VERRASSEND! de kijkkamer Verbouwingsuitverkoop I STEUTEL sE'IC Geld besparen? Bij ons kan het! ZtlVI verzekeringen W Jeremiasse SMS WIIU! Zuigers gooien met tonnen modder Middelburger in scholierentour 7=1X1:7 'ay Wij zijn u graag ter plekke weer van dienst tips üit de *1 de Kerstboulevard W-i opticiens Zeelands grootste fiets fitness-specialist vanaf 2 december ook op Walcheren! ftetsjcjtoufs Sint ontwaakt in Intratuin NIJNTJE Burggang 1 Middelburg - Tel. (0118) 62 36 52 Herdenking van Schiphol-drama WNF-rondleiding door Kasteel-bos Show over leven van Molukse vrijheidsstrijdster Kinderconcert Eily en Rikkert Uitbaggeren van waterlopen start WGGGNGR huis-aan-huiskranten www.amadore.nl Straatnaam 3 i □1, Pleidooi voor Marrakechplein in Vlissingen Jong Een hele pagina over jeugd van 1995 tot 2005 BreedIIit Met elf euro korting naar Rythm of the Dance Weekkrant voor Walcheren Kortingen van 10% tot 40% (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl Kinderdagverblijf Uw kind in goede handen... [j/f Gastouderopvang ^555^ 6? Oppassubsidie [j^T Opa en oma subsidie GRATIS KLEURADVIES! draadloze telefoon Beste service, laagste prijs! H M Woensdag 16 november 2005 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Zie onze uitgebreide Kerst en '&.A Oud Nieuw folder |r Tijdens Kersc en Oud Nieuw spetterende live optredens van: William, Lou Prince, Trio Ed de Poorter j en Ex-pose rinte, i irter Jê ■ES- Segeersstraat 35 Middelburg 0118 - 674004 Advertenties «V u STEUTEL KLEEDT DE MAN Let op de spectaculaire openingskrant in uw brievenbus! 0 Van der Spiegelstraat 54 - Goes Troeistraweg 364 - Vlissingen René Everts: "Ik oefende zo lang dat mijn vingers het stuk vanzelf konden spelen", (foto: pr) beth List, Syb van der Ploeg en Julian Thomas. "Ze vonden mijn kleding en uitstraling ook goed, maar inhoudelijk kunnen zan gers natuurlijk niets zeggen over de techniek van een saxofonist", meent René. Zijn concurrenten waren Tom Schraven (17) uit Angeren en Roxana Verhoekend (20) uit Hoogezand, die beiden zongen en Sandra Smit (14) uit Zeist die zong en pianospeelde. De meeste indruk op de jury maakte Roxana met de vertol king van lIf 1 ain't you'een nummer van Alicia Keys. Ze won de hoofdprijs: een eigen cd en een videoclip. Die kans had René ook graag willen hebben, maar hij rekent er op dat zijn tijd nog wel komt. Hij zit in vier ha vo van de CSW en hoopt het conservatorium te kunnen gaan volgen. "Ik speel al zeven jaar saxofoon. Muziek is één van de belangrijkste dingen in mijn le ven", zegt René. Advertenties Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5,- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 tc 0.22 p/min) www.rijbewjjsservice.nl KOUDEKERKE - Bij de Walcherse vestiging van Intratuin, aan de Galgeweg 5 in Koudekerke, staat woensdag 30 november de theatershow Sinterklaas wordt wakker op het pro gramma. Er zijn twee gra tis voorstellingen voor kin deren, om 13.00 en om 15.00 uur. Het is voor het eerst dat er bij het tuincentrum een sinter klaasvoorstelling te zien is. "We doen wel regelmatig wat extra's voor kinderen van onze klanten", vertelt ei genaar Sjacco Joziasse. "En nu wilden we ook iets doen rondom sinterklaas. Maar dan wel iets origineels. Kin deren kunnen al overal hun schoen zetten. Een voorstel ling leek ons daarom een leuk initiatief om op een an dere manier wat voor de kin deren te doen." Personeelsleden van Intra tuin Koudekerke spelen de meeste rollen in de voorstel ling zelf. "Hier werken nogal wat mensen die ervaring hebben op dit gebied, dus die zijn aan de slag gegaan", al dus Joziasse. 2ie de advertentie elders in deze krant. DELTA H.V. MIDDELBURG - Groen- Links Middelburg houdt don derdag 17 november om 20.00 uur een herdenkingsbijeen komst op de Markt bij het stadhuis in Middelburg. Aanleiding voor deze bijeen komst is de brand op Schiphol, waarbij elf mensen om het leven kwamen. Tijdens de herdenking is er ook aandacht voor mense lijk leed in het algemeen. OOSTKAPELLE - Het regio team Zeeland van het Wereld Natuur Fonds houdt zaterdag 19 november een rondleiding door het bos bij Kasteel West- hove in Oostkapelle. Onder leiding van een gids kun nen kinderen ontdekken wat er allemaal te zien is in het bos. De rondleiding begint om 13.30 uur. Deelname kost 3.50 euro voor niet-rangers. Aanmelden via 0118-640174. OOST-SOUBURG - Theater groep Delta brengt zaterdag 19 november de verteltheater voorstelling Martha Christina in wijkcentrum Mae-Uku aan de Prins Hendrikstraat 35a in Oost-Souburg. Het verhaal is geïnspireerd op het leven van de Molukse vrijheidsstrijdster Martha Christina Tiahahu. Tiahuhu vocht in 1817 mee te gen de soldaten van de VOC op het Molukse eiland Saparura. De voorstelling gaat over het meisje Tina. Zij wordt gepest op school. De strijd die zij voert te gen de pestende schoolgenootjes wordt de strijd van Martha Christina op Saparura. In de hit te van de strijd gijzelt Tina één van haar klasgenootjes. De voorstelling begint om 20.00 uur, kaarten kosten vijf euro. Na afloop is er nog een optreden van de oud-Souburger Cees de Jonge. VLISSINGEN - Elly en Rik kert Zuiderveld treden zater dag 26 november op in het Ar senaaltheater in Vlissingen. Het evangelische echtpaar Zui derveld is vooral bekend van EO-jeugdtelevisieprogramma's. Ook de show in Vlissingen richt zich op kinderen vanaf vier jaar. Het concert begint om 14.00 uur. Kaartjes zijn voor zeven eu ro te koop bij boekhandel Beste- vaer in Vlissingen. zie pagina 13 Advertenties VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen en het Waterschap Zeeuwse Eilanden beginnen deze week met het uitbaggeren van de grachten en sloten in Vlissingen. De omvangrijke klus is onderdeel van een tien jaar durend baggerplan. Langs de Olympiaweg en de randen van het sportcomplex Bonedijke worden natuurvrien delijke oevers aangelegd. "Die bieden beschutting aan vogels en waterdieren", legt M. Vroeg- op van het Waterschap uit. Uit baggeren van sloten is nodig omdat ze anders ondiep worden. Ook bevordert het doorstroming en kwaliteit van het water. Vraag naar onze voorwaarden Voor het versterken van de kustlijn worden enorme sleephopperzuigers ingezet, (foto: Roland de Jong) ZOUTELANDE - Voor de kust van Zoutelande wordt hard gewerkt aan de veiligheid van Zeeland. Twee grote 'sleephopperzuigers' leggen tonnen extra zand neer om de Walcherse stranden minder steil aflopend te maken. Bijko mend voordeel is dat de stran den daarmee ook een stuk bre der worden. Wanneer de kust steiler wordt, verdwijnt steeds meer zand dat op het strand thuishoort, in het water. Op die manier worden de stranden steeds smaller en dreigt uiteindelijk zelfs aantasting van de beschermende duinenrij. Om dit tegen te gaan worden stran den regelmatig opgespoten. Het zand dat de kustlijn van Zoutelande versterkt, wordt op de Noordzee in de Steenbanken opgezogen door twee giganti sche sleephopperzuigers, sche pen die met een opzuiginstallatie en een kanon zand kunnen op zuigen om het ergens anders weer uit te spugen. Het werk met de sleephopper zuigers stopt in december. Vol gend voorjaar start Rijkswaters taat dan weer met de stranden tussen Westkapelle en Vlissin gen. Niet met de twee enorme sleephopzuigers, maar gewoon op de ouderwetse manier: door zand op het strand uit te storten. MIDDELBURG - De vijftien jarige Middelburger René Everts was total loss na zijn deelname aan de Scholieren tour 2005. De scholier speelde afgelopen donderdag, tijdens de finale in Apeldoorn, op zijn saxofoon de sterren van de he mel. Toch ging een ander er met de hoofdprijs vandoor. door Ellen De Vriend JE MAAKT HET MET FIXET Hondegemsweg 2 Serooskerke Tel. 0118-591473 Janny Kousemaker Kleur- interieuradviseuse De Scholierentour is een talen tenjacht waarin jongeren, met en zonder handicap, strijden om de titel Muzikaal Talent 2005. Hij werd gehouden in het kader van het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Beatrix. René Everts verbaast zich nog dat hij aan de landelijke finale meedeed, want duizenden jon geren waren betrokken bij de voorrondes. Zelfheeft René geen handicap. Hij speelde in Apeldoorn een improvisatie op het jazznummer Autumn Leaves'. "Ik heb het keer op keer geoefend, tot mijn vingers het deden in plaats van ikzelf. Van tevoren was ik niet zo zenuwachtig, maar twee uur voordat ik op moest treden was het heel erg." René heeft het idee dat zijn op treden uitstekend is beoordeeld door de jury, bestaande uit Lies- DECT613-1. Verlicht kleuren display. Nummerweergave. Perfect geluid. Lijst gemiste gesprekken en berichten. Tele foonboek ringtones en wacht- muziek. Uitbreid baar tot 8 handsets. D>DECT Knip uit en profiteer! Kijk voor onze vestigingen op www.mikro.nl

de Faam | 2005 | | pagina 1