Jongeren praten over politieke zaken Ernst en Bobbie Verhuisshow in Vlissingen Zeeuws Palet Provincie Zeeland SMS WIN: kaarten voor het hele gezin ^Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 51/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl -w-v ,v /"Va W;"*."'' Sluiting provinciehuis Milieuklachten- telefoon Nieuwjaars bijeenkomst De provincie Zeeland betrekt jongeren bij haar beleid door middel van jeugdpanels. Meer dan dertig jongeren deden afgelopen jaar mee aan dit proefproject. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Ontwerp-beschik- kingen ontgron ding shortgolfbaan Zoutelande MER-beoordeling verbetering glooiing Westkappelse Zeedijk Sms Win Woensdag 21 december 2005 De Faam 13 1 ;v'J 'V' 'i "T".' y - J i t' Slikken Ellewoutsdijk. (foto: Jaap Wolterbeek) Met de informatiekrant Zeeuws Palet wil de provincie geïnteres seerden op de hoogte houden van ontwikkelingen rond het Omgevingsplan Zeeland. Al eerder is in deze rubriek ver meld dat de officiële inspraakpro cedure loopt van 15 december 2005 tot 27 januari 2006. In het decembernummer van Zeeuws Palet wordt een samenvatting van het omgevingsplan gegeven en een toelichting op de strategi sche milieubeoordeling die tegelij kertijd met het plan ter inzage ligt. Bovendien komen alle leden van Gedeputeerde Staten aan het woord met hun visie op het plan. Informatieavonden In januari organiseert de provincie twee informatieavonden, waar een toelichting op het ontwerp plan gegeven wordt. De eerste is op 10 januari 2006 in het Van der Valk Hotel in Goes, Anthony Fokkerstraat 100. De Tweede op 12 januari 2006 in het Scheldetheater in Terneuzen, Westkolkstraat 16. Beide avon den zijn van 19.30 tot 22.00 uur. Als alle reacties zijn verwerkt stel len Gedeputeerde Staten een ant woordnota op. Daarna trekken de leden van Provinciale Staten met het ontwerp en de antwoordnota de provincie in om zich voor te bereiden op de behandeling van het definitieve omgevingsplan. Deze zal, naar het zich nu laat aanzien, plaatsvinden op 30 juni 2006. Zeeuws kwaliteitsteam De provincie wil een kwali teitsteam inzetten. Het doel van een dergelijk team is meedenken en adviseren over nieuwe ontwik kelingen op ruimtelijk gebied en een kwaliteitsimpuls geven aan nieuwe projecten en initiatieven die een belangrijke stempel druk ken op hun omgeving. Zeeuws Palet kan worden opge vraagd bij het provinciaal informa tiecentrum (zie linksboven). Alle directies en stafafdelingen zijn tussen Kerst en Oud en Nieuw gesloten. Vanaf maandag 2 januari is het provinciehuis weer telefo nisch bereikbaar en voor iedereen toegankelijk. Het infocentrum is op 2 januari 2006 ook nog dicht. Tijdens deze periode kunnen wel stukken ingezien worden bij de Zeeuwse bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg, telefoon 0118-654000 en via de website www.zeeland.nl. De milieuklachtentelefoon is tot het eind van dit jaar onderge bracht bij de brandweer Zeeland. Op 1 januari 2006 vervalt deze mogelijkheid, zodat gezocht moest worden naar een andere meldkamer. Deze maand zal een convenant ondertekend worden met de poli tie Zeeland. Het convenant geldt in principe voor een periode van drie jaar. Het telefoonnummer blijft 0118- 412323 en is alleen bedoeld voor het aannemen van klachten en niet voor het verstrekken van informatie. Binnen 15 minuten na beëindiging van het gesprek wordt de mel ding doorgegeven aan de milieu ambtenaar die piketdienst heeft, of aan andere instanties, afhanke lijk van de klacht. De milieuambtenaar neemt op zijn beurt binnen 15 minuten con tact op met de melderAlager. De gemeenten en de provincie blijven verantwoordelijk voor het verstrekken van informatie over de klacht of het incident aan de melder. leder jaar zal tijdens een overleg met alle betrokkenen worden gekeken naar het functioneren van de milieuklachtentelefoon. Het provinciaal bestuur van Zeeland houdt op 13 januari 2006 een nieuwjaarsbijeenkomst in de Nieuwe Kerk in Middelburg (ingang via Kloostergangen, Abdijplein 9). Het thema van de bijeenkomst, die om 16.00 uur begint, is "Vrijwilligerswerk". De bijeenkomst wordt afgesloten met een receptie in de Wandelkerk en Kloostergangen. Nieuws In 2000 is de provincie Zeeland gaan samenwerken met de Hogeschool Zeeland op het gebied van jongeren en over heidscommunicatie. Deze samen werking is verpakt in de naam Jongeren Informeren Jongeren (JIJ) en richtte zich in de beginja ren met name op het informeren en interesseren van jongeren voor politiek en bestuur. Inmiddels is de inhoud van het jongerenproject veranderd van incidentele activiteiten naar structurele participatieactiviteiten. Het doel van het JIJ-project is dan ook het ontwikkelen van interac tieve methoden en technieken om uiteindelijk te komen tot een per manente relatie tussen jongeren en politiek. Jeugdpanels In oktober 2004 begon de provin cie Zeeland met de inzet van jeugdpanels. Voor Zeeland was dit een proefproject. Er werd begonnen met drie panels tege lijk: Jeugdzorg, Wonen en Bijzondere voorzieningen. Het tra ject heeft in totaal acht maanden geduurd en er zijn ruim dertig jongeren aan de slag gegaan in een jeugdpanel. Werkwijze Een jeugdpanel is één van de vele jeugdparticipatievormen om jongeren te betrekken bij het beleid. Een jeugdpanel bestaat uit ongeveer tien jongeren. Het belangrijkste kenmerk van een jeugdpanel is dat het flexibel is. Per vraag, thema of beleidster- (Foto: Mechteld Jansen) rein wordt een groep jongeren verzameld, die vooral geïnteres seerd is in dat onderwerp. Zo kan een organisatie naar behoef te panels inschakelen met altijd weer andere jongeren. Op deze manier krijgt het bestuur telkens een frisse kijk op zaken. De jongeren worden begeleid door een (externe) coach en voor inhoudelijke informatie kunnen ze terecht bij de beleidsmedewer kers. Resultaten proefproject Het traject heeft concreet een jeugdvisie Wonen, bouwsteen voor een jeugdig Zeeland, opge leverd en een adviesrapport Jeugdzorg, een zorg apart. Daarnaast hebben een aantal panelleden Jeugdzorg hun advies in een extra commissievergade ring SBZ gepresenteerd. Weer andere panelleden Jeugdzorg hebben hun advies gepresen teerd voor de Provinciale Onderwijs Raad, waarin de Zeeuwse scholen vertegenwoor digd zijn. Daarnaast hebben leden van de panels Jeugdzorg en Wonen in het kader van een landelijk project met premier Balkenende gepraat over hun onderzoek en adviezen. Jeugdpanelboekje Inmiddels is naar aanleiding van het proefproject het boekje Jeugdpanels, jongeren praten over politieke zaken verschenen. In dit boekje worden tips en aan dachtspunten genoemd waar panelleden en andere betrokke nen op moeten letten tijdens een jeugdpaneltraject. Panelleden, coaches en beleidsmedewerkers vertellen over hun ervaringen met de methode. Deze uitgave is, net als Wonen, bouwsteen voor een jeugdig Zeeland en Jeugdzorg, een zorg apart op te vragen bij het provinciaal informatiecen trum. iZeeland i Tijdens de vergadering van Pro vinciale Staten van 9 december 2005 is onder andere gesproken over: Ingekomen brief over de standpuntbepaling hotel restaurant Gé op Noord- Beveland Tijdens de commissievergadering van 7 juni 2006 kunnen de sta tenleden verdere kaders stellen inzake het Integraal Omgevings beleid, waarin de plannen voor een hotel-restaurant op Noord- Beveland worden meegenomen. Statenvoorstel Delta NV over de oprichting van een nieuw afval- en milieubedrijf en ver werving van aandelen AVR Het statenvoorstel houdt con creet in dat er een voorstel ligt van Delta N.V. aan de aandeel houders om een van haar divisies Delta Milieu onder te brengen in een nieuw bedrijf samen met Sita. Het nieuw te vormen bedrijf zal vervolgens een bod uitbrengen op de aandelen van een derde bedrijf te weten Afvalverwerking Rijnmond (AVR). Als het bod geaccepteerd wordt worden ook de activiteiten van AVR in het nieuw te vormen bedrijf opgenomen. Provinciale Staten stemmen in het voorgestelde. Tegen werd gestemd door D66, GroenLinks, PvdA en Zeeuws Belang!. Statenvoorstel Bijstelling 2006 beleidskader jeugdzorg Zeeland 2005-2008 De Wet op de jeugdzorg gaat in 2006 zijn tweede jaar in. Eind 2004 hebben Provinciale Staten voor de eerstkomende vier jaar het Beleidskader jeugdzorg vast gesteld. Jaarlijks wordt bezien of bijstelling van dat kader nodig is. Aangezien er actuele ontwikkelin gen zijn is bijstelling noodzakelijk. Het Rijk vereist aanpassingen zoals die in de jeugdzorg zijn opgenomen. De ontwikkelingen in de eigen provincie maken even eens bijstelling op onderdelen nodig. Daarbij valt te denken aan de onrust rond de zorgaanbieder Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ), de daarop volgen de onderzoeken van BMC naar de gewenste toekomst voor het Zeeuwse zorgaanbod en het in gang gezette visietraject door CO ACT. Het statenvoorstel wordt unaniem aanvaard. Statenvoorstel Uitwerkingsnotitie vrijwilligers- beleid 2005-2008 De notitie vrijwilligersbeleid is een nadere uitwerking van de uit gangspunten en kaders, zoals die zijn vastgelegd in de sociale agenda. In deze notitie worden de visie, de doelstellingen en speerpunten van het vrijwilligers werk beschreven met als doel het vergroten van de sociale cohesie door het vergroten van maatschappelijke participatie en het stimuleren van sociale ver banden. Het statenvoorstel wordt unaniem aanvaard. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg ook de gevraagde machtiging verlenen met voorschriften ter bescher ming van de bij de ontgron- Milieu ding betrokken belangen. Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door Van Leeuwen De Waard advo caten te Goes, namens Golfpro Beheer B.V. te Badhoevedorp aangevraag de vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet voor het uitvoeren van ont grondingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een shortgolfbaan op een perceel, gelegen aan de Westkapelseweg te Zoutelande (tussen de Melsesweg en de Houten- burgseweg) verlenen met voorschriften ter bescher ming van de bij de ontgron ding betrokken belangen. Tevens heeft de aanvrager verzocht een machtiging ex artikel 12 Ontgrondingenwet te verle nen, teneinde zo spoedig mogelijk met de werkzaam heden te kunnen aanvan gen. Gedeputeerde staten willen De aanvraag, de ontwerp beschikkingen en de overi ge stukken liggen van 22 december 2005 tot en met 2 februari 2006 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Van 27 december 2005 tot 2 januari 2006 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. De openingstij den zijn gelijk aan die van de bibliotheek. Verder liggen de stukken ter inzage in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Na 2 februari 2006 tot einde beroepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werk dagen tijdens kantooruren. Tot en met 2 februari 2006 kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen over de ontwerpbeschikkin gen indienen bij gedeputeer de staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg (tel. 0118- 631786). Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht wordt een verslag gemaakt. De aanvrager van de ver gunning/machtiging zal zo nodig in de gelegenheid worden gesteld te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118- 631786). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een ver zoek ontvangen inzake beoordeling van de MER- plicht ingevolge de Wet Milieubeheer van het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden voor de verbete ring van de gezette steen bekleding van de Westkap pelse Zeedijk in de ge meente Veere. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben, afwegende dat de voorgenomen wer ken geen belangrijke milieu gevolgen teweeg brengen en het gegeven dat voor de uitvoering van de werken een plan ex artikel 7 van de Wet op de waterkering dient te worden opgesteld en goedgekeurd, besloten dat voor uitvoering van de wer ken geen MER behoeft te worden opgesteld. Het betreffende besluit ligt van 2 januari 2006 tot en met 3 februari 2006 ter inzage bij de de provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg en in het ge meentehuis van Veere te Domburg op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en 14.00-16.00 uur. Tegen dit besluit staat geen rechtstreeks bezwaar en beroep open, behalve indien u rechtstreeks in uw belang wordt getroffen. Is dit niet het geval, dan kunt u uw bezwaren over dit beoorde- lingsbesluit kenbaar maken bij het uiteindelijke besluit, te weten de goedkeuring van het plan voor uitvoering van de werken o.g.v. artikel 7 van de Wet op de water kering. Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks in hun belangen te zijn getrof fen door het MER-beoorde- lingsbesluit kunnen tot en met 3 februari 2006 een bezwaarschrift tegen dit besluit indienen bij Gede puteerde Staten van Zeel and, Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorzie ning vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot dhr. W.A. Besuyen (tel. 0118-631157). VLISSINGEN - Ernst en Bob bie mogen verhuizen! Naar het kasteel van de kasteelheer. Ze pakken hun boeltje bij elkaar en vertrekken... Onderweg komen ze langs het circus waar ze de directeur tegen het lijf lopen. En waar van schrik Hendrika, de pratende pape gaai er vandoor gaat. En een maal in het kasteel aangeko men moeten Ernst en Bobbie een kostbare schat bewaken. Maar wie is eigenlijk die vreemde postbode met de naam Bob Oef? En waar is Hendrika de papegaai geble ven? Het wordt dus weer een heel spannend avontuur dat Ernst en Bobbie met de kinderen beleven tijdens de kerstvakantie. Ook in Vlissingen, waar kinderen de be levenissen van Ernst en Bobbie op dinsdag 3 januari mee kun nen maken in Baskensburg aan de Pres. Rooseveltlaan 733. Er zijn twee doldwaze shows, met veel bekende liedjes van dit ko mische duo. De verhuisshows in Baskensburg zijn om 10.30 en om 14.00 uur. Toegangskaarten voor de Ver huisshow kosten 12,50 euro en zijn verkrijgbaar bij Intcrtoys Vlissingen. aan de Lange Zelke 52. Telefonisch kunnen kaarten besteld worden via 0900- 3005000. De zaal is ook toegan kelijk voor rolstoelen. Weet je het antwoord op onze lezersvraag: - Wie is Hendrika in de Ernst en Bobbie Verhuis show? Stuur dan een sms'je naar 2121 met de tekst WIN ERNST, gevolgd door je ant woord. naam, adres, postcode en Weet jij in welk huis Ernst en Bobbie gaan wonen? Stuur dan een sms'je en wie weet mag je met hele gezin naar de voorstelling in Baskensburg. (foto: pr) woonplaats. Om je deelname te bevestigen, krijg je direct daarna een berichtje van ons terug (0,40 euro p.o.b.).Onder de inzendin gen mogen we drie gezinskaar- ten verloten. Prijswinnaars krij gen persoonlijk bericht. Je mag natuurlijk zo vaak meedoen als je wil!

de Faam | 2005 | | pagina 13