Dienst Walcheren Week 5 Digitale risicokaart Nieuws van de seniorenraad Raad op de radio Het woord aan raadslid Chris Dekker Winkels extra open Kom ook naar de nieuwjaarsreceptie Afsteken vuurwerk Gemeente haalt kerstbomen op Openingstijden gemeente rond feestdagen Parkeerkelders dicht Glasinzameling Magistraatwijk Stadsdichter extra jaar benoemd WÏÏZÏClinCl ODhalGfl hUÏSVUÏI Digitaal kaartje uit Middelburg Sla vernijmon urnen t Woensdag 21 december 2005 De Faam QoesassQKss» 7 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 De gemeente verwijdert rond veroorzaken ze meer overlast De aanstelling van Jan schrijft. U leest ze op deze pagi- J w De gemeente verwijdert rond de jaarwisseling twee boven grondse glasbakken op de parkeerplaats bij de molen aan de J.H. Huyssenstraat/Oude Vlissingseweg in de Magi straatwijk. De glasbakken zijn ter sprake gekomen op de wijktafel. Omdat ze nauwelijks worden gebruikt veroorzaken ze meer overlast dan nut. Afgelopen jaar zijn twee nieuwe ondergrondse glasbak ken geplaatst bij het nieuwe winkelcentrum in de wijk, dus ook de noodzaak van de glas bakken bij de molen vervalt. In de gemeente zijn overigens de meeste bovengrondse glasbak ken vervangen door onder grondse. De digitale risicokaart van de provincie Zeeland vind je op www.risicokaart.zeeland.nl. De risicokaart geeft een beeld van de risico's en de mogelijke effecten van incidenten die in Zeeland plaats kunnen vinden. Burgers, bedrijven en de overheid hebben op deze manier inzicht in risicovolle situaties in de directe omgeving. Via de site is het ook mogelijk om in te zoomen op uw eigen woonomgeving. De seniorenraad heeft haar werkplan voor 2006 klaar. Er zijn vijf onderwerpen waar de raad komend jaar mee verder wil of oppakt. Dat zijn de woonservicezones, de Wet invoering maatschappelijke ondersteuning, het maken van seniorenwoningen in de binnenstad, de contacten met de achterban verbeteren en de overdracht van taken aan de volgende seniorenraad. In 2006 loopt de zittingsperiode van de huidige seniorenraad af. De gemeenteraad moet aange ven hoe zij een volgende termijn van de seniorenraad wil invullen. De seniorenraad vindt een goed contact met haar achterban belangrijk. Daarom organiseerde zij afgelopen jaar bijeenkomsten voor Middelburgse senioren. Ongeveer 850 belangstellenden kwamen hier op af. De versla gen kunt u opvragen bij het secretariaat, telefoon 63 99 86 of nalezen op seniorenraadmid delburg.nl. Daar kunt u ook de adviezen bekijken die de raad heeft gegeven. Radiozender Cool FM is iede re raadsvergadering aanwe zig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 19 december en reacties van bestuurders en bezoe kers. Aan de orde komen onder andere de ontwikkeling van de zuidrand van de Stromenwijk en een voorstel om zwerfafval aan te pakken. De uitzending over de raadsvergadering staat op voor donderdag 22 december tussen 20.00 en 22.00 uur. Herhaling op dinsdag 27 december tussen 19.00 en 21.00 uur. Cool FM is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. Kijk ook op www.coolfm.nl. Als ik alle raadsstukken opsta pel die we dit jaar te verwer ken kregen, dan is de stapel ongeveer 1 meter hoog. Daar komt de e-mail nog bij en die stroom informatie neemt ook alleen maar toe. Toch blijft het werk als raadslid mooi omdat het je met alle aspecten in de samenleving in contact brengt. In december staat de invulling van het gebied tussen de Stromenwijk en de Stromenweg op de agenda. Het wordt wel aangeduid als een boulevard; volgens mij onterecht. De invulling van dat gebied heeft niets van een boulevardbebouwing in zich en mag dat wat ons betreft ook niet krijgen. Het groene karakter moet behouden blijven. Het park Toorenvliedt en het landgoed Ter Hooge zijn markante natuurgebieden en de ligging in het open landschap moet zo blijven. Als er op het terrein van Arduin gebouwd wordt, dan mag dat alleen laagbouw zijn, parkachtig aangelegd in het groen in het verlengde van Toorenvliedt. De verdere invulling van het gebied tussen Vlissingen en Middelburg met een sportbou- levard heeft niet de instem ming van de SGP. Het mag niet zo zijn dat Middelburg en Vlissingen helemaal aan elkaar gebouwd worden. Er is al zoveel natuur en platteland opgeofferd op Walcheren. Juist het plattelandskarakter is kenmerkend voor het buiten gebied en dat willen we graag zo houden. Voor vrijwel iedereen zijn de kerstdagen even een rustpau ze temidden van een volle agenda. Het is ook een moment van bezinning. foto: Liesbeth Davidse Kerst is het feest van het won der van de vrede met God, door Zijn Zoon die in deze wereld kwam om zondaren zalig te maken. Dat wonder hebben we allemaal nodig, wie we ook zijn. Als nu eens iedereen het nieu we jaar niet "knallend" begon maar biddend! Dan zouden met vuurwerk- geld veel mensen in bijvoor beeld Pakistan de winter door geholpen kunnen worden. Dan zou een enorme hoe veelheid luchtvervuiling voor komen worden. Dan zou mens en dier veel overlast en ellende bespaard blijven. Dan zou het jaar 2006 op een waardiger wijze worden begonnen. Dan zou er op het gebed nog zegen te verwachten zijn voor onze stad. Ik wens u gezegende kerstda gen toe en een goed begin van het jaar 2006. Chris Dekker fractievoorzitter SGP chrdekker@kliksafe.nl De aanstelling van Jan Kuipers als stadsdichter van Middelburg is met een jaar verlengd. Dat heeft het colle ge van burgemeester en wet houders vorige week beslo ten. De gemeente en de werkgroep Poëzie van de Kunst- en cul tuurroute vinden dat Kuipers het afgelopen jaar prima werk heeft geleverd. Het is de bedoeling dat hij per jaar minimaal vier gedichten over Middelburg schrijft. U leest ze op deze pagi na. De gedichten kunt u ook bekijken op middelburg.nl onder de knop Kunst en cultuur. Een van de kenmerken van Jan Kuipers is dat hij inspringt op de actualiteit. Zo dichtte hij over het feit dat het op 17 mei zestig jaar geleden was dat Middelburg werd gebombardeerd en over de bouwput aan de Zuidsingel. Ook schreef hij een gedicht over het onlangs onthulde slavernij- monument op de Balans. (De stad spreekt haar dode en levende inwoners toe.) Ik stuur je mijn laan uit bij 't gekraai van de haan; mijn werk is bestiering, het jouwe een baan. Je komt in het donker weer braaf door de poort. Van uitwegen heb jij alleen maar gehoord. Jij hebt maar één jas die ik hang naar de wind. Je ligt in mijn Pesthuis, in mijn fabriek zwoegt je kind. Een uur of een eeuw, het zegt mij geen zier, ik was en ik ben en ik blijf altijd hier. Ik hul mij in eeuwen, pas mijn masker steeds aan. Soms sticht ik mij branden - en jij blust de maan. Mijn roede heet Jan, toch vind je mij vrouw. Ik speel met mijn klokken, heb één woord voor jou: Ik leef van jouw liefde en tier op je trouw, en jou schenk ik, liefste, de eeuwige kou. Jan J.B. Kuipers Het slavernijmonument op de Balans. foto: Mieke Wijnen Nog snel de laatste kerstink open doen? Op woensdag 21 en vrijdag 23 december zijn de winkels 's avonds extra open. In Middelburg is de donderdag de vaste koopavond. Kom naar de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente Middelburg in sporthal de Kruitmolen. U bent welkom op zaterdag 14 januari 2006 van 14.00 tot 18.00 uur aan de Kruitmolenlaan in Dauwen- daele. Er is parkeerruimte genoeg, maar kom vooral met de fiets. Het is een nieuwjaarsreceptie nieuwe stijl, met als thema sport. Middelburgse sportverenigingen geven presentaties en u kunt bij voorbeeld ook een potje bowlen. Natuurlijk ontbreekt de toespraak van de burgemeester niet en is er gelegenheid om handen te schudden en te genieten van een hapje en een drankje. Rotjes, vuurpijlen en prach tige sierpotten; vuurwerk hoort bij de jaarwisseling. Afsteken mag op 31 decem ber van 10.00 tot 1 januari 2.00 uur. Voor de veiligheid vragen wij u na het knallen de straat aan te vegen en lege flessen op te ruimen. Jongeren die te vroeg vuurwerk afsteken, riskeren een alterna tieve straf via het Halt-bureau. Zij moeten dan bijvoorbeeld aan het werk bij een gemeente of zorgcentrum. Het bureau deelt niet alleen straffen uit, maar geeft ook informatie over het gevaar van vuurwerk. Alle Middelburgse leerlingen uit groep 8 gaan op bezoek bij de brandweer. Daar bekijken de scholieren een expositie over vuurwerk en gaan zij in gesprek met brandweer en politie. Het is de vraag of het kerst kaartje dat u vandaag op de bus gooit nog voor kerst aan komt. De digitale kerstkaartjes op middelburg.nl bieden uit komst. Daar vindt u onder de knop 'e- cards' afbeeldingen van Middelburg in kersttijd. Sfeervolle plaatjes met de Koepoort, Markt, Amaliapark en Bellinkbrug bedol ven onder een flink pak sneeuw. De Middelburgse binnenstad is feestelijk verlicht. Ook daarvan kunt u een digitale kaart verstu ren. U kunt het hele jaar door van onze e-cardservice gebruik maken. In het kaartenrek staan namelijk kaartjes met daarop afbeeldingen van Middelburg in ieder jaargetijde. foto: Mieke Wijnen Vanwege kerst is er een wijzi ging in het ophalen van huis vuil. Op maandag 26 decem- haald. Het huisvuil wordt een dag later op dinsdag 27 december opgehaald. 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender. in week 2 bij u in de bus. De milieustraat is op maandag ber wordt geen afval opge- Wij vragen u het huisvuil voor De kalender voor 2006 valt 26 december gesloten. Per 1 januari 2006 vormen de afdelingen Sociale Zaken van de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen samen de Sociale Dienst Walcheren (SDW). In het stadskantoor van Middelburg kunt u terecht voor alle zaken op het gebied van werk en inkomen. De verhuizing begint op 12 janua ri. Van 12 tot 23 januari zijn de medewerkers beperkt telefonisch bereikbaar. Momenteel wordt gewerkt aan een procedure voor spoedgevallen, zodra hier meer over bekend is zal u hierover geïnformeerd worden. Op 23 januari 2006 opent de SDW haar deuren. Adres van de Sociale Dienst Walcheren Bezoekadres: stadskantoor gemeente Middelburg, Kanaal- weg 3 in Middelburg Postadres: postbus 1, 4380 AA Vlissingen, Telefoonnummer: 0118 - 43 27 00 Openingstijden en spreekuren van de SDW zijn momenteel nog niet bekend. Zodra dit bekend is, informeren wij u hierover. Bij de SDW kunt u terecht voor: 1Het aanvragen van een uitke ring. Er zijn uitzonderingen. Lees ook de tekst onder "Diensten gemeente". 2. Vragen en afspraken op het gebied van re-integratie en inko men. 3. Het aanvragen van bijzondere bijstand of gemeentelijke mini maregelingen. Dit kan alleen bij de SDW als u van de SDW een (aanvullende) uitkering ontvangt. Diensten gemeente Voor een aantal zaken kunnen Middelburgers in het stadskan toor bij het loket van de gemeen te terecht. Dit is van toepassing voor: het aanvragen van een uitkering als u 65 jaar en ouder bent; het aanvragen van bijzondere bijstand als u geen (aanvullende) uitkering van de SDW ontvangt; het aanvragen van gemeente lijke minimaregelingen als u geen (aanvullende) uitkering van de SDW ontvangt. Van maandag 2 tot en met vrij dag 6 januari haalt de gemeen te tegelijkertijd met het huis vuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met uw afvalcontainer of vuilniszak voor zeven uur 's morgens buitenzet ten. Er rijdt een extra wagen, spe ciaal voor de bomen. U moet de boom 'kaal' aanbieden; de pot en kerstversiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldammeweg, geopend van maandag tot en met vrijdag 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. De milieustraat is op maandag 26 december gesloten. Rond de feestdagen gelden voor gemeente Middelburg andere openingstijden dan u gewend bent. De balies van publiekszaken openen op bepaalde data hun deuren om u van dienst te zijn. Hoe zit het precies? Publiekszaken is op 27, 28, 29 en 30 december open van 9.00 tot 13.00 uur. Paspoorten en rij bewijzen worden dan normaal afgegeven. Normaal zijn de balies ook op donderdagavond open. Het aantal klanten op de laatste donderdagavond van het jaar valt echter zo tegen, dat besloten is de deuren te sluiten. Het stadskantoor is op maan dag 2 januari vanaf 10.00 uur weer normaal open. De parkeerkelders sluiten op 24 en 31 december om 18.00 uur de deuren. Ook op tweede kerstdag, maandag 26 december, kunt u uw auto niet in de kelders par keren. Abonnementhouders kunnen wel gewoon in de par keergarages terecht. Vanaf 1 januari kost parkeren in de garages een euro per uur, behalve in de kelder onder de Kanaalweg. Daar betaalt u 75 eurocent. In het centrum mag u uw auto ook tegen betaling in de parkeervakken op straat zetten. In de laatste week van het jaar was dat gratis. De betaalgleu- ven waren namelijk dichtgeplakt om vuurwerkvandalisme te voorkomen. Hierdoor was het parkeerders niet duidelijk of ze nou wel of niet moesten betalen. Om die onduidelijkheid weg te nemen, worden de automaten dit jaar niet dichtgeplakt. U kunt dus gewoon uw kaartje kopen. foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2005 | | pagina 7