Trouwe viervoeters binnenkort weer welkom in centrum? Volle raadszaal houdt hongerstaker hier 'Begrijpt echt niemand dat ik niet terug kan?' Dansen vanuit je hart Medische zorg na tussenkomst van gepensioneerde zeeman Jongenskoor uit Kiev te gast in Sint Jacobskerk Vlissingen Op zoek naar een nieuwe woning Popmuziekquiz in kerstsfeer op koopavonden geopend! RONDJE WALCHEREN KUNST TE KIJK Verlenging van Verborgen Lanen >GWGST,sTTL FAZ ^^Ï)5LoQ5 Club van 100.nl in bibliotheek Nachtdienst r Bureau Kraamcentrum voor Walcheren Kraamzorg entadministratiE Vrijwilliger DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 21 december 2005 De Faam wmmtm HI—I ■IBIIIII i 1T«*" VLISSINGEN - In het winkel gebied in het centrum van Vlissingen geldt al sinds 1992 een hondenverbod. De Vlis- singse Winkeliers Vereniging en burgemeester en wethou ders willen daar vanaf. Slechts twaalf Vlissingers lieten weten dat zij tegen de plannen zijn. De ondernemers denken dat klanten hun binnenstad door het honden verbod mijden. "Het gaal niet om grote aantallen, maar er zijn zeker mensen die door het hondenverbod uitwijken naar Middelburg." Wim de Ridder, voorzitter van de Vlissingse Winkeliers Vereniging en on dernemer. is er een voorstander van dat aangelijnde honden weer in het centrum mogen komen. Het hondenverbod is ooit aange vraagd door de winkeliersver eniging na een herbestrating van de Walstraat en een aantal zijstraten. De Ridder denkt dat veel mensen de poep van hun hond in de stad netjes opruimen. "Er zijn natuurlijk altijd viezeri ken die het gewoon laten liggen. Die gaan we op de automaten met poepzakjes wijzen die er ko men. De ondernemers zijn ook bereid om te zorgen dat die auto maten bijgevuld worden." De gemeente plaatste in De Faam een oproep om vóór 14 december te reageren op het voornemen om honden weer toe te staan in het winkelcentrum. Er kwamen zestien reacties binnen van mensen die instemmen met het opheffen van het verbod en twaalf reacties van mensen die DOMBURG Galerie Art Aurum. Noordstraat 8, sieradenontwerpers, stofob- jecten en tekeningen van Etuschka, woensdag t/m vrijdag van 12.00-16.00 uur, zaterdag van 11.00-17.00 uur, zondag van 13.00-17.00 uur. t/m december. Apparthotel Bommeljé, He renstraat 24, schilderijen van Marijke Visser, t/m 31 december. RABO Advieswinkel, Markt I, schilderijen van Floris Brinkman, maandag t/m vrijdag van 13.00-17.00 uur, 28 december t/m mei. GRIJPSKERKE Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11, Dordts Ontwer pers Contact en gastexposanten, dinsdag t/m zaterdag van 14.OO IT.00 uur, t/m 22 december. KOUDEKERKE Woontrend Zeeland, Duinstraat 18a, Zeeuwse kunstenaars, maandag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00- 17.00 uur, t/m april. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, kleding Hak Stam, 'Vier-zijdig'. Glaskunstenaar/dichter Chr. de Chattelion, 'Poëzie in glas', dins dag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur, t/m 7 januari. MIDDELBURG Zeeuwse Bibliotheek. Kousteensedijk 7, foto's, 50 jaar jong in Zeeland, t/m 31 december. Zeeuwse veilingcatalogi (1731-1925), t/m 4 februari. Kerstkaarten van Nel Boone- de Wolf, 'Wijzen uit het Oosten', t/m 7januari. Litho's en tekeningen van Ina Rahusen, 'Statige dame', t/m 28 januari, maandag van 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00- 13.00 uur. CSW Streetgallery, Churchilllaan 8, werken van Giel Louws, 'Zelf-Reflectie', dinsdag t/m donderdag van 14.30- 17.00 uur, vrijdag van 14.30-16.00 uur. t/m 23 december. Zeeuws Museum, Abdijplein, muurschildering Sela Brothers Sisters, t/m 21 januari. Caesuur, Lange Noordstraat 67, Johan van Geluwe Ko de Jonge, 1830 de scheiding 2005', t/m 20 de cember. CBK Zeeland. Ronald de Ceuster, maandag t/m vrij dag van 9.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13. OO IT.00 uur, t/m 20januari. 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, schil derijen Silvia Post, t/m 30 december. Galerie 'T', Turfkaai 25, Jacques Tange, Greet Lyklema en Jeanne Beenackers, beelden van Loek den Hollander, donderdag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m decem ber. Gallery Maritime, Gortstraat 43, bekende Zeeuwse schil ders, 'Van oud tot nieuw', dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur, eerste zondag van de maand, tweede Kerstdag en 1 januari van 12.00-17.0 uur, t/m 4 januari. De Vleeshal, Zusterstraat 7, strandhuisjes, diverse kunstenaars, 'MX-7, dagelijks van 11.00- 17.00 uur 6 januari. Caesuur, Lange Noordstraat 67, gedichten Jan Baekc Alfred Marseille, t/m 7januari. NEELTJE JANS Deltaplaza, foto's van Petra Rouwendal, 'Waterrand', woensdag t/m zondag van 10.00-17.00 uur, t/m 30 april. OOSTKAPELLE De Manteling, ingang Kasteel Weslhove, tussen Domburg en Oostkapelle, diverse kunstenaars, 'Verborgen Lanen', van zonsop gang tot zonsondergang, t/m 8 januari. OOST-SOUBURG Zorgcentrum De Zoute Viever, Dongestraat 1, eigen werk van leden van fotoclub De Draadontspanner, t/m 2 januari. VLISSINGEN Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 15, foto's Lex de Meester, 'Tobago'. Zeeuwse maritieme affiches, t/m 5 februari. Japanse prenten, 'Deshinia', maandag t/m vrijdag van 10.00- 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur, t/m maart. Sauer Oonk Notarissen, Badhuisstraat 181, werken van Miep en Paul Groenenberg, 'Fantasie en realiteit', maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.45-17.00 uur, t/m 2 januari. Bibliotheek 't Spui, Spuistraat 6. allerlei materialen over bouwwerkzaamheden en toekomst van de Spuistraat, t/m december. Wieteke Hendrikx, maandag van 13.00-20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00- 18.00 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur, t/m 9 januari. deWil- lem3, Oranjestraat 4, fotografie van Carta Kesteloo, 'Kwallen, ju welen van de zee' en portretten van meer dan 400 enthousiaste Zeeuwse, van 0 tot 96 jaar. van Rcmco van den Bosch, dinsdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. t/m 8januari. Café Soif, Bella- myparkl4, olieverfschilderijen van Inge Caljouw, 'Wilde beesten boel', tijdens openingstijden van het café, t/m 7januari. Diverse foto's van Gerrit Kulik, t/m 28 december. muZEEumbrasserie De Gecroonde Liefde, Nieuwendijk 15, foto's van Carla Keste loo, 'Kwallen, juwelen van de zee', maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag, zondag en feestdagen van 13.00-17.00 uur, t/m 8 januari. Ziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, Joke Kronenburg, 'High Deep", t/m 30 december. WESTKAPELLE Polderhuis, Zuidstraat 154, 'Dijkdichtingen Walcheren 1945', woensdag, donderdag van 13.00-17.00 uur, vrijdag t/m zondag van 11.00-17.00 uur, t/m september. het honden verbod willen behou den. "Het advies van het college van B en W zal dus positief zijn", verwacht woordvoerder Rijnie de Witte. Maar het uitein delijke intrekken van het hon denverbod zal volgens hem nog wel tot begin januari duren. "Eerst moet het begrotingspro bleem opgelost worden". MIDDELBURG - Het project Verborgen Lanen in natuurge bied De Manteling wordt ver lengd tot en met 8 januari. De zomertentoonstelling bestaat uit tien werken. De kunstenaars spelen met hun werk in op het bosgebied. Zo ommantelde de Belg Mare de Roover een paar bomen met wilgentakken, zodat ze als het ware een rokje aankre gen. Wie de kunstwerken wil zien, kan een route volgen die begint bij Kasteel Westhove in Domburg. VLISSINGEN - Als heel veel mensen donderdag 22 decem ber naar de Vlissingse raads vergadering komen zou de uit geprocedeerde Iraanse asiel zoeker Medhi (Mohamed) Hooshyar nog een kans kun nen krijgen. Bovendien moet de man die drie weken geleden uit angst voor uitzetting zijn oren en mond dichtnaaide en in hongerstaking ging onder medisch toezicht worden ge plaatst. Met die twee strohalmen wil een groepje Iraniërs en enkele Ne derlanders de toestand van Hooshyar aanpakken. Hoofd doel is hem in Nederland hou den, maar vooralsnog moet hij stoppen met deze actie, was enigszins vertwijfeld de mening van de groep. Hij heeft acuut medische hulp nodig. Vorige week vrijdag vergaderden ze in het Welzijnscentrum aan de Ad- riaen Coortelaan. Groen Links fractievoorzitter Alex Soplantila in de Vlissingse raad en zijn Middelburgse collega en partij genoot Newaf Yurdem hadden - "op persoonlijke titel" - het ini tiatief genomen. Vijf Iraniërs en één Vlissinger bespraken het wel een wee van de hongerstaker en hoe ze er uil konden komen. Ge bruik maken van het spreekrecht voor burgers, besloot het gezel schap tegen het einde van de ontmoeting. De bijeenkomst die vrijdag avond was in allerijl bijeenge roepen. Het ging slecht met Medhi, stelden zijn vertrouwe lingen vast. Dus er moest wat D i De Iraanse asielzoeker Medhi (Mohamed) Hooshyar ziet geen toekomst meer voor zichzelf. Drie weken geleden naaide hij zijn mond dicht en begon een hongerstaking, (foto: Jaap Wolterbeek) gebeuren. Kiespijn, had hij. En hij gaf ook al de eerste tekenen van aftakeling. "Werd het maar zo erg dat hij het op zou geven." opperde één van de aanwezigen. Maar daar was weinig kans op, stelden de Iraniërs daartegen over. Dan zou hij worden uitge zet naar zijn geboorteland. En wat hem daar wachtte, was dui delijk: de martelkamer en de strop. "Nederland heeft geen be grip voor de Iraniërs. Verdonk liegt als ze zegt dat het er veilig is voor uitgeprocedeerde asiel zoekers." Een lange lijst met na men is aanwezig, als bewijs. Mensen die na hun terugkeer minimaal de gevangenis indraai den staan er op. Ook de reeks mannen en vrouwen die met zelfdoding in Nederland de mar telkamer 'thuis', in het voorma lige Perzië, passeerden is indruk wekkend. Een actiegroep? Nee. Daar was de belangstelling te gering voor die avond. Maar er was nog zoiets van spreekrecht voor de burger tijdens de raadsvergade ring, opperde Soplantila. En om dat in Vlissingen donderdag vanaf 19.30 uur een raadsverga dering plaatsvindt, zal een Iraan se vriend de raadsleden vragen Medhi tot 'schrijnend geval' te bestempelen. Met die status zou het mogelijk zijn de hongersta ker in Nederland te houden. Bo vendien zou een volle raadszaal met mensen die zich solidair verklaren met Medhi kracht bij zetten aan dat verzoek. Of er dan meer Iraniërs aanwezig zullen zijn? "Iraniërs zijn bang om her kend te worden VLISSINGEN - Medhi Hoos hyar voelde zich eind november eenzamer en banger dan ooit. De instanties die eerder zijn kant kozen haakten af, want uitgeprocedeerd is uitgeproce deerd. Restte voor hem: koffer pakken en terug. Naar huis. Naar Iran. Hoe hij zich voelde voordat hij zijn oren en mond dichtnaaide, schreef hij een brief. door Ad Hanneman Medhi is katholiek. En daar heeft Iran geen boodschap aan, schrijft hij. "Begrijpt nu echt niemand dat ik niet naar Iran terug kan. Als ik daar aankom word ik vast en ze ker opgepakt en vermoord. Ik ben politiek vluchteling en ben geen moslim, maar christen. Mijn le ven is echt in gevaar. Waarom zou ik anders gevlucht zijn." In een andere alinea meldt Medhi dat zijn familie in Iran wordt on derdrukt. "Vooral mijn moeder." De hongerstaker is sinds 1999 in Nederland. Medhi zegt alles ge daan te hebben om zich de waar den en normen van Nederland ei gen te maken. Zo volgde hij cur sussen op het ROC, zocht een baan, maar moest weer afhaken, omdat hij geen sofi-nummer had. Als alternatief zocht en vond hij vrijwilligers werk. Vijf dagen per week maakte hij zich nuttig als vrijwilliger in Ter Reede en de andere dagen was hij actief in de katholieke kerk. Na de boodschap op 22 november dat hij geen asiel in Nederland kreeg, naaide hij zijn oren en mond dicht omdat - zoals hij schrijft - hij monddood is gemaakt en in Iran niet mag zijn zoals hij is en de redenerin gen van mensen die het kennelijk beter weten niet wil horen. MIDDELBURG - Tijdens de nieuwe danscursus The Dan cing Path komt levensenergie vrij door te dansen. De cursus in de balletzaal van de Kunste ducatie in Middelburg begint op dinsdag 10 januari. "Je lichaam vindt haar eigen be weging als je de controle van je denken kunt loslaten. Intensieve dans maakt schoon en vult je met energie, wat leidt tot meer helderheid en diepere inzichten in jezelf en je levenssituatie", legt dansdocente Elle van Rooij uit. Een danssessie begint met een meditatie. Na de opwarming wordt een cyclus van vijf le vensritmes gedanst: vloeiend, st accato, chaos, lyriek en stilte. "De ritmes nodigen je uit af te dalen naar diepere lagen in je zelf. Krachtige uitademing en stemgeluid daarbij werken be vrijdend en dragen bij tot het staan in je eigen kracht." De cursus begint op 10 januari in de balletzaal van de Kunste ducatie Walcheren (muziek school) aan de Kuiperspoort 18 in Middelburg. Wekelijks is er van 19.30 tot 21.30 uur les. Het is mogelijk om deel te nemen aan een kennismakingsles. Aan melden hiervoor moet vóór 28 december via telefoonnummer: 0113-302938 of dancingpathel- le@tiscali.nl MIDDELBURG - Veertig vragen over de historie van de popmuziek moeten donder dag 29 december in Middel burg beantwoord worden. Dan houdt Vita Event, Fun Entertainment uit Middel burg de maandelijkse popmu ziekquiz in De Drukkery. Aan bod komen muziekvraag- stukken uit de jaren zestig, ze ventig, tachtig en negentig. Ook zijn er meerkeuzevragen over de hedendaagse popmuziek en zijn muziekfragmenten te ho ren. Bij 'herken het begin' moe ten de deelnemers de artiest en de titel noemen. Het thema van de laatste vragenronde staat op 29 december in het teken van de kerst. Presentatrice Ramona van Zweden vraagt tussen 19.30 en 20.30 uur de muziek liefhebbers in de Middelburgse boekhandel het 'muzikale hemd' van het lijf. Aan het ein de van de quiz worden de ant woorden gegeven en kunnen de deelnemers zie hoe goed hun muzikale kennis in werkelijk heid is. De muziekkenner met het hoog ste aantal punten wint een cd- bon van vijftig euro. De tweede en derde prijs zijn bonnen van respectievelijk vijfentwintig en tien euro. Advertentie Het bureau van de Stichting Provinciale Kraamzorg Entadministratie Zeeland in de Segeerstraat te Middelburg zal met ingang van donderdag 22 december op koopavonden open zijn. (toekomstige) Cliënten worden persoonlijk te woord gestaan door een ervaren kraamverzorgende en kunnen bij haar ondermeer terecht voor informatie over: Kraamzorg Babymassage Borstvoeding Babyuitzet De inschrijving voor kraamzorg kan gelijktijdig geregeld worden. Naast de waardebon voor het gratis zwangerschap en borstvoedingskussen die men als "steuntje in de rug" bij definitieve inschrijving tegemoet kan zien is er voor elke aanstaande moeder een leuke attentie. E www.kraamzorgzeeland.nl VLISSINGEN - Kees Domisse zou er bijna zijn leven voor ge ven om de zelfkastijding van de 37-jarige Medhi Hooshyar te kunnen stoppen. "Het is een man zoals je nergens tegen komt. De oprechte liefde waarmee hij bijvoorbeeld over de demente bejaarden in Ter Reede praatte, dat is uniek." Afgelopen maandag had de ze ventigjarige ex-zeeman een ge sprek met burgemeester Anneke van Dok - van Weele van Vliss ingen. Een open gesprek, noemt Domisse dat achteraf. "Ik heb er veel steun aan gehad. De burge meester heeft me toegezegd alle steun te geven om voor Medhi medische verzorging te rege len." Volgens de Vlissinger zeer positief. "Ze had zelfs de GGD al gebeld. Ons beider streven is om Medhi in ieder geval in le ven te houden. Ze steunt me en ik kan haar altijd bellen, bijvoor beeld voor morele bijstand." Domisse heeft ook aan de burge meester verteld hoe Medhi in Ter Reede als vrijwilliger met die ouwe mensjes om ging. Hij haalde hun gebit er uit als het niet goed ging, zorgde voor ze als ze bijvoorbeeld in de broek hadden gepoept of geplast en hij gaf ze eten. Vijf dagen per week. En in het weekeinde deed hij vrijwilligerswerk in de katholie ke kerk. De eerste burger was duidelijk geraakt en had er zich al in verdiept, ervoer hij tijdens het half uur durende gesprek. "Medhi heeft tijdens zijn studen tentijd gebroken met de Islam," vervolgt Domisse. "Kennelijk voelde hij zich meer aangetrok ken tot het christendom. Precies weet ik dat niet, maar hij heeft me dat ooit verteld. Zijn familie is wel moslim heb ik begrepen." Zijn grootste zorg is Medhi nu in leven te houden. "De burge meester steunt me daarin met al le middelen die ze nog ter be schikking heeft. Maar als hij achter mijn rug om in het water springt, kan ik er natuurlijk ook niks meer aan doen." Burgemeester Van Dok wil niet reageren op de toezeggingen in het gesprek met Domisse. Via haar secretaresse laat ze weten geen uitspraken te doen over een persoonlijk onderhoud met ie mand. VLISSINGEN - Het jongens- en mannenkoor Dzvinochok uit Kiev laat donderdag 22 de cember in de Sint Jacobskerk in Vlissingen zien wat de ortho doxe kerstzangtraditie bete kent. De prachtige koormuziek uit Oekraïne is vanaf 20.00 uur 'live' te beluisteren. Het jongens- en mannenkoor Dz vinochok toert van 9 tot 24 de cember door Nederland en Bel gië. In de mooiste kerken zingen zij hun Slavische- en Orthodoxe kerstgezangen onder leiding van de begaafde, jonge koorleider Ruben Tolmachev. Op het reper toire staat zowel Westerse- als Oosterse kerkmuziek en volks muziek uit Oekraïne als koormu ziek uit West Europa en de Ver enigde Staten. Dzvinochok staat bekend om de excellente muzika le kwaliteit, de kristalheldere stemmen van de jongens en het bijzonder mooie programma. Het koor werd in 1967 opgericht in Kiev en bestaat uit ongeveer dertig jongens van tien tot veer tien jaar en twintig mannen. De jongens die zich bij het koor aan sluiten, krijgen een volledige mu zikale opleiding met onderricht in solozang, notcnleer en piano, in achtendertig jaar tijd heeft het koor meer dan duizend concerten gegeven in de beroemdste loca ties van Oost en West-Europa waaronder het Koninklijk Con certgebouw te Amsterdam, de Hofkirche in Dresden en de On- te ze-Lieve-Vrouvvekathcdraal Antwerpen. Tijdens de paasdagen in 2002 trad het koor in Vlissingen op. "Dat is zo goed bevallen, dat zij Vlissingen dit jaar weer bezoe ken. En als ze hun traditie in ere houden, zal er ook wel plaats zijn voor een Nederlands kerstlied", verwacht Ayesha Smit van de Sint Jacobskerk. Kaarten voor het concert zijn in Middelburg te koop bij Primera Burger en de Toerist Shop. In Vlissingen zijn kaarten te koop bij boekhandel 't Spui en de boek- en kantoorvakhandel Van der Hoeven. Ook zijn vooraf gaand aan het concert kaarten te koop bij de hoofdingang van de Sint Jacobskerk. Advertentie www.huislijn.nl Middelburg, Zeeuwse Biblio theek. kerstverkoopstand Unicef. 10.00-21.00 uur Oost-Souburg, Palazzoli Huis, ontmoet ingsmiddag nabe staanden, 14.00-15.30 uur Middelburg, Zeeuwse Biblio theek. kerstverkoopstand Unicef, 10.00-21.00 uur* Mid delburg. Zeeuwse Bibliotheek, graffiti workshop. 19.00- 21.00 uur Ritthem, Fort Ram- mekens, rondleiding, 14.00 u UI- Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, kerstverkoopstand Unicef, 10.00-13.00 uur Zou- telande. Langstraat, kerstman en springkussen, 13.00-17.00 uur Middelburg, café Bom mel, Christmas Night Party, 22.00-04.00 uur Middelburg. Zeeuwse Biblio theek. kerstverkoopstand Unicef, 17.30-21.00 uur Oostkapelle, Zeeuws Biolo gisch Museum, strandjutten, 14.00-15.30 uur, aanmelden: 01 18-582620 Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding, 14.00 uur Biggekerke, café Juliana, Dorpsplein, puzzelrit met auto, Mac de Zeeuwen, 13.30-14.30 uur Vlissingen. Bellamypark, win- tercircus. 15.00 uur Vlissingen, Bellamypark, win- tercircus. 15.00 uur Vlissin gen, eetcafé De Hoge Duinen, Zwanenburgscweg, kerstloop, 11.00 uur Ritthem, Fort Ram mekens, rondleiding natuurge bied, 14.00-15.30 uur Vliss ingen. Sint Jacobskerk, nostal gisch evenement, voor jong en oud, kerstverhalen, muziek, sa menzang, 16.00 uur Middel burg, Nieuwe Kerk, koor- en samenzang, 19.15 uur Middelburg, Zeeuwse Biblio theek. kerstverkoopstand Unicef, 10.00-21.00 uur Oostkapelle, Zeeuws Biolo gisch Museum, wandeling met boswachter, natuurgebied De Manteling, 14.00-15.30 uur, aanmelden: 0118-582620 Meliskerke, Zijdemuseum, rondleiding, 14.00 en 16.00 uur Ritthem, Fort Ramme kens. rondleiding natuurge bied. 14.00-15.30 uur Zoute- lande, disco Jojo, kinderdisco, 19.00 uur Vlissingen, Bella mypark, wintcrcircus, 15.00 en 19.30 uur Middelburg, Zeeuwse Biblio theek. kerstverkoopstand Unicef, 10.00-21.00 uur Me liskerke. Zijdemuseum, rond leiding, 14.00 en 16.00 uur Vlissingen. Bellamypark, win tcrcircus. 15.00 en 19.30 uur* Middelburg. Ontmoetingskerk, kinder-kookcafé, 17.00-19.00 uur, kinderen van 4 tot 12 jaar. MIDDELBURG - Op de eer ste verdieping van de Zeeuw se Bibliotheek aan de Kous teensedijk 7 in Middelburg is een beeldtelefoon te vinden. Deze telefoon is eigendom van de educatieve omroep RVU en bestemd voor het project 'club van 100.nl'. De 'club van 100.nl' is een ideële marktplaats waar vraag en aanbod van maatschappelij ke problemen en oplossingen bij elkaar worden gebracht. Ie dereen kan in de Zeeuwse Bi bliotheek een oproep doen via de beeldtelefoon. Centraal staat dat mensen zich steeds verder individualiseren, zich niet meer betrokken voe len bij maatschappelijke orga nisaties. Op 'club van 100.nl' komen oproepen via de mail, sms en de beeldtelefoon bij el kaar. 'Club van I00.nl' wordt iedere dinsdag uitgezonden om 19.55 uur. Meer info' via www.elubvanl00.nl. MIDDELBURG in de Ont moetingskerk in de Ooster- scheldestraat I in Middelburg is zaterdag 24 december een kerstnachtdienst met Bachkoor BWV. Hel begint om 22.00 uur, de toegang is gratis.

de Faam | 2005 | | pagina 3