daT 'tk dik iaar eer ander édreikek betekent ifieb dab tk Vaiudd ben.... Jan Willem Simons u r? De Nooijers gaan niet weg uit Zeeland Extra kaartjes voor de Ladies Night CineCity ÜSSms Kinderen op zwarte pietencursus Wij zijn u graag ter plekke weer van dienst SUNLUX ROLLUIKENACTIE WGGGNGR huis-aan-huiskranten Maandmenu 23,50 Rouwendal weer in Neeltje Jans Tuin Jacob Cats wordt aangepakt Michelin-ster Katse Veer Nü met GRATIS motor op speciale modellen Groot Dictee voor Archipel NIJNTJE Burggang 1 - Middelburg - Tel. (0118) 62 36 52 Over trillingen in levensenergie Derde open sjoeltoernooi Kerstkijkpoppen Sinterklaas 3 Sinterklaas aankopen vallen beetje tegen WlNTERMARKT 9 Eerste wintermarkt in centrum van Arnemuiden Een hele pagina over jong zijn in Zeeland or Walcheren expert Kamperman 1 1 J r—i 1 Tel.: 0118-460570 www.sunlux.nl Kinderdagverblijf Uw kind in goede handen... 0 Apartebabygroep 0 Maximaal 6 kinderen 0 Bel snel, er zijn nog enkele plaatsen mm DONDERDAG 1 DECEMBER Rad van Cl000 Huismerk Skydancers en ballonnen VRIJDAG 2 DECEMBER Bezoek Sint en pieten Uitreiking prijzen kleurwedstrijd ZATERDAG 3 DECEMBER Raceauto Formule 2000 »- Springkussen Cl 000 Viissingen beter en completer USB WEBCAM k H H Beste service, laagste prijs! mm Rozentuin Swingen Vooraf een carpaccio van zalm met dille-limoendressing en een kruidige salade. Dan volgt een heerlijke kabeljauwfilet met een krokant korstje van kruiden en witte wijnsaus. En als dessert gepocheerde peer met kaneelijs en vanillesaus. i-v jggj j8^SggB«iBHa8B5BS8g Woensdag 30 november 2005/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Ook voor alle inbouwapparatuur LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG TELEFOON: 0118 - 61 33 73! NEELTJE JANS - Voor de tweede keer zijn in het Deltap- laza van Waterland Neeltje Jans foto's te zien van Petra Rouwendal. Ook met de nieuwe expositie toont Rouwendal haar talent. Waar zij in eerder werk vooral landschappen toonde waarin de mens afwezig was, stelt zij in de expositie Waterrand de mens en zijn ingrijpen aan de kust cen traal. Rouwendal maakt een ster ke ontwikkeling door. Haar mooiste foto's zijn gebundeld in het boek Zee-land-schap dat de ze week is verschenen. Het bock is te koop bij Waterland Neeltje Jans. De tentoonstelling van Rouwendal loopt tot 30 april volgend jaar. GR1JPSKERKE - Vrijwilligers van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) brengen woens dag 7 december de tuin rondom de voormalige buitenplaats 't Munnikenhof terug in de oude staat, 't Munnikenhof in Grijps- kerke was ooit eigendom van dichter Jacob Cats, die een grote liefde voor het buitenleven had. SLZ brengt oude hoogstamfruit bomen en een Zeeuwse haag aan. Het torentje van 't Munnikenhof blijft vanaf de weg zichtbaar. Advertenties Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5,- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 («0,22p/mini www.rijbewijsservice.nl y WILHELIMINADORP - Zeeland heeft er weer een sterrenrestaurant bij. Res taurant Katse Veer bij Wil- helminadorp voegt zich in het illustere rijtje van de acht Zeeuws etablissemen ten met een Michelin-ster. De prestigieuze Michelin- ster kwam voor eigenaren Rutger en Jessica van der Weel als een complete ver rassing. "We zijn twee jaar geleden begonnen en dan zo snel al een ster binnenhalen. We dachten dat het een grap was." De twee werkten bij het Kruiningse Inter Scaldis, die dit jaar twee sterren kreeg. Rutger van der Weel is de chef-kok van Katse Veer. En net als de andere Zeeuwse sterrenrestaurants maakt hij furore met Zeeuwse streek producten. "Die producten zijn puur en we laten die in de keuken in-hun waarde", legt Jessica uit. Ze gaan voorlopig zonder veranderingen verder. "We blijven lekker koken en wor den nu we een ster hebben ook niet duurder. We zetten hooguit wat puntjes op de i." MIDDELBURG - De openba re basisscholen op Walcheren, verenigd als Archipel Scholen, houden 7 december een Groot Walchers Dictee in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. De beste scholieren uit de groepen zeven en acht mogen meedoen. Eerst maken de kinderen een dictee in de eigen school. De ze ven besten gaan daarna door naar de Walcherse finale in de aula van de Zeeuwse bieb. Daar leest Mieke Lemmens, de maakster van het dictee, de moeilijke zinnen voor. Eerst he lemaal, dan in stukjes, net als in het Groot Dictee der Nederland se Taal. De uitslag volgt direct na de afloop. VLISSINGEN - De Ladies Nights van CineCity lopen goed. Zo goed, dat voor de vanavond geplande voorstel ling In Her Shoes nog eens honderd kaarten extra in de verkoop gedaan zijn. Tijdens zo'n Ladies Night, niet toegankelijk voor mannen, kij ken de aanwezigen naar een film, maar krijgen ze ook infor matie over andere zaken. Zo zijn er deze keer demonstra ties van visagisten en kappers. Toegangskaarten kosten acht eu ro, zaal open vanaf 19.30 uur. MIDDELBURG- De natio naal en internationaal befaam de kunstenaars Paul en Menno de Nooijer sluiten hun Middel burgse periode af. Vader en zoon ruilen de drukte van de Middelburgse binnenstad voor een inspirerende piek in de stilte van Zuid-Beveland. door Elian van't Westeinde Vader en zoon verlaten Middel burg in maart. Met hun gezinnen -vier volwassenen en twee kin- MIDDELBURG - Het Theo sofisch Genootschap houdt za terdag 3 december een lezing over Golven en trillingen van levensenergie. Het begint om 10.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Middel burg. De entree is gratis. Meer info via www.theosofie.net of people.zeelandnet.nl/nivard. MIDDELBURG - Dc Eerste Middelburgse Sjoelvereniging houdt zaterdag 3 december het derde open sjoeltoernooi in wijkcentrum Het Palet. Het toernooi begint om 10.00 uur. Deelnemers spelen in de klassen 5 dames, 5 heren en een jcugdklasse. Deelname kost 4,50 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen. Aanmelden bij Piet Cevaal: 0118-624180. Palet is te vinden in de Johan van reigersbergstraat 2 in Mid delburg. MIDDELBURG - Kinderen kunnen woensdag 14 decem ber kerstpoppen leren maken in een workshop. Bij voldoende belangstelling is er ook voor volwassenen een groepje van 16.00 tot 18.00 uur. Ouderen zijn welkom op maan dag 19 december van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname kost vijf tien euro, inclusief materiaal. Belangstellenden kunnen zich opgeven via margodo@zee- landnet.nl of 06-50585960. Advertenties Jos Vogel en medewerkers Cl000 Viissingen [See y Sint Logitech Type QUICkCAM EXPRESS. USB aansluiting. Geen ingewikkelde installaties. camera'voet. /I 0/71133/ Knip uit en profiteer! Kijk voor onze vestigingen op www.mikro.nl DELTA N.V. Advertentie Zie dc advertentie elders in deze krant. deren- verhuizen ze naar een monumentale boerderij. Waar precies, daar willen ze nog niets over kwijt. Samenwerken doen ze al ruim vijftien jaar. Menno heeft zijn atelier en woning in de Pauw poort, zijn vader Paul in de Vlis- singsestraat. Niet efficiënt vin den zij. "Vooral financieel," zegt Paul. "Ik dacht hier oud te worden, maar het pakt anders uit. Toen het tot me doordrong dat een verhuizing de enige op lossing was, had ik een moeilijk moment." Vader en' zoon hebben steeds va ker last van de verkeersdrukte in het centrum. "Dan maar naar Australië." dacht Paul en hij ging op onderzoek uit. Maar het liep anders. Ze kregen van een tuinarchitect een verrassend aan bod om de woning aan de Vlis- singsestraat te ruilen voor een monumentale boerderij op Zuid- Beveiand. "Dat beviel ons wel. Het pand aan de Pauwpoort was daarna snel verkocht." Menno: "We verwachten dat door de De 'Middelburgse periode' van Paul en Menno de Nooijer loopt ten einde, (foto: Jaap Wolterbeek) verhuizing ons werk er anders uit gaat zien. De plek waar we wonen is altijd enorm van in vloed geweest op wat we doen." Dat is te zien aan de foto's die in de voorkamer in het pand aan de Vlissingsestraat hangen. Wie goed kijkt ziet de modellen po seren voor de grote klassieke haard en de hoge ramen. De bloemen op de foto '88 rozen' komen uit de stadstuin. Paul knipte de struik kaal en gebruik te de rozen voor het kunstwerk. "Bij de boerderij is een prachti ge tuin met wel honderd ver schillende soorten rozen. Elke roos kan een kunstwerk worden. Op die manier zal de plek ons werk beïnvloeden," legt Menno uit. Daarnaast kan hijzelf groter en meer ruimtelijk werk kwijt op de 2,5 hectare. "Dat was in de Pauwpoort niet mogelijk. En wat ook belangrijk is: we hopen kosten te drukken, waardoor we minder afhankelijk worden van opdrachten. Dat geeft meer ruimte om vrijere kunst te ma ken." Tot half februari zijn de ateliers van Paul en Menno op afspraak te bezoeken. Paul de Nooijer Vlissingsestraat 7 tel: 0118614454, Menno de Nooijer Pauwpoort 3 tel: 0118639310 www.denooijer.tv VROUWENPOLDER - Vita Event, Fun en Entertainment leidt zaterdag 3 december kin deren op tot echte zwarte pie ten. In het 'Zwarte Pieten trai ningscentrum' in Vrouwen polder leren kinderen om net zo behendig, snel en lenig te worden als echte zwarte pie ten. Op deze manier kunnen ook kinderen Sinterklaas assi steren en hoeven de pieten niet zo hard te werken. Hierdoor kunnen ze weer uitgerust de daken beklimmen en hun dol dwaze kunsten uithalen. Kinderen kunnen eindeloos knutselen in het 'Pieten Knutsel Huis' waar barretjes en Zwarte Pietjes worden gemaakt. In de 'Dolle Pieten Spel Plaats' moe ten de kinderen een parcours met verschillende spelonderde- len afleggen. De spelen moeten uitwijzen of het kind geschikt is om de nieuwe hulp van Sinter klaas te worden. Alle kinderen krijgen een echt pieten-diploma mee naar huis. Als de kinderen dan nog vol energie zitten, kunnen ze sprin gen op het 'Bump Jump veld' waar springkussens voor ze klaar staan. Natuurlijk zijn er In een trainingscentrum in Vrouwenpolder kunnen kinderen een gooi doen naar hun zwarte pie ten-bul. (foto: Jaap Wolterbeek) overal leuke Sinterklaasliedjes te horen en swingt iedereen er op los. Kinderen zijn (samen met hun ouders) zaterdag 3 december van 13.00 tot 16.00 uur welkom bij Restaurant Café de Uitspan ning Oranjezon aan de Koningin Emmaweg 26 in Vrouwenpol der. Toegangskaartjes kosten twee euro. Hiervan gaat de helft rechtstreeks naar het goede doel Kika. De stichting Kika versnelt de overwinning op kinderkanker door geld beschikbaar te stellen voor onderzoek.

de Faam | 2005 | | pagina 1