de Fmm Martijn Prins haalt graffiti uit illegaliteit Blij met bruisende binnenstad CineCity heeft kerst programmering klaar Cartridges leeg? Bespaar tot 80°/( Wm r z rrnrn Inkstation Middelburg Bericht voor onze adverteerders WGGGNGR huis-aan-huiskranten Aison Kerstconcert in Koudekerke Kerstnachtdienst Kerstconcert van de dorpsraad Oosterse Wijzen Dagbesteding zorgboerderij Pitteperk Uitklapper voor Middelburg Kerstzang in Oostkapelle Beamer voor 3V0 Middelburg Zwanger OPENING NIEUWE WINKEL IN ZOUTELANDE, KIJK OP PAGINA 21 VOOR SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN! NI j NT JE tiuru&mg I MMMimrg TH, (01W) 02 M 91 Wee cheren Hongerstaker is wanhoop voorbij ACHTERAF 11 Rondleidingen door achterafstraatjes KERST Openlucht-concert Juliana-corpsen VERVROEGDE AFSLUITING donderdag 22 december 16.00 uur. Boete Enquête Nieuwjaarsconcert van Zeeuws Orkest Binnenin Seniorenkrant Pagina 6 varkensmarkt 2 te Middelburg WGGGNGR huis-aan-huiskranten Kinderdagverblijf Uw kind in goedé handen.» Spectaculair kerstfeest vieren op de boulevard in Vlissingen! i Woensdag 21 december 2005/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Op beide kerstdagen keuze uit: Begane grond: een heerlijk 7 gangen kerstdiner met tussendoor rq trr\ 2 live optredens -7/~' o clayc.- cci Iv.i'jijl' '5 <jr. iliiic.» (ijirrcil rij.êl i ii i tl ili /t ui..-lel- yd11 i j...Sc www.hotelarion.nl 0118 - 410 502 In verband met de kerstdagen dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 28 december uiterste inlevertijd van advertentiemateriaal voor: MIDDELBURG - Jongeren met hedendaagse kunstzinnige interesses kunnen vrijdag 23 december terecht in de Zeeuw se Bibliotheek. Daar verzorgt de Vlissingse kunstenaar en vormgever Martijn Prins een graffiti pixel art workshop voor jongeren van twaalf tot vijfentwintig jaar. Deelnemers maken na afloop panelen voor wanden van de overdekte par keerplek onder de bibliotheek, door Ad Hanneman KOUDEKERKE - Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke verzorgt vrijdag 16 december een concert voor kerst in de Couburg in Koudekerke. De harmonie brengt een geva rieerd programma met kerstmu- ziek en andere stukken. Het con cert staat onder leiding van diri gent Wim van Wallenburg. De aanvang is om 20.00 uur. MIDDELBURG - Baptistenge meente De Fontein houdt zater dag 24 december, met medewer king van het Bevelands Kerkst- koor, een kerstnachtdienst aan de Kruitmolenlaan 70 in Mid delburg. Het begint om 21.30 uur. SINT LAURENS - Dorpsver eniging Sint Laurens houdt don derdag 22 december een kerst concert in de NH Kerk in St. Laurens. Aan dit concert werken Vocaal Ensemble St. Laurens, het mandoline en accordeonduo Follies a deux en de saxofonist René Everts mee. Het belooft een concert te worden met veel verrassende hoogtepunten. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - In de Zeeuw se bieb is tot en met 7 januari een selectie kerstkaarten uit de verzameling van Nel Boone-de Wolf te zien. Het onderwerp op de kaarten is 'De Wijzen uit het Oosten'. De verzameling telt driehonderd kaarten. De 30-jarige Prins wil met deze workshop het illegale karakter van de graffiti halen. Natuurlijk heeft hij zelf'jaren geleden' wel eens op 'een verantwoorde plek' zonder toestemming 'kunst' ges poten. "Maar de graffiti heeft zich ontwikkeld tot een serieuze kunstvorm. Ach," verzucht hij. "Je weet wel het gaat als je jong bent. Beetje rebels, beetje hip hopper, zelfs in een breakdance- groep gezeten en dan experi menteer je. Nagenoeg iedere jongere wil zijn omgeving ver anderen. Ik dacht wel na over de plaats waar ik spoot. Het moest wel kunnen." Prins maakt de deelnemers aan de Graffiti Pixel Art Works hop vertrouwd met de basis van de graffiti. Daarna leren ze schetsen. Uit de deelnemers - zo meldt het persbericht - worden tien mensen gekozen om het ge leerde in de praktijk te brengen. Ze bespuiten panelen volgens Werk van Martijn Prins hangt overal in de binnenstad van Vlissingen. Momenteel werkt hij aan de omheining van bouwput De Fonteyne. Volgend jaar kunnen ook Middelburgers werk tegenkomen in hun binnenstad, (foto: Jaap Wolterbeek) een vastgesteld ontwerp. Die krijgen een plaats in de parkeer ruimte onder de bieb. Prins doet wat laconiek over het aantal. "Afhankelijk van het aantal deelnemers, kunnen het ook wel meer jongeren zijn die geselec teerd worden. En als de works- hop door niet meer dan tien jon geren wordt bezocht, kunnen ze allemaal meedoen." In het souterrain van de Zeeuw se Bibliotheek is een overzicht stentoonstelling van werk van Martijn Prins te zien, gerang schikt naar onderwerp. KOUDEKERKE - Bij zorgboerderij Pitteperk aan de Breeweg 21 in Kou dekerke is vrijdag (16 de cember) een dagbeste dingsruimte geopend. Cliënten van Philadelphia Zorg Zeeland, mensen met een verstandelijke beper king, kunnen vijf dagen per week gebruik maken van de dagbesteding. In deze nieuwe ruimte is ook een kantine waar maaltijden gebruikt kunnen worden. Daarnaast zijn er uitgebreide sanitaire voorzieningen, waar mensen kunne douchen na een dag werken op de boerderij. Zorgboerderij Pitteperk heeft in totaal twaalf voltijd plaat sen voor dagbesteding. Geïn teresseerden kunnen contact opnemen met het regiokan toor van Philadelphia Zorg Zeeland, telefoon 0118- 617122 of met zorgboerderij Pitteperk, telefoon 0118- 596031. VLISSINGEN - Precies dertig klachten over geluidsoverlast van evenementen noteerde de gemeente Vlissingen het afge lopen jaar. Voor 547 gehouden evenementen is dat zéér ge ring, oordeelt Fred Borgs, uit voeringscoördinator evene menten van de gemeente. door Ellen De Vriend De evenementen variëren van traditionele ringrijdwedstrijden tot het hippe Bevrijdingsfestival. "Alles bij elkaar is er dertig keer geklaagd over geluidsoverlast. Drieëntwintig daarvan kregen we binnen tijdens het openings feest van de Nieuwendijk toen bij één van de horecaonderne mer de muziek nogal hard stond. Ook waren er wat klachten over het licht van de kermis", merkt Borgs op. De gemeente neemt elke klacht serieus en ter plaatse wordt de geluidssterkte getest. Als de klacht gegrond is, krijgt de orga nisatie een waarschuwing of een boete. Door het geringe aantal klachten wil de gemeente niet de conclusie trekken dat alles soe pel is verlopen. Wel dat zij op de goede weg zijn met de vergun- In Vlissingen zijn jaarlijks flink wat evenementen. Niet alle Vlissingers zijn daar even blij mee, maar dit jaar werd er niet veel geklaagd, (foto: msv De Uitlaat) ningsvoorwaarden die zij stel len. Verder is ook het aantal eve nemententerreinen gereduceerd en zijn de eindtijden van de fes tiviteiten en de te tolereren deci bellen aangescherpt. MIDDELBURG - Middelburg heeft sinds kort een Uitklap per, een folder waarin alle films, exposities en evenemen ten verzameld zijn. De folder is verkrijgbaar bij de postkan toren en het stadskantoor. Alle evenementen, podiumacti viteiten, exposities en films staan vermeld. "Voor de stads promotie vonden we de Uitklap per nodig, want er was nog geen totaaloverzicht, 't Schuttershof en de Schouwburg hebben zelf wel wat, maar iets waar écht al les in staat, ontbrak", legt Marie ke Kal verboer van de gemeente Middelburg uit. De folder ver schijnt twee jaar, daarna wordt bekeken hoe groot de behoefte is. Het overzicht is gratis af te halen bij postkantoren en het stadskantoor. "We horen veel lovende opmer kingen over de evenementen. Mensen zijn volgens mij ook veel toleranter geworden en de binnenstadbewoners weten dat zij af en toe feest en herrie kun nen verwachten." Net als in voorgaande jaren heeft de gemeente Vlissingen weer een enquête gehouden over het evenementenbeleid. Slechts veertien mensen vulden de vra genlijst op de gemeentelijke website in. "Een zeer mager re sultaat", erkent woordvoerder Rijnie de Witte van de gemeente Vlissingen. "Maaf je kunt het ook positief zien... Want er zijn weinig klachten over de evene menten. Dat was pakweg vijf jaar geleden wel anders." VLISSINGEN - Vroege vogels kunnen in de kerstvakantie voordelig naar films als 'King Kong', 'The Chronicles Of Narnia' of 'Harry Potter'. Vanaf deze week kan bij bio scoop CineCity in Vlissingen gereserveerd worden voor films die tijdens de twee va kantieweken draaien. Op de kerstprogrammering prij ken films als 'King Kong', 'The Chronicles Of Narnia' (zowel de Nederlandse geschikt voor zes jaar en ouder als de originele versie voor 12-plussers), 'Harry Potter And The Goblet Of Fire' (zowel de Nederlandse als de originele versie). Alle films bij CineCity die in de kerstvakantie vóór 12.00 uur be ginnen, kosten vijf euro per per soon. Op de laatste dag van 2005 én de allereerste dag van 2006 kosten alle filmvoorstellingen vijf euro per persoon. OOSTKAPELLE - Het Co mité Volkskerstzang Oostka pelle houdt vrijdag 23 decem ber een kerstzangavond in de Zionskerk. Brassband Crescendo, onder lei ding van Wim van Wallenburg, de Cantorij onder leiding van Anneke Huibregtse en een groep kinderen van de basisscholen De Knotwilg en De Regenboog tre den er op. Ze worden begeleid door Rebecca Echkardt op viool, Rachel Wisse op piano en Rinus Jobse op het orgel. De zang avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. De Zionskerk is te vinden aan de Duinweg 36A. MIDDELBURG - Voor 3VO- voorzitter Haye Osinga was het een echt en bruikbaar Sin terklaascadeau. Maandag 5 december kreeg hij namelijk uit handen van P. Wiskerke namens de Rabobank in Mid delburg een beamer. Daarmee kunnen hij en zijn vrijwilligers nog beter cursussen verzor gen. De verkeersveiligheidsorganisa tie verzorgt verkeersexamens en fïetsenkeuringen op scholen. Daarnaast geeft ze opfriscursus sen voor vijftig plussers. Haar werkterrein is Middelburg en omgeving. De beamer is vooral bedoeld voor de opfriscursussen die wor den gehouden in Middelburg en Veere. Advertenties GOES - Het Zeeuws Orkest houdt op donderdag 12 en vrijdag 13 januari het traditio nele Nieuwjaars Promconcert in respectievelijk Goes en Vlis singen. Omdat 2006 Mozartjaar is, wordt de avond geopend met de ouverture uit 'Die Zauberflöte' van Mozart, gevolgd door be kende melodieën uit het Zwa- nenmeer van Tsjaikovski. Na de pauze speelt het orkest de 'Peer Gynt suite' van Edward Grieg waarbij de Belgische acteur-ver teller Herwig De Weerdt een zelf geschreven verhaal vertelt. Het gaat over een picknick die romantisch begint, maar een on verwachte, lugubere wending krijgt én een onverwacht einde. De concerten staan onder leiding van Joan Berkhemer die op zijn viool een verrassende bijdrage levert. Het Nieuwjaarsconcert, op donderdag 12 januari, in theater De Mythe in Goes begint om 20.00 uur. Het Vlissingse concert, op vrijdag 13 januari, in de Sint Jacobskerk vangt om 20.15 uur aan. Kaarten voor de concerten zijn te reserveren via: 0900-3300033 Advertenties zijn is vooruit zien! KkAAMZORG^^1EWTADMINISTRATjE UvX bwcdV. Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: lnfo@spkez.nl www kraomzorgzocdond nl De boodschappen Plus Bus Grootschalig en/of kleinschalig wonen, zorg en welzijn Consultatiegroep doet beroep op achterban Inkstation is de eerste en grootste met ruim 70 zaken! M J W l U B A K K I V. WGGQNQR huil'-aan-huiskranlen In verband met de nieuwe vormgeving van onze titels per 1 januari verzoeken wij u uw advertentiemateriaal gedurende de eerste drie weken in 2006 24 uur eerder aan te leveren ten op zichte van de sluittijden 2006 Wij zorgen er dan voor dat uw advertentie optimaal tot haar recht komt LM www, kindcrdagverl>lijfnijntje.nl m -

de Faam | 2005 | | pagina 1