Welkom Sinterklaas Eindejaarsuitkering voor 65-plussers Kussen en wegrijden bij het station CWI en ISD trekken in stadskantoor Het woord aan Joan van Dijk-Sturm Verdien een spekcheque Informatiebijeenkomst Bolwerken Gratis identiteitskaart voor 14-jarige Koudekerkseweg weer open Verhoging huurtarieven ma*- 15 minuten Rectificatie gemeentegids Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Woensdag 16 november 2005 De Faam S®S®SSU®SK®ï5SSSSSR-?f'S'SS?v;«'X\ïS®JH®W Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Binnenkort trekken de ISD en het CWI in het stadskantoor van Middelburg. De ISD, de Intergemeentelijke Sociale Dienst, is het nieuwe samen werkingsverband tussen de sociale diensten van Middelburg, Vlissingen en Veere. Het CWI is het Centrum voor Werk en Inkomen dat nu nog gehuisvest is in de Stadhuisstraat. Een dergelijke samenwerking wordt op dit moment in veel gemeentes ingevoerd, bijvoorbeeld ook in het stadskantoor van Goes en het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland. De ISD trekt begin januari in, het CWI begin maart. Door deze samenwerking zal binnenkort ook de laatste toren van het stadskantoor benut worden. De drie organisaties gaan een bedrijfsverzamelge bouw vormen. Dat betekent dat zij voorzieningen delen. Zo komt er een gezamenlijke centrale balie in de hal en zullen de ondersteunende diensten door alle drie de organisaties benut worden. Voor de klanten van het stads kantoor en de sociale dienst van Middelburg zal er niet veel ver anderen. Begin december ver huizen een aantal afdelingen van de gemeente intern. In december en januari wordt de hal van het stadskantoor ver bouwd om voor de drie organi saties loketten te maken. In de week tussen kerst en nieuwjaar is het stadskantoor gesloten. De afdeling Pubiiekszaken is echter wel open voor de aangifte van geboorte en overlijden. De pre cieze openingstijden leest u binnenkort op deze pagina. De actualiteit heeft de nieuwe gemeentegids 'Thuis in Middelburg' alweer ingehaald. Ook zijn er fouten in het boek je geslopen. Mevrouw C.J. Boersma staat als fractievoorzitter van de PvdA vermeld. Dat moet mevrouw S.J. Szarafinski zijn. Mevrouw M. Riedijk van het CDA is onlangs uit Middelburg ver huisd. Haar opvolger heet mevrouw M. Vermaat. Het college van burgemeester en wethouders heeft vorige week besloten dat de heer A. Rots de nieuwe voorzitter van de commissie Maatschappelijke Zaken is. Iedere Middelburgse wijk heeft een eigen wijkwethouder. Het overzicht op pagina 53 van de gemeentegids is niet helemaal correct. De juiste verdeling is wethouder Huub van Klinken voor Dauwendaele, Mortiere en Nieuw- en Sint Joosland. Wethouder Albert de Vries is aanspreekpunt voor Magistraatwijk, Reijershove, Erasmuswijk en Veldzigt (Zuid) en Stromenwijk, 't Zand, Griffioen en Breewijk (West). De rest van de verdeling klopt wel. Op pagina 39 is te lezen dat de gemeenteraad in september een beslissing nam over de plek van het nieuwe A-theater. Dit klopt niet. De raad nam het besluit om af te zien van de bouw aan de Zuidsingel. Momenteel wordt onderzocht of bouw op de plek van de huidige schouwburg aan het Molenwater mogelijk is. Thuis in Middelburg De gemeentegids biedt een overzicht van verenigingen, stichtingen en instellingen in de stad, zoals sportverenigingen, huisartsen, kerken en scholen. Daarnaast veel informatie over de gemeente Middelburg zelf. Zo staat beschreven hoe de gemeentelijke informatie in elkaar steekt, welke wijktafels er zijn en wanneer het huisvuil wordt opgehaald. De gemeentegids is ook op middelburg.nl te gebruiken: de Wegwijs in Middelburg. Handig van de Wegwijs is dat aan ieder adres een plattegrond is gekop peld, zodat snel te zien is, waar die ene club nou precies zit. Via de website is het ook mogelijk om digitaal gegevens aan te melden en te wijzigen. leder huishouden heeft een exemplaar ontvangen. Is dat bij u niet geval? Bel dan met de informatiewinkel van het stads kantoor, telefoon 67 54 49. Dan sturen wij u het boekje alsnog toe. Ook in de informatiewinkel van het stadskantoor zijn exem plaren verkrijgbaar. Een laatste bijdrage "Er is een nieuw college dat gaat werken aan onderling ver trouwen. Alleen al het feit dat er aan gewerkt moet worden geeft aan, dat er nog steeds veel mis is in Middelburg. Het lijkt er op, dat partijen elkaar niet meer kunnen of wil len verstaan. Men vlucht steeds vaker weg in onderwer pen die niet behoren tot het terrein van de gemeenteraad, maar de verantwoordelijkheid zijn van het kabinet. Het moment dat de rellen in Frankrijk worden aangegrepen om aan te geven dat het in Middelburg ook die kant op zou kunnen gaan, heeft ons, als WD nogal geschokt. Wij hebben in Middelburg een groep zogenaamde randgroep jongeren, maar om die te ver gelijken met de jongeren in Frankrijk, gaat ons te ver. De problemen zijn absoluut niet vergelijkbaar. We moeten oppassen om er op deze manier over te praten. Of moet dit de inleiding en legi timatie zijn voor een peperdure boksschool om te zorgen dat onze jongeren niet ontsporen? Over ruim vier maanden zijn er gemeenteraadsverkiezingen. De meest partijen hebben hun verkiezingsprogramma's al klaar en veelal zijn de nieuwe lijsten met kandidaten bekend of zullen binnenkort bekend worden. Eindelijk zijn dan de inwoners weer aan zet om hun stem uit te brengen. Nu maar hopen, dat de opkomst groot is. Het is het moment voor de burger om zich uit te spreken over het gevoerde beleid. Het is te hopen, dat de verkiezingspro- foto: Liesbeth Davidse gramma's gaan over echte zaken en niet zijn vol geschre ven met loze beloften. De WD heeft in ieder geval geprobeerd een realistisch pro gramma te schrijven, gericht op de toekomst. Een toekomst gericht op wonen, werken en een goed leven in Middelburg. Ook beloofd de WD zorgvuldig met de centen om te gaan. De situatie die is ontstaan na het wegstemmen van het theater moet zo snel mogelijk worden rechtgezet. Dat houdt in, dat een nieuwe raad weinig ruimte heeft voor nieuw beleid. Geen leuk voor uitzicht als je vol ambitie aan je stad mag gaan werken. Aan de andere kant is het ook een uit daging. Voor mij is dit mijn laat ste bijdrage als raadslid. Na een zeer lange periode gaan andere, goed ingewerkte men sen het stokje overnemen. Dat is goed voor Middelburg". Joan van Dijk-Sturm Fractievoorzitter WD dijksturm@zeelandnet.nl Gemeente Middelburg deelt spekcheques uit aan bewo ners die zich inzetten voor hun straat of wijk. Initiatieven waar de buurt iets aan heeft. De aanmeldingsformulieren liggen klaar. De sluitingsda tum is 1 december. De spekcheque staat voor een bedrag van 125 tot 1.500 euro. U kunt ook iemand anders voor een cheque nomineren. De initi atieven zijn uitlopend: een boodschappenproject, het opknappen van een speelvoor- ziening voor kinderen, het opzetten van een wijkkrant, een wijkfeest, het opknappen van een gemeenschappelijk krui dentuintje. Alle aanvragen die binnenkomen, worden beoor deeld door een jury. Deze bestaat uit zes Middelburgers en een administratief medewer ker van de gemeente. Meer weten over de spekche ques? Loop dan binnen bij het wijkondersteuningspunt bij u in de buurt of de informatiewinkel in het stadskantoor. Daar ligt een folder met spelregels, voor waarden en aanmeldingsformu lier klaar. U kunt ook bellen met Bram van Houte van de afdeling Wijkaanpak van de gemeente, telefoon 67 57 88. Of kijk op middelburg.nl onder de knop 'Wijkaanpak'. De prijsuitreiking is op maandag 12 december in het stadskan toor. Wethouder Albert de Vries reikt de cheques om 16.00 uur uit. Jan Mensch en Marc van der Zwet van landschapsbureau Copijn zijn ingeschakeld om een plan op te stellen voor het Bolwerk. Dat plan wil de gemeente graag aan u pre senteren. Op woensdag 16 november vindt er een infor matiebijeenkomst plaats in de burgerzaal van het stadhuis aan de Markt. U bent van harte welkom om hierbij aan wezig te zijn. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Het college heeft het onder houdsplan voor de Bolwerken voorlopig vastgesteld. Er volgt echter nog een formele inspraakprocedure. Het plan ligt vier weken ter inzage in het stadskantoor en op de wijk- ondersteuningspunten. Van 16 november tot en met 13 decem ber kunnen alle belangstellen den de tekeningen bekijken en hierop een reactie geven. Deze reacties worden beoordeeld en verwerkt in een advies aan het college. Eind januari 2006 wil het college het (aangepaste) plan vaststel len. Gelijktijdig met het voeren van de inspraakprocedure vraagt de gemeente een kapver- gunning aan. De tekst van de aanvraag kunt u nalezen onder Informatie van de Overheid in de Faam van 23 november. De gemeente wil begin 2006 beginnen met de uitvoering van de plannen. De opknapbeurt vindt vervolgens in fases plaats. Vorige week stond een flink arti kel over de plannen op deze pagina. U kunt het nog eens nalezen op middelburg.nl onder de knop actueel/nieuws. Iedere 14-jarige heeft vanaf 1 januari eenmalig recht op een gratis Nederlandse identiteits kaart. Het kabinet heeft dit besloten in verband met de wijziging van de Wet op de identificatieplicht. Het aanvragen van een gratis identiteitskaart kan vanaf acht weken voor je veertiende ver jaardag, maar niet eerder dan 1 januari 2006. Ook veertienjari gen die al een identiteitskaart tegen betaling hebben aange schaft, hebben recht op een gratis kaart. Na het bereiken van de vijftienjarige leeftijd kom je niet meer in aanmerking voor een gratis kaart. De identiteitskaart is verkrijg baar op het stadskantoor bij de afdeling Pubiiekszaken. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donder dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het telefoonnummer is 67 50 00. Het werk aan deKoudekerkse- weg is een week eerder klaar dan verwacht; afgelopen zater dag kon verkeer weer over de weg rijden. Er is nieuw asfalt gelegd tussen het kruispunt Laan der Verenigde Naties en het kruis punt Stromenweg. Ook is een nieuwe belijning op het wegdek aangebracht. Met ingang van 1 januari stij gen de huurtarieven van de gemeentelijke panden. Deze verhoging is gebaseerd op de toename van het prijsindex cijfer voor de gezinsconsumptie over de afgelopen twaalf maan den. Dit cijfer wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hierop aansluitend is besioten de tarieven voor de verhuurde panden met ingang van 1 janua ri 2006 met 2 te verhogen. De huurders van de gemeente lijke panden krijgen schriftelijk bericht van de verhuuradmi nistratie van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid van de gemeente Middelburg. Vliegveld Midden-Zeeland is gelegen nabij het recreatiege bied Oranjeplaat en camping 'De witte raaf'. Door de ligging en het gebruik van het terrein kan er geluidhinder optreden voor omwonenden en aanwe zige recreanten. Klachten over het vliegverkeer kunnen telefonisch worden ingediend bij de havendienst van het vliegveld, klachtentele foon (0113) 67 00 18. De haven dienst draagt zorg voor ont vangst, registratie en beant woording van klachten. Klachten worden doorgegeven aan de Commissie 28 Luchtvaartwet. Schriftelijke klachten kunt u sturen aan het secretariaat van deze commis sie 28, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het secretariaat zorgt voor een juiste beantwoor ding en koppelt terug naar de havenmeester van het vliegveld. Sinterklaas en kerst zijn gezelli ge, maar vaak ook dure tijden. Ook voor 65-plussers. Speciaal voor hen kent gemeente Middelburg een eindejaarsuitke ring. Het is een kleine moeite om de uitkering aan te vragen. En als u hulp nodig heeft bij het invullen van het formulier, helpen het Vrijwilligerssteunpunt en de gemeente u graag. Hoeveel u krijgt hangt af van uw woonsituatie: Alleenstaande €105 Alleenstaande ouder €155 Gehuwd/samenwonend €130 Gehuwd samenwonend met minderjarige kinderen tot 18 jaar €180 U moet zelfstandig wonen. Inkomen Uw inkomen mag niet te hoog zijn: Alleenstaande €911 Alleenstaande ouder €1.147 *Echtpaar/samenwonend €1.279 De bedragen zijn exclusief vakantietoeslag Vermogen Ook uw vermogen telt mee. U kunt vermogen hebben op uw bank- giro- of spaarrekeningen. Of omdat u een auto, caravan, boot of eigen woning hebt. Sommige zaken vallen niet onder vermogen, zoals de inrichting van uw woning of uw scootmobiel. Hoeveel vermogen mag u heb ben? Alleenstaande €5.105 Alleenstaande ouder €10.210 Echtpaar/samenwonend€10.210 Heeft u een eigen woning dan wordt bovendien nog eens 43.100 vrijgelaten. Aanvragen Als u al een uitkering van Sociale Zaken ontvangt, dan kunt u bel len met uw klantmanager. Als u nog geen uitkering van Sociale Zaken ontvangt, dan kunt u contact opnemen met de vakbalie in het stadskantoor. Het telefoonnummer is 67 50 00. U kunt ook gebruik maken van ons digitale aanvraagformulier. Dit formulier staat op middel burg.nl onder de knop Werk en inkomen formulieren. Het formulier is ook verkrijgbaar bij het Vrijwilligerssteunpunt Middelburg in winkelcentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat. De mensen die daar werken, helpen u graag met het invullen van het formu lier. Bent u slecht ter been? De vrijwilligers komen bij u langs om u van dienst te zijn. U kunt hiervoor een afspraak maken via telefoon 62 67 57. U kunt het extraatje aanvragen tot en met 31 maart 2006. Folder Over de eindejaarsuitkering is een nieuwe folder verkrijgbaar op het stadskantoor. In de eer ste druk staat het telefoonnum mer van het Vrijwilligerssteun punt onjuist vermeld. Het cor recte telefoonnummer is 0118- 62 67 57. Volgende week een artikel over de aanvraag van bijzondere bij stand voor duurzame gebruiks goederen. foto; Mieke Wijnen Even makkelijk iemand afzetten of ophalen bij het treinstation, kan prima bij de 'kiss and ride'. Een voorziening die onlangs is aange legd voor automobilisten. Langs de Kanaalweg wordt volop gewerkt. Tussen het station en de Schroebrug is een groot deel van de nieuwe kademuur af. Deze ziet er hetzelfde uit als de muur aan de andere kant van de Stationsbrug, langs het waterschaps- en stadskantoor. Ook het stationsgebouw ondergaat momenteel een flinke opknapbeurt. foto: Peter Toornstra Sinterklaas en zijn pieten zijn afgelopen zaterdag onder grote belang- werd door honderden kinderen en hun ouders luister bijgezet. Daarna stelling welkom geheten in onze gemeente. De aankomst bij De Punt volgde een tocht door de winkelstraten naar de Markt. v

de Faam | 2005 | | pagina 5