Vitaal Platteland Zeeland Provincie Zeeland Actieplan Fiets 2005-2015 VERSCHOORE Genieten -^Officiële Mededelingen bij Gall Gall GALLGALL MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 46/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Ontheffing gebruik wegen De Poel Vergadering Nationaal Park Oosterschelde In het provinciale verkeers- en vervoersplan is aangegeven dat het vorige actieplan uit 1995 herijkt moet worden. Provinciale Staten mÊÊÊÊÊÊÊÊÊBMÊÊÊÊÊÊÊm Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten Milieu Besluit accepteren melding ARKEMA Vlissingen B.V. Vergunning bema ling bouw woon zorgcentrum nabij Kreek Westkapelle Lever uw fotorolletje of digitale beeld drager (min. 20 bestanden aon-eengesloten op I drager) 10 bij onze Kodak l-uur fotoservice. En ontvang een 2e set foto's gratis! ENTHOUSIASTE PARTTIME VERKOPER M/V Woensdag 16 november 2005 De Faam ■Hanam GEMEENTE Postbus 1000 Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@Veere.nl V F F'P www.Veere.nl Vervolg van pagina 8 NIEUWE UITNODIGING WERKCONFERENTIE OVER DE ONTWERPSTARTNOTITIE WET MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING De eerder geplande bijeenkomst van donderdag 3 november 2005 is wegens een te gering aantal aanmeldingen afgelast. Wij vin den het echter van groot belang om de mening van de zorgvragers te vernemen en nodigen u daarom uit voor een nieuwe bijeenkomst op dinsdag 29 november a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Wij hopen dat u dan (wel) aanwe zig kunt zijn .De avond is bedoeld voor vertegenwoordigers van zorgvragers, gebruikers van zorg (cliënten) en organisaties die een beeld hebben van de vraag naar zorg. De bedoeling is om van gedachten te wisselen over de ont- werpstartnotitie Wet Maatschappelijke Ondersteuning van de gemeente Veere. Uw bij drage zal samen met die van de zorgaanbieders gebruikt worden in de verdere procedure. Uw aan melding ontvangen wij graag uiterlijk 25 november 2005 via e- mail: gemeente@veere.nl of per post onder vermelding van wel zijn: Gemeente Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg COMMISSIE RUIMTELIJKE ONTWIKKELING Maandag 21 november 2005, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen* - Vaststellen van de verslagen van de commissievergaderingen van 1 2 september en 5 oktober 2005 - ingekomen stukken - evaluatie parkeerbeleidsplan Domburg en Veere - Invoering parkeerbeleidsplan Zoutelanae - Vaststellen prestatieafspraken gemeente Veere - Woningstichting Walcheren - Voortgangsrapportage sprei dingsplan zorgwoningen - Vaststellen nota van uitgangs punten voor de plannen voor Zoutelande Vaststellen verordening "Ontheffingen artikel 87 RVV 1990 Veere" - Advies aan de staatssecretaris OCW tot aanwijzing landfront Vlissingen als rijksmonument - Gewijzigd vaststellen bestem mingsplan Koningshof, gedeelte Noordeinde, Kouaekerke Onderhandse verkoop Mijnsherenstraat 1 Veere - Bezwaarschrift tegen afwijzing verzoek planschade Steengrachts- wea 8 Grijpskerke - Plan voor Veere - Informatie-uitwisseling ad hoe tussen portefeuillehouder en com missieleden - Informatie-uitwisseling structureel tussen portefeuillehouder en com missieleden over afgesproken onderwerpen: voortgang N 57, Belvedere, de stand van zaken rond vergunning verlening (alle); voortgang Parkeerbeleidsplan Domburg, infrastructuur; ontwikkelingen Kustlicht II; voortgang Wozoco's - zorgwo ningen; uitvoeren grote werken; voortgang nieuwe bestemmings plannen; grondaankopen voor nieuw bouw; uitvoeren woningbouwprogram ma (feitelijke gegevens). COMMISSIE MAATSCHAPPE LIJKE ONTWIKKELING Dinsdag 22 november 2005, aan vang 1 8.30 uur in het gemeente huis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen - Vaststellen van het verslag van de commissievergadering van 13 september 2005 - Informatie-uitwisseling ad hoe tussen portefeuillehouder en com missieleden - Informatie-uitwisseling structureel tussen portefeuillehouder en com missieleden over afgesproken onderwerpen Brede school en inzicht in de nieuwbouwplannen van scholen Voortgang invoering van de WMO in Veere Stand van Zaken wozoco's - Ingekomen stukken - Wijzigen van de Algemene plaatselijke verordening Veere - Intrekking WWB verordeningen - Begroting ISD-Walcheren - Beleidsplan ISD-Walcheren - Vaststelling gemeenschappelijke regeling ISD-Walcheren - Begroting 2006 LétÉ - Huisvestingsprogramma en - overzicht 2006 - sportcomplex Westkapelle. COMMISSIE FINANCIEEL BELEID EN ALGEMEEN BESTUUR Woensdag 23 november, aan vang 19.30 uur in het gemeente huis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen - Vaststellen van het verslag van de commissievergadering van 5 okto ber 2005. - Informatie-uitwisseling ad hoe tussen portefeuillehouder en com missieleden - Informatie-uitwisseling structureel tussen portefeuillehouder en com missieleden over afgesproken onderwerpen. - Ingekomen stukken. - Ontwikkelen Singelgebied te Domburg. - Evaluatie seizoen 2005 op het gebied van openbare orde en vei ligheid, alsmede evenementen en horeca. - Evaluatie uitstallingenbeleid. - Gemeenschappelijke regeling Veiligheidsregio. - Conclusies en aanbevelingen naar aanleiding van het corres pondentie onderzoek 2004. -11e begrotingswijziging 2005. Degene die gebruik wil maken van het spreekrecht over geagen deerde onderwerpen meldt dit voor de aanvang van de vergade ring aan de commissiegriffier, Jan Muizelaar RO, tel. 0118 555335, Ron Waverijn FBA tel. 0118- 555410; Ron Bielok MO tel 0118 555413, of per e-mail griffie@veere.nl. Domburg, 16 november 2005 Burgemeester en wethou ders van Veere Abdij Zorgboerderij Pitteperk, Middelburg (foto: Jaap Wolterbeek) Mensen met ideeën voor een vitaal platteland kunnen tot 1 december 2005 nog één keer subsidie aanvragen voor 2006. De vergrijzing van de agrarische beroepsbevolking neemt de komende jaren sterk toe. Om het platteland leefbaar te houden zul len alle mogelijke functies benut moeten worden, van agrarisch bedrijf tot toeristische voorzie ning. Het bestuurlijk consortium Vitaal Platteland Zeeland heeft een vier tal prioriteiten vastgesteld om de doelstellingen te bereiken: Verhoging van de kwaliteit van water, milieu, natuur en land schap; Bevordering van duurzame land bouw (ecologisch en economisch verantwoord); Bevordering van de verscheiden heid aan economische dragers (in belangrijke mate gericht op recreatie en toerisme); Bevordering van de leefbaarheid (veiligheid, bereikbaarheid, socia le verbanden en culturele iden titeit zijn de kernbegrippen). Er is zowel vanuit Europa als van uit de rijksoverheid en de provin cie Zeeland geld beschikbaar voor projecten die aan deze doel stellingen beantwoorden. Om het aanvragers makkelijk te maken heeft de provincie één loket opgezet, waar subsidie aange vraagd kan worden. Formulieren voor de subsidieaanvraag zijn verkrijgbaar per e-mail via vitaalplatteland@zeeland.nl of per telefoon 0118-631872 of 0118- 631531. Downloaden kan ook via www.zeeland.nl/loket/subsidies/ platteland Het formulier kan opgestuurd worden naar: Provincie Zeeland, t.a.v. J. Broodman, Postbus 153, 4330 AD Middelburg Voor nadere informatie kan ook contact opgenomen worden met de heer Broodman, of gekeken worden op de hierboven genoem de website. In 2003 is de brochure Vitaal Platteland Zeeland verschenen. Hierin is behalve aandacht voor subsidiemogelijkheden ook een aantal praktijkvoorbeelden opge nomen dat halverwege het pro ject gerealiseerd is. Deze brochure is in te zien op de website, maar ook te bestellen via het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mailadres infocen- trum@zeeland.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat van 25 maart tot 24 mei 2006 twee maanden de Wisse- kerkseweg en de Sinoutskerkse- weg in De Poel afsluiten. De afsluiting geldt op werkdagen van 7.00 tot 9.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur met uitzondering van landbouwverkeer. Deze maatregel is nodig om sluipverkeer tegen te gaan dat een alternatieve route zal gaan kiezen om de verkeershinder te ontlopen die veroorzaakt wordt door de vernieuwing van het spoorwegviaduct in de N254 bij 's Heer-Arendskerke. Er kan een gratis ontheffing op kenteken aangevraagd worden door iedereen die in het gebied woont en/of werkt of pachter, huurder of eigenaar is van gron den. Ook personen die een zorg- relatie hebben met mens of dier binnen het gebied of een econo misch belang hebben kunnen een ontheffing krijgen evenals spoed eisend verkeer (medisch/parame disch). Formulieren kunnen gedownload worden via de website van het waterschap www.wze.nl <http://www.wze.nl> en aange vraagd worden via telefoonnum mer 0118-621000. Vrijdag 24 november, om 14.00 uur vergadert het overlegorgaan Nationaal Park Oosterschelde (NPO) in het provinciehuis in Middelburg, Abdij 6. Behalve de gebruikelijke agenda punten wordt gesproken over de stand van zaken onderzoek parel snoer, jaarverslag bestedingen plan 2004, bestedingenplan 2006, voorstel wijziging begren zing NPO. Er zijn twee presenta ties: één van Rijkswaterstaat over de voortgang van "Verlopend tij" en één van het Projectbureau zeeweringen. Neuws i Zeeland i Met de vaststelling van het actie plan wordt een nieuw fietsbeleid in werking gezet. In het actieplan wordt niet alleen het provinciale beleid behandeld, maar ook het gezamenlijke beleid met andere wegbeheerders in Zeeland, zoals de waterschappen en gemeen ten. Het plan is erop gericht een vei lig, compleet en comfortabel fietsnetwerk aan te kunnen bie den, maar ook om het gedrag van bewoners en bezoekers te beïnvloeden en zo het fietsge bruik te stimuleren. Geprobeerd zal worden op deze manier de concurrentiepositie van de fiets te versterken, vooral ten opzichte van de auto. Fietsbeleid Naast het basisbeleid, dat betrek king heeft op netwerk, veiligheid en comfort zijn zes verschillende gebiedsprofielen geformuleerd. Er worden verschillende accenten gelegd voor stedelijk gebied, dagrecreatie, verblijfsrecreatie, cultuurlandschap en natuurland schap en zeehavens en industrie. Bij stedelijk gebied geldt dat de kracht van de fiets vooral op de kortere afstand ligt, tot ca. 7,5 km. Bij dagrecreatie zal worden getracht om de fiets en openbaar vervoer (OV) de rol van de auto over te laten nemen bij het ver keer richting strand. Bij verblijfsrecreatie is de rol van de recreatie-ondernemer cruciaal. Hij kan zijn gasten uitleggen dat fietsen in Zeeland leuker is dan autorijden en verhuurt dus ook fietsen. De fietser die door cultuurland schap wil fietsen moet geholpen worden door voorzieningen te creëren waar de overstap van auto naar fiets gemaakt kan wor den. Voor natuurlandschap geldt dat in grote lijnen ook. Voor zeehavens en industrie speelt de fiets voornamelijk een rol bij woon-werkverkeer. Uitwerking Bij de uitwerking van het basisbe leid worden verschillende elemen ten belicht. Het recreatieve net werk bijvoorbeeld zal niet langer bestaan uit bewegwijzerde fiets routes, maar uit een systeem van knooppuntbewegwijzering. Op die manier kan de recreatieve fietser zelf zijn route bepalen. Bij nat netwerk valt te denken aan onder meer subsidieverlening aan "Fiets een rondje met een pontje". De recreatieve fietser kan zo het unieke karakter van Zeeland, de combinatie van land en water, zelf ervaren. Verkeersveiligheid voor de fietser op en naast 80 km- als 60 km- wegen krijgt aandacht, waarbij ook kritisch gekeken zal worden naar oversteekplaatsen voor fiet sers. Samen met andere wegbeheer ders zal onderzocht worden hoe meer en andere overstapmoge lijkheden gecreëerd kunnen wor den van fiets naar OV, maar ook van 0V naar fiets en van auto naar fiets. Andere wegbeheerders zullen samen met de provincie een belangrijke rol spelen bij het uit werken van de eerder genoemde gebiedsprofielen. Via een aantal ambitieniveaus kan een keuze worden gemaakt over de aanpak van het actieplan. De beschikbare financiële middelen zullen een rol spelen bij het ambi tieniveau van het vast te stellen meerjarenprogramma. Het Actieplan Fiets kan besteld worden bij het informatiecentrum van de provincie (zie linksboven). n nProvinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 9 december over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 9 december 27 januari 2006 17 februari 2006 (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepte ren van de melding Wet milieubeheer van ARKEMA Vlissingen B.V. te VLISSIN GEN. De melding heeft betrekking op enkele wijzi gingen in het TPTX proces, waardoor de emissie van benzeen gereduceerd zal worden. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 15 december 2005: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Kriigerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 december 2005 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voor ziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan ROM Marsaki B.V., Stationspark 29A te Goes een vergun ning Grondwaterwet met voorschriften ter bescher ming van de bij het grond- waterbeheer betrokken belangen verleend voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het bou wen van een woonzorgcen trum aan de Grintweg, langs de kreek, te West kapelle. De vergunning ligt van 17 november tot en met 29 december 2005 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd bui ten kantooruren en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14- 16 uur en op donderdag avond van 17.30 -19.00 uur. Degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over de ont werp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 29 december 2005 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 30 december 2005 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). GRATIS ■mi Ti print DE MEEST COMPLETE DIGITALE FOTOWINKEL OOSTBURG Burchtstr .1(0117)452867 GOES Klokslr 7(0113)216159 MIDDELBURG Lanflo Do ft 115 (0118)634225 TERNEUZEN Noofflsu. 6 (0115)621575 HULST Gonlsoslr 25 (0114)316162 ZiERIKZEE Mol 17-19(0111)450091 ETTEN-LEUR Hol van don Houto 156 (076)5012670 WWW.fotOverSChoore.nl Actie verlengd lol I december 200f\ Als zelfstandig onderdeel van Ahold heeft Gall Gall al meer dan 500 winkels, verspreid over heel Nederland. Door het assortiment en het advies van onze medewerkers staat Gall Gall voor 'genieten'. Voor onze winkel in Middelburg zijn wij momenteel op zoek naar een VOOR 20 UUR PER WEEK. U werkt met een wisselend rooster dat in overleg wordt opgesteld. Naast een goed salaris geniet u een opleiding tot professioneel verkoper. Belangstelling? Bezoek onze site www.gall.nl of stuur uw schriftelijke sollicitatie naar onze winkel manager, mevrouw I. Spaeter, Vrijlandstraat 81, 4337 EC te Middelburg. Tel: 0118-650476 oguivtn» naar aaric-aiog van dezo acKwianbo wo<ct nW op pfi gwtakt bij afdrukken van uw kleurenfoto's, geldl niet i.c.m. andere oclies. Fietsende scholieren (foto: Jaap Wolterbeek) Genieten Genieten

de Faam | 2005 | | pagina 9