor mensen met lichamelijke klachten. Vooral het rustige, yoga-achtige karakter van de oefeningen en de uitvoering ervan, waarbij je erg geconcentreerd te werk moet gaan, spreekt de mensen aan. Door veel aan de beweeg lijkheid van de hele rug te werken tijdens vooral de buikspier serie, zijn er leuke resultaten naar voren gekomen. Iemand die nu opeens in kleermakerszit kan zitten, wat te maken heeft met de lengte van de spieren en iemand die na een paar keer meedoen al minder last had van de dagelijks continue aanwezige rugpijn. Pilates wordt u dagelijks aangeboden. Infomeert u van tevoren naar de tijden. o DE GEZONDE ZAAK BEWEEGT MENSEN De onderstaande activiteiten kunnen worden vergoed door uw zorgverzekeraar: Fysiotherapie Manuele therapie Acupunctuur Groepsbehandelingen Osteoporose COPD Pre- en postpartum Parkinson oefengroep Bechterew oefengroep Reuma oefengroep Voor meer informatie kunt u bellen naar 01 1 8 - 46 18 97 Spanning of stress is een onderdeel van ons bestaan. Verhoogde spierspanning is een natuurlijke reactie op mogelijk bedreigende of uitdagende situaties, maar aanhoudende spanning kan op den duur leiden tot klachten (hoofdpijn, nekpijn, vermoeidheid, etc.). Veelal gebeurt dit ongemerkt en zijn we ons niet bewust van ons eigen lichaam en de signalen die het afgeeft. In de module 'Rust en Ontspanning' proberen we door middel van ontspanningsoefe ningen o.a. een beter lichaamsbewustzijn te creëren. De module 'Rust en Ontspanning' heeft tot doel mensen een aantal handvatten aan te reiken om door middel van bepaalde oefeningen te leren ontspannen. Tijdens de module zal naast wat theorie over spanning en ontspanning, vooral aandacht worden besteed aan het oefenen met verschillende ontspannings technieken (progressieve relaxatie, ademhalingsoefeningen en meditatieoefeningen). De nadruk zal hierbij liggen op de ademhaling en progressieve relaxatie. Er worden verschillende technieken geoefend, zodat er voor iedereen wel een oefening bij zit, die bij hem of haar past. De deelnemers krijgen de module 'Rust en Ontspanning' en de oefeningen mee naar huis, zodat ook thuis kan worden geoefend en relevante informatie nog eens rustig kan worden doorgenomen. 4 x 1 uur. op donderdag van 11.00 - 12.00 uur. JiitiSiiS Sporten voor de jeugd is met het internet, Playstation en MSN naar het tweede plan verdreven. Hierdoor is ook overgewicht onder de jeugd een groeiend probleem. De Gezonde Zaak biedt u de helpende hand. Voor de jeugd met of zonder overgewicht wordt een programma op maat aangeboden. Onder professionele begeleiding wordt verantwoord en veilig getraind. Natuurlijk wordt zweten met plezier gecombineerd. Met onderstaand aanbod komen we deze vergeten doelgroep ook financieel tegemoet. Scholieren abonnement: Studenten abonnement: voor kinderen met of zonder overgewicht in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. leeftijd van 18 tot 24 jaar. Sporten vanaf 1 5.00 uur. Op de middagen tussen 1 5.00 en 1 7.00 uur. Prijs 21.00 per maand. Prijs 21.00 per maand. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u bellen: 0118- 63 20 50. Stoppen is één, volhouden is twee. Als u denkt dat u zich niet altijd voldoende kunt motiveren is een groepstraining misschien iets voor u. Met lotgenoten onder elkaar is het gemakkelijker de kracht te vinden dit vol te houden en definitief te stoppen. De kracht van het programma zit hem in het verantwoord bewegen. Tijdens de trainingen wordt u begeleid door een trainer. Hierbij profiteert u van de laatste wetenschappelijke inzichten en de ervaring van anderen. Iedere woensdag van 20.00 - 21.30 uur Kom vrijblijvend naar de informatieavond op woensdag 11 januari. Aanvang 20.00 uur. Deze activiteit kan eventueel vergoed worden door uw zorgverzekeraar, (zelf na te vragen bij uw zorgverzekeraar.) Het is algemeen bekend dat succesvol afvallen afhangt van een goede combinatie tussen eetgewoontes en verantwoord bewegen. De afdeling Dieetadvisering van de Transmurale Zorg van Zorgstroom en de Gezonde Zaak Zeeland hebben de handen ineengeslagen teneinde een goed programma neer te zetten waarbij zowel het bewegen als het diëten op verantwoorde wijze wordt aangeboden. ledereen weet het; bewegen en verantwoord eetgedrag zijn de bepalende factoren in de strijd tegen overgewicht. Echter, de praktische problemen waar men tegenaan loopt zijn legio: het veranderen van de voedingsgewoontes in combinatie met meer bewegen is niet zo simpel. Sporten met overgewicht is niet gemakkelijk en ook schaamtegevoel staat meer bewegen in de weg. Goede dietistische begeleiding, goed begeleid en verantwoord bewegen in een omgeving waar men zich niet schaamt en groepscontact zijn de ingrediënten voor de cursus "Slank-U-Fit". Dat het werkt is een feit. Cursusdagen: Maandag van 09.1 5 - 10.1 5 uur Donderdag van 19.30 - 20.30 uur zorgstroom ES'ÓhSËW »Safed8 Hhiam Zorg net respect, waar u ook woost Wel willen bewegen maar toch nog iets te veel fysieke klachten. Wij hebben de ideale oplossing voor u. Onder begeleiding van een fysiotherapeut gaat u na een uitgebreide analyse in groepsver band trainen. De medische fitness "Medplan Training Therapie" is een uitste kende aanpak voor klachten aan het bewegingsapparaat en een aanvulling op uw behandelingen bij uw fysiotherapeut of oefen therapeut. In een aantal gevallen kan dit een goede vervanging zijn van "passieve" therapieën. Het programma is gemaakt voor mensen met klachten waarbij het belangrijk is om de belastbaar heid op een zo hoog mogelijk peil te krijqen en voor mensen met chronische of terugkerende klachten. Kinderen met een Tot nu toe. Een pre samenwerking met'een (kinder)fysiotherapeut een lesprogramma voor kinderen met en zonder beperking. Door het ontwikkelen van muzikaliteit, samenspel, presentatie, lichaamsbeheersing, souplesse, discipline en uithoudingsver mogen, dansje stap voor stap naar een hoger niveau. De fysiotherapeut maakt waar nodig van elke leerling een medisch rapport/beschrijving, waaraan het lesprogramma wordt aangepast. Zo kan ieder kind dansen binnen zijn/haar mogelijk heden en de lessen volgen. De groep is reeds begonnen en de kinderen zijn razend enthousiast. Kom kijken en ervaren tijdens een gratis proefles. Dinsdag 1 7.00 - 18.00 uur Afhankelijk van uw wensen en fysieke gesteldheid ontvangt u een programma op maat. Dit programma wordt geregeld met u geevalueerd en waar nodig bijgesteld. In groepsverband wordt gestart met een goede warming up. Vervolgens gaat u onder professionele begeleiding 50 minuten gericht trainen. Het uur wordt beëindigd met een gezamenlijke cooling down. Dinsdag Woensdag 10.30- 11.30 uur 10.30- 11.30 uur

de Faam | 2005 | | pagina 22