Avontuurlijk duo is vastbesloten om veilig in Dakar te komen nu Eerste wintermarkt in Arnemuiden Oost-Souburgs danspaar wint EK stijldansen Leerlingen basisscholen vullen schoenendozen voor Pakistan dlFaam Uw digitale foto's nu ook direct klaar BV WALCHEREN Bloemenatelier Esperance open Gonzales geeft reischeque weg Nieuwe eigenaar voor Sunlux Naamsverwarring Sinterklaasshow inn 'T WETEN WAARD Samenwerking talenonderwijs Stichting June Donkere dagen Arnemuidse dag Hoogtepunt HEMA HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN TEL. HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Woensdag 30 november 2005 De Faam 9 VEERE - "Het gaat ons om de kick, het avontuur. Dit doe je maar eens in je leven", vertelt Roland de Wit uit Veere. Sa men met zijn 22-jarige zoon Sander staat hij op 18 februari aan de start van de Amster dam-Dakar Challenge. Een rit van achtduizend kilometer van Amsterdam naar Dakar en dat in 22 dagen. door Elise de Lange Onder de naam 'De Jongens van de Witgaal het tweetal het grote avontuur tegemoet in hun Nis san Petrol 3.3 V6 diesel uit 1985. De reis begint in Zeeland, want daar is voor vader en zoon de start naar Amsterdam. Vader Roland, makelaar in het dage lijks leven, woont in Veere. Zoon Sander komt uit Vlissin- gen en is electromonteur. De Amsterdam-Dakar Challen ge is een avontuur voor de deel nemers, maar waar het uiteinde lijk allemaal om gaat is het inza melen van geld voor het goede doel. "Zo worden de auto's van de deelnemers na de finish ge veild en gaat de opbrengst naar het goede doel: een ziekenhuis en een school in Gambia. Daar voor wordt ook onze auto ge veild, dus we gaan terug naar huis met het vliegtuig", aldus Roland de Wit. "Naast het algemene goede doel hebben alle deelnemers ook een persoonlijk goed doel. Wij ko- Mirjam Gabriëlse. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Mirjam Gabriëlse heeft aan het Damplein 40 in Middelburg Bloemenatelier Esperance geopend. Het bedrijf heeft meer dan een gewone bloemenwinkel. De eigenaresse noemt haar winkel meer een woonwinkel waarin de bloemen, planten en boe ketten centraal staan. Binnen in het authentiek pand met glas-in- lood ramen staan meubelen en sfeervolle accessoires zoals fot olijstjes en inktpotjes, beelden, klokken en lampen. Buiten staan grote plantenpotten uitgestald, stoeltjes, terrasmeubelen en bro- cante. Hoewel de winkel een exclusieve uitstraling heeft is er voor elke portemonnee iets te vinden: boeketten variërend in prijs van vijf tot vijftig euro, planten, mooi opgemaakte biedermeiers of bloemstukjes. En is de keus moeilijk, dan heeft Bloemenatelier Esperance ook een cadeaubon. De winkel is bereikbaar via tele foonnummer: 0118-638096 MIDDELBURG - Bij Gonzales Barbecue Restaurants The Kids Pancakeries in Middelburg is vrijdag 11 november een reis cheque overhandigd ter waarde van 2250 euro, goed voor een ge heel verzorgde vakantie voor twee personen. De gelukkige win naar was de familie Dekker uit de Zeeuwse hoofdstad. Remy Ver meulen, franchisenemer van Gonzales Middelburg, vindt het ge weldig dat de prijs dit jaar in zijn restaurant is gevallen. "Wij vra gen alle gasten altijd hoe zij hun avondje bij Gonzales hebben er varen en ook kunnen zij dan een slagzin afmaken. De winnende zin was: "Ik vind barbecuen een feest omdat het nog nooit zo lang zomer is geweest'. "Dat is precies wat wij uit willen dragen: een avondje Gonzales is een avondje vakantie." Gasten kunnen een keuze maken uit verschillende soorten gemarineerd vlees, diverse groenten, gepofte aardappels, salades, sauzen, stokbrood en krui denboter. Gonzales is te vinden aan de Lange Noordstraat 10-12. Sunlux is overgenomen, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN Sunlux Zeeland in Vlissingen is overgenomen door het schilders- en onderhoudsbedrijf Meesters de Koeijer in Goes en Roegiers Glas in Middelburg. "De afgelopen tijd ging het bij Sunlux niet zo goed. maar we gaan er voor zorgen dat het weer een financieel gezond bedrijf wordt", zegt manager be drijfsontwikkeling Quinten de Bruijne. Voor de klanten is er vol gens hem niet veel veranderd. Doordat de drie bedrijven nu on der één holding vallen kunnen zij wel samenwerken. "Meesters de Koeijer kan een pand bijvoorbeeld schilderen, Sunlux zorgt voor de rolluiken en Roegiers levert het glas." Sunlux Zeeland heeft aan de Handelsweg 5 in Vlissingen een ruime showroom waar diverse zonweringen en rolluiken te zien zijn. Ook worden bij het bedrijf rolluiken op maat gemaakt waardoor snel geleverd kan worden. zen voor de Stichting June. Die zet zich in om de welvaart en ge zondheid van kinderen in Gam bia te verbeteren." Om geld bij elkaar te krijgen voor dit persoonlijke doel, pro beren vader en zoon sponsors te vinden die de rit per kilometer sponsoren. Daar heeft het duo op dit moment de handen vol aan. Roland de Wit: "Maar daarnaast zijn we druk met voorbereidin gen, want zo'n tocht vergt be hoorlijk veel van je. Zo ben ik bijvoorbeeld aan het sporten ge slagen en ben ik zelfs gestopt met roken. Maar ik heb een hele belangrijke 'drive': ik wil daar perse aankomen." Meer informatie is na te lezen op www.zeelanddakar.nl en www.amsterdamdakar.nl. Vader Roland (voorgrond) en zoon Sander de Wit gaan volgend jaar samen in een oude diesel naar Dakar, (foto: Jaap Wolterbeek) ARNEMUIDEN - Onderne mersvereniging Arnemuiden houdt vrijdag 9 december voor de allereerste keer een nostalgische wintermarkt in het centrum van Arnemuiden. "Alle ondernemers van Arne muiden doen mee en ieder heeft zo zijn eigen activitei ten", vertelt W. van Belzen, bestuurslid van de onderne mersvereniging uit het oude vissersdorp. door Elise de Lange Het programma van de winter markt is heel gevarieerd. Van Belzen van de ondernemersver eniging: "Wc hebben onder meer een wijnproeverij, kookde monstraties, gratis erwtensoep proeven, een rondrit met een koets, een strijkersensemble, oliebollen, een versierwedstrijd van de woonhuizen in het cen trum van Arnemuiden. een gele genheidsorkest en een show van kerststukjes. Verder staan er ver spreid over het dorp diverse par tytenten met winteractiviteiten. En het museum van Arnemuiden en 7 Jusje van Eine zijn dan ook geopend voor publiek", laat Van Belzen weten. De wintermarkt heeft een nostal gisch karakter. De ondernemers vereniging wil proberen een beetje de sfeer van vroeger naar boven te halen. "We richten ons dan ook ook niet echt op de kerst, maar meer op de gezellig heid van de donkere dagen. De etalages worden voor de gele genheid ook in stijl omgetoverd en 's avonds lopen er enkele fi guranten rond in kleding van vroeger", licht Van Belzen al vast een tipje van de sluier op. De wintermarkt is niet de enige activiteit van de ondernemers vereniging. "We doen elk jaar diverse dingen, zoals een lam- pionnenoptocht, de Arnemuidse Dag. En natuurlijk vieren we ook Sinterklaas met de kinderen van het dorp." Nu is er dan de eerste nostalgi sche wintermarkt van het dorp. "Dat doen we om Arnemuiden wat beter op de kaart te zetten", legt van Belzen uit. "En als het een succes wordt, dan is het ze ker voor herhaling vatbaar." De wintermarkt is vrijdag 9 sep tember van 14.00 tot 19.00 uur in het centrum van het voormali ge visserdorp. Van Belzen: "Maar het hoogte punt is toch wel 's avonds, wan neer de verlichting aan is en er in stijl geklede figuranten rondlo pen." GOES - In het bijschrift van de foto bij Heropening café De Fiets in De Faam van 23 novem ber stond een storende fout. Te zien waren Wouter Goedman (nieuwe eigenaar) en Ellen Le- ijnse (vorige eigenaar). In het onderschrift staat echter de naam van Angela Licvense (partner van Goedman). Excuses voor mogelijke verwarring. MIDDELBURG - Wijkvereni- ging 't Zand/Stromenrijk houdt vrijdag 2 december een Sint Ni- colaashow in De Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42, Middelburg). De show heet 'De Hulppiet' en begint om 19.00 uur. Kaarten kosten vijf euro. dat Ilona een kop groter is dan ik. Ik ben maar 1.60 meter lang." Peter Vos zit er niet mee. Hij vindt het wel grappig dat de 21 - jarige llona, doordat hij 38 jaar is, in de middle-age klasse moet dansen. De dorpsgenoten dansen al zo'n zes jaar samen bij de Middel burgse Dansschool Bras en sinds twee jaar doen zij mee aan wed strijden. Op 30 oktober werd het paar vierde tijdens een ballroom danswedstrijd en eerste bij het latin-gedeelte. Daarvoor werden zij ook al een keer eersten in de latin-klasse. Of Ilona en Peter nu vaker gaan trainen, weten ze nog niet. Ze hebben allebei ook nog andere hobby's en Vos vindt één avond les in de week en één avond techniektraining wel ge noeg. Dansschool Bras kende nog meer winnaars, want Mary en Jan van Sabben veroverden bij de senioren de tweede plaats in zowel de ballroom- als latin- klasse. Peter Vos en Ilona Strijk wonnen in Austerlitz glansrijk met hun Engelse wals, tango en quickstep, (foto: Jaap Wolterbeek) OOST-SOUBURG - "We wa ren waanzinnig blij toen we wonnen en toen het volkslied v'oor ons werd gespeeld schoot ik helemaal vol!", zegt Peter Vos geëmotioneerd. Samen met zijn danspartner Ilona Strijk won hij 20 november het Europees Kampioenschap stijldansen in Austerlitz (bij Hilversum). De Oost-Souburgers dansten de Engelse wals, tango en quick step. Ze hadden niet verwacht dat ze zouden winnen omdat ze een paar 'schoonheidsfoutjes' maakten. Peter Vos kan het bij na nog niet geloven. Toch won hij met zijn danspartner llona Strijk het hoogste aantal punten in de middle-age klasse bal lroom. Ook scoorde het paar in de latin-klasse een derde plaats voor de rumba, cha-cha-cha en jive. "Ik hou eigenlijk meer van het latin-dansen omdat je dan meer los van elkaar danst. Bij bal- lroomdansen heb ik altijd het ge voel dat ik er meer voor moet doen dan andere dansparen, om- Advertentie Kom met uw geheugenkaart, usb flashdrive, CD of mobiele telefoon naar onze Digitale Fotokiosk en neem uw foto's direct mee. Middelburg, Lange Delft 31b OOST-SOU BURG/MID DELBURG - Kinderen van Archipelscholen 't Mozaïek en De Tweemaster in Oost- Souburg en van De Dolfijnen- burch en De Uilenburch in Middelburg vullen schoenen dozen met schoolspulletjes, tekeningen en een klein ca deautje voor kinderen in ar me landen, in oorlog- of rampgebieden. Zo doen ze mee aan 'Operatie Schoenen doos', raken ze actief betrok ken bij het leven van een kind in nood en leren ze te delen met kinderen in moeilijke si tuaties. Door een grote aardbeving in het noorden van Pakistan is er be hoefte aan onderdak, medicijnen en eten. De kinderen in het ge troffen gebied hebben niets meer. Nederlandse kinderen ze een hart onder de riem steken door een schoenendoos te vullen met schoolspullen en speelgoed. Er gaan in elk geval vijf contai ners met schoenendozen, een kleine veertigduizend stuks, naar Pakistan. Na de eerste fase van noodhulp, worden de schoe nendozen vanaf volgend voor jaar uitgedeeld in het getroffen gebied. Operatie Schoenendoos is één van de grootste kinderac ties op het gebied van ontwikke lingssamenwerking. Meer dan één miljoen kinderen in Neder land doen sinds 1995 mee. Operatie Schoenendoos hoopt dat dit jaar 225.000 kinderen een schoenendoos vullen. Naast Pa kistan worden deze schoenendo zen ook uitgedeeld in landen zo als Tanzania, India, Polen en Moldavië. Advertentie Laura Biagiotti Laura Eau de Toilette 50ml Bodycream 150m! Mexx woman Eau de Toilette 60ml Showergel 200ml Laura Biagiotti Roma Uomo Eau de Toilette 125ml Deospray 150ml 't,- Kijk voor meer cadeautips van Sinterklaas op: I tODQ^Ur^n vootjde geur die bij jou past Verkrijgbaar bij parfumerie, drogist en warenhuis. Walcheren: Huisartsenpost, Koudekerkseweg 86, Vlissin gen, tel. 0900"-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisart senpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur. Spreekuur na af spraak. Middelburg: A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn bereikbaar via 0118-644301. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Veere: Praktijken van Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spckhorst. Van Eede, Van Ee- de-Hidskes en Van der Male worden waargenomen door R. van Tol, Markt 36, Veere, 0118-501271 en G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 0118-581276. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14. Middel burg, 0118-628420. Zaterdag van 10 tot 17 uur: Hummelen, Markt 69, Middel burg, 0118-612134 en Ringe ling, Lange Delft 133, Middel burg, 0118-612538. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: v.d. Sande, Badhuisstraat 30, Vlissingen, 0118-412066. Vlissingen/Oost-Souburg: donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur en vrijdag 20 uur tot en met zondag 22 uur: 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur, M. de Jonge, 0118-641192. Dag en nacht: 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur: zaterdag en zondag: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost Souburg, 0118-460860. Land-bouwhuisdieren: die renartsenpraktijk Walche-ren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. Dierenartsen-praktijk Roskam: Kelderweg 1, Melis- kerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en vol gens afspraak. Dagelijks 0900-7673437 MIDDELBURG -ROC Zee land en de Hotelschool Hasselt uit België ondertekenden vori ge week een intentieverklaring om voor de opleidingen Toe risme samen te werken bij het talenonderwijs. Beide scholen willen de kwali teit van hun opleidingen verho gen. Daarom wordt de deskun digheid bij talendocenten bevor derd en uitgewisseld en mogelij ke samenwerkingsmodellen met de nijverheid verkend. Verschijnt in ccn oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Redactie Hoofd Redactie J. Sieben Eindredactie E de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 nrd.faam(g.*whk. wegcncr.nl Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Advertentieverkoop Bladmanager Karman Verkoopteam M. Crucq 0113-274017 (pnvc 06-51221131) L Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) .V. Kook 0113-274060 of 06-20616936 Kantoor Fnutlaan 4c. postbus 5. 4460 AA GOES Openingstijden- Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten Afslulltijdcn Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bc/orglng Dc Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Breda Algemeen Directeur J. V Munsterman Algemeen Hoofdredacteur M-\ G. A rends en - Te ben De I-aam Is een uitgave van Wegener Huis-aan-huis- kranten BV. Wegener Huis-aan-huiskranten III is een onderdeel van het II 'cgener-concern. Op al onze adwrten tiecontracten en aanbiedingen daarloe zijn van toepassing de Algemene Advertenlies oorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener SI Een exemplaar van de Algemene Advertentiesoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een be stand. dut wordt gebruikt door onze administratie en om u te flateninformeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselec teerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. t.a.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692, '500 AR Enschede.

de Faam | 2005 | | pagina 9