Middelburgs Teater vertoont kunsten nu in heel Nederland Traditioneel Nieuwjaarsconcert in hervormde kerk Kruiningen Nieuwe Slib: hoe een olifant leert dat uit de boom vallen normaal is Tournee door kerken brengt gospelartiesten naar de Scheldestad Laatste maal met Jacoba CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF M'BURG Het Jaar van Zeeuws Meisje Regisseuse Dini den Butter: 'Het was keihard werken' PODIUM Tentoonstelling rond nieuwjaar WinterWaterLand op Neeltje Jans Wantij-thema is duurzaamheid In navolging van Koningin Beatrix f Op tournee Twijfel DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Lage Landen MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Onaangenaam Surrealistisch Aanbiddingsleider I De Faam 21 29 december t/m 4 januari Plop en het Vioolavontuur Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30. 12.45 uur. Za terdag 10.30. 12.15 uur. Zondag 12.15 uur. Kabouter Plop beleeft een nieuw avontuur, kinderfilm. Keeping Mum Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 20.15, 22.30 uur. Zondag 20.15, 22.30 uur. Nieuwe komedie met Rowan Atkinson als pastoor. Just Like Heaven Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 22.30 uur. Za terdag 10.30 uur. Zondag 12.15, 22.30 uur. Een eenzame architect wordt verliefd op de geest van een vrouw die in zi jn appartement rondspookt. Komedie. The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe Originele versie: donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag, woens dag 14.45, 13.00, 21.30 uur. Zaterdag 14.00 uur. Nederlandse versie: donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 13.00. 16.00 uur. Zaterdag 10.30, 13.30 uur. Disney li lm gebaseerd op het boek van C.S. Lewis. King Kong Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 12.15, 16.00. 17.30. 10.00, 21.15 uur. Zaterdag 13.15 uur. In dit avontuur, stuit een filmcrew op een legendarisch monster. De Griezelbus Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 12.45, 15.15, 19.45 uur. Zaterdag 10.30, 12.45, 15.00 uur. Zondag 12.45, 15.15, 19.45 In deze horrorfilm wordt een angstaanjagend verhaal werkelijk heid. Familiefilm. In her Shoes Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 22.00 uur. Drama, komedie over twee zussen die na een ruzie weer naar el kaar groeien. Harry Potter and the Goblet of Fire Originele versie: donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30. 13.30. 17.45, 19.15, 21.15 uur. Zaterdag 10.30, 13.30 uur. Zondag 13.30, 17.45. 19.15, 21.15 uur. Nederlandse versie: donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30. 14.00. 16.45 uur. Zaterdag 10.30, 14.00 uur. Zondag 14.00, 16.45 uur. Marry Potter beleeft nieuwe avonturen in een fantasiewereld. Chicken Little Nederlandse versie: donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 12.45, 15.15 uur. Zaterdag 10.30, 12.45, 15.00 uur. Zondag 12.45, 15.15 uur. Animatiefilm over het kleine kuikentje Chicken Little en zijn vrienden die een manier zoeken om de wereld te redden. Flightplan Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 22.30 uur. In deze thriller raakt Kyle Prat haar dochtertje Julia kwijt. Moviezone: Eternal Sunshine of the Spotless Mind Donderdag 20.00 uur. Eigenzinnige film waarin Jim Carrey zijn grote liefde Kate Wins- let op een experimentele manier probeert te vergeten. Leef! Vrijdag 22.00 uur. Zondag, maandag, dinsdag 20.00 uur. Laatste, volop geprezen Elm van Willem van de Sandc Bakhuysen over de levenslustige Anna, een verloskundige die schrijfster wil worden. Valse Wals en Wereld van Stilstand (voorfilm) Vrijdag 19.30 uur. Woensdag 20.00 uur. Verfilming van een aantal voorstellingen van muziektheatergezel schap Orkater door Mare de Cloe. Wereld van Stilstand is een prachtige fotofilm met Fedja van Fluët. Oliver Twist Dinsdag 14.00 uur. Verfilming van het beroemde boek van Dickens. Knetter Vrijdag, maandag, woensdag 14.00 uur. Originele film van de makers van Lepel over Bonnie, een meisje met een ongewone moeder en een voorliefde voor olifanten. vervolg van voorpagina. Wat zijn de leukste momenten die je als Zeeuws Meisje hebt meege maakt? "Ik heb veel grappige dingen meegemaakt. Kort na de uitverkiezing moest ik bijvoorbeeld naar de bakker, van wie ik vervolgens een paar gratis bolussen meekreeg omdat ik Zeeuws Meisje was gewor den. Ik heb ook een keer een fotosessie tussen de koeien in de wei gedaan. Toen ik in het gras lag, begonnen die beesten aan mijn tenen en haren te sabbelen. Eindelijk stonden ze dan eenmaal in de juiste positie, waarna ze begonnen te plassen en te poepen. Erg hilarisch allemaal. Uiteindelijk zijn het erg leuke foto's geworden." Ben je als Zeeuws Meisje een heuse bekende Nederlander gewor den? "Dat valt best mee. Ik moet niet met een zonnebril over straat. En in Amsterdam herkent niemand me, maar als ik in Middelburg ben, is dat wel anders. Het lijkt wel alsof iedereen weet wie ik ben. In de kroeg, op straat, in winkels. Maar ik vind het nog wel leuk, hoor! Wel ben ik een paar keer op tv geweest. De Veerkampjes, de hoofd rolspelers uit het gelijknamige SBSó-programma, heb ik een rond leiding door Zeeland gegeven en ik heb een testrit gemaakt voor een autoprogramma voor RTL5. Het was een klein en goedkoop autoot je. Vanwege dat laatste aspect ben ik waarschijnlijk, als Zeeuws Meisje, gevraagd. En nee, ik moest niet als een 'sexy model' op de motorkap liggen." Wat kan Nederland verwachten van het Zeeuws Meisje in het nieuwe jaar? "Volgende maand verschijnt er een fotoreportage in Glamour, waar in ik in een hele mooie avondjurk gehesen ben en eind diezelfde maand komen er in C1000-supermarkten grote billboards van het Zeeuws Meisje, en dus van mij. Ze zijn levensecht, precies even groot als ik ben. Ik heb zo'n ding bij mijn ouders in de woonkamer gezet. Dan hebben ze loch een beetje het idee dat ik nog thuis woon. Ik ben dus eigenlijk altijd in Zeeland." I MIDDELBURG - "In één woord geweldig", reageert re gisseuse Dini den Butter van de Vereniging Middelburgs Theater enthousiast op het nieuws dat de amateur theatergroep geselecteerd is om deel te nemen aan het Theatercircuit. De voostelling Kortsluiting'' wordt van fe bruari tot en met juni gepro grammeerd in diverse theaters in Nederland. Het Theatercircuit biedt ama teurtheatergroepen een unieke kans om zich met een bijzonde re, kwalitatief hoogstaande pro ductie buiten eigen kring te pre senteren. Het doel van het Theatercircuit is om ontwikkelingen binnen het amateurtheater voor een breed publiek zichtbaar te ma ken en theaterliefhebbers ervan te overtuigen dat amateur theatervoorstellingen de moeite van het bezoeken waard zijn. Een selectiecommissie bepaalt ieder jaar welke voorstellingen voor het circuit in aanmerking komen. Zo werd op 14 december be kendgemaakt dat de voorstel ling 'Kortsluiting', een ontroe rend, maar ook wel vrolijk stuk over beginnende dementie, is geselecteerd. "We moeten al leen nog even afwachten waar en wanneer we gaan spelen. Maar dat zal in januari bekend worden gemaakt", aldus Den Butter. De regisseuse neemt haar vier spelers Kees Baijens, Anke Ta nihatu, Escha Tanihatu en Roe- lie van der Velde in elk geval mee 'op tournee'. De regisseuse is heel blij verrast met het goede nieuws. "Ik ben hier uiteraard heel gelukkig mee. Het was keihard werken en dit is het resultaat. Je moet ten- MIDDELBURG - In de Revo lution Gallery aan de Heren straat 6b in Middelburg is tot en met 4 februari een speciale Kerst- en Nieuwjaarstentoon stelling te bezichtigen. Dit is de derde en tevens laatste tentoonstelling van een reeks in het kader van 'Year of Physics 2005'. De tentoonstelling is ge baseerd op het artickel 'Gelijk tijdigheid bestaat niet' over Al- bert Einstein, een artiekel uit NRC/Handelsblad. Tijdens de tentoonstelling wordt dit beves tigd door middel van kunstwer ken van minimaal veertien kun stenaars. De tentoonstelling is open van dinsdag tot en met za terdag van 13.00 tot 17.00 uur, elke eerste zondag van de maand eveneens van 13.00 tot 17.00 uur. VROUWENPOLDER - De he le kerstvakantie staat Water- Land Neeltje Jans in het teken van WinterWaterLand. Het ontvangstgebouw Deltaplaza is volledig in kerstsfeer ge huld. De zeehondenshows, speciale diners en film- en theatervoor stellingen zorgen voor sfeer in de donkere dagen en ook de openstelling is gewijzigd. Tot en met 8 janauri is WaterLand Neeltje Jans dagelijks (behalve op 1 januari) geopend van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Het decem bernummer van Wantij, tijd schrift over natuur en milieu in Zeeland, is een special over '•worstelen met duurzaamheid' Zeeuwen als Ad Phernambuq (van Centrum voor Internationa le Samenwerking), J. Suurmon (gedeputeerde) en Melissa Ernst (Zeeuwse Milieu Federatie) ge ven hierin hun visie op de weg naar een duurzame toekomst voor de provincie. Wantij wordt uitgegeven door de ZMF. Middelburg, Stadsschouw burg, Kees, De Jongen, mu ziektheater, 13.30 en 19.00 uur Goes, De Mythe, Jos Brink en Trudy Labij, 'Als op hel Leidseplein', cabaret- musical, 20.00 uur Middel burg, Bar American, metal- band Present Danger. 21.00 uur Domburg, Taverne, Markt, Oudejaarsblues, 21.30 uur Middelburg, Stadsschouw burg, Kees, De Jongen, mu ziektheater, 19.00 uur Goes, De Mythe, Jos Brink en Tru dy Labij, 'Als op het Leidse plein', cabaretmusical, 20.00 uur Middelburg, café Desafinado, Jazz Sessie Band en Jazz van de Muziekschool, 14.00 uur Acteurs Anke Tanihatu en Kees Baijens in Kortsluiting, (foto: Middelburgs Theater) slotte altijd maar afwachten hoe een stuk wordt ontvangen door het publiek. In het begin heb ik zelfs nog even getwijfeld. Het stuk gaat tenslotte over demen tie, een gevoelig onderwerp. Maar we speelden steeds voor een uitverkochte zaal en de re acties waren echt heel erg posi tief. Dus dat was al een succes." In het vijfentwintigjarig bestaan van de Vereniging Middelburgs Theater kwam dit nog niet eerder voor. Den Butter: "We zijn wel een keer genomineerd om met Anne Frank door Nederland te gaan. En met de voorstelling De Woonboot hebben we deelgeno men aan een toernooi: De Lage Landen in Elsloo. Dat was al heel erg leuk. Maar nooit eerder zijn we geselecteerd voor het Theater- Circuit. En het leuke is dat ons decor zich ook uitstekend leent om mee op reis te nemen. Deze voorstelling is namelijk speciaal gemaakt voor het minitheater, (een klein theater in Middelburg, red.) dus wc kunnen werkelijk overal terecht." Hcinkenszand, Zorgcentrum Dijkstedé, Zuid Bevelands Dameskoor, 9.30 uur Vlissingen, Baskensburg, Ernst en Bobbie show. 'We gaan verhuizen!', 10.30 en 14.00 uur Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur Vlissin gen, café - restaurant So if, li ve muziek, Jazz Blues, 21.00 uur Middelburg, 't Spiegeltheater, Theater groep Duinart, 'Minoes', 14.30 uur Mi del burg) Stads schouwburg, De Barones met Kitty Courbois, toneel, 20.00 uur KRUININGEN - In de Neder lands Hervormde Kerk in Kruiningen is zaterdag 7 janu ari het traditionele Nieuw jaarsconcert met samenzang en met medewerking van Da- niëlle van Laar (dwarsfluit) en Peter Wildeman (orgel). Dwarsfluitiste Daniëlle van Laar en musicus Peter Wilde man vormen een duo sinds 1994 en hebben vooral bekend heid gekregen met hun cd-serie 'Wereldberoemde Fluitmelo dieën'. Het laatste album dat ze hebben gemaakt is 'Wereldbe roemde Fluitmelodieën 3', een unieke opname met fluit en or gel over bekende Engelse en Nederlandse hymns. Het nieuwjaarsconcert in de Nederlands Hervormde Kerk biedt een scala aan programma punten. Zo worden traditiege trouw de liederen Uren, Dagen, Maanden, Jaren gezongen, net als Psalm 89. Verder zijn er de 'hoogtepunten van de cd-albums van Daniëlle en Peter', voor de kinderen is er een speciaal blokje met liede- Peter Wildeman geeft zaterdag 7 januari een concert in Kruin ingen. (foto: pr) ren en na een sprankelend or gelsolo staat er een medley van de nieuwste werken van de cd van Daniëlle en Peter op het programma. Daarnaast is er een klassiek gedeelte en wordt en een blokje Israëlische muziek gebracht. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang kost zes euro (kinderen tot 12 jaar betalen twee euro). MIDDELBURG - Het strikte beleid van de redactie van de Slibreeks heeft weer een ju weeltje van een dichtbundel opgeleverd. Nummer 114 in die aaneenschakeling van lite raire werkjes is van de hand van Toon Teilegen. Onder de titel Wachten op Wonderen publiceert hij gedichten en één verhaal. Zijn vrouw Molly Voute maakte de tekeningen voor de bundel. door Ad Hanneman Wachten op Wonderen is een wat vertwijfelde zoektocht met allerlei rationele omzwervingen naar de kern van het leven. Niet alleen de titels van de gedichten verraden dat, ook de inhoud er van. 'Er is geen ik,/ In ieder mens houdt zich een ander schuil/ voor modder en onver schilligheid', luiden de eerste strofen van het gedicht lk. Niet temin raakt Teilegen ook in ont roerende en romantische sferen vanuit die zoektocht. Zoals in Twee Vrouwen, 'ze voelt haar hart bonzen,/ het is vast iets bij zonders, denkt ze, overweldi gends,/ iets wat ik moet weten,/ o waarom weet ik het niet... Waarom toch niet...?// en de an der fluistert: lieveling'. Die titel Twee Vrouwen verschijnt trou wens drie keer op een pagina. In die drie gedichten zit feitelijk een filosofisch vervolgverhaal. Maar steeds gebeurt er weer iels onaangenaams, dat kennelijk bij het leven hoort, maar vanuit de bundel toch met een minzame glimlach gesoupeerd kan wor den. Een glas dat breekt, een man die zich afvraagt waarom alles droevig moet eindigen, het vergeten doodgaan ('Hoe op zwepend is het leven,/ en hoe smakeloos de dood...'). Uitein delijk duikt de proza op, een kort verhaal De Olifant ge naamd. Dat gaat over een olifant die steeds uit de boom valt en moet leren er in te blijven. Dan send valt hij weer uit de boom en stelt vast niet op wonderen te kunnen wachten. Uit de boom vallen hoort er gewoon bij, ook al weel je hoe het is te voorko men. Het verhaal zou in de rij 'Sprookjes voor volwassenen' kunnen worden geplaatst, meer om de diepgang dan om onver togenheid. De tekeningen van Molly Voute zijn niet illustratief bij de ge dichten. Hun eigen plek is ech ter niet echt opvallend, maar wel mooi; met een beetje fanta sie surrealistisch te noemen. Wachten op Wonderen is een uitgave van CBF Zeeland en verspreid in een oplage van 750 stuks. Het is voor negen euro te koop in de boekhandel. VLISSINGEN - De Neder landse gospelartiesten Kees Kraaijenoord en Gerald Troost trekken in januari en februari samen het land door langs twaalf verschillende ker ken. Vrijdag 20 januari zijn zij in Vlissingen met hun geza menlijke tour, in het Beréa Gebouw aan de Gildeweg 29. De tour heeft een uniek concept, juist omdat het in samenwerking is met twaalf verschillende ker ken verspreid over het land. Het gaat dan om verschillende ker ken, van Evangelist en Baptist tot Protestants en Gereformeerd- vrijgemaakt. Eén van de twee gospelartiesten, Gerald Troost, is de laatste jaren enorm succesvol geworden in de gospelmuziek. Hij maakte Ne derlandstalige christelijke pop liedjes, uit het leven gegrepen. De cd's 'Met andere ogen', 'Eindeloos', 'Bovennatuurlijk' en 'Intens' maakten een grote indruk op een gevarieerd pu bliek. Binnen korte tijd groeiden songs als 'Thuis' en 'Een Parel' uit tot ware klassiekers. De andere gospelartiest, Kees Kraayenoord, is de bekendste Nederlandse aanbiddingsleider en op dit moment de meest suc cesvolle Nederlandse gospelar tiest. Na een aantal jaren ge speeld te hebben in de Ronduit Praise Band kwam hij terecht in de band van Ralph van Manen. In 2003 werd Kees Kraayenoord gevraagd om aanbiddingsbijeen komsten op Flevo te leiden. De live cd die hiervan gemaakt werd, 'This is my cry', werd zo'n succes dat Kees verder ging als 'solo-artiest'. Kaartjes voor het concert van Kees Kraaijenoord en Gerald Troost kosten 12,50 euro en zijn uitsluitend te reserveren via www.interticket.nl. ZEELAND - Heeft u de konin gin vrijwilligerswerk zien doen? Op 9 en 10 december hebben tienduizenden Neder landers de handen uit de mou wen gestoken en vrijwillig hun steentje bijgedragen. In de natuur, op een school, in een keuken; er was voor elk wat wils. Wie zelf, net als al die ande ren, vrijwilligerswerk wil doen, kan surfen naar www.vrijwilli gerswerk. nl. Hier is informatie te vinden over alles wat met vrijwil ligerswerk te maken heeft. De informatie op Vrijwilligers werk.nl varieert van het laatste nieuws tot uitgebreid onderzoek naar bijvoorbeeld de economi sche waarde van de inzet van vrijwilligers. Uiteraard heeft de site een overzicht van vacature banken, zodat elke Nederlander direct aan de slag kan als vrijwil liger. GOES - Het project Op zoek naar Jacoba krijgt een sma kelijke afsluiting. Een speci aal menu rond de activiteiten rond de grondlegster van de Ganzcstad af. Tijdens het diner in Grieks res taurant Rhodos worden beelden vertoond van de kelder met ge welven onder het restaurant, die sinds de jaren zeventig niet meer toegankelijk is. In juni waren daar ondleidingen. De kelder lag oorspronkelijk op straatniveau en was in de mid deleeuwen een hal. Ook zijn in het restaurant beel den te zien van de sporen die gravin Jacoba van Beieren (1401-1436) in Goes heeft na gelaten. Het menu is een Griekse inter pretatie van een Middeleeuwse maaltijd in deze contreien. Re serveren kan via w.van.mee- gen@goes.nl of 0113-24 9878.

de Faam | 2005 | | pagina 21