Hakim speelt keizer die niets om lijf heeft Directe Haagse rock in Arsenaal Medicine Woman van beeldbuis naar het podium van De Mythe Rockende vrijbuiters spelen op festival Nieuwe kunstenaars in Zeeuwse Nieuwe FILM WEEK Open atelier bij Art Aurum Rocknacht in Heartbreak Café Staatscircus strijkt neer in Goes PODIUM Zweed speelt in Arendskerke CineCity Vlissingen Schuttershof M'burg Podium 't Beest Goes Prijzen DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 9 november 2005 BB^iflSitoAstfgëPffgggSSggoflBaaoeSV'iatEV'gSgiSSflS'SSSgiKggMiSgiSE De Faam 23 issssH^ESKssaasai 10 t/m 17 november Chicken Little Première Nederlandse versie: woensdag 16.30 uur. Originele versie: Woens dag 4.00 uur. Animatiefilm over het kleine kuikentje Chicken Little en zijn vrienden die een manier zoeken om de wereld te redden. Fightplan Première Dagelijks 13.45. 16.3019.15. 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. In deze thriller raakt Kyle Prat haar dochtertje Julia kwijt. Les Temps Qui Reste Première Dinsdag 19.00 uur. De modefotograaf Romain heeft nog maar enkele maanden te le ven. History of Violence Première Dagelijks 16.30, 19.30, 22.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Er komt een einde aan het rusti ge leventje van Tom Stall als uitkomt dat hij ooit crimineel was. Lord of War Dagelijks 13.30, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Wapenhandelaar ontmoet on verwachte vijand: zijn geweten. Doom Donderdag, vrijdag, zaterdag 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zondag, dinsdag, woensdag 16.15, 21.45 uur. Maandag 16.15 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. In deze science fiction nemen Sarge (The Rock) en zijn team het op tegen duivelse krachten. The Big White Donderdag t/m dinsdag 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Komedie. Een bijna failliete reisagent probeert de levensver zekering van zijn broer te innen. Legend of Zorro Dagelijks 13.30. 16.15. 19.00. 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Actiefilm, avontuur met Zorro. Four Brothers Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Moeder van de broers Mercer wordt vermoord. Duo besluit de moordenaar op te sporen. The Brothers Grimm Donderdag t/m dinsdag 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Spannende avonturen van de ge broeders Grimm. The Long Weekend Zaterdagnacht 24.00 uur. Hilarische komedie over het le ven van reclameman die binnen achtenveertig uur met een nieu we campagne moet komen. 40 Year Old Virgin Dagelijks 21.30 uur. Komisch verhaal over vrijgezel die nog nooit sex had. Paard van Sinterklaas Dagelijks 13.30, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Winky wil een paard en besluit om dit aan Sinterklaas te vragen. Wallace Gromit Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Utvinder Wallace en zijn hond Gromit beginnen nieuw bedrijf. Ice Princess Zondag 11.00 uur. Casey droomt over schaatskam pioenschappen. Komedie. Pride Prejudice Zondag t/m woensdag 19.00 uur. Humoristische film over liefde en misverstanden in het klassen bewuste Engeland van de 18e eeuw. Crash Dagelijks 13.30, 18.45 uur. Dins dag niet om 18.45 uur. Uitdagende blik op discrimina tie, die de kijker uitdaagt om stil te staan bij zijn eigen vooroor delen. Sneak Preview Maandag 22.00 uur. Moviezone: Casshern Donderdag 20.00 uur. Apocalyptische science fiction met grote visuele kracht. Manderiay Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Maandag 20.00 uur. De nieuwe Lars von Trier begint waar Dogville is geëindigd. Een nieuw meesterwerk als onder deel van een drieluik maar ook heel goed los te zien. Exils Vrijdag 19.30 uur. Zondag 20.00 uur. Dinsdag 20.00 uur. Muzikale reis met een zinderen de finale van de maker van Ven- go en Swing. Festival Express Zaterdag 22.15 uur. Aantrekkelijke documentaire in het kader van 50 jaar jongeren cultuur Zeeland. Over de Cana dese tour, van Janis Joplin, The Band en The Greatful Dead in 1970. Waiting for the Clouds Woensdag 20.00 uur. Aangrijpende film over Turkije in de onrustige jaren zeventig. Sjakie en de chocoladefa briek Woensdag 14.00 uur. Verfilming van Roald Dahl- boek. Manderiay Donderdag, vrijdag 20.30 uur. Begint waar Dogville is geëin digd. Nieuw meesterwerk, on derdeel van drieluik maar ook goed los te zien. Palindromes Dinsdag, woensdag 20.30 uur Een met zwarte humor overgo ten kijk op de Amerikaanse fa miliewaarden en op controver siële thema's als zelfmoord, abortus, religie en eenzaamheid. KRUININGEN - Hakim is een vaste gast van Podium Reimerswaal. Ook dit jaar komt hij met een voorstelling naar Zeeland en wel naar Ons Dorpshuis in Kruiningen. De familievoorstelling heet De nieuwe kleren van de keizer. Hakim, beroemd geworden als mimespeler in Sesamstraat, heeft het wereldberoemde sprookje van Hans Christian Andersen volledig op zijn kop gezet. Ook in zijn versie paradeert de keizer trots door de straten om hel volk zijn nieuwe kleding te laten zien. Maar hij is de enige die niet ziet dat hij lettelijk niets om het lijf heeft. Het volk durft niets te zeggen, slechts één jon gentje durft de waarheid te ver tellen. In Hakims verhaal heeft de kei zer last van winderigheid, klin ken er volop meezingliedjes, speelt het publiek (ook ouders) als vanzelfsprekend mee en valt er veel te lachen. Het kinder idool uit Sesamstraat laat zich in deze voorstelling weer hele maal gaan. Hakim betreedt om 15.00 uur de planken. Kaarten kosten 7,50 Hakim is een vaste gast van Podium Reimerswaal. Ook dit jaar komt hij naar Zeeland, (foto: pr) euro en zijn te reserveren via 0113-395326, 571864 en 551552 of via www.podiumrei- merswaal.nl. DOMBURG - Door grote be langstelling tijdens de zomer maanden wordt in Galerie Art Aurum aan de Noordstraat 8 in Domburg de komende maanden open atelier gehou den. in de galerie zijn bijzondere sie raden van twaalf internationale sieradenontwerpers en stofob- jecten en tekeningen van Etu- schka B. te bewonderen. Tijdens de open atelierdagen laat Art Aurum de materialen zien waarmee Etuschka haar bij zondere kijk op de omgeving weergeeft. En haar kunstwerken tonen haar betrokkenheid bij de natuur en confronteren de be zoekers met de afhankelijkheid van die natuur. Galerie Art Aurum is geopend van woensdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur (dat zijn tevens de open atelierdagen), op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De Galerie is boven dien de komende tijd geheel in kerstsfeer. GOES - Het Heartbreak Café in Goes staat op 11 november op zijn grondvesten te beven, dan staat namelijk de Heart break Rocknight op het pro gramma. United Forces, Hardball en Plaeto zijn de na men die op het affiche staan. Plaeto is een band die door 3FM uitgeroepen is tot 'meest veelbe lovende aanstormende band'. Plaeto slaat qua muziekstijl de brug tussen de oude roek-iconen en de klanken van hun moderne equivalenten. United Forces is een Zeeuwse metal coverband, opgericht in 1999. De groep speelt vrolijke, korte, strakke nummers met een hoog springgehalte. De muziek wordt ook wel omschreven als pretpunk met een metal randje. Hardball staat voor beukende rockcovers. In de Heartbreak Rocknight krijgt de band hulp van muzikale vrienden uit de Zeeuwse rockscene, ander ande re Mamilla. Di-rect zorgt voor een rockfeest in Het Arsenaal in Vlissingen. (foto: pr) VLISSINGEN - In het Arsenaaltheater in Vlissingen staat za terdag 19 november een optreden van Di-rect op het program ma. Het gaat om de AU Systems Go! Tour 2005. In het voor programma staat de band Tweak. Di-rect brak in 2001 door met de single 'Just The Way I Do'. Het debuutalbum 'Discover' volgde. Daarna ging het hard met het succes van Di-rect. De vier jonge Hagenezen scoorden hit na hit met achtereenvolgens de Who-cover 'My Generation', 'Inside My Head' en 'Free'. Het album bereikte de gouden status. In 2002 speelde de band al op grote festivals, zoals Pinkpop, Parkpop en Lowlands en zo zet te Di-rect een eerste stap richting internationaal succes met een nummer één hit in Indonesië waar diverse optredens uil voort vloeiden. In 2003 kwam vervolgalbum 'Over the Moon' uit. En in De nieuwe musical over dr. Quinn reist het hele land af en doet ook Goes en Middelburg aan. (foto Erick Kicken) GOES - AI jarenlang zijn de avonturen van Dr. Quinn, Me dicine Woman te zien op de beeldbuis. Op vrijdag 18 no vember zijn de avonturen van de bekende westerndokter ook te zien op het podium van De Mythe in Goes. De musical reist namelijk langs 26 Neder landse en twee Belgische theaters. Stichting Première Theaterpro ducties heeft de televisieserie in een drie uur durende voorstelling gevat. Een cast van 45 acteurs en een vijftienkoppig orkest staan borg voor een ontroerend ver haal. Komen in de serie elemen ten als vrouwongelijkheid, de Amerikaanse burgeroorlog, de slavenonderdrukking en de in- dianenhaat aan de orde, ook in de musical spelen ze een belangrij ke rol. Het verhaal speelt zich af in het plaatsje Colorado Springs in het wilde westen van de negentiende eeuw. Michaela Quinn is een van de weinige vrouwelijke artsen in die tijd en moet dan ook tegen al lerlei vooroordelen vechten. Ze vindt liefde bij de wildjager en indianenvriend Sam en haar moedergevoelens bloeien op wanneer ze drie weeskinderen onder haar hoede neemt. De musical heeft een indrukwe- kend decor waarbij de bezoeker zich in het wilde westen waant. De voorstelling in De Mythe be gint om 20.00 uur. Kaarten kos ten 25 euro zijn te bestellen "via 0900-3300033. De musical doet 21 januari ook de Stadsschouw burg in Middelburg aan. GOES - Het Vrijbuiter Festi val was er de laatste jaren bij in geschoten maar omdat Café de Vrijbuiter een jubileum viert, is het festival weer van stal gehaald. En hoe? In 't Beest in Goes zijn zaterdag 12 november optredens van de Stijl FreakZ, Headmode, Fuel- blooded, The Hollowmen en headlincr Skitsoy. Alle vijf de bands spelen harde muziek, maar toch zijn ze heel divers. De hoofdact Skitsoy komt uit België en heeft het echt in zich om uit te groeien tot su perband. De avond wordt geo pend met de Stijlfreakz. De Stijlfrcakz brengen een explo sieve mix van Metal en Hiphop, gebracht met veel energie en een flinke dosis humor. Daarna speelt Headmode, een rockband van Schouwen-Duiveland. Flcadmode staat garant voor op zwepende nummers, strakke groovende en intense muziek met stevige melodielijnen en sterke vocalen. Als derde band speelt Fuel- blooded. De band heeft zijn roots in de melodieuze Death/Thrash metal, maar speelt dit soort muziek alleen een tand je langzamer en wat heavier. Fu- elblooded is dan ook de heftigste band van de avond. De een na laatste band is The Hollowmen, de bandleden komen uit Zierik- zee en Goes en omstreken. De Hollowmen is beïnvloed door vele bands. Dit hebben ze sa mengebracht tot een bijzondere heavy rock. Afsluiter is de hoof- act Skitsoy. Kaarten kosten acht euro in de voorverkoop en een tientje aan de kassa. Voorver koop adressen in Goes zijn: Bladzij 13, Podium 't Beest en Café de Vrijbuiter. Het festival begint om 18.00 uur. maart 2003 ontving de band voor de single "Inside My Head' de prestigieuze Edison publieksprijs. De band sleepte in april van dat jaar twee TMF awards in de wacht: Beste Rock Nationaal en Bes te videoclip voor 'Adrenaline', naar de gelijknamige film. In april 2004 won de band nóg een TMF award: 'Beste videoclip" voor 'Rollercoaster'. In september schreef Di-rect een nummer over de Haagse tram tunnel en besloot om als stunt ook daadwerkelijk in de tunnel op te treden. Die tunnel was op dat moment nog niet voor het publiek geopend. De gemeente Den Haag vond het een leuk idee en het nummer werd als promotie voor de opening van de tramtunnel uit gebracht op single. Het najaar van 2004 stond in het teken van op tredens en voorbereidingen voor het derde album 'All Systems Go!'. Dit album verscheen in februari 2005. Het eerste deel van 2005 stond dan ook grotendeels in het teken van promotie van het album 'All Systems Go!'. Het concert in Het Arsenaal op zaterdag 19 november begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 12,50 euro. GOES - Het Staatscircus van Moskou-Holiday heeft zijn tent in Goes opgezet. Op woensdag 9, zaterdag 12 en zondag 13 november zijn er voorstellingen. Olga en George Chomakhidze zijn één van de toppers van het circus. Zij halen allerlei toeren uit op rijdende Friese paarden. Dennis en Vladimir zijn de huis clowns en zorgen voor de lach salvo's. Verder treden jongleurs, acrobaten en trapeze-artiesten in de ring. Kaarten zijn te koop aan de kassa van het circus op het Molenplein. Meer info en tijden van optredens zijn te vinden op www.moskoucircus.nl. MIDDELBURG - In Zeeland is een nieuwe generatie kun stenaars opgestaan onder de naam Zeeuwse Nieuwe. Deze groep kunstenaars is bij el kaar gebracht door het Cen trum Beeldende Kunst Zee land om te werken aan geza menlijke presentaties. En één van die presentaties is op don derdag 10 november in de Drvkkerij in Middelburg. Zeeuwse Nieuwe bestaat uit der tien kunstenaars. "Als groep kun je beter presenteren dan als indi vidu. En wat onze belangrijkste link is, is dat we allemaal bezig zijn om ons te laten zien aan het publiek", legt Bianca Runge uit. Zij is één van de deelnemende kunstenaars. "Het CBK heeft ons weliswaar bij elkaar ge bracht, maar we konden zelf met voorstellen en initiatieven ko men en ook zelf bepalen wat we nu precies willen." Het samenwerkingsproject wordt op 26 november om 16.00 uur afgesloten met de officiële opening van een overzichtsex positie van de kunstwerken. De ze expositie is in de JP Coen- straat 5 in Goes en loopt tot en met zondag 11 december. Maar eerst is er morgen, 10 no vember, in de Drvkkerij een ca taloguspresentatie en een dvd- presentatie. "Die catalogus is sa mengesteld door twee kunste naars en bestaat uit op ongebrui kelijke wijze gemaakte inter views van Machteld van der Wijst en de vormgeving is ver zorgd door Liesbeth Labeur. En op de dvd staan op ongebruike lijke wijze door mij gemaakte filmpjes", aldus Runge. De overige deelnemende kun stenaars zijn Caroline Passenier, Coen Wieman, Danny van Rijt, Denz de Kroon, Ellen de Boer, Janneke Rottier, Liesbeth Min- derhoud, Michicl Paalvast, Nan- da Runge en 01 lo Feenstra. De overzichtsexpositie in Goes is van 26 november tot en met 11 december geopend op vrij dag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over Zeeuwse Nieu we kan ook een kijkje genomen worden op www.zeeuwsenieu- we.nl. De nieuwe kunstenaars, (foto: Manfred Berrevoets) Goes, 't Beest, De Wetten van Kepler, 'Biest', 20.30 uur Vlissingen, Arscnaaltheater, Roué Verveer en Muth Mos sel. dubbelcabaret, 20.15 uur Vissingen, café De Concur rent, Le Groupe, La Funky and the Live Experience, mix DJ en instrumentale mu ziek, 22.00 uur Vlissingen, De Piek, Monti Amundson, bluesrock, 20.00 uur Mid delburg. 't Spiegeltheater, To neelvereniging Pauze, 'Sjaak's vrouwen', komedie, 20.00 uur Middelburg, Doopsgezind Kerk, Leen de Broekert en Voices for Free dom. orgel- en koorconcert, 20.00 uur Meliskerke, Ons Huis, Westkappels Kwartet en Engel Reinhoudt, gezelli ge avond Oranjevereniging Meliskerke, 20.00 uur Goes, De Mythe, Night of the Blues. 20.00 uur Vlissingen, Arse- naaltheatcr, Helmert Wou denberg, 'De zonen van Ja cob', theatersolo, 20.15 uur Vlissingen, St. Jacobskerk, Benefietconcert Rotary, 20.30 uur Goes, Heartbreak- café, Plaeto, United Forces en Hardball, rocknight, 20.00 uur Goes, 't Beest, Vrijbuiterfes tival, 20.30 uur Kruiningen, Ons Dorpshuis, Hakim, 'De nieuwe kleren van de keizer', familietheater, 15.00 uur Vlissingen, de Pick, Dutch man guests, release party, 22.00 uur Nw.- en St. Joos- land, De Wegwijzer, Dimitri van Toren, kleinkunst, 20.30 uur Rilland, De Poort van Antwerpen, Ned. kampioen schap doedelzakspelers en Piobaireach competi tie, 10.00-18.00 uur Middel burg, 't Spiegeltheater, To neelvereniging Pauze, 'Sjaak's vrouwen', komedie, 20.00 uur Goes, Grote Kerk, Het Zeeuws Orkest, piano concert van Mendelssohn en symfonie van Sibelius, 20.00 uur Vlissingen, Vestzak99, De Zeeuwse Komedie, 'Bo ven het dal', 20.15 uur Mid delburg, Stadsschouwburg, Jesus Christ Superstar, roek- musical van Joop van den En- de, 20.00 uur Oost-Souburg, De Zwaan, Toneelvereniging S.T.E.C., 'Glimmen', kome die, 20.00 uur Oost-Sou burg, Razzmatazz, Middel burgsestraat 113, Bil- Ibrookers Jugband, concert, 21.00 uur Middelburg, Koorkerk, Vocaal Ensemble Voice Four, 19.30 uur Middelburg, Stadsschouw burg, Jesus Christ Superstar. rockmusical van Joop van den Ende, 20.00 uur Vlissingen, Arsenaaltheater, Comas, mu ziek, 15.00 uur Vlissingen, café de Concur rent, Plagiaat, 22.00 uur Goes, De Mythe, Wim Hel- sen, 'Bij mij zijt ge veilig', ca baret, 20.00 uur Middelburg, Stadsschouwburg, Het Noord Nederlands Toneel, 'Mac beth', 20.00 uur Vlissingen, Arsenaaltheater, Wil van Kr alingen, 'Vrouwen van Picas so', 20.15 uur Goes, theatertje Ambachtscen trum, poppentheater Sim Bo lus, 'Wat een schat!', 15.00 uur Vlissingen, café Popeye, Copycat, 22.30 uur Goes, De Mythe, Fred Delfgaauw, 'Mozart', beeldend theater en magische vertelkunst, 20.00 uur Middelburg, café Desa- finado, Ernie Payne, blues, 21.00 uur 'S-HEER ARENDSKERKE - In de Pctruskerk in 's-Heer Arendskerke is op vrijdag 18 november een concert van de Zweedse barokcellist Ludwig Frankmar. Op het programma staan werken van Johann Scbastiaan Bach, Domenico Galii en Domenico Gabriel liLudwig Frankmar stamt uit een Zweedse familie van kerkmusici. Als solocellist werkte hij bij de opera in Barce lona en Göteborg. Hij volgde met succes de opleiding aan de muziek-hogeschool in Bazel. Het concert begint om 20.00 uur.

de Faam | 2005 | | pagina 23