Integraal Jeugdbeleid Busvervoer Batavus - Sparta collectie 2005 ^TOT 30% KORTING*4 Beter tenen is mogelijk Provincie Zeeland Sinterklaasavond mm Officiële Mededelingen Ins^ratum Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 48/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Zitting hoorcommissie Aanbestedingen Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten mmm m 4 Subsidieplafond Milieu Ontwerp-vergun- ning Schelde Marinebouw B.V. en Scheldepoort B.V. Besluit accepteren melding Eastman Chemical Middelburg B.V. Besluit accepteren melding Eastman Chemical Middelburg B.V. ëk ëk> ëk ëk ëk ëk ëk ëk ëk ëk ëk ëk Vergunningen Transport- en containerbedrijf Wielemaker B.V. ëk ëk ëk ëk ëk ëk ëk ëk ëk êk ëk. ëk. ëk ëto ëk> ëk ëk ëk ëk ëk> ëkëkëkëkëkëkëkëkëkëkëkëk. Gehandicapt? Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? In het novembernummer van het informatieblad over jeugdbeleid mr\ vooral aandacht voor integraal jeugdbeleid. Provinciale Staten Vergadering van De eerste uitzending is op vrij- Provinciale Staten dag 9 december Woensdag 30 november 2005 De Faam 11 SSMR>S»ftÉig«S!B>Sg».lwWW«>'SMW^3iW^S?at3BStS88gi?S^R'-l'-J'<" '-'-"rvi,'j,A',-'W--.'j'«'<»aBflW>.<»ajt!tMppa.,'J,»s!Bgff|)i^y^fmnmt'i'OtWmTr"' "(Tlm*"MmBTTTWI Openbaar vervoer: Lex de Meester Provinciale Staten heeft in de ver gadering van 11 november het beleidsplan Openbaar Vervoer vastgesteld. De belangrijkste punten zijn: Meer doelmatigheid, basismobi liteit voor elke kern, betaalbaar openbaar vervoer, stabiliteit in het voorzieningenniveau en speci ale aandacht voor doelgroepen, zoals scholieren en toeristen. Het grootste deel van het open baar vervoer in Zeeland gaat door middel van bussen. De aan besteding van dergelijk openbaar vervoer gebeurt via zogeheten concessies. Actualiteit Op dit moment wordt een groot gedeelte van het openbaar bus vervoer in Zeeland verzorgd door Connexxion. Als blijkt dat veran deringen noodzakelijk zijn om vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen vindt overleg plaats. Dit heeft er onder andere toe geleid dat op de buslijnen door de Westerscheldetunnel vanaf eind september extra lange bus sen zijn ingezet. Dat zijn de lijnen 20 en 50, die respectievelijk rij den van Terneuzen naar Goes v.v. en van Hulst naar Middelburg v.v.. De bussen met een lengte van 14,5 meter (2 meter langer dan de gebruikelijke bussen) hebben 51 vast zitplaatsen en drie klap stoeltjes. In opgeklapte toestand biedt het balkon ruimte aan maxi maal drie fietsen. Het gebruikers gemak voor rolstoelers is ver groot door middel van een deur knop aan de buitenkant en een ruimere in- en uitstap. Uit onderzoek is gebleken dat er behoefte was aan een recht streekse verbinding van Terneuzen naar de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Vanaf begin november wordt om 8.00 uur een extra bus ingezet op lijn 50 die rechtstreeks naar de Hogeschool rijdt, de andere bus rijdt de normale route naar het station van Middelburg. Met ingang van 8 januari 2006 wordt deze extra bus opgenomen in de dienstregeling als lijn 60. E-mailservice Connexxion biedt gebruikers van het busvervoer een gratis abonnement aan op een e-mail service. Hoewel er alles aan gedaan wordt om de dienstrege ling stipt uit te voeren, zijn wijzi gingen soms onvermijdelijk. Dat kan bijvoorbeeld het gevolg zijn van wegwerkzaamheden of festi viteiten. Eventuele veranderingen kunnen nu vooraf toegestuurd worden via de e-mail. Abonneren kan via www.connexxion.nl. Woensdag 7 december om 9.30 uur is de eerstvolgende zitting van de hoorcommissie bestemmingsplannen. De zitting vindt plaats in het Abdijcomplex, Abdij 6 in Middelburg. Tijdens de zitting wordt het bezwaar behandeld tegen het bestemmingsplan "Yerseke West". De heer P.A. Wolf kan namens de Vereniging Bewonersbelangen Yerseke west het ingediende bezwaar nader toelichten. Ook het college van burge meester en wethouders van de gemeente Reimerswaal is uitge nodigd voor een reactie. De provincie bindt zich per 1 sep tember aan het Aanbestedingsreglement 2005, zoals dat 15 november door Gedeputeerde Staten is vastge steld. In het reglement staat vermeld bij welke werken aanbesteding ver plicht is en aan welke regels moet worden voldaan. Zo is er onderscheid in Europese en nationale aanbestedingen. De hoogte van de kosten is bepa lend voor het al of niet Europees aanbesteden. Via www.zeeland.nl kunt u op de openingspagina meer informatie hierover vinden. De agenda, informatie over de statenleden en een korte toelich ting op de agendapunten wordt tegelijkertijd met de uitzending op uw scherm aangeboden. Uiteraard bent u ook van harte welkom om de vergaderingen 'live', op de publieke tribune bij te wonen. Hiervoor kunt u de bij gaande bon invullen. De vergadering van Provincia le Staten in januari zal geen doorgang vinden. Maandag 5 december zal het provinciehuis om 15.30 uur sluiten in verband met de vie ring van Sinterklaasavond. Ook het informatiecentrum is die maandag om 15.30 uur dicht in plaats van 16.30 uur. Kinderdagverblijf: Jaap Wolterbeek houden wordt geprobeerd een woon-, werk- en leefklimaat te creëren met een balans tussen zelfstandigheid en sociaal bewustzijn. Thema's De provincie heeft niet gekozen voor een geheel nieuwe beleids nota, maar voor integraal beleid op basis van belangrijke thema's, te weten: Ontwikkeling en ontplooiing; Participatie; Veilige leefomgeving; Afstemming en Aansluiting. Met de verschillende partners wordt nu door middel van werk sessies geïnventariseerd wie bij de uitvoering van integraal jeugd beleid betrokken moeten worden en welke activiteiten noodzakelijk zijn voor een goed integraal jeugdbeleid. Pas als helder is wie wat kan doen, zullen voor de nadere uit werking gemeenten, onderwijs en andere partners worden benaderd voor uitwerking op lokaal niveau. Naar verwachting gebeurt dit begin 2006. Overigens wordt nadrukkelijk gesteld dat jeugdbeleid niet ont wikkeld wordt om problemen in de jeugdzorg op te lossen, maar jeugdbeleid kan wel problemen voorkomen. Overige onderwerpen Gedeputeerde Van Heukelom geeft zijn visie op jeugdbeleid. Ook is er aandacht voor jeugdpa- nels, waaraan jongeren vanaf oktober 2004 hebben deelgeno men. Eén van de punten die hier uit naar voren zijn gekomen betreft aandacht voor starters op de woningmarkt. Een medewerk ster van de provincie legt uit welke beleid er ontwikkeld wordt. Het informatieblad kan besteld worden bij het informatiecentrum (zie linksboven). Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 9 december 2005 over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 9 december 2005 (omcirkel uw voorkeursdatum) 17 februari 2006 Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg T/ -v Diversen In de programmabegroting zijn per onderwerp bedra gen geraamd voor subsidie verlening. Deze bedragen zijn de subsidieplafonds voor 2006,zoals bedoeld in de Algemene subsidieveror dening Zeeland 2002. De programmabegroting is voorgelegd aan de Provin ciale Staten van Zeeland, en vastgesteld op 11 novem ber 2005. Wie meer wil weten over de voornemens van Gedepu teerde Staten kan de Pro grammabegroting 2006 bestellen bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. E-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 16.30 uur. De Program mabegroting 2006 kost 9,-. De digitale versie van de programmabegroting is te vinden op www.zeeland.nl Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aan vraag ontvangen om een vergunning Wet milieube heer van Schelde Marine- bouw B.V. en Scheldepoort B.V. voor het veranderen en in werking hebben na die verandering (revisie) van een inrichting bestemd voor scheepsreparatie, het samenstellen van offshore constructies en scheeps- nieuwbouw. De inrichting is gelegen aan de Ritthem- sestraat 500 te Vlissingen- Oost. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verle nen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 1 december 2005 tot en met 11 januari 2006 ter inzage: - bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desge vraagd buiten kantooru ren. Van 27 december tot en met 31 december is de directie gesloten en lig gen de stukken ter inzage bij de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 te Middelburg op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00-13.00 uur. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00- 19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tij den. Een ieder kan tot en met 12 januari 2006, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over de ontwerp-vergunning indie nen bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Mid delburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben inge diend over de ontwerp-ver gunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting, kopieën van ter inzage gelegde stukken of voor het mondeling indienen van zienswijzen, kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard, tel. 0118-631071. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepte ren van de melding Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V. te Middelburg. De melding heeft betrekking op het installeren van een nieuwe compressor. De compres sor wordt gebruikt wanneer een van de reguliere com pressoren buiten gebruik is voor onderhoud. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 5 januari 2006: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; - van 27 december 2005 tot en met 30 december 2005 kan het besluit wor den ingezien bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Mid delburg van 10.00 uur - 21.00 uur. - bij de gemeente Middel burg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaal- weg 3, op werkdagen van 8.00-12.00 en 13.00- 16.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118- 675287) op donderdag avond. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 januari 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepte ren van de melding Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V. te Middelburg. De melding heeft betrekking op het aan sluiten van een gaswasser die de dampen uit het ont- luchtingssysteem van de Hydrogenatiefabriek uit wast, op de verbrandings oven (incinerator). Hierdoor wordt de emissie van vluch tige organische stoffen (VOS) teruggedrongen. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 5 januari 2006: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; - van 27 december 2005 tot en met 30 december 2005 kan het besluit wor den ingezien bij de Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 te Mid delburg van 10.00 uur - 21.00 uur. - bij de gemeente Middel burg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaal- weg 3, op werkdagen van 8.00-12.00 en 13.00- 16.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118- 675287) op donderdag avond. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 januari 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). afdeling vergunningen en handhaving, Kanaal- weg 3 te Middelburg, op werkdagen van 8.00- 12.00 en 13.00-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donderdagavond; - bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, op werkdagen van 9.00-12.00 en 13.00- 16.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118- 621000) van 18.00-21.00 uur. Belanghebbenden die be denkingen hebben inge diend over de ontwerp-ver- gunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht heb ben over de ontwerp-ver- gunning(en) en belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning(en) kun nen tot en met 12 januari 2006 tegen de vergun ningen) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 13 januari 2006 van kracht, tenzij overeenkom stig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). ;>^SF-Y<sSvf SRENS PETIET i RUIMT OP! Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen van Transport- en containerbedrijf Wielemaker B.V. te Middelburg om ver gunningen Wet milieube heer en de Wet verontrei niging oppervlaktewate ren voor het veranderen en in werking hebben na die verandering (revisie) van de inrichting aan de Ampère- weg 1-3 te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieube heer gecoördineerd behan deld. Gedeputeerde Staten en Waterschap Zeeuwse Eilanden hebben de vergun ningen verleend met voor schriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 1 december 2005 tot en met 11 januari 2006 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Van 27 decem ber tot en met 31 decem ber is de directie gesloten en liggen de stukken ter inzage bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense dijk 7 te Middelburg op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00- 13.00 uur; - bij de gemeente Mid delburg, dienst ruimte, (ft ëk ëk Geen inruil of via nfp-bfn rWEEWIELERS ëfc ëk ëk ëk ëk ëk ëk Korte Noordstraat 53 - Middelburg Tel.: 0118 - 624394 ëk Ango maakt een beter leven mogelijk. 01 het nu gaat om juridische onder steuning, belastingteruggave, uitkerin gen, zorg en hulp, woningaanpassin gen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van Angol Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl ).nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorgani satie van Ango, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) éron wpró/tifm'/jrfevm Bezoek de wintersfeeravonden op vrijdag 2, 9, 16 en 23 december Kaarsen, sfeerverlichting, cadeauartikelen, outdoorkleding. kerstgroen. kerstboomvcrlichting voor buiten, kunst- en verse kerstbomen, gezaagd en in pot 1.75 in. Vrijdag 2 december: Vrijdag 9 december: •Inspiratie voor cadeau's en gedichten Bisschopswijn en speculaas •Voorlezen bij de openhaard, •voor kinderen en volwassenen. •Welkom in het kcrslbomcnbos. •Mooie bomen, verlichting en decoraties, •liet maken van een winterkrans met natuurlijke materialen. Vrijdag 16 dcccmber:*Voorlezen bij de openhaard. voor kinderen en volwassenen. •Inspiratie voor sfeerkachels, kaarsen, planten voor de wintertuin. *Uet maken van een vogelvoederplateau ofkerstdccoratic. Vrijdag 23 december: *De laatste kerstinkopen in sfeer met glühwein en kerststol. Inspiratum, Duinzoom I, Renesse tel. 0111-462791 Inspiratum is een onderdeel van Habo Hoveniers b.v. Nieuws ümhm Zeeland Uitgangspunt voor dit beleid is dat Zeeland voor jongeren van 0-24 jaar een goede plek is om op te groeien, met de nodige voorzieningen, waar volwaardig aan de samenleving deelgeno men kan worden. Om dit te bereiken moeten kan sen worden benut, knelpunten worden weggenomen en ver nieuwingen worden gestimuleerd. Voor jongeren die buiten de boot dreigen te vallen moet er een vangnet zijn. Daarvoor is een goede samen werking tussen provincie, gemeenten en instellingen essen tieel, waarbij de jongeren zelf ook worden betrokken. Knelpunten in Zeeland In Zeeland kunnen jongeren rela tief rustig en veilig opgroeien en het aantal jongeren dat in aanra king komt met justitie is betrek kelijk laag. Toch zijn er ook in Zeeland kinderen en jeugdigen die in kwetsbare situaties verke ren. Dat geldt zowel voor de ste den als voor de plattelandsge meenten. Verlaten steeds meer jongeren voortijdig het onderwijs in de steden, op het platteland zijn meer jongeren slachtoffer van pestgedrag. Uit cijfers blijkt dat ongeveer 15% van de jeugd in Zeeland proble men ondervindt en dat ongeveer 5% uiteindelijk in de jeugdzorg terecht komt. Hoewel dus 85% geen problemen heeft, zijn deze jongeren vaak wel op zoek naar goede huisvesting, scholen, sportclubs en andere vormen van vrijetijdsbesteding. Wil je een positieve ontwikkeling in gang zetten, dan moeten jongeren meer mogelijkheden en kansen krijgen. Met alle partijen die zich met jeugdbeleid en jeugdzorg bezig- Provinciale Staten hebben'de intentie om de maandelijkse ver gaderingen in de toekomst via internet uit te zenden. Met het uitzenden van deze ver gaderingen willen we meer open heid bieden over het provinciaal bestuur van Zeeland en daarmee Provinciale Staten. Een drempel verlagende ontwikkeling om de kloof tussen politiek en burgers te verkleinen enerzijds en de bekendheid van de Zeeuwse poli tici te vergroten anderzijds. Als proef worden voorlopig twee vergaderingen van Provinciale Staten via internet(webcast) uitge zonden.

de Faam | 2005 | | pagina 11