Bomen voor nieuwe wijk Bijzondere bijstand voor aanschaf duurzame goederen Rap en reggae in raadzaal Gratis identiteitskaart voor 14-jarige Zeeland vanuit de lucht Start verbouw hal stadskantoor Het woord aan raadslid Jaap Eleveld Nieuwe regeling huishoudelijke zorg Praat mee over groen Fotoactie Dauwendaele Extra koopavond Commissie straatnaamgeving Extra maatregelen verlenging President Rooseveltlaan Woensdag 23 november 2005 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in hét stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Het kabinet heeft besloten om aan personen die op of na 1 januari 2006 de leeftijd van 14 jaar bereiken, eenmalig een gratis Nederlandse Identiteits kaart te verstrekken. Deze regeling geldt dus alleen voor personen geboren op of na 1 januari 1992. Het aanvragen van een gratis kaart is mogelijk vanaf acht weken voordat de 14-jarige leeftijd wordt bereikt, echter niet eerder dan 1 januari 2006. Na het bereiken van de 15-jarige leeftijd is het niet meer mogelijk om in aanmerking te komen voor een gratis identiteitskaart. Personen die in 2005 de leeftijd van 14 jaar bereiken of het inmiddels al zijn, vallen buiten de regeling. Dit in tegenstelling tot eerdere berichtgeving op deze pagina van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. De identiteitskaart is verkrijg baar op het stadskantoor bij de afdeling Publiekszaken. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Het telefoonnummer is 67 50 00. Geld van de belastingbetaler besparen door goed samen te werken, dat is een streven van bijna elke provincie. Zeeland is het gelukt met de productie van een luchtfotokaart. De samenwerking leverde een besparing op van ruim 300.000 euro. Door niet elk afzonderlijk zijn eigen grondgebied te.laten foto graferen, maar door met zijn allen één opdracht te verstrek ken, hebben de Zeeuwse gemeenten, de waterschappen, Rijkswaterstaat en de Provincie sinds kort de beschikking over een zeer gedetailleerde luchtfo tokaart van de hele provincie. De tienduizenden foto's zijn met de allernieuwste technieken geschoten en digitaal beschik baar gemaakt, zodat ambtena ren er gemakkelijk mee kunnen werken. De foto's worden gebruikt bij het maken van plan nen, bijvoorbeeld op het gebied van ruimtelijke ordening. Bij pre sentaties op informatieavonden kunnen de foto's worden gebruikt om te laten zien hoe de plannen in het landschap pas sen. Zo is dit gebeurd bij de (nog aan te leggen) rijksweg N57. De foto's zijn gemaakt in februari, maart en april van dit jaar. In die maanden ligt er geen sneeuw en hangen er nog geen bladeren aan de bomen, zodat de beelden niet worden ver stoord. De verbouwing van de centrale hal van het stadskantoor is begonnen. Het nieuwe inrich tingsplan is goedgekeurd. De verbouw is nodig, omdat het stadskantoor binnenkort ook ruimte biedt aan de gemeen schappelijke sociale dienst Walcheren (SDW eerder genoemd ISD) en vanaf het voorjaar ook aan het Centrum voor werk en Inkomen (CWI). Er loopt overleg over wat er kan worden gedeeld. De verbouw wordt in fases uit gevoerd. Er zal enkele maanden overlast zijn bij bezoek aan het stadskantoor. De dienstverle ning gaat tijdens de verbouwing vrijwel gewoon door. Op woensdag 30 november ver gadert de commissie Straat naamgeving in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen. De bij eenkomst begint om 9.00 uur en duurt tot 10.30 uur. Op de agen da staat onder andere de benoeming van de wateren bij Hazenburg in Arnemuiden. 'Na vijf rubrieken verzorgd door damesraadsleden, is nu de beurt weer aan de herenraad sleden. Zo lijkt het of er heel wat vrouwen in de politiek zit ten. In de Middelburgse raad van 29 personen zijn er welge teld 9 vrouw. Is er een fractie waar de vrouwen overver tegenwoordigd zijn, andere fracties hebben niet het voor recht een of meerdere dames vertegenwoordigd te hebben. Dit is geen goede afspiegeling van onze maatschappij. Daarom vrouwen in de gemeente Middelburg, laat u ook zien in de lokale politiek en toon. uw bestuurlijke kwalitei ten. De CDA-fractie zag tot haar spijt het gewaarde lid Marjan Riedijk vertrekken naar Schouwen-Duiveland. Als ver vanger mochten we Maria Vermaat-de Potter verwelko men. In haar verwachten we een goede vervanger te heb ben gevonden. Op 14 november de commissie Ruimte bezocht. Op de publie ke tribune zaten circa 15 per sonen, belangstellenden en belanghebbenden. Ondermeer aan de orde kwamen onder werpen zoals de bezwaren tegen voorbereidingsbesluiten van de realisatie enz. te Arnemuiden en de groenstrook tussen de Breeweg en 't Zanddorp. Daarnaast zijn het onderhoudsprogramma aan woonstraten, de notitie Woonbeleid en de verkeershin- der Kaaienroute aan de orde geweest. Ook ging de CDA- fractie op werkbezoek bij ver zorgingshuis Eben Haëzer, in het kader van onze bezoeken aan bedrijven en instellingen. foto: Liesbeth Davidse Horen wat men vindt van de te wijzigen aanpak in de bejaardenhuisvesting en ver zorging. Wat vinden zij van de nieuwe woonservicezones. Zo zachtjes aan zie je in deze rubriek de opmaat naar de ver kiezingen in maart 2006. Voor sommige collega raadsleden gaat het algemeen belang niet voor het individuele belang. Zeker bij de grote projecten, maar ook bij eenvoudiger zaken is het natuurlijk lastig een goede afweging te maken. Vaak is het niet mogelijk het alle partijen naar de zin te maken. Storend is het als dis cussie en argumentatie over zaken wordt verplaatst van de raadzaal naar deze rubriek. Zeker als er halve waarheden en onwaarheden al huppelend worden neergepend en de lasten verzwaringen niet wor den benoemd. Het lijkt op het schoonvegen van het eigen paadje, gaan voor het eigen gelijk. Volgens mij is kiezer hier niet mee gediend.' Jaap Eleveld CDA fractie eleveldjj@zeelandnet.nl De zorgverlening gaat in de toekomst veranderen. Er wordt door gemeenten hard gewerkt aan de voorbereiding op de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Die wet moet nog door de Eerste en Tweede Kamer worden behandelt. Maar gemeenten wachten niet af. Het college van Middelburg heeft een ontwerp van de Kadernota Wet maatschappe lijke ondersteuning onlangs vastgesteld. Voordat de gemeenteraad een besluit neemt, kan iedereen die dat wil binnen 6 weken zijn of mening over de nieuwe wet indienen bij de gemeente. De stukken liggen van 23 november tot 4 januari 2006 ter inzage in het stadskan toor aan de Kanaalweg. De grootste verandering waar de gemeente zich op voorberei den is dat de Wmo regelt dat de gemeenten verantwoordelijk worden voor meer zorgvoorzie ningen. Zoals het verstrekken van: huishoudelijke verzorging, scootmobielen en rolstoelen. Inwoners van Middelburg kun nen hiervoor in aanmerking komen als zij door een lichame lijke beperking, verstandelijke beperking of beperkingen door ouderdomsverschijnselen niet goed in staat zijn om het eigen huishouden kunnen verzorgen of deel te nemen aan de samen leving. De kadernota vertelt ook wat wordt verwacht van huisge noten en van mantelzorgers. De gemeente heeft bijvoorbeeld bij de bijeenkomsten van de Seniorenraad voorlichting gege ven over de Wmo. Onder de rubriek Informatie van de Overheid elders in deze Faam staat de uitgebreide offici ële publicatie. Via onze website kunt u rea geren op een serie stellingen die gaan over het openbaar groen in de gemeente Middelburg. Iedere tien jaar vernieuwt de gemeente Middelburg haar groenstructuurplan. In dit plan staat beschreven wat de visie is op het groen in Middelburg. En dan specifiek voor de openbare ruimte, dus niet particuliere tui nen. Het plan wordt ook gebruikt om bij bouwprojecten groen in te plannen. Het groen structuurplan is een middel om hier ruimte voor groen- en recre atievoorzieningen op te eisen. In het plan doen we ook uitspraken over de kwaliteit en de kwan titeit van het groen en over het gebruik van onkruidbestrijdings middelen. Samen met bewoners De gemeente stelt dit plan niet alleen op. We doen dat samen met u. Bijvoorbeeld door een aantal keer met een klankbord groep in gesprek te gaan. Deze groep bestaat uit een vertegen woordigers van wijktafels en diverse stichtingen.' Zij zijn onlangs voor de eerste keer bij elkaar geweest en hebben toen negen uiteenlopende stellingen besproken. De stellingen gaan onder andere over de hoeveel heid groen, onkruidbestrijding en beplanting bij waterpartijen. Over deze stellingen willen we ook graag uw mening horen. Kijk op www.middelburg.nl onder de knop Milieu en afval en dan onder Groenstructuurplan 2006. Tot begin december kunt u aangeven of u het eens of oneens bent met de stellingen. Alle reacties worden meegeno men in het nieuwe beleid voor de komende tien jaar. Voor verdere vragen en inlichtin gen kunt u terecht bij Dick Sakko, projectleider van het groenstructuurplan. Zijn tele foonnummer is 67 53 13. De aanleg van de nieuwe N57 kan hopelijk eind 2006 starten. Voordat de werkzaamheden beginnen, gaat de gemeente de President Rooseveltlaan doortrekken. Deze sluit dan aan op het tracé van de nieu we N57. De grond waar de nieuwe weg moet komen, wordt op dit moment verstevigd (voorbelast). Dat is nodig om te voorkomen dat de weg straks te veel ver zakt. Ook komt de gemeente afspraken na die in het verleden met de omwonenden van de President Rooseveltlaan en omgeving zijn gemaakt. Toen het doortrekken van de Rooseveltlaan voor het eerst ter sprake kwam, ruim tien jaar geleden, wilden omwonenden uiteraard zo min mogelijk hinder ondervinden van de aanleg. De gemeente heeft hen beloofd om een aantal maatregelen te nemen: Er komt geluidsarm asfalt en er komen op bepaalde plaatsen geluidsschermen Als het nodig is, komen er snel heidsremmers om het verkeer niet harder dan 50 km/uur te laten rijden De aarden geluidswal wordt net jes afgewerkt Bij de oversteek van de Noordweg komen verkeerslich ten Mogelijke verkoop van in de gemeente niet bruikbare gron den aan de aanwonenden De toezeggingen aan omwo nenden zijn al jaren geleden gedaan. De technieken om geluidshinder te beperken en wegen veiliger te maken, zijn sinds die tijd flink ontwikkeld. Daarom gaat de gemeente kij ken hoe de toegezegde maatre gelen het beste uitgevoerd kun nen worden. De uitgewerkte plannen worden in de loop van 2006 gepresenteerd. Op zijn vroegst wordt de President Rooseveltlaan eind 2006 doorgetrokken. Wilt u meer weten? Dan kunt u contact opnemen met Peter van der Vliet, telefoon 67 52 67. www.rijkswegn57.nl Heeft u een bijzonder kiekje van Dauwendaele? Misschien prijkt hij binnenkort wel op de uitnodigingskaart van de wijk- beheergroep. De Wijkbeheergroep Dauwen daele verwelkomt vanaf 1 janua ri iedere nieuwe bewoner in de wijk. Zij worden via een briefkaart op het wijkondersteuningspunt uit genodigd. Daar krijgt de bewo ner een tas met informatie over de wijk, kortingsbonnen voor winkels en natuurlijk een kopje koffie. Voor de kaart zoekt de wijkbeheergroep een mooie foto van Dauwendaele. Wie de ideale foto denkt te heb ben, mag deze voor 2 december sturen naar het Wijkondersteu ningspunt (WOP) aan de Vrijlandstraat 65, 4337 EC in Middelburg. U kunt hem ook afgeven op het WOP. De ope ningstijden zijn dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zet wel even uw naam en adres op de foto. De afbeelding mag 9x13 of 10x15 zijn. U mag zoveel foto's inleve ren als u zelf wilt. De winnende foto beloont de wijkbeheergroep met een leuke attentie en komt op de uitnodigingskaart. Het ini tiatief is tot stand gekomen met de winkeliersvereniging Dauwendaele. Voor meer infor matie, telefoon 61 39 50. In een nieuwe straat moet plek zijn voor groen. Zo den ken de kinderen uit het Arnemuidse wijkje Lage Landen er ook over. Samen met burgemeester Schouwe- naar en medewerkers van de Walcherse Bouwunie plantten zij vorige week 33 iepen aan de Zuster Verdonkstraat. Daar heeft het bouwbedrijf dertig woningen gebouwd. De iep is een boomsoort die het zwaar te verduren heeft als gevolg van iepziekte. Toch is gekozen voor het planten van iepen, omdat het een boom is die uitstekend past op de rand van het landelijke gebied. Bovendien is het een soort iep die tot op heden ongevoelig is gebleken voor iepziekte. De bomen zijn even oud zijn als de kinderen die ze hebben geplant. Bij iedere iep komt een bordje te staan met daarop de naam van het kind. De Middelburgse winkeliers houden op vrijdag 2 december een extra koopavond. Iedere eerste zondag van de maand is het koopzondag. Die valt in december op de 4e. U kunt dan ook de kunst- en cultuurroute door het centrum lopen. Een koelkast of wasmachine die kapot gaat, is vervelend. Het is prijzige apparatuur, maar een huishouden kan niet zonder. Voor langdurige mini ma is deze onverwachte uit gave extra naar. Aan hen ver strekt gemeente Middelburg bijzondere bijstand. De gemeente Middelburg geeft met terugwerkende kracht tot 1 januari 2005 bijzondere bijstand aan langdurige minima voor de aanschaf van een duurzaam gebruiksgoed. Onder langdurige minima verstaan wij personen die drie jaar of langer aangewe zen zijn op een minimuminko men. Voorwaarden Aan deze bijstandsverlening zijn wel een aantal voorwaarden ver bonden: het moet gaan om een noodza kelijk gebruiksgoed, bijvoor beeld een koelkast en wasma chine. Een dvd-speler en race fiets zijn geen noodzakelijke, maar luxegoederen, er moet sprake zijn van onuit- stelbaarheid; het gebruiksgoed kan niet meer gerepareerd wor den.er mag geen sprake zijn van tekortschietend besef van ver antwoordelijkheid voor de voor ziening in het bestaan. Dit kan zijn als u geen geld heeft om een nieuw noodzakelijk gebruiks goed te kopen, omdat u uw geld aan andere, niet noodzakelijke dingen, heeft uitgegeven. Inkomen Uw inkomen mag niet te hoog zijn. Personen 21 - 65 jaar: Alleenstaande 846 Alleenstaande ouder 1.088 Echtpaar samenwonenden 1.208 Personen 65 jaar en ouder: Alleenstaande 911 Alleenstaande ouder 1.147 Echtpaar samenwonend 1.279 De bedragen zijn exclusief vakantietoeslag. Voor personen van 18 tot 22 jaar gelden andere normen. Vermogen Ook uw vermogen telt mee. U kunt vermogen hebben op uw bank- giro- of spaarrekeningen. Of omdat u een auto, caravan, boot of eigen woning hebt. Sommige zaken vallen niet onder vermogen, zoals uw scootmobiel of de inrichting van uw woning. Hoeveel vermogen mag u heb ben? Alleenstaande €5.105 Alleenstaande ouder €10.210 Echtpaar samenwonend 10.210 Heeft u een eigen woning dan wordt bovendien nog eens 43.100 vrijgelaten. Wel of geen recht Als u aan alle bovengenoemde criteria voldoet komt u niet auto matisch in aanmerking voor deze bijzondere bijstand. Als uit het onderzoek blijkt dat u onver antwoord met uw geld bent omgegaan, kan dit aanleiding zijn om deze bijstand te weige ren. In dat geval kunt u mogelijk een geldlening krijgen van de Kredietbank Walcheren. Komt u hiervoor niet in aanmerking dan kunt u wellicht bijzondere bij stand in de vorm van een geldle ning krijgen. Aanvragen Als u al een uitkering van Sociale Zaken ontvangt, kunt u bellen met uw klantmanager. Wanneer u nog geen uitkering van Sociale Zaken ontvangt, dan kunt u contact- opnemen met de vakbalie in het stadskan toor, Kanaalweg 3 in Middelburg, telefoon 67 50 00. U kunt ook gebruik maken van ons digitale aanvraagformulier. U kunt dit formulier vinden op www.middelburg.nl onder de knop werk en jnkomen formu lieren. U kunt het formulier ook krijgen bij Vrijwilligerssteunpunt Middelburg in het winkelcen trum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat. De vrijwilligers die daar werken, helpen u graag met het invullen van het formu lier. U kunt hiervoor een afspraak maken via telefoon 62 67 57. The Uprights verzorgden vorige week een optreden in het stadskantoor. foto: Mieke Wijnen De raadzaal van het stadskantoor is doorgaans de plek waar raad sleden pittige discussies over Middelburg voeren. Afgelopen don derdag ging het er heel anders aan toe. Raggae-groep The Uprights en rapper MC Henrik toonden er hun muzikale kunnen voor tiental len jongeren. Die waren naar het stadskantoor gekomen voor een informatiebijeenkomst over de plannen voor een nieuw jongeren centrum. De plannen zijn ook te bekijken in de informatiewinkel van het stadskantoor. Het is de bedoeling dat het nieuwe jongerencen trum in 2007 open gaat. Het komt in de voormalige Nighttrain aan de Beddewijkstraat. foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2005 | | pagina 5