Tuin van Zeeland ongerust over groen Middelburgse bolwerken Breakdance op klassieke muziek Serviesbeurs staat in kerstsfeer Adventsmarkt in Veere Palet Vlissingen houdt kerstmenu betaalbaar Op zoek naar een nieuwe woning Omwonenden beginnen protestactie voor bomen Vrouwen over gezondheid van hun kinderen BV WALCHEREN Floordesign bestaat 25 jaar Nieuw kraamcentrum DAT Zeeland Orthopedische Manuele Therapie Fitness Fitaal in Vlissingen Conferentie over duurzamere ontwikkeling Reischeque naar Vrouwenpolder Meer dan 20.000 woningen van 800 makelaars. 'T WETEN WAARD Kaartjes voor Celtic Christmas Muzikale kerst Cantatedienst in de Nieuwe Kerk Niet edel Meer wind Moeilijk tevreden Zeeuwse nachten Gedekte tafel TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN TEL. HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Woensdag 7 december 2005 KBBssissigmaBBamaaiSBSSBBsaBaBoaeeassai mamssmutmamaum De Faam :cv -•;c XSSKlïSSeSiSfiafiHS^SSS^SeCSööXiiiSKiKSSK nHummni Jeff Korevaar. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Floordesign in Middelburg bestaat een kwart eeuw. De parketspecialist in harde vloerbedekkingen is gevestigd aan de Korte Geere 15. Jeff Koorevaar van Floordesign is gespe cialiseerd in onder meer massief parket in meer dan veertig hout soorten, lamelparket, laminaatparket van Quick Step en kurkpar- ket met een transparante vinylcoating niet nooit meer geschuurd of gelakt hoeft te worden. Ook zijn bij Floordesign verhuisbare pla vuistegels te koop evenals woongrind in zesduizend verschillende kleuren en mixen. Bovendien is Floordesign gespecialiseerd in verouderde planken vloerdelen van het bekende merk Century. In de ruime showroom zijn allerlei vloervoorbeelden te zien. In ver band met het jubileum zijn er tot en met 24 december extra aan biedingen. Floordesign is bereikbaar via telefoonnummer: 0118- 038363. Karin Postma. (foto: JaapWoiterbeek) VLISSINGEN - Kraamcentrum De Algemne Thuiszorg (DAT) is half oktober geopend aan de Paul Krugerstraat 76 in Vlissingen. DAT is een erkend kraamcentrum door de Inspectie van Volksge zondheid. "Ik verrichte het kantoorwerk eerst vanuit mijn huis, maar omdat we groeiden is er nu een kantoor annex winkel waar iedereen die informatie nodig heeft binnen kan lopen", legt Karin Postma uit. DAT werkt erg cliëntgericht, houdt veel rekening met de persoonlijke wensen van de kraamvrouw en heeft flexibiliteit hoog in het vaandel staan. Het centrum werkt met kraamverzor- genden in de eigen regio en heeft ook een website met allerlei in formatie rondom zwangerschap, baby's en bevallen. In de winkel zijn onder meer borstkolven en speciale babyflesjes te huur. Kraamcentrum DAT is bereikbaar via het telefoonnummer 0118- 412885 en geopend op dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur. VLISSINGEN - Fysiotherapeut Muriël Krijger heeft op 14 no vember een praktijk voor ortho pedische manuele therapie geo pend aan de Dynamoweg 10 in Vlissingen. De praktijk is geves tigd in het onlangs geopende fit nesscentrum Fitness Fitaal. Be handeld worden zowel leden van het fitnesscentrum als mensen van daarbuiten. "Ik behandel uit eenlopende klachten aan het houdings- en bewegingsappa raat. De therapie is er op gericht om mensen duurzaam van hun klachten af te helpen en te voor komen dat klachten terugkeren." De fysiotherapeut heeft een be handelruimte en kan voor behan deling ook gebruik maken van de trainingsapparatuur van het fitnesscentrum. Muriël Krijger heeft de vierjari ge opleiding orthopedische manuele therapie in mei van dit jaar afgerond en is daarmee naar eigen zeggen de eerste en enige afge studeerde van die opleiding op Walcheren. De praktijk is bereik baar via: 0118-466176. Muriël Krijger, (foto: Jaap Wolterbeek) Tan ja van den Berg en Joke Smit. (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Fitness, aerobics, steps, streetdance, spinning en pilatcs is slechts een greep uit het aanbod van het nieuwe fitness centrum Fitness Fitaal dat op 12 november opende aan de Dyna moweg 10 in Vlissingen. Op de werkvloer van 1100 vierkante me ter staan vier moderne trainingsruimtes, een sportcafé, ruime kleedkamers en sauna- en zonnebankcabines. Verder kan een be roep gedaan worden op kinderopvang, een fysiotherapeut, sport masseur of diëtist. Fitness Fitaal is eigendom van Tanja van den Berg en Joke Smit. "Wij doen niet mee aan de fitnesstrend van 'groot en massaal' maar kiezen voor groepen van maximaal twin tig personen en persoonlijk contact", zegt Van den Berg. Ook het fitnessabonnement is daarop aangepast. Fitness Fitaal is maandag tot en met donderdag geopend van 9.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00 tot 12.30 uur. MIDDELBURG - Het Zeeuws Instituut voor sociale cultu rele ontwikkeling houdt woensdag 14 december een startconferentie over 'Leren voor duurzame ontwikkeling' in de Scoopera op het adres Achter de Houttuinen 8 in Middelburg. Het programma is van 19.00 tot 22.00 uur. Tijdens deze conferentie presen teren Zeeuwse organisaties pro jecten die zij uitvoeren in het ka der van het provinciale beleids programma Leren voor duurza me ontwikkeling. Aan de orde komen de vragen als 'Wat houdt het in?', 'Waar staat het voor?', 'Welke organisaties zijn in Zee land actief op dit terrein?' en 'Wat willen deze organisaties bereiken?'. VROUWENPOLDER - Jan en Annelies Stoorvogel uit Vrouwenpolder zijn de win naars van een reischeque van 450 euro. Zij vielen in de prij zen door mee te doen aan de landelijke campagne 'Lege batterijen? Lever ze in en WIN!', van de Stichting Batte rijen. Door lege batterijen in te leveren maakt iedereen het hele jaar door kans op het winnen van reischeques. Dat kan door tien lege batterijen in een zakje te stoppen met een briefje erbij dat voorzien is van een naam, adres en telefoonnummer. Uit alle inzendingen worden maandelijks honderd mensen blij gemaakt met een prijs. Er is één reischeque van drieduizend euro te winnen en verder zijn er vijfentwintig reischeques van vierhonderdvijftig euro en nog eens.vijfenzeventig cheques van honderd euro. De zakjes batterijen kunnen in geleverd worden bij een inza- melton bij één van de deelne mende supermarkten en win kels. Voor meer informatie: www. legebatterijen .n 1 MIDDELBURG - De ver waarloosde bolwerken in Mid delburg worden binnenkort opgeknapt. Dat betekent dat de populieren, abelen en treurwilgen verdwijnen. De Stichting Tuin van Zeeland is ongerust over de plannen en begint een handtekeningenac tie voor behoud van bomen. door Ellen De Vriend Het park langs de vesten moet al jaren opgeknapt worden. Het college van B en W trekt drie ton uit om het gebied van vieren twintig hectare te renoveren. Het Utrechtse landschapsarchitec tenbureau Copijn kreeg de op dracht om, in samenspraak met belanghebbenden en instanties als Tuin van Zeeland, een plan te maken voor de tien bolwerken. Stichting Tuin van Zeeland is blij dat er eindelijk "iets aan de bolwerken gebeurt, maar noemt de plannen veel te drastisch. "Alle populieren worden ger ooid, circa twaalf abelen sneuve len en ook de twee beeldbepa lende treurwilgen worden omge kapt. Wij hopen dat de gemeente tot een compromis bereid is en dat de grote, monumentale bo men gespaard blijven." Bestuurslid Jean-Marie van Is- acker van Stichting Tuin van Zeeland begrijpt dat uitdunning van de bomen nodig is, maar hij is tegen het omkappen van streekeigen bomen. "Abelen ho ren bij het Walcherse landschap, ze hebben een heel bijzonder blad en zijn bestand tegen zilte lucht en zware stormen. De ge meente vindt deze boomsoorten niet 'edel'. En omdat ze niet op de lijst staan waarvoor een kap- vergunning nodig is, zijn ze vo gelvrij." In het onderhoudsplan staat ver- De Veerse adventsmarkt wordt dit jaar voor de tiende keer ge houden. (foto: pr) VEERE - De Stichting Ont wikkelingssamenwerking Vee- re houdt op vrijdag 9 en zater dag 10 december voor de tien de keer een adventsmarkt in de 'kleine kerk' van Veere. Op vrijdag is de markt van 19.00 tot 21.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De adventsmarkt wordt gehou den in samenwerking met Am nesty International, Unicef, Vrienden van Tinea, de Wereld winkel Serooskerke en de Z.W.O-groep. Vanwege de tien de editie is de markt dit keer op twee dagen en er is muziek uit de landen waarin de deelnemen de organisaties actief zijn. Daarnaast is er een kledingpre- sentatie van Rappa uit Pijnacker, een kledingwinkel die zich inzet voor eerlijke mode en eerlijke handel. Deze presentatie is za terdag 10 december vanaf 11.00 uur. VLISSINGEN - De Stichting Palladium en Het Palet ver zorgen op woensdag 21 decem ber een kerstdiner in wijkcen trum Het Palet aan de W. Roe- lofszlaan 2 in Vlissingen. Dit diner bestaat uit vijf gangen en kost 7,50 euro. "We verzorgen elke laatste don derdag van de maand een diner, het maanddiner. En in de maand december maken we er altijd een speciaal kerstdiner van. Op woensdag 21 december. Nor maal gesproken betalen mensen slechts vijf euro en krijgen ze van ons een driegangen-diner. Het kerstdiner bestaat echter uil twee gangen meer en daarom re kenen we ook wat extra", vertelt Walter van Beusekom, vrijwilli ger bij Het Palet. Van Beusekom is van mening dat mensen voor 7,50 euro een behoorlijke maaltijd voorge schoteld krijgen. "Het ligt hele maal aan je inkoop. Maar vooral aan 'Wat maak je?' en 'Hoe maak je dat?'. Bovendien wor den we soms ook gesteund door winkeliers die ons van bepaalde producten voorzien", aldus van Beusekom. Elke maand kookt er iemand an ders. "Meestal zijn er twee men sen die koken, soms eentje. Voor het kerstdiner koken er twee. Zij bepalen wat ze maken en doen zelf de inkopen voor hun menu. Bovendien zetten we elke maand weer iets totaal an ders op tafel. Zo was er vorige maand Indonesisch eten, staat er in januari Turks eten op het pro gramma, in februari weer Indo nesisch en in maart komt er een echte chef-kok voor ons koken." Vorig jaar werd er ook een kerstdiner op tafel gezet. "Dat was een enorm succes. Toen hadden we een Surinaamse me vrouw die hele speciale Suri naamse kersthapjes had ge maakt", laat Van Beusekom we ten. Wat het dit jaar wordt, blijft nog even een verrassing. De aanvang van het diner is om 17.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot vrijdag 16 december aanmel den bij Het Palet en het ver schuldigde bedrag betalen. Jean-Marie van Isacker: "Abelen horen gewoon thuis in het Walcherse landschap", (foto: Jaap Wolterbeek) der dat de gemeente de bolwer ken meer wil accentueren en het verdedigingswerk wil laten zien. Ook moet er een 'duurzaam bo- menbestand' komen met oude solitaire bomen en boomgroe pen. "Dat betekent dat sommige bomen moeten worden verwij derd omdat de conditie ervan te wensen overlaat of omdat ze te dicht bij elkaar staan", legt Ad van de Pas van de groenvoorzie ning van de gemeente Middel burg uit. Bij de Seismolen en molen De Hoop sneuvelen kas tanjes zodat de molens beter zichtbaar worden. "Belachelijk!", vindt Van Isac ker. "Mooie bomen, soms wel dertig meter hoog, moeten ge kapt worden om de molens tot hun recht te laten komen. Wij begrijpen heus wel dat de mole naars wat meer wind in hun wie ken willen, maar daar hoeft al leen de beplanting aan de zuid westkant maar voor weg." Van de Pas haast zich te zeggen dat de gemeente niet lukraak bo men kapt. "We kijken goed naar de staat van alle bomen. Verder halen we ook de woekerende on derbeplanting weg en dunnen we de bomen uit. Ook planten we nieuwe bomen. Tussen het pad en de stad is bijvoorbeeld ruimte voor heesters als liguster, hazelaar, struikkamperfoelie en meidoorn, beplanting die aan trekkelijk is voor vogels, insec ten en vlinders. Eenvijfde deel van het bosplantsoen verdwijnt voor meer grasveld afgewisseld met groepjes struiken." Hij weet dat de meningen over de bolwerken nogal uiteenlopen. "De één wil een bos, de ander een wandelgebied en de volgen de organisatie wil de nadruk op het cultuurbehoud. Het is moei lijk om iedereen tevreden te stel len." Op het stadskantoor en op de wijkondersteuningspunten zijn tekeningen van de plannen te be kijken. De handtekeningenactie van de Tuin van Zeeland is te downloaden via www.tuinvan- zeeland.nl. VLISSINGEN - Breakdansen op klassieke muziek of de tan go dansen met een gorilla? Dat kan tijdens de theatertrailer op zondag 18 december in het Arsenaal Theater in Vlissin gen. De middag is een voor proefje op de Maand van de Jonge Theatermaker. De Maand van de Jonge Theatermaker is een samenwer king tussen 't Beest Goes en Uit in Vlissingen en wordt tussen 19 januari en 10 februari gehouden in 't Beest en het Arsenaal Theater en Vestzak '99 in Vliss ingen. Als voorproefje op de maand is een hele middag, van 14.00 tot 19.00 uur, bijzonder theater te zien in het Arsenaal Theater. Deze preview is gratis te bezoeken. "We hebben een afwisselend programma samengesteld, be doeld voor iedereen die van theater houdt. Te zien zijn zelf geschreven stukken en eigenzin nige werken die niet snel in het theater staan. Dat willen wij ver anderen", vertelt Frank van Ier- sel van Uit in Vlissingen. De opening is 'Breakdance on Classics', waarin breakdansen te zien is op klassieke muziek, ge volgd door de voorstelling 'Zeeuwse Nachten' van het Volksoperahuis met koor. Daar na is er Koning Carlos met een voorproefje op de voorstelling 'Anderhalf uur ongenuanceerde zelfverheerlijking'. Na de jonge drama studenten afstudeervoor stelling 'Wetten van Kepler' is een filmimpressie te bekijken van de voorstelling 'Schakels' van De Werf die ook tijdens het Straatfestival van dit jaar te zien was. Om 16.30 uur presenteert Theatergroep DrieÓns samen met geluidskunstenaar Palinckx het multimediaspektakel 'Fiets' met een tekst van oud wielerheld Peter Winnen. Afsluiter is een gratis buffet en de voorstelling Lieber Gorilla. De presentatie is in handen van Nico Out. KOUDEKERKE - Acht jaar geleden kwam Ellen Bil uit Koudekerke met een plan. On der het mom van 'iedereen heeft nog wel wat in de kast staan en zo maar weggeven doe je niet zo snel' kwam ze op het idee om een serviesbeurs te houden. En sindsdien doet ze dat elk jaar weer. Want het is een enorm succes. Dit jaar wordt deze beurs gehou den op zaterdag 10 en zondag 11 december. In Het Blauwe Hof aan de Breeweg 11 in Koudeker ke. "Vorig jaar bezochten zo'n achthonderde mensen de beurs, uit heel Zeeland en verre oms treken. En bijna niemand ging met lege handen weg", vertelt Ellen Bil. "Vooral die blije ge zichten zijn leuk. Mensen die al jaren zoeken naar een ontbre kend stuk servies en het hier dan vinden. Dat is toch geweldig?" Het is geen beurs met kraam pjes. "We dekken tafels, met al les erop en eraan. Het moet geen rommelmarkt zijn. Hier worden de serviezen, en alle andere din gen die thuishoren op een mooi gedekte tafel, gepresenteerd in stijl", aldus de initiatiefneem ster. Wie ook nog servies of an dere dingen heeft die thuishoren op een gedekte tafel en die din gen graag wil verkopen, kan contact opnemen om een af spraak te maken met met Ellen Bil, telefoon 0118-556200. Het gaat dan om servies en ser viesonderdelen, zowel van een oud als van een nieuw servies, maar ook om bestek, glaswerk, kristal, en allerlei andere spullen op het gebied van tafelschik king/decoratie. "De mensen zor gen voor de spullen en wij zor gen voor de sfeer. Want ook dit jaar gaan wc ons best doen om een gezellige kerstsfeer te creë ren." De toegang tot de servies beurs is gratis. MIDDELBURG - In ontmoe tingscentrum Dauwendaele in Middelburg wordt zaterdag (10 december) een intercultu rele themabijeenkomst gehou den. De bijeenkomst is be doeld voor vrouwen en staat dit keer in het teken van de ge zondheid van vrouw en kind. Het gaat om een interculturele ontmoeting, gericht op alle vrouwen en het doel is ontmoe ting en uitwisseling tussen vrou wen uit verschillende culturen. De bijeenkomst wordt gehouden door de Provinciale Migranten vrouwenorganisatie Zeeland met als thema 'gezondheid van vrouw en kind'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en toegangskaarten kosten 2,50 euro. Het Ontmoetingscentrum Dau wendaele is te vinden aan de Vrijlandstraat 51 in Middelburg, in het winkelcentrum. Advertentie www.huislijn.nl Walcheren: Huisartsenpost Walcheren. Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900- 1985, van 18.00 tot 08.00 uur. Spreekuur na afspraak. Middelburg: Praktijken van A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere via 0118-644301. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Veerse Huisartsen: Artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rul lens, Bats, Spekhorst, Van Le de, Van Eede-Hidskes, en Van der Male worden waargeno men door F. van Eede, De Ca- sembrootstraat 24, West-ka- pelle, 0118-571234 en R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212. Spreekuur zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: N. Kootstra, Koren-bloemlaan la, Arne- muiden, 0118-602929. Vlissingen-Middelburg: Za terdag van 10 tot 17 uur: Mummelen. Markt 69, Mid delburg, 0118-612134 en Rin geling. Lange Delft 133, Mid delburg, 0118-612538. 24- uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Souburg, C. van Perestraat 1, Oost Souburg, 0118-461593. Vlissingen/Oost-Souburg: donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur en vrijdag 20 uur tot en met zondag 22 uur: 0118- 471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur M. Sinkc 0118- 641192. 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur: Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middel-burg, 01 18- 637077. Landbouw-huisdie- ren en paarden: Dieren-art- senpraktijk Walcheren. Visi tes aanvragen zaterdag en zon dag tussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Melis- kerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en vol gens afspraak. 0900-7673437 VLISSINGEN - Dance of the North zet vanmiddag, woens dag 7 december, een Keltische dansshow, Celtic Christmas ge naamd, op de planken van het Arsenaaltheater in Vlissingen. Celtic Christmas is een dansshow voor de hele familie en wordt op gevoerd door kinderen, tieners en volwassenen. De aanvang is om 15.30 uur en de entree bedraagt 5 euro voor kinderen tot 13 jaar en 7,50 euro voor volwassenen. Kaarten kunnen gereserveerd worden via www.arsenaal- theater.nl, bij de VVV in Vlissin gen, bij de Drvkkerij in Middel burg of telefonisch bij het Arse- naaltheater op nummer 0118- 430303. KOUDEKERKE - In december is er live-muziek bij Intratuin Koudekerke waar alles in kerst sfeer is. Zaterdag 10 december staat van 13.30 tot 16.30 uur I lu- inoreske op het programma, vrij dagavond 16 december van 19.00 tot 21.00 uur Crescendo en zater dag 17 december van 13.30 tot 16.30 uur Te Quiero. Het adres van Intratuin Koudekerke is Gal- geweg 5 in Koudekerke. MIDDELBURG - In de Nieu we Kerk in Middelburg wordt zondag 11 december een canta tedienst gehouden. Aan deze dienst wordt medewerking ver leend door het Bachkoor. Dit koor voert het vijfstemmig motet Jesu meine Freude BWV 227 uit van Johann Sebastian Bach onder leiding van Alcida Post. Drie delen worden solis tisch uitgevoerd door i letty Ver meer en Marjo Schillings (sopraan), Marja de Waard (alt), Carlo Nabbe (tenor) en Ger Ka- land (bas). De dienst begint om 16.30 uur.

de Faam | 2005 | | pagina 3