Montezuma s Revenge haalt alles uit de kast voor Pop Art Afsluiting van manifestatie Mijn Domein tjokvol films en muziek Vijf makkelijke stukken razen over podium in De Meiboom Jim Speelmans zet eerste cabaretprogramma neer FILM WEEK Divers ensemble in bios-concert PODIUM Uit volle borst voor Bangladesh The Band speelt Oost-Europa en vleugje Bretons Samenzang voor Samuëlschool Sterrenworkshop in Goese bieb CINECITY VLISSINGEN Domino Première In her Shoes Voorpremière Woensdag 20.00 uur. Joyeux Noël Merry Christmas Voorpremière Exorcism of Emily Rose Harry Potter and the Goblet of Fire Chicken Little Fightplan History of Violence Lord of War Legend of Zorro Paard van Sinterklaas Wallace Gromit Sneak Preview SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Moviezone: Nemmeno il Destino Ladies in Lavender Guernsey Metallica - Some Kind of Monster Sjakie en de chocoladefabriek PODIUM 'T BEEST GOES Zielen van Napels Land of Plenty DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Popularisering DINSDAG WOENSDAG Woensdag 23 november 2005 De Faam 25 Dagelijks 16.00, 18.45, 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Thriller, actiefilm over Domino 1 larvey die haar luxe leventje op geeft en premiejager wordt. Drama, komedie over twee zussen die na een ruzie weer naar el kaar groeien. Dinsdag 19.00 uur. Oorlogsdrama. Laat de verbroedering zien tussen Duitse, Franse en Britse soldaten tijdens de kerstnacht in 1914. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Horrorfilm over de negentienjarige Emily Rose, die sterft tijdens het exorcisme. Originele versie: dagelijks 13.30, 15.00, 17.00, 18.45, 20.30 uur. Vrijdag en zaterdag ook om 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Nederlandse versie: dagelijks 13.30. 15.30, 18.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Harry Potter beleeft nieuwe avonturen in een fantasiewereld. Nederlandse versie: dagelijks 13.30, 16.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm over het kleine kuikentje Chicken Little en zijn vrienden die een manier zoeken om de wereld te redden. Dagelijks 13.45, 19.00. 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Za terdagnacht 24.15 uur. In deze thriller raakt Kyle Prat haar dochtertje Julia kwijt. Donderdag t/m dinsdag 22.00 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Er komt een einde aan het rustige leventje van Tom Stall als uit komt dat hij ooit crimineel was. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Woensdag niet om 19.00 uur. Zater dagnacht 24.00 uur. Wapenhandelaar ontmoet onverwachte vijand: zijn geweten. Donderdag, zondag, woensdag 13.45, 19.00, 22.00 uur. Vrijdag, zaterdag, maandag 13.45, 19.00 uur. Dinsdag 13.45, 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Actiefilm, avontuur met Zorro. Dagelijks 14.00, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Winky wil een paard en besluit om dit aan Sinterklaas te vragen. Dagelijks 16.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Uitvinder Wallace en zijn hond Gromit beginnen nieuw bedrijf. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefhebber. Donderdag 20.00 uur.' Subtiel, humoristisch maar schrijnend portret van twee vrienden die in een buitenwijk van Turijn leven. Vrijdag 22.00 uur. Zondag, dinsdag, woensdag 20.00 uur. Liefde en verlangen in het Engeland van de jaren dertig met Judi Dench en Maggie Smith. Vrijdag, zaterdag 19.30 uur. Maandag 20.00 uur. Een briljante film, over hoe dramatische gebeurtenissen, ons soms doen beseffen hoe onverschillig we leven. Zaterdag 22.00 uur. Lichamelijk en geestelijk gesloopt, viert Metallica het twintigjarig bestaan met een cd-opname. Woensdag 14.00 uur. Verfilming van Roald Dahlbock. Donderdag, zaterdag 20.30 uur. Toont een inspirerend portret van een stad die al 2500 jaar heeft weten te overleven. Dinsdag, woensdag 20.30 uur. Een echte Wim Wendersfilm. VLISSINGEN - Ensemble Di versity treedt zondagochtend 27 december op in CineCity in Vlissingen. Het Ensemble Diversity bestaat uit Koen Walracvens (accor deon), Sabina Rekshejeva (vi ool), Lenka Brazdilokova (sopraan) en Marco Mazzini (klarinet). Zij spelen werken van Verdi. Piazzolla, I liindcl en Vcl- lini. I Iet concert staat onder aus piciën van het Koninklijk Con servatorium te Gent. Het begint om 11.30 uur in het theatercafé van CineCity in Vlissingen. Kaarten zijn voor tien euro te koop bij CineCity. Parallel aan het concert draait een kinderfilm (aanvang 11 uur). WOLPHAARTSDIJK - In de Nederlands Hervormde Kerk aan de Ooststraat I in Wolp- haartsdijk is zaterdag 26 no vember een zangavond. Het Christelijk Gemengd Koor Sursum Corda uil Middelburg, onder leiding van Tonny Nijsse, treedt op met aan het orgel Christiaan Dekker. Ook man nenkoor De Lofzang uil Goes maakt zijn opwachting. Dit koor wordt gedirigeerd door Kees van der Steenhoven, liet concert is een initiatief van de Stichting Woord en Daad, die gezond heidszorg in Bangladesh helpt. De opbrengst van de collecte wordt nog eens verdubbeld door het ICCO. Het concert begint om 19.30 uur, toegang gratis. NIEUW EN ST. JOOSLAND Wouter Planteijdt van Sjako, Roel Spanjers van JW Roy Band en Erie van Dijsseldonk van The Small Town Romeo's verzamel den hun krachten om de intrige rende muziek van The Band voor het voetlicht te brengen. Vrijdag 25 november staan ze in De Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland. Het begint om 20.30 uur, kaarten kosten twaalf euro. Goes, 't Beest, Teatro, "De Val', theater, 20.30 uur Goes, De Mythe, Het Groot Niet Te Vermijden. 'Diamonds Pe arls', theater. 20.00 uur Mid delburg, Stadsschouwburg, Brigitte Kaandorp, '1000 1 dag', 20.00 uur Middelburg, Onder de Toren, omgeving Lange Jan, straattoneel Dic kens figuren, 15.00-16.00 uur Goes, 't Beest, Meeting Point, 21.00 uur Vlissingen, Arse naaltheater, Giphart, Chabot en Bril. literair theater, 20.15 uur Vlissingen, De Piek, Void of Air Voicst, Mee- tingpoint, Nederlandstalig, 21.30 uur Serooskerke, Pct- ruskerk, uitvoering, 'Een nar in de strijd tegen de narigheid', en Het Klesamer Trio Vilde Katshke. klarinet, accordeon en viool. 20.15 uur Krabben- dijke, De Meiboom. Five Easy Pieces, 'Masterpiece', cabaret, 20.00 uur Nw.- en St. Joos land. De Wegwijzer, Plante ijdt, Spanjers van Dijssel donk. 20.30 uur Middelburg, Stadsschouwburg, Brigitte Kaandorp. '1000 1 dag', 20.00 uur Goes, De Mythe, Carmen Mota's Fuego, Spaanse dansshow. 20.00 uur Vlissingen, café Groen Licht, The Name en Nodal Point, rock, 21.30 uur Middelburg. Nieuwe Kerk, Margreeth de Jong, orgelconcert, 20.00 uur Vlissingen, Arsenaaltheater, Elly en Rikkert, kindcrcon- ccrt. 14.00 uur Vlissingen, De Piek, The Old Firm, 22.00 uur Nw.- en Sl. Joosland, De Wegwijzer, Jim Speelmans, 'Hier is hij', cabaret, 20.30 uur Middelburg, Stadsschouw burg, Brigitte Kaandorp, '1000 1 dag', 20.00 uur Vlissingen, Vestzak99, De Zeeuwse Komedie, 'Boven het dal', 20.15 uur Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, ensem ble Brabas, 10.30-11.00 en 11.30-12.00 uur Montezuma's Revenge struint al jaren de Nederlandse theaters af. (foto: Pettrik Kafoe) MIDDELBURG - De tijd dat Montezuma's Revenge als a capella popgroep op feesten en partijen haar zangkunsten vertoonde is al lang voorbij. Dat blijkt wel, want ze presen teren alweer hun tiende show. Op donderdag 1 december staat Montezuma's Revenge in de Stadsschouwburg aan het Molenwater 99 in Middelburg met de voorstelling 'Pop Art'. In 'Pop Art' laten de vijf zangers zich inspireren door de wereld stad Berlijn. In een variété-ach- tig programma ontstaat de unie ke sfeer van de Berlijnse theaters en nachtclubs, die wordt gecombineerd met een eigen tijdsheid die ook zo kenmerkend is voor de wereldstad. Montezuma's Revenge is al vele jaren een begrip in Nederlandse en Europese theaters. Voor dit programma hebben zij zich laten regisseren en adviseren door Ka- rel de Rooij, de 'kleine' van Mi ni Maxi. De vijf zangers van Montezuma's Revenge zijn Paul Klooté, Hans Cassa. 'Sanne de Waard, Bert Oostendorp en Mcnno Stuifmeel. Tien jaar geleden zette Monte zuma's Revenge de toon met de popularisering van de a capella. "Met Pop Art wordt duidelijk dat we van a capella zijn uitge groeid tot een vocal popgroep waarbij ook het beeld een steeds belangrijkere rol speelt", vertelt bariton Bert Oostendorp. Hij vervolgt: "En het wordt tijd om nog meer publiek te trekken, want deze voorstelling heeft zo veel te bieden. We gaan terug naar het variété. Daarnaast is de zang, het beeld heel belangrijk. Goochelen, sketches, interactie met het publiek. Ja, zelfs buik- spreekpoppen. Alles wordt uit de kast gehaald." De voorstelling moet niet alleen in Nederland, maar ook daarbui ten voor een grotere bekendheid zorgen. Het quintet van Monte zuma's Revenge hoopt namelijk stiekem dat deze show een om wenteling in hun carrière wordt die toch al niet zo mager was de afgelopen tien jaar. De voorstelling begint donder dag 1 december om 20.00 uur. Kaarten kosten achttien euro en zijn te reserveren via 0900- 33300033. GOES - Volksdansvereniging Oberon houdt op zaterdag 26 november een dansdag in Goes. Wie het leuk vindt om te dansen kan die dag verschillende dansen uit Oost-Europa en een Bretonse dans leren. De dansleiding is in handen van Sibylle Helmer, een ervaren dansdocente uit Utrecht. De dansdag is in het gymnastiek lokaal aan de Reigerstraat 3 in Goes en is van 13.00 tot 17.00 uur. Meedoen kost elf euro. Meer informatie is te krijgen bij Nanda van den Berg, 0113-548066. Jim Speelmans ontpopt zich in zijn eerste programma als een grappenvirtuoos. (foto: Rcné de Gilde) NW.- EN ST. JOOSLAND - Jim Speelmans zet zaterdag 26 november zijn allereerste cabaretprogramma 'Hier is hij' op de planken van Theater de Wegwijzer aan de Molenweg 25 in Nieuw- en St. Joosland. De aanvang is om 20.30 uur. Als nieuwkomer opereerde Jim Speelmans vanaf 1999 voorna melijk in de luwte van comedy clubs, maar dit circuit ontgroei de hij al snel. Sindsdien is hij niet meer te stuiten. Zo stond hij vervolgens op Lowlands, Crossing Border en Big Night of Comedy. BNN kwam hem op het spoor en bij deze omroep liet hij in het najaar van 2003 een opvallend andere kant zien: satire en sketches. Met aan de ene kant de snelheid en scherpte van het kroegencircuit en aan de andere kant de sketches en type tjes als bagage, leek hem de tijd rijp om het theater in te gaan. Speelmans ontpopt zich in zijn eerste programma als een grap penvirtuoos met een onortho doxe stijl waarin typetjes, lied jes en conferences elkaar in hoog tempo afwisselen. Eén van de best bewaarde geheimen van het cabaretcircuit. Toegangskaarten kosten 11,50 euro en zijn te reserveren via w w wth e a t e r d e w eg w ij zern 1 o f telefonisch op 01 18-6Ö2741 VLISSINGEN - De manifesta tie Mijn Domein I wordt zon dag 27 november afgesloten met een compilatie van hon derd jaar filmgeschiedenis over de stad ais plek van ver val en vernieuwing, van anoni miteit en saamhorigheid en van werk en vertier. De film fragmenten worden 'live' be geleid door muziek van Frans de Waard. Het programma start om 15.00 uur in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen en de toegang is gratis. Mijn Domein I markeert het be gin van een uniek meerjarig kunstproject. Met uiteenlopen de kunst- en culturele activitei ten, volgt Mijn Domein de ko mende jaren de transformatie van de voormalige Marinewerf 'De Schelde' tot woon- en werkgebied van de Vlissingse binnenstad. Met Mijn domein willen de or ganisatoren, Stichting het Zuid- licht en Buro Beeldende Kunst Vlissingen, een breed publiek betrekken bij de ontwikkelin gen op het KSG-tcrrein. De kunstmanifestatie is nog tot en met 27 november te bezoe ken. van woensdag tot en met zondag, van 12.00 tot 17.00 uur. De ingang van Mijn Do mein is aan de Hellinghaan, achterzijde parkeergarage Al- bert Heijn aan de Aagje Deken straat. Meer informatie over Mijn Do mein is na te lezen op www.bu- robk.nl. KRABBENDIJKE - Na hun gezamenlijk afstuderen aan de Academie voor Kleinkunst speelden ze allen een jaar in het ensemble van de musical Fox trot en hadden twee succesvolle zomers als Five Easy Pieces op De Parade. Komende vrijdag staan de 'vijf stukken' op het podium van de Meiboom in Krabbendijke. De afgelopen twee seizoenen toerde het gezelschap succesvol door het land met hun eerste theatervoorstelling. 'Een won derlijk mozaïek van zoetgevoois de samenzang', schreef het NRC naar aanleiding van de première in De Kleine Komedie in Am sterdam. Ook namen de Five Easy Pieces een cd op met een aantal speciaal voor hen door Theo N ij land geschreven num mers. Ook hadden ze het genoe gen voor Koningin Beatrix op te mogen treden bij de heropening van Theater Di 11 igentia in Den Haag. Ze laten zich niet een stempel opdrukken of in een hok je plaatsen. Five Easy Pieces is met niets te vergelijken. Wat ze doeii is nieuw en het raast door het land. Five Easy Pieces is een lust voor het oog en een genot om naar te luisteren. Kaarten kosten twaalf euro en zijn te reserveren in het gemeen tehuis publiekshal ie Bachten Vaete) en eventueel ook nog ver krijgbaar aan de zaal. Telefo nisch bestellen kan via 0113- 395326, 0113-571864 en 0113- 551552. Ook via de site www.po- d i u m rei mers waa In I k un n en kaarten besteld worden. I Iet op treden in De Meiboom begint om 20.00 uur. Goes, De Mythe, FoIIie deux. klassiek, volksmuziek, 12.00 uur Vlissingen, Vestzak99, De Zeeuwse Komedie, 'Boven het dal', 15.00 uur Vlissin gen, Cine City. Ensemble Di versity, concert, 1 1.30 uur Middelburg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 20.00 uur Vlissingen, Arse naaltheater, Ana Ritta, Portu gese fadomuziek, 15.00 uur Middelburg, café Schuttershof, Super Soul Sessie, 16.00 uur Goes. De Mythe. Itzik Galili, 'Galili Dance', 20.00 uur Goes, theatertje Ambachtscen trum, poppentheater Sim Bo lus, 'Wat een schat!', 15.00 uur Vlissingen. café Popeye, Co pycat, 22.30 uur Koudeker- kc, Intratuin, theatershow. 'Sinterklaas wordt wakker', 13.00 en 15.00 uur Goes, De Mythe, Vishtèn, Celtic Party, muziek, 20.00 uur Middel burg, Stadsschouwburg, Pien Ankerman en Kristel Zweers. dubbelcabaret, 20.00 uur Vlissingen, café - restaurant Soif, live muziek, Jazz Blues, 21.00 uur GOES - Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen uit Mid delburg geeft vanmiddag (woensdag) in de bibliotheek van Goes een workshop voor kinderen vanaf tien jaar. De workshop over de sterren hemel begint om 16.30 uur en duurt tot tot 18.00 uur. Mee doen kost niets. Ze traden op voor de koningin, nu komen de Five Easy Pieces het publiek in Krabbendijke verma ken. (foto: pr) KAPELLE - In de kerk van de gereformeerde gemeente in Kapelle is zaterdag 26 no vember een koor- en samen- zangavond. Gemengd koor de Lofstem uit Schérpenisse, gemengd koor Crescendo uit Kapelle en leer lingen van de Samuëlschool uit Kapelle doen mee aan het op treden. De collecte is bestemd voor de Samuëlschool in Kapelle. Deze school voor zeer moeilijk leren de kinderen wil een speellokaal bouwen. De avond begint om 19.30 uur.

de Faam | 2005 | | pagina 25