Provincie Zeeland GGA West Zeeuwsch-Vlaanderen Website Beleidsprogrammering Sociale Zorg vernieuwd Officiële Mededelingen Vergadering PCO Leren voor Duurzame Ontwikkeling Tentoonstelling Zeelandbrug Provinciale Staten Woensdag 7 december 2005 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 49/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl De Faam 11 GGA staat voor Gebieds Gerichte Aanpak. Voor de ontwikkeling van West Zeeuwsch-Vlaanderen is voor een dergelijke aanpak geko zen. Het voorzitterschap en het secre tariaat van de gebiedscommissie is in handen van de provincie, maar de gemeente Sluis, het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, de ZLT0, natuur- en milieuorgani saties, Recron, Kamer van Koophandel en Rijkswaterstaat zijn als lid verbonden aan de commissie. De Dienst Landelijk Gebied heeft een adviseursfunctie en is nauw betrokken bij de uitvoering van verschillende projecten. Nieuwsbrief Via nieuwsbrieven wordt drie tot vier maal per jaar informatie gegeven over de voortgang van de projecten. In de laatste nieuwsbrief van november is aandacht voor de verhuizing van het projectbureau met een loket naar het Belfort in Sluis. Verder begint het plan Waterdu- nen bij Breskens begint vorm te krijgen. Het plan past niet alleen uitstekend bij onderdelen van de Nota Ruimte van het ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (VROM), maar ook in de aanpak van het project Zwakke Schakels. Het project Zwakke Schakels wil zorgen voor een veilige kust, die in staat is de zeespiegelstijging op te vangen. In West Zeeuwsch- Vlaanderen strekt de zwakke schakel zich uit van Breskens tot het Zwin. Oplossingen moeten onder meer ook landinwaarts worden gezocht. Het effect daar van op agrariërs wordt verwoord door het lid van de ZLTO binnen de commissie. Dat allerlei projecten binnen de gebiedsgerichte aanpak elkaar beïnvloeden blijkt ook uit de kavelruil Passageule. Door het beschikbaar komen van ruilgrond kan de Ecologische Hoofdstruc tuur (EHS) in dat gebied gereali seerd worden. Hoe de verdere plannen op het gebied van de EHS zich ontwikke len wordt duidelijk gemaakt, net als de voorbeeldfunctie van het gebiedsplan voor Nationale Land schappen. Het laatste artikel gaat over het aanleggen van natuur vriendelijke oevers door het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen in de omgeving van Puyendijk en ten zuidwesten van Potjes. Een exemplaar van de nieuws brief kan onder meer worden opgevraagd bij het informatiecen trum (zie linksboven). Donderdag 15 december, om 14.00 uur vergadert de Provin ciale Commissie Omgevings beleid (PCO) in het Abdijcomplex, Abdij 5 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke onder werpen wordt de wijziging van Provinciale Milieu Verordening (PMV) tranche 7a - geluid behan deld en het Ontwerp Integraal Omgevingsplan en pre-advies. Woensdagavond 14 december wordt in het gebouw van de Zeeuwse welzijnsstichting SCOOP een startconferentie georgani seerd met als motto Leren voor nu, met elkaar, voor de wereld en voor de toekomst. De bijeenkomst in de Scoopera, Achter de Houttuinen 8 in Middelburg, duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Er kan niet alleen kennis gemaakt worden met de inhoud van het provinciale beleidsprogramma Leren voor Duurzame Ontwikke ling, maar ook waar het voor staat en welke organisaties in Zeeland op dit terrein actief zijn en wat zij willen bereiken. Het doel is van elkaar leren en elkaar inspireren. Nadere informatie kan worden verkregen bij SCOOP, telefoon 0118-682500. Vragen naar de heer Huijsman of mevrouw Blok. In de hal van het informatiecen trum, Nieuwe Burg 42 in Middel burg is tot en met 23 december de tentoonstelling te bezoeken die gemaakt is in verband met het 40-jarig bestaan van de brug. De openingstijden op werkdagen zijn van 9.30 tot 16.30 uur. Diversen Kennisgeving Ontwerp Omgevingsplan Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 15 november 2005 het ontwerp omgevingsplan Zeeland hebben vastge steld. Tevens hebben zij voorlopig vastgesteld de Strategische Milieubeoor deling behorende bij het omgevingsplan Zeeland. Het ontwerp omgevingsplan Zeeland is een integrale her ziening van het streekplan Zeeland, het milieubeleids plan Groen Licht en het waterhuishoudingsplan Samen Slim met Water. Centraal uitgangspunt in het plan is duurzaam ontwikke len. Als hoofddoelstellingen zijn geformuleerd: - Het faciliteren van de noodzakelijke en gewen ste economische dyna miek; - Het bevorderen van de sociaal-culturele dynamiek en het vasthouden aan een gematigde bevol kingsgroei; - Het versterken van de bij zondere Zeeuwse omge vingskwaliteiten. Deze hoofddoelstellingen worden in het plan uitge werkt voor de werkvelden ruimte, milieu en water. De strategische milieube oordeling heeft plaatsgevon den op die onderdelen die een kader scheppen voor concrete MER-(beoorde- lings)plichtige activiteiten en/of die zaken waarvoor een passende beoordeling nodig is in het kader van de Vogel- en Habitatrichtlijn. In de Strategische Milieube oordeling is een conceptver sie van het omgevingsplan Zeeland getoetst. De resul taten zijn meegenomen in het vastgestelde ontwerp omgevingsplan Zeeland. Het omgevingsplan Zeeland volgt de procedure zoals vastgelegd in de Wet op de ruimtelijke ordening, de Wet op de waterhuishouding en de Wet milieubeheer. Dit houdt onder andere in dat het ontwerp omgevingsplan Zeeland gedurende zes weken ter inzage ligt. De provincie maakt dit mede namens de gemeenten bekend. Tijdens deze perio de kan iedereen schriftelijk of mondeling een zienswijze over het ontwerp omge vingsplan Zeeland en/of de strategische milieubeoorde ling naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kun nen ingebracht worden bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inbrengen van een mon delinge zienswijze kunt u terecht op Het Groenewoud 1 te Middelburg. U dient hiervoor van te voren een afspraak te maken (tel. 0118-631930). Het ontwerp omgevingsplan Zeeland en de resultaten van de strategische milieu beoordeling liggen ter inza ge van 15 december 2005 tot 27 januari 2006, tijdens openingsuren, op de volgen de plaatsen: Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1, Mid delburg; Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42, Middelburg; Gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten; Zeeuws Documentatiecen trum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7, Middelburg en ove rige openbare bibliotheken in Zeeland. In de periode tussen Kerst en Nieuwjaar zijn het Pro vinciehuis en enkele ge meentehuizen gesloten. U kunt het ontwerp omge vingsplan dan in ieder geval inzien bij het Zeeuws Docu mentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Voor het inzien en het op vragen van het ontwerp omgevingsplan Zeeland en de resultaten van de strate gische milieubeoordeling kunt u contact opnemen met het informatiecentrum van de provincie Zeeland (telefoon 0118-631400). Milieu Saneringsplan Gildeweg 15-21 te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 12 okto ber 2005 de ontwerp beschikking betreffende de bodemverontreiniging (zware metalen) op de loca tie Gildeweg 15-21 te Vlissingen gepubliceerd. Naar aanleiding van deze ontwerp-beschikking zijn geen zienswijzen ontvan gen. Gedeputeerde Staten heb ben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op deze locatie ernstig is en hebben met het sanerings plan van de gemeente Vlissingen ingestemd (arti kel 29 en 39 Wet bodembe scherming). De beschikking ligt ter inzage op de volgende locaties: - Van 8 december tot en met 23 december 2005 en van 2 januari tot en met 18 januari 2006 bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00 -17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. - Van 27 december tot en met 31 december 2005 in het Zeeuws Documen tatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg op maandag van 17.30 - 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 - 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 13.00 uur. - Van 8 december 2005 tot en met 18 januari 2006 in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00 -16.00 en op donderdag van 9.00 - 19.00 uur. Belanghebbenden die naar aanleiding van de ontwerp beschikking een zienswijze naar voren hebben gebracht of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verwe ten kan worden dat zij geen zienswijzen hebben inge bracht, kunnen binnen deze termijn beroep tegen de beschikking instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedurende de behandeling van het beroep kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuurs recht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voor zitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Graven- hage. De beschikking treedt 19 januari 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Besluit accepteren melding Invista Polyester B.V.; Vlissingen-Oost Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepte ren van de melding Wet milieubeheer van Invista Polyester B.V.; Vlissingen- Oost te VLISSINGEN. De melding heeft betrekking op het plaatsen van een contai ner met surfactant en een container met (gemodifi ceerde) plantaardige olie. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 10 januari 2006: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; Van 27 december tot en met 31 december is de Directie gesloten en lig gen de stukken ter inzage bij: - de Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 te Middelburg, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur - 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur - 13.00 uur. Daarnaast kunnen het be sluit en de melding worden ingezien tot en met 10 janu ari 2006: - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 januari 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot A. de Pijper (tel. (0118) 631958). Bodemveront reiniging Duyvendrecht- straat 39-41 te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een nader onderzoeksrapport ontvan gen van de gemeente Vlissingen met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie Duyvendrecht- straat 39-41 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan de ernst van de verontreiniging op deze locatie vast te stellen (arti kel 29 Wet bodembescher ming). De ontwerp-beschikking ligt ter inzage op de volgende locaties: - Van 8 december tot en met 23 december 2005 en van 2 januari tot en met 18 januari 2006 bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00 -17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. - Van 27 december tot en met 31 december 2005 in het Zeeuws Documen tatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg op maandag van 17.30 - 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 - 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur -13.00 uur. - Van 8 december 2005 tot en met 18 januari 2006 in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00 -16.00 en op donderdag van 9.00 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrifte lijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118- 631722. Alleen zij die zienswijzen naar voren heb ben gebracht over de ont werp-beschikking en belang hebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden ver weten dat hij/zij geen ziens wijzen naar voren hebben gebracht, kunnen later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Besluit accepteren melding Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepte ren van de melding Wet milieubeheer van Thermphos International B.V. te Vlissingen. De mel ding heeft betrekking op het plaatsen van 4 zoutsilo's bij de zoutverlading. Deze wijzi ging leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting ingevolge de ver gunning en daaraan verbon den beperkingen en voor schriften mag veroorzaken. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 9 januari 2006: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; - van 27 december 2005 tot en met 30 december 2005 kan het besluit wor den ingezien bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Mid delburg van 10.00 uur - 21.00 uur. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 9 januari 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Beschikking wijziging vergun ning en opzegging overeenkomst met betrekking tot drinkwaterwinning Oranjezon Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Evides Waterbedrijf te Rotterdam een (gewijzigde) vergunning Grondwaterwet met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwater- beheer betrokken belangen verleend met betrekking tot de drinkwaterwinning te Oranjezon en besloten de overeenkomst met betrek king tot de winning op te zeggen. De vergunning ligt van 8 december 2005 tot en met 18 januari 2006 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30 - 19.00 uur. In de periode van 25 december tot en met 29 december 2005 is het kantoor van de Directie ruimte, milieu en water gesloten en liggen de stukken ter inzage bij het Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek, tij dens de gebruikelijk ope ningsuren. Belanghebbenden die ziens wijzen hebben ingediend over de ontwerp-vergunning, de adviseurs die advies uit gebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswij zen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 18 janua ri 2006 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 19 januari 2006 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot E.J. Lere (tel. 0118-631- 189). De provinciale website www.zeeland.nl/bsz is vernieuwd en bevat informatie over de Beleidsprogrammering Sociale Zorg en het aanvragen van subsidie. Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten «siaten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 17 februari 2006 over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 17 februari 2006 17 maart 2006 21 april 2006 De Beleidsprogrammering Sociale Zorg (BSZ) is het instru ment waarmee de provincie Zeeland het zorg en sociaal beleid uitvoert. De Beleidspro grammering bestaat uit tien beleidsprogramma's. De BSZ is behalve uitvoeringsplan ook een subsidie-instrument. Gemeenten, maatschappelijke organisaties en de Zeeuwse instellingen voor zorg en welzijn kunnen een subsi die aanvragen. Subsidie is moge lijk voor projecten en activiteiten die uitvoering geven aan de ver schillende programma's. Via het verlenen van deze subsidies wil het provinciebestuur goede initia tieven op het gebied van zorg en sociaal beleid op gang brengen en houden. Digitale informatie Informatie over deze Beleidspro grammering is nu nog makkelij ker te vinden via www.zeeland.nl/bsz. Op deze vernieuwde website kunnen geïn teresseerden informatie vinden over de Beleidsprogrammering en het aanvragen van een subsi die. Deze subsidies kunnen via een digitaal aanvraagformulier aangevraagd worden. In het kader van de BSZ ver schijnt ook twee keer per jaar een informatiebulletin. In dit infor matiebulletin worden projecten op het gebied van zorg en sociaal beleid beschreven. Deze 'BSZ Informatief' is via de website te downloaden of te bestellen. De provincie wil stimuleren dat de ervaringen en opbrengsten van projecten worden verspreid en gebruikt. Daarom kijkt ze bij de beoordeling van projecten naar de manier waarop de belangheb benden bij het project worden betrokken en de wijze waarop de resultaten van het project worden overgedragen. De overdracht van resultaten en kennisuitwisseling zijn namelijk belangrijke doelen van de Be leidsprogrammering. Op de website zal binnenkort ook een projectendatabank te vinden zijn waar projecten worden beschreven. Zo vindt een digitale uitwisseling van kennis err erva ring plaats. Activiteitenkalender Op de website is ook een activi teitenkalender geplaatst. Op deze kalender zijn allerlei activiteiten en bijeenkomsten te vinden op het gebied van zorg en sociaal beleid in Zeeland. Medewerkers van organisaties die een bijeen komst organiseren kunnen deze mailen naar bsz@zeeland.nl. Geïnteresseerden kunnen zich via dit emailadres opgeven om op de hoogte te blijven van wijzigingen op de website. Vragen over de Beleidsprogrammering kunnen ook naar het projectteam BSZ gestuurd worden via Samen doen De uitvoering van de Beleidspro grammering Sociale Zorg is een kwestie van 'samen doen'. Het is daarbij van belang dat projectlei ders kennis en ervaring delen met elkaar. Er zijn verschillende manieren om dit te doen. Om daarin een helpende hand te bie den heeft de provincie de folder 'Overdracht van kennis en resulta ten' gemaakt. In deze folder staan tips en voorbeelden over het delen van kennis en informa tie. Deze folder is via www.zee- land.nl/bsz te downloaden of te bestellen bij het informatiecen trum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400. vbdij XvvZ Nieuws Natuurgebied Breskens (foto: Jaap Wolterbeek) li--4 I voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg mm Zeeland Zorgen voor elkaar (foto: Mechteld Jansen).

de Faam | 2005 | | pagina 11